Şimdi Ara

Lenovo Vibe x2 Batarya Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
11.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 haftalik lenovo kullaniciyim.Daha dogrusu henuz kulanamadim.Telefon gelince uzerinde çin rom u vardi bende avrupa rom u nu kurdum.fakat bu sefer imei kullanilamaz hale geldi imei isinide maui ile hallettim fakat nedendir bilinmez batarya sorun cikardi hangi asamada oldu tam olarak bende bilmiyorum.aksam sarj ediyorum telefon sabaha kadar kendi kendine bosaliyor.sabah bi bakiyorum.batarya bombos.denemedigim yontem kalmadi telefonu 36 saat sarjdami birakmadim batarya kalibrasyonumu yapmadim ama olmuyor.ne yapmam gerekiyor.bilgisi olan basina boyle birsey gelmis olan varsa lutfen yardimini esirgemesin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Telefona avrupa romunu yüklemeden önce flash tools ile ile format attınmı ? Temiz kurulum çok önemli. Bundan olduğunu çok sanmıyorum ama donanımsal da olabilir.
  • Evet format atarak rom u kurdum.temiz bi kurulum yaptim.zaten hemen sorun bas gostermedi,ertesi gun basladi.yalniz diger kendi rom unada dondum geri ama sonuc degismedi.

• Birde bu olay basladiktan sonra telefon bosta dururken bile isinmaya basladi.sarj olurken dahada yuksek seviyede isiniyor.kullanirkende keza oyle.

• dostum mtk 6595 lerdeki uykuya geçememe şarj yeme ve ısınma sorunu baş göstermiş gibi. Eğer donanımsal bir problemse işlemcinin revizyonu eski olabilir. yazılımsal ise başka romlarla dene
  • quote:

Orijinalden alıntı: K@sToR

dostum mtk 6595 lerdeki uykuya geçememe şarj yeme ve ısınma sorunu baş göstermiş gibi. Eğer donanımsal bir problemse işlemcinin revizyonu eski olabilir. yazılımsal ise başka romlarla dene

açık durumda şarj yemesine bişey demiyorum da akşam doldurup kapatıp veya açık farketmiyo sabaha kadar tamamen boşalıyo batarya.diğer rom lardada denedim sorun aynı donanımsal tam olarak problem ne olabilir.batarya 2 hafta gibi kısa bir sürede bozulabilirmi.
  • hayaldenizi60 H kullanıcısına yanıt
    sorun bataryada değil de MTK 6595 işlemcisinin kendisinde var diye biliyorum. Çözümü konusunda maalesef fikrim yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: K@sToR

sorun bataryada değil de MTK 6595 işlemcisinin kendisinde var diye biliyorum. Çözümü konusunda maalesef fikrim yok.

kapalı durumdayken işlemci çalışırmı ki ?
  • Merhaba Ben 1 ay önce Lenovo vibe x2 almistim.Aldigim model türkiyedeki satilan modellerden farkli cift sim kartli olan modeldir.Telefonumda 2 g ve 4 g var 3 g secenegi olmadigi icin 2 g ile kullaniyorum versiyon atma gibi bir bilgi olan var mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ankasel

Merhaba Ben 1 ay önce Lenovo vibe x2 almistim.Aldigim model türkiyedeki satilan modellerden farkli cift sim kartli olan modeldir.Telefonumda 2 g ve 4 g var 3 g secenegi olmadigi icin 2 g ile kullaniyorum versiyon atma gibi bir bilgi olan var mi ?

3g olmama gibi bir seçenek olamaz.operatörünle ilgili bir sorundur.
  • hayaldenizi60 H kullanıcısına yanıt
    4G varmış ya bence 3G yi, 4G ye dahil etmişler

• Telefon rootlumu?

• Telefonum root lu fakat tamamiyle turkce degil 4 g acinca baska sayfaya gectigimde kapaniyor

• quote:

Orijinalden alıntı: talsuv61

Ben araştırdım Lenovo x2 modelinde 4g çift hattı 3 g tek hatlı telefon üretmiş.Yani 4 g gelene kadar 2 g kullanabilicem.Başaka önerisi olan var mı?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: talsuv61

Ben araştırdım Lenovo x2 modelinde 4g çift hattı 3 g tek hatlı telefon üretmiş.Yani 4 g gelene kadar 2 g kullanabilicem.Başaka önerisi olan var mı?

iki sim kart girişini de denediniz mi? belki sim kartların birisinde 3G çalışmıyor olabilir.

edit: bence yanlışınız var; yabancı bir sitedeki bilgi; SIM 1 is micro SIM and SIM 2 is nano SIM. Both the SIMs support 4G/3G/2G.
    her iki sim'de de 4G/3G/2G destekleniyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eranyumm -- 18 Şubat 2015; 2:11:30 >
  • Resimde gordugunuz gibi maaesef 3 g secenegi yok.Acaba eski surumu yuklesem düzelir mi?
     Lenovo Vibe x2 Batarya Sorunu Lenovo Vibe x2 Batarya Sorunu Lenovo Vibe x2 Batarya Sorunu

• quote:

Resimde gordugunuz gibi maaesef 3 g secenegi yok.Acaba eski surumu yuklesem düzelir mi?
     Lenovo Vibe x2 Batarya Sorunu Lenovo Vibe x2 Batarya Sorunu Lenovo Vibe x2 Batarya Sorunu

eski sürümü yüklerseniz düzelmesi lazım. veya 3G destekli bir rom yükleyebilirsiniz. resimde gösterdiğiniz gibi yazılımsal olarak 3G seçeneği eksik kalmış sanırım. yoksa donanımsal bir sorun olduğunu zannetmiyorum

• Hocam merhabalar,

Benzer bir sorunu samsung galaxy mini 2 telefonumda yaşadım. Cm11 yüklemiştim, batarya geceden sabaha %40 düşüyordu. Sıkıntının sebebi işlemcinin sürekli yüksek hızda çalışması, tabi batarya buna yetişemiyor. Ne yaptıysam çözememiştim bende. En sonunda SetCPU adındaki programı kurdum. Alternatifleride var zaten. Programın mantığı işlemci hızını belli kurallara göre ayarlıyor.

Bende telefonun ışığını kapatınca ve yattığım saat aralıklarında düşük işlemciye ayarladım. Nette bilgiler mevcut zaten programla alakalı. Sorun bu şekilde çözüldü. Geceleri en fazla %3-4 düşüyor. Yalnız dikkat et işlemci hızlarını en düşüğe ve en yükseğe ayarlama.

Umarım yardımcı olur.Yaptıktan sonra buraya yazarsan sevinirim. Kolay gelsin.

SetCPU :https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mhuang.overclocking&hl=tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nipalensis1 -- 21 Mart 2015; 21:46:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nipalensis1

Hocam merhabalar,

Benzer bir sorunu samsung galaxy mini 2 telefonumda yaşadım. Cm11 yüklemiştim, batarya geceden sabaha %40 düşüyordu. Sıkıntının sebebi işlemcinin sürekli yüksek hızda çalışması, tabi batarya buna yetişemiyor. Ne yaptıysam çözememiştim bende. En sonunda SetCPU adındaki programı kurdum. Alternatifleride var zaten. Programın mantığı işlemci hızını belli kurallara göre ayarlıyor.

Bende telefonun ışığını kapatınca ve yattığım saat aralıklarında düşük işlemciye ayarladım. Nette bilgiler mevcut zaten programla alakalı. Sorun bu şekilde çözüldü. Geceleri en fazla %3-4 düşüyor. Yalnız dikkat et işlemci hızlarını en düşüğe ve en yükseğe ayarlama.

Umarım yardımcı olur.Yaptıktan sonra buraya yazarsan sevinirim. Kolay gelsin.

SetCPU :https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mhuang.overclocking&hl=tr

Verdiginiz bilgiler icin tesekkur ederim en kisa surede deneyip donus sagliyicam.

• biz de ürünü kullanmaya başladık özellik olarak hız olarak cok güzel bir telefon oldugunu düsünüyoruz ancak telefon ara sıra kapanıp acılıyor. bazen donup kalıyor bugun normal telefon ayarlarında bulunan sıfırla fabrika ayarlarına geri dön işlemini yaptık düzelecek mi bilmiyoruz. acaba komple telefona yazılım atma işlemini nasıl yapabiliriz?

farklı rom kurma seklide bazı seyler okudum daha önce lg sony gibi telefonlarım oldu ve root yapmıstım acaba bu telefona da bu sekilde müdehale etmem etmem mümkün mü?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.