Şimdi Ara

BenQ RL2240HE ' HESAPLI ' Oyun Monitörü İncelemesi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
232
Cevap
8
Favori
19.265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Standart hocam, uygundur. Ama ekstra ayarlar var mod şeklinde, incelemedeki resimlerde görünüyor. Onları kendinize göre optimize edip kaydedebilirsiniz.
  • hocam almayı düşünüyorum leptop ekranından ciddi ciddi çok fark yapar mı? yani ona göre 5ms daha geniş almak daha mantıklı olabilir. cs go oynadığım için almak istiyorum.Çok farkettirirmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

Standart mod uygun ama biraz ayarla daha da canlı yapılabilir görüntü, onu da artık 15-20dk deneyerek bakacaksınız. Ama zamanınızın çoğunu internette filan harcıyorsanız standart modda bir sıkıntı olmaz. Birde, ne olursa olsun monitör değiştirince ilk etapta göz yadırgıyor eskisini arıyor ama sonra alışıyor:)

dostum bu modlarda 3 tane gamer seçenegi var acapa fps oyunları hangi secenek daha ii birde bu gamer 1 gamer 2 gamer 3 özellikleri nelerdir ?
  • Takipteyim, monitör alma arayışındayken iyi geldi. 16 Marta kadar stok erimezse 75 liralık indirim kuponum gelecek. Şu an 450 Tl monitör. 399 a düşerde kuponu kullanırsam çok şanslı bir duruma düşeceğim.
    Şimdilik bekliyorum alıpta çok çok memnun kalanları.

Genel olarak FPS oyuncusuyum, Diablo 3 de oynuyorum bol bol, akıcılık ve aşırı canlılık var mı bunda hocam?
  • @nuksws_99

Laptopa göre değişir. CS Go oynuyorsanız zaten fiyatına göre en iyi monitör bu, hayaletlenme olmayacak.

@amazoon

İncelemede cevapları olan soruları soruyorsunuz. Monitörde hazır ayarlarda var 3 farklı ayar modu da kullanıcı için var.

@cattepiller

Bütçeniz yüksek değilse alınası monitörlerden, ben çok oyun oynamama rağmen memnunum. Özellikle renginden:)
  • güzel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam monitör almayı düşünüyordum. Bu monitör aklımı çok çeldi. Tam almayı kafama koymuşken,http://www.incehesap.com/benq-gl2460-fiyati-26096/ bu modeli gördüm. 24 inç. 2ms tepki süresi var. hdmi girişi mevcut değil. haliyle kulaklık çıkışı da yok. ikisi hemen hemen aynı fiyat. 1ms-2ms farkını çok yaşamam diye düşünüyorum zira zaten baktım ki 8ms lik eski 17 inç monitörümden de gayet memnundum :) Sonra baktım ki iki monitörün de dinamik kontrast oranı 12M:1 , bu oran bana çok düşük geldi. Bu bana sorun yaşatırmı? Çünkü almayı düşündüğüm diğer monitörlerin dinamik kontrast oranı 80M:1. (http://www.hizlial.com/asus-23-vx238t-5ms-genis-ekran-led-monitor/10428125 ---http://www.bimeks.com.tr/urun/146298/asus-21-5-vs229ha-genis-ekran-led-va-panel-monitor.aspx?gclid=CISChODAj8QCFcPKtAodyDkA_Q#photos ) Açıkçası bu bana büyük bir fark gibi geldi. Yani ikilemdeyim. 5ms ve 80M dinamik kontrast mı yoksa 1-2ms ve 12M kontrast mı? Lütfen ayrıntısıyla beni aydınlatabilir misiniz?

• Bu konuda güzel bir kaç kelam edeceği için arkadaşı çağıralım ; @bocekgrafik
  • Tam iki dakika önce de o arkadaşı rahatsız etmiştim aynı soruyu sorarak heyecanla cevap bekliyorum. İki farklı yerden sıkıştırmak gibi olmaz inşallah :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rkursada -- 6 Mart 2015; 22:24:27 >
  • Az evvel cevapladım onu diğer konuda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Az evvel cevapladım onu diğer konuda.

biri kopyala/yapıştır yapsa da nasiplensek (A)
  • TopSakaL T kullanıcısına yanıt
    quote:

Orijinalden alıntı: rkursada

Merhabalar hocam. Yazınızı baştan sona okudum fakat aklıma takılan bazı sorular var hala. Mümkünse 450TL altı, en kötü ihtimalle 500 lira bütçem var. Oyun amaçlı alıyorum. Hdmi olmak zorunda değil, olursa bir artı olur. Ancak sırf hdmi için fazladan para ödemeye gerek yok. 21-24 inch arası düşünüyorum. Fakat moba, mmorpg tarzı online oyunlar oynamam. Şuanda da zaten elimde 8-10 yıllık 8ms 17inç 900p ekran var. Artık yetmemeye başladığından değiştiriyorum. Benq RL2240HE ve Benq GL2460 almayı düşündüm. Fakat dinamik kontrast oranlarının 12M:1 olduğunu gördüm. Baktığım bazı modellerde ise (Asus vs229ha , vx238t) bu değer 80M:1. Böyle olunca da acaba yeterince güzel görüntü alamazmıyım benq lardan Asus kadar diye düşündüm. Halbuki benq ların tepki süreleri çok da güzeldi. Bir de önermiş olduğunuz bazı modellerde (özellikle dell ips ler) ms çok fazla 7-8 gibi. Bu oyun konusunda bir sorun teşkil etmiyor mu acaba? 5 de ghosting yaşadığını söyleyen insanlar görüyorum. 7-8 daha kötü olmaz mı. Kusura bakmayın biraz uzun oldu. Şimdiden cevaplarınızı ve önerilerinizi merakla bekliyorum ve teşekkür ediyorum. Bu arada aklımdaki modelleri ve fiyatlarını aşağıya yazıyorum. Bana onlar hakkında fikir sunabilir misiniz?

BENQ RL2240HE -- 420 TL
    BENQ GL2460 -- 420TL
    Asus VX238T -- 450TL
    Asus VS229HA -- 420TL
    Dell E2214H -- 300TL

Fiyat performans olarak hangileri daha cazip acaba?

quote:

Merhaba.

Bunlar içinde ilk üçü iyi. BenQ'lardan birini al bence.

Dell için sorun değil o.

• bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Bir çok mesajınızı okudum. En son tereddütte kaldım, yardımlarınızı isteyecektim.

http://www.n11.com/236-asus-vn247h-full-hd-led-1920x1080-P31292543

http://www.n11.com/benq-rl2240he-215-1ms-gaming-led-monitor-sari-P41544122

ASUS 23.6" VN247H ve BenQ RL2240HE 21.5" arasında
    fiyat performans olarak siz hangisini tercih ederdiniz ?
    benq 430tl , asus 520tl
    Göz sağlığı için BenQ'nun mavi ışık vb hakkında yazdıkları dikkate değer şeyler midir Teşekkürler şimdiden o/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TopSakaL -- 9 Mart 2015; 10:39:17 >

RL2240HE inceleme konusunda başka monitörü tavsiye etmek olmaz.
  • BenQ daha iyi cünkü:) Bu bütçede oyun monitörü daha ne olsun.

• bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Böcek kardeşim, seni biraz daha rahatsız edeyim dedim eğer kusura bakmazsan Bu sefer de aklımı asus vx239H çeldi. IPS almam gerektiğini bir sürü kullanıcı söylüyordu fakat ms değerleri çok kötüydü genelinin. İyi olanlar ise çok pahalı. En son kafamda 24" Benq GL2460 almak vardı ki monitör 2ms. Sonra Asus VX239H dikkatimi çekti. Monitör kağıt üstünde çok iyi. Hem de IPS hem de 5ms. Benq ile arasında yaklaşık 150TL var ama 50TL bonus u sayarsa 100TL fark oluyor. Sebepleriyle hangisini tercih edeyim yazabilir misin? Asıl alma amacım oyun ve film. Tekrar belirteyim. Asus aldığım zaman Benq ya göre görüntü farkı 100-150 tl ye ve 2ms den feragat etmeye değecek kadar olur mu acaba?

http://www.kliksa.com/urun/asus-vx239h-23-5ms-1920x1080-ips-monitor/901917500

http://www.incehesap.com/benq-gl2460-fiyati-26096/

• rkursada R kullanıcısına yanıt
    Film için de kullanacaksan parlak ekranlı monitör tavsiye ederim; kullanacağın yerde gözünü rahatsız edecek derecede yansıma yapmayacaksa tabi. Acer S23HLB veya Dell'in S serisi iyidir bu konuda. Mat istiyorsan, sorduğun monitörü alabilirsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

RL2240HE inceleme konusunda başka monitörü tavsiye etmek olmaz.

Tavsiyenize uydum ve şu an çok memnunum, teşekkürler
    Hayırlı olsun, güle güle kullan.
  • Bu monitörden 3 tane alıp eyefinity yapılabilir fiyatından dolayı.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.