Şimdi Ara

DELL [S2340L IPS vs E2414H TN] - U2414H ALINDI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu ikisi arasında kaldım arkadaşlar yardımcı olur musunuz? Daha önce IPS panel kullanmadım, aslında meyilliyim ama karşısına koyduğum E2414H de güçlü bir monitör.

Sizce hangisini almalıyım? Oyun da oynuyorum, fotoğraf da işliyorum..

E2414H (440TL):http://www.dell.com/tr/sletmeler/p/dell-e2414h/pd
    S2340L (470TL):http://www.dell.com/tr/p/dell-s2340l/pd

Edit: U2414H alındı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr NO -- 2 Şubat 2015; 18:40:17 >

• Mr NO kullanıcısına yanıt
    S2340L'yi. Aradaki farka değer, emin ol ki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Hocam seçeneklerimi değiştirmek zorunda kaldım, yer sıkıntısı baş gösterdi. Bu yüzden yeni seçeneklerim; P2214H, S2240L ve E2214H. Tepki süreleriyle ilgilenmiyorum, sadece 16/9 olması ve tasarımı önemli benim için. P serisinin yanarlı dönerli olması da ilgimi çekmiyor, direk masaya koyacağım evirip çevirmeyeceğim. Şu anda beni düşündüren tek şey P ve S serisinin parlak ekran olması. Masaya oturduğumda tam arkam komple cam, bu durumda E serisi olan öne çıkıyor ama renk kalitesinden ne kadar ödün vereceğimi kestiremiyorum. Bir de baş ağrısı konusu var. Tazeleme hızı düşük olunca 30 dakika sonra migren gibi bir ağrı başlıyor gözlerimde ve alnımda, şu anki 1280*1024 ekranımda 75Hz kullanıyorum sorun yok ama mesela geçen ay ekran kartının sürücüsünü güncellediğimde 60Hz olmuş kendi kendine akşama kadar ağrıdı başım.. Bu monitörler 1920*1080 60Hz çalışacak, acaba sıkıntı olacak mı? Çok kararsızım ya..

Edit: Bu arada bütçe en fazla 500TL, siz başka model önermeden belirteyim. 600'e çıkmak için 1 ay beklemem lazım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr NO -- 25 Ocak 2015; 23:38:15 >

Parlak ekran rahatsız ediyorsa mat almalısın. S parlak ama P ve U serisi mat. Bu sebeple P2214'ü alırsın. 75 hz'e değilse de, 70 hz'e OC olur sanırım.

Ben P serisini de parlak sanıyordum, bu durumda sanırım P2214H'yi alacağım. Kargo dahil 492TL'ye buldum.

Son iki soru;

1. Ekran kartım 270x. Bağlantıyı HDMI mı, DVI-D mi, yoksa Display Port 1.2 üzerinden mi yapmalıyım, farkı ne olacaktır? Ürünle birlikte ona göre kablo da sipariş edeyim..
    2. P2214H, E2214H'ye göre 1,5 kat fazla elektrik çekiyor, alacağım performans aradaki maliyete değecek mi sizce?
    1- Display port ile bağlarsın. En kaliteli görüntüyü o verir.
    2- IPS penel olması sebebiyledir o fark. Görüntü kalitesinde fark var.

Teşekkür ederim arkadaşım, çok yardımcı oldun Karar verilmiştir..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.