Şimdi Ara

>>NOKIA E50<< [Paylaşım, Sorular, Sorunlar] (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.020
Cevap
2
Favori
263.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: faro1453

oncelikle telefonu alalı 1-2 hafta kadar oldu (migrostan 189 ytl/6taksit)ve normal sarj ömrünü tam olarak bilmiyorum ama benim tel. 2 gün kadar gidiyor. bu süreyi uzatma için telefonun geceleri kapnmasını sabahları ise otomatik olarak açılmasını sağlyacak program arıyorum.
    bileniniz duyanınız var mı?

benimki de çok uzun süre gitmiyor proveranınki 5 gun gidiyormuş
  • kilif kullanan var mi
    nereden aldi
    kaca aldi
    ne onerirsiniz_
  • quote:

Orjinalden alıntı: sexai

kilif kullanan var mi
    nereden aldi
    kaca aldi
    ne onerirsiniz_

kullanmıyorum
    migrostan 2 hafta önce aldım.
    194 lira kargo dahil.
    bu fiyata bulursan kaçırma. Eğer wi fi beklentin yoksa; 10 numara telefon.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ahmsen

Arkadaşlar e50'de java bir oyun yüklemek isterken yüklemenin sonuna geldiğinde yüklenemedi diyor. Bu sorunla karşılaşan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

quote:

Orjinalden alıntı: aretgit

bende nokia e 50 var. hertürlü s60 3rd proğramı yükleyebiliyorum ama jar , jad yüklemeye başladığım zaman yükleme hanesi doluyor en son az bir yer kalınca yüklenemiyor deyip kapatıyor. şimdiye kadar hiç bir java yükleyemedim.

yardımcı olursanız sevinirim.

ayrıca java yüklemek için extra bir proğram yüklemeye gerek varmı?

selamlar

arkadaşlar bide ayrıca merak ettiğim çok bilmediğim bazı şeyler var.
    mesela bu gprs ne işe yarıyor, yani uydudan falan internete bağlanmadan yer-konum bulabiliyormuyuz veya benzeri özellikler.

birde benim telefonun versiyonu v07.36.0.0 RM-170 bu son versiyonmu değil ise nasıl versiyon yükseltiyorsunuz?

java zaten çalışmıyor.

birde extra hanı süper dediğiniz veya olmazsa olmaz dediğiniz şeyler proğramlar nelerdir E50 için.

birde ana sayfa duvar kağıdını tam sayfa yapabiliyormuyuz?

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

arkadaşlar bir ilgilensek diyorum

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ahmsen

Arkadaşlar e50'de java bir oyun yüklemek isterken yüklemenin sonuna geldiğinde yüklenemedi diyor. Bu sorunla karşılaşan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

quote:

bende nokia e 50 var. hertürlü s60 3rd proğramı yükleyebiliyorum ama jar , jad yüklemeye başladığım zaman yükleme hanesi doluyor en son az bir yer kalınca yüklenemiyor deyip kapatıyor. şimdiye kadar hiç bir java yükleyemedim.

ayrıca java yüklemek için extra bir proğram yüklemeye gerek varmı?

selamlar

arkadaşlar bide ayrıca merak ettiğim çok bilmediğim bazı şeyler var.
    mesela bu gprs ne işe yarıyor, yani uydudan falan internete bağlanmadan yer-konum bulabiliyormuyuz veya benzeri özellikler.

birde benim telefonun versiyonu v07.36.0.0 RM-170 bu son versiyonmu değil ise nasıl versiyon yükseltiyorsunuz?

java zaten çalışmıyor.

birde extra hanı süper dediğiniz veya olmazsa olmaz dediğiniz şeyler proğramlar nelerdir E50 için.

birde ana sayfa duvar kağıdını tam sayfa yapabiliyormuyuz?

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

arkadaşlar bir ilgilensek diyorum

GPS ile GPRS i karıştırmışsın galiba. internete bağlanmadan uydudan konum bilgisi alabilmen için telefonunda dahili GPS alıcısı olması lazım. N95, N82, N95 8GB vs. GPRS ile de konum bilgisini alırsın fakat kullandığın operatörün tarifesi üzerinden ücret ödersin.

telefonda java çalışıyor

duvar kağıdını tam ekran yapmak istiyorsan ThemeDIY programını kullanıp istediğin resmi tema olarak kullanabailirsin

• ya şu unsigned uygulamaları nasıl yüklüyorsunuz?
    konuyla ilgili anlatılan şeylerde değişiklik olmuş. symbiansigned.com dan alamadım sertifikayı.
  • java çalışmıyor.

kesinlikle.
  • quote:

java çalışmıyor.

kesinlikle.

sertifika hatası mı?
  • googleda nokia e50 haber yazdığımda inanılmaz iddialar çıkıyor karşıma... gerçekten böyle şeyler oluyor mu hiç? kullananlara sorayım dedim
  • Haftaya inşallah bi telefon almayı düşünüyorum.

Bu telefonda sorun yaşayan var mı?
  • Şimdi dilimin döndüğünce sorulara yanıt vermek istiyorum.

Öncelikle sertifika sorunlarına değineyim: Zamanında sertifika için symbiansigned.com imei numaralarımızı sisteme kayıt etmek sureti ile bize bir dosya oluşturup bunu küçük bir programcık yardımı ile sertifika isteyen programlara monte edebiliyorduk. Fakat symbiansigned.com'a geçenlerde bende girdim ama imei numaramı verip dosyayı alacağımız yer yoktu. Yani bir değişiklik olmuş ve son durumda nasıl yapıcaz bilemeyeceğim. Ben zamanında 2011 yılına kadar geçerli sertifika almışım :)

Telefon problemine gelince; aldığım günden beri envai çeşit program denedim, yükledim, kaldırdım, internete girdim, yani telefonu denedim; ama herhangi bir sorunla hiç karşılaşmadım. Alalı 11 ay oldu ve ne telefonu açarken sesi dışarıya verdi nede başka birşey. Hiçmi bir şey olmadı? Oldu, ama sadece kilitlendi, oda durdukyere olmadı, hatırladığım kadarı ile internette birşeyler yaparken kilitlendi diye hatırlıyorum, ondada sorunu bataryayı çıkartmadan sadece telefonu kapatarak çözdüm. Bunu özellikle belirttim çünkü kilitlenmelerde bataryayı çıkararak çözüyorduk.

Kilitlenme ve muhtemel sorunlarla ilgili olarak, şu anda benim telefonun yazılımı: V 07.36.0.0 RM-170. Bundan önceki versiyonlarda sorun çıkmıştır, doğrudur. Fakat bu versiyon ile sorunların tamamı çözülmüş diyebilirim. Bundan daha güncel yazılım varmı bilmiyorum ama bu şu an kullandığımız versiyonu güncelleme gereği duymadım. Haliyle sorunlar önceki versiyonlardandı diyebiliriz.

İddalara gelince; yukarıda anlattığım gibi sorunlar versiyon ile alakalı idi. Ve V 07.36.0.0 versiyonu ile sorunlar çözüldü. Zaten yeni sorunlar olsaydı bu sayfalarda okurduk. Versiyonu yükseltmek istediğimizde Nokia sitesinden en güncel yazılımın ne olduğunu öğrenebilirsiniz.

GPS olayına değineyim. Nokia E50 GPS'e tam destek veriyor. Harici Bluetooth GPS Alıcısı ile Nokia E50 tam uyumlu olarak çalışıyor. Bunun anlamı, Garmin veya smart2go yazılımlarını edindiğinizde ve "Nokia LD-4W Bluetooth GPS Receiver" cihazını aldığınızda GPS olarakta kullanabilirsin. Fiyatı 100 YTL civarında.

Sonuç olarak, bu telefonu 360 YTL ye aldım, şimdilerde fiyatı gerçekten çok düşmüş. Telefon almak isteyene gerçekten, samimi olarak tavsiye ederim. Sorun çıkarmıyor. Ama diyip bir parantez açmak istiyorum, eğer alabiliyorsanız bu telefonun bir üst modeli olan E51 modelini almanızı cidden öneririm.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rds -- 8 Ekim 2008; 21:07:11 >

• Arkadaşlar E50'de Office dosyalarında bir sorun yok fakat PDF dosyalarını ise telefon "hafıza yetersiz" diyerek açmıyor. Kartta 200Mb boş yer var, telefon hafızasının da %30'u anca dolu. Nedendir bilen var mı?
  • arkadaşlar telefonu alalı 1 hafta olmadı ama aldığıma pişman oldum gibi, yaşadığım sorunları aşağıda listeliyorum çözümünü bilen varsa lütfen yardımcı olsun

* mp3 yüklü olmasına rağmen Müzik Çalar da parça yok diyor ama Galeri den gidersem parçayı görüyorum. (forumda buna benzer bir şikayeti olan bir şey okudum ama onada cevap veren olmamıştı yada ben bulamadım )
    * telefon numarasının ilk 3 hanesi farklı geri kalanı aynı olanları ayırt edemiyor mesela 532 1234567 - 541 1234567 gibi, arayan kişinin adı yazmıyor.
    * şarj süresi kötü 2 günde bitiyor. artık telefonun şarjını sürekli kontrol etmekten 1 haftada gına geldi. kullanımda öle abartılacak bişey değil sadece telefon (çok fazla değil )ve sms.
    * ana ekrandaki mesaj,ajanda,web .... kısayollarını nereden değiştireceğimi hala bulabilmiş değilim.
    *en önemli sorun mesajlarda türkçe karekter problemi.

• Öncelikle hayırlı olsun. Beklentilere göre telefonun başarısı değişiklik gösterebiliyor. Mesela benim beklediğimden daha iyi bir telefon ve tüm özellikleriyle tam bana göre bir cihaz bu nedenle iyi ki almışım diyorum. Sorunlarına gelince;

1- Mp3 için müzik çalara girdikten sonra müzik kütüphanesi'ni aç ve seçenekler kısmından müzik kütüphanesi'ni güncelle, şarkılar listene eklenir.
    2- Böyle bir sorunu ilk defa duyuyorum çünkü ilk üç hane farklı olup da sonraki numaraların aynı olduğu 2 numara hiç olmadı rehberimde. Belki hem telefon hafızasında hem de sim kartta aynı numaralar vardır ve bu nedenle yapıyordur. Çünkü bu Nokia'nin klasik problemi.
    3-İlk 2-3 şarj süresi içerisinde performansı pek iyi değil fakat sonrasında ortalama 4 - 4,5 gün gidiyor benim şarjım. Ama bilgisayara bağlayıp oyun, program vs. yüklediğimde süre elbetteki azalıyor.
    4- Menü-Araçlar-Ayarlar-Telefon-Bekleme Modu kısmından bahsettiğin kısayol ayarlarını yapabilirsin. Telefonun yanında verilen kitapçığa bir göz atsan iyi olur.
    5- Mesajdaki Türkçe karakter sorunu ve smiley olmaması benim için de sorun ve halen bir çözüm yok. Eşimle ücretsiz mesajlaştığım için sorun yok ama başkalarına mesaj atarken de tamamını büyük harfle Türkçe karakter kullanmadan yazmak daha pratik ve ekonomik oluyor bilgine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ctasal -- 23 Ekim 2008; 9:31:39 >

• ertanyildizdal kardesim ctasal sorularının bir cogunu yanıtlamıs bir kacına da ben değinmek istedim.

Numara ayırt edememe gibi bir sorun yok aynı numaradan iki faklı kayıt varsa Örneğin;(Biri ilyas diğeri ılyas olabilir ya da aynı kaydın isimsiz olarak bir kaydı olmustur ) sorun cıkarıyor. Aksi mümkün değil

Türkce karakter sorununa gelince bu Türkiyedeki bir cok cep telefonu için gecerli bir sorun Telekominikasyon bu konu hakkında hazırlıklarını bitirmek üzere ve yanlıs hatırlamıyorsam Mart ayı gibi bu sorundan kurtulmus olacagız.
  • Arkadaşlar eski bir konuyu canlandırıyorum kusura bakmayın.

http://forum.donanimhaber.com/m_10198179/mpage_11/key_e50%2Cblack%2Ctema//tm.htm#12386938

linkteki sayfanın altına doğru bakın göreceksiniz bu postu

herkese merhaba...
    baylar ve bayanlar, cep telefonu fanatikleri dünyasında iyi bir fark ödeyip özellikle e50 "metal black" sahibi olup da "yeşil ekrana hayır" dememek ve tema yüklememek var mı?..ööyle temaları elde edip paylaşmamak da var mı..tabiki yoook. işte 20mb lık seçmece metal black tema dosyamla karşınızdayım...bu temalar lisanssız olduğu için..yaaa ilaçdı, tedaviydi vs. aramayacaksınız.. bu temaları e50 çelik gri de de kullanabilirsiniz..özellikle siyah plastik kenarlı gri e50 de iyi gösteriyor..ama asıl metal black de karizmayı zirveye taşıyacaksınız...güle güle kullanın...

http://rapid??hare.com/files/16672083/e50_metal_black_temalar.rar.html

Bu dosya silinmiş. Bende orjinal siyah temasını arıyodum fakat bulamadım. Bir yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Farklı adreslerde varsa PM atarsanız iyi olur.

• Ark. E50'de sinir bozucu bir olay yasamaktayım.

Galeride ve arama kaydında seçenek tusu calısmıyor ama diğer her uygulamada herhangi bir işlev kaybı yok. Bu sorunu yasayan var mı aranız da acaba
  • arkadaşlar telefona hard format attım her telefon açıldığında kilit kodu soruyor ? yani telefon açılıyor 5 sn sonra fln o 5 sn içinde menüye fln girersek sormadan atlıyo :):) o kilit kodu olayını nasıl halledebilrim :(:(
  • Bu telefonda yazı karakterlerini buyutme şansımız varmı acaba ben bulamadımda , bekleme ekranı ve menulerdeki yazılar buyuyebiliyormu acaba
  • arkadaşlar sıparıs verdım bu telefondan ve cumartesı gunu alacagım (grı olanından) olmazsa olmaz yuklemem gereken progremları yazabılırmısınız acaba bırde bılıyorsunuzkı bu cıhazın radyosu yok herhangıbır sekılde rado dınleyemezmıyız bu aletle ? (tabiki ucretsız olarak)

tesekkurler!
  • 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.