Şimdi Ara

>>NOKIA E50<< [Paylaşım, Sorular, Sorunlar] (94. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.020
Cevap
2
Favori
263.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Sui CompoS

quote:

Orjinalden alıntı: Macromedia

2 gb hafıza kartı alsam yavaşlama proplemi yaşarmıyım acaba ? ?*?

Arkadasım kingston kullandım herhangi bi yavaslatma soz konusu değil ama sandiskte bi yavaslama var ama sebebini anlayamadım henüz.

teşekürler
    Birde 1.9 gb dolu diyelim o zaman da herhangi bi yavaşlık yaparmı merak ettim?alacamda tererdütlüyüm biraz

• O kadar doldurmadım 300mb bos alanım vardi ama dediğim gibi bi yavaslık soz konusu değildi ama kingston markası için gecerli dediğim su anda sandisk 2gb kulllanıyorum bir yavaslık soz konusu.

Bu yavaslıgın sebebini de telefonun içeriğini güncellediğimde ogrenecem
  • quote:

O kadar doldurmadım 300mb bos alanım vardi ama dediğim gibi bi yavaslık soz konusu değildi ama kingston markası için gecerli dediğim su anda sandisk 2gb kulllanıyorum bir yavaslık soz konusu.

sağolasın

dostum kington 2 gb'ın piyasa değeri nedir?
    20 miyon civarı mı?
  • Hepsiburada 18 ytl kargo ile beraber 21YTLye falan gelir heralde

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=1100011&productid=bd72507
  • Arkadaslar Bugun hafıza kartını pc ye taktım bicimlendirme yaptım su anda herhangi bi sorun yok

Dosya desteği fat olarak ayarlanmıstı fat32 olarak düzeltip bicimlendirince olay düzeldi su an gayet iyi
  • quote:

Orjinalden alıntı: provera

merhaba arkadaşlar 15 gün önce e50 metal black aldım yanında 1gb kingston micro sd hediye ettiler (320ytl/12) hiç bir sorunum yok burada bahsedilen problemlerle daha karşılaşmadım sürümüde 7,36 ya yükselttim gayet iyi şekilde çalışıyor. kameraya o kadar önem vermiyorum fakat gün ışığında çektiği fotoğraflar kötü değil iyide değil , gece ise tam bir felaket bi barda denedim çok kötü çıktı flaş ya da güçlü bi ışık kaynağı desteği olsa gece çekilen fotoğraflarda fena olmaz. multimedya ve eğlenceye yönelik bi telefon olmamasına rağmen ses ve görüntü kalitesi çok iyi (kamera hariç) bunun yanında ofis uygulamaları da çok iyi. şarjı gece-gündüz açıkken 5-6 gün gidiyor ama ekran parlaklığını yarıya indirdim şarj azaltabilecek programlar yüklemedim. yhoşuma gitmeyen tek şey paket içeriğinden çıkan kulaklık tek kulak için olması. telefon şimdilik beni hayal kırıklığına uğratmadı aksine kullanmaya başlayınca dahada hoşuma gitti.

bende 20 gün önce metal black aldım.hafıza kartı çıkmadı.kamerasından oldukça memnunum,misal 6300 ın 2,0 kamerasından bile iyi çekiyor,ekstra hiçbir program yüklemedim.yazılım 7,36 şeklinde geldi.şuan için %100 memnunum.6110 dan beri en karizmatik nokia bence ehhe

• nokia maps 2.0 calisiyormu makinada sitesinde 1 var hala...???
  • aldığım yerde 512lik bi kart veriyorlardı hatta gümüş renkli olanı 295 liraya satılıyordu. metal black fiyatına ise 310 dedi metal black alacaktım zaten fakat kampanya olayı olduğu için kredi kartı 310 kabul etmiyor 320 kabul ediyor pos makinesinde bi ip giriyorlar ordan kabul ediyo oda 320 liraya sonra durum bole olunca adam dedi yanına 512lik kart yerine kingston 1gb vereyim dedi oylelikle aldım. bide wireless olsaymış çok kral telefon olurmuş . nokia 6100 es geçmeyelim oda çok karizma telefon 4 sene kullandım tık demedi
    quote:

Orjinalden alıntı: JACK_RUSSEL

quote:

Orjinalden alıntı: provera

merhaba arkadaşlar 15 gün önce e50 metal black aldım yanında 1gb kingston micro sd hediye ettiler (320ytl/12) hiç bir sorunum yok burada bahsedilen problemlerle daha karşılaşmadım sürümüde 7,36 ya yükselttim gayet iyi şekilde çalışıyor. kameraya o kadar önem vermiyorum fakat gün ışığında çektiği fotoğraflar kötü değil iyide değil , gece ise tam bir felaket bi barda denedim çok kötü çıktı flaş ya da güçlü bi ışık kaynağı desteği olsa gece çekilen fotoğraflarda fena olmaz. multimedya ve eğlenceye yönelik bi telefon olmamasına rağmen ses ve görüntü kalitesi çok iyi (kamera hariç) bunun yanında ofis uygulamaları da çok iyi. şarjı gece-gündüz açıkken 5-6 gün gidiyor ama ekran parlaklığını yarıya indirdim şarj azaltabilecek programlar yüklemedim. yhoşuma gitmeyen tek şey paket içeriğinden çıkan kulaklık tek kulak için olması. telefon şimdilik beni hayal kırıklığına uğratmadı aksine kullanmaya başlayınca dahada hoşuma gitti.

bende 20 gün önce metal black aldım.hafıza kartı çıkmadı.kamerasından oldukça memnunum,misal 6300 ın 2,0 kamerasından bile iyi çekiyor,ekstra hiçbir program yüklemedim.yazılım 7,36 şeklinde geldi.şuan için %100 memnunum.6110 dan beri en karizmatik nokia bence ehhe

• provera hocam hayırlı olsun...iyi gunlerde kullanman dileklerimle...
    nerden aldın ve hangi karta taksit yaptılar?
    kısmetse ilk fırsatta bende alacam artık bu ayrılığa bir son vermek lazım
    buna itirazı olan varsa ya hemen çıksın yada sonra sorunum oldugunda comertce yardım etsin
  • sen hele bi cihazı al da yardımcı oluruz dostum..olmazsak o zaman hesap sorarsın
    quote:

Orjinalden alıntı: guzyaka
    provera hocam hayırlı olsun...iyi gunlerde kullanman dileklerimle...
    buna itirazı olan varsa ya hemen çıksın yada sonra sorunum oldugunda comertce yardım etsin

• quote:

Orjinalden alıntı: kaddix

sen hele bi cihazı al da yardımcı oluruz dostum..olmazsak o zaman hesap sorarsın

sağol dostum valla kısmet olursa symbianla ilk defa tanışacagım o yuzden birazcık korkuyorum ama forumun her sayfasını okudum yani daha tanısmadan bilgiler saglam
  • merhaba arkadaşlar

sonunda dun aksam telefonu aldım.daha telefonu elime alır almaz hemen versiyonuna baktım sonra pazarlığa başladım
    telefonum siyah olan modeli ama metal black değil.sui campos kardeşimin yorumlarının sağ alt köşesindeki resimde olan modelinden....

oncelikle bu foruma yazan herkese teşekkürler çok değerli fikirleri için.sonra sorularıma cevap verenlere
    kimi zaman ozelden mesajlarıma bile cok ayrıntılı cevaplar veren basta sui olmak uzere herkese tekrar tekrar teşekkürler....

ve ilk izlenimler..(bilirsiniz ilk izlenimler çok önemldir )

versiyonum 07.36

menuye gecerken menu sanki yukardan aşagıya gelirmiş gibi oluyor once ust kısım değişiyor sonra alt kısım ama bu cok hızlı oluyor sorun degil varsa yoksa 0,5sn yani

sonra menu yazısının hemen altında pil ve sebeke gostergeleri hizasında yatay olarak incecik beyaz cizgi var ama orjinali oyle sanırım ust baslıktan sonra butun menude ve alt menulerde var diger uygulamalarda yok çünlü...

menuler arası birazcık yavas gibi ama ben ilk defa işletim sistemli tel kullanıyorum bu normal.bu cihazı standart sistemli tellerle karsılastıramamki

dun 1saat 29 dk gorustum daha handsfree ye geçiş olmadı,seste yankılanma olmadı insallah hic olmaz

mesaj yolladım bekleme olmadı yalnız msaj yollarken T9 la yazdim Türkçe karakterleri kullaninca hemen ikinci mesaja geçiyor.karakter desteğini kısıtlı yaptim yine değişmedi bunu nasıl halledebileğimi bilmiyorum.valla kontörsüz kalacaktim az kalsin ...
    eski nokia'mda sorun böyle yapınca çözülüyordu. Çözüm için bir fikri olan varmı?

bir ara ogreticiden birkaç seye baktıktan sonra hızla cıktım menuye donmek için çıkışa bastım tepki vermedi cok kızdım anlık ama 5 sn filan surdu.hayallerim yıkılıyordu az kalsın daha alalı 3 saat olmustu topu topu..
    sanırım buda bilgisayardaki gibi ram e hızlı yuklenmenin ardında oldu doğal diyorum.Sizcede normal dimi bu?..

simdeki rehber ve mesajları tele kopyaladım arayanın ismini yazmada bir sorun yok simdilik...

otomatik tus kilidi yok evet ama kilit modu var ben 1 dk ya ayarladım neredyse otomatik tus kilidi islevi goruyor.sadece sifre istemesi biraz sorun o da benim gibi yurtta kalanlar icin zaten gerekli bir sey yani
    ((sanırım polyanalığım uzerimde ))

yalnız tel kilitlenmisken kilit ac diyince ekran yavas yavas değişiyor parcaparca yeni ekran geliyor.yani "sırasımıydı kardesim ne guzel bekliyorduk burda sakin sakin" der gibi eger boyle olacaksa o da bir sıkıntı yaratmaz bana.ama daha yavas donusum olacaksa ...

onun haricinde daha alalı 24 saat bile olmamısken telefon mukemmel.tavsiye ederim.Allah nazardan saklasın umarım hep boyle guzel gider...

daha pili sarj etmedim.kurcalamadan 10-15 saat duramam diye(bu arada ilk sarj kac saat olmalı sizce?)
    eski telefonumun bataryasını taktım onu kullanıyorum.
    yazılar birazcık kucuk dogru ama cok sorn olusturmuyor bana.hem cok ta şık duruyor kucuk olunca.gorme kusurum yok belkide ondan ama kucuk yazılarla sorunu olanların onceden denemelerini tavsiye ederim....

simdi size bir kac tane sorum olacak...
    kulaklık cıkarma biraz zor geldi bana. Kulaklıgı kolay takmak ve cıkarmak için bir taktik gelistiren varmı?cıkarırken once bir tarafı cıkarmayı denedim ama o bile kastı

bana bir antivirus tavsiye edermisiniz.linki verirseniz cok daha memnun olurum.mumkunse hem iyi korusun hemde hızımızı fazla etkilmeyecek birsey olsun

son olarak arayanı engelleme programı linki rica edecegim.burda cc_man di yanlıs hatırlamıyorsam o link atmıstı ama benim istedigim program hem aranmayı hemde mesajı engelleyebilecek.mumkunse arayana surekli mesgul çalacak..sanırım bu tur programlarda direk hat dusuyor yada bir tepki vermeden kapanıyor. verecegi tepkiyi seçebilecegim bir program varsa bildiğiniz.eger elinizde bu program yoksa bir konuda fikrinizi almak istiyorum:
    bu forumda gecmis sayfalarda blacklist1.1 ve 2.0 surumlerinin linki verildi onlar nasıllar bu konuda?Hangisini tavsiye edersiniz?
    Ayrıca yukledigim tum programlar telefonu acar acmaz çalışmaya baslarmı?hangisin baslıyacagını nasıl ayarlayabilirim.(programla yada manuel de olur yada herikisini de nasıl kullanabilirim anlatırmısınız?)buna yakın bir sorun olmustu ama nerde okudugumu ve cevabının ne oldugunu hatırlamıyorum.

birde siyah temalar sarjı daha uzun sure idare eder diye birsey okumustum forumda bu doğrumu? bilgisi olan varmı?
    bu hafta final haftam o yuzden cok ilgilenemeyecem telle.gelecek haftalarda daha detaylı yazarım fikirlerimi..bir kac sey daha var aklıma takılan ama once kullanma klavuzu okumalıyım.cevaplarını bulamazsam size sorarım.hazıra konmamak lazım dimi

şimdiden yardımlarınız için ve bu zamana kadar değerli fikirlerinizle sorunları olanları desteklediğiniz icin teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guzyaka -- 7 Haziran 2008; 19:21:43 >

• quote:

Orjinalden alıntı: guzyaka

provera hocam hayırlı olsun...iyi gunlerde kullanman dileklerimle...

guzkaya teşekkür ederim seninde hayırlı olsun ben cevap yazana kadar sen almışsın bile çoktan :)
    ben telefonu Eskişehir'den Telecity 'den aldım kampanya yapmışlar telefona mağaza olarak. ayrıyetten World kart tüm nokia modellerine vade farksız 12 ay taksit kampanyası var (hala devam ediyormu bilmiyorum). handsfree - sms problemleri bugune kadar hiç karşıma çıkmadı sadece tek yavaşlama problemine karşılaştığım olay şuydu: tel ile nete bağlandım tema indirdim . sonra o temayı başka bi isimle tekrar koymuşlar bende başka tema zannettim ve indirdim . telefona yükle dedim ve tel bana uyarı verdi zaten bu var değiştirilsinmi diye bende iptal dedim ve orda tel baya bi kastı iptal etmek için. büyük olasılıkla yüklemeyi geri almak baya zorladı telefonu. bunun haricinde tüm özellikleri tüm ihtiyacımı karşılayacak düzeyde ve hızda.
    Buraya yazan arkadaşlardan rica edicem telefona problemsiz olarak çoğu formatı oynatabilecek bi video programı arıyorum hangisi iyidir bilgi veren olursa çok sevinirim.

• :guzyaka

Birader tekrar hayırlısı olsun.

Türkçe karakter desteği için yapabileceğimiz bi şey yok. Telekomünikasyon idaresinde bitiyor karakter sorununu cozülmesi için bu sebeple türkçe karakter kullanmamaya dikkat etmelisin.
    Kaç saat şarj etmen gerekene gelince eskisi gibi yok 8 saat yok 12 saat sarjda durması gibi bi durum soz konusu değil. Batarya dolunca sarjdan alabilirsin telefonunu(Ortalama 1s 25d gibi)
    Kulaklık'ı ya da DKU-5 kablosunu takmak dediğin gibi zor ben ilk once solu takıp daha sonra sagı takıyorum.
    Ram belleğini ogrenebilmek ve acık olan programları kapatabilmen için Handy Taskman programını tavsiye ederim cok basarılı bi program.
    Siyah temalar değilde sade temalar batarya süresini uzatıyo. Renkler ve extralar arttıkca batarya süresi kısalıyor. Tavsiyem 200-300KB lik temaları kullanmandır.
    Son olarakwww.nokia.com.tr'den bataryanı kontrol ettir. Klonlu eşleştirme kapsamında ise bataryanı hemen değiştir

• sui çok sağol umarım bir sorun çıkmaz,

bataryayı kontrol etmeyi unutmusum sağol hatırlattığın için.şimdi kontrol ettim bir problem yokmuş...

kulaklıgı artık deneye deneye alıştıracağız..yapacak birsey yok

tema olarak simdilik uzerinde geleni kullanıyorum.zaten biliyorsun oyle cok temacı filan degilim.farketmez yani.ama cok guzel birsey bulursam soylediklerin aklımda kalacak emin ol...

mesaj işini hala cozemedim zaten pes ettim de.once T9la yazıyorum sonra hızla donusup harfleri değiştiriyorum biraz yavas oluyor ama zamanla alışırız artık telekominakyon kurumu duy sesimizi

ya bu sorun değilde geçenlerde adamın birisi ayrıldıgı esine gondermiş oldugu mesaj ingilizce karakter gidince kayınpederi olayı yanlıs anlamıs adamı oldurmus.hem yuh yani dedirten hemde "nerde bu telekominikasyon kurumu! dedirten bir sey yaaa.hala bir değişiklik olmadı.sasırdım doğrusu halbuki benim güzel ülkemde önce kimse yanlışlığa aldirmaz birileri kurban edilince alel-acele bir kanun çıkarılır,bir kaç hafta uygulanır daha sonra bırakılırdı...Şimdi bu bile yapılmıyor...
    umarım zamnla halledilir....

neyse konumuza dönelim:
    bir handyblacklist kaldi onuda hallettikmi sorun yok.ondan sonra pdf işlerine baslayacam artık...

buarada sui forum haftasonu tatiline girdi sanırım.sen ve provera vede ben takılıyoruz...şimdilik vital bulgular var ama sanırım bitkisel hayata girmek uzereyiz
    Arkadaşlar sanırım yarın katılırlar bize...

desteklerin ve mesajların icin cok sağol kardesim iyi geceler....

• Tekrar tekrar onemli değil guzyaka

Umarım herhangi bi sorunla karsılasmazsın ve merak etme en kısa zamanda telefona alısırsın.

Cümleten iyi geceler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Macromedia

quote:

O kadar doldurmadım 300mb bos alanım vardi ama dediğim gibi bi yavaslık soz konusu değildi ama kingston markası için gecerli dediğim su anda sandisk 2gb kulllanıyorum bir yavaslık soz konusu.

sağolasın

dostum kington 2 gb'ın piyasa değeri nedir?
    20 miyon civarı mı?

Hayir hocam okadar ucuz deiller. tabii sahteleri vardir o fiyata ama orjinalleri deil.

• Hafıza kartları o kadar pahalı değil artık arkadaslar ben hepsiburada.com' un sahte mal sattıgını düşünmüyorum zaten en son aldıgım sandisk marka hafıza kartı da orjinal su anda 8GB hafıza kartları var

Bellek yükseldikce fiyatların düşmeesi gayet mantıklı. Yalnız piyasadaki fiyatlarda cok düşük ozellikle aksaray ve tahtakale de 10YTL'ye 2gb hafıza kartları satılıyor bunlara aldanıpta satın almamak lazım lakin pişman olan siz

olursunuz.
  • slm benım telın versıyonu 6.41 update yaparken herhangı bır sorun olur mu sızce
    bırde uptade den sonra fark ne olacak
    sımdıden tesekkurler
  • update bitene kadar elektrik kesintisi veri kesintisi kablo kesintisi yada bilgisayar resetlenmesi tarzında problem olmassa yani telefon-bilgisayar bağlantısını herhangi bir sebeple kesecek bişey olmadıkça korkma update sorun olmaz.
  • 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.