Şimdi Ara

2015 seat leon 1.2tsi alacağım ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
13.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bayilerin ellerinde 2014 kalmadığı için 2015 1.2tsi style loen alacağım..
    aracı arka park sensörü ve boya koruma ile 52.500e bırakıyorlar ?

rakamı daha aşağı çekmek yada farklı yollar izlemek mümkünmüdür ?

• 2015 ellerinde var mi gelmiş mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ledli alın park sensörüde gelecek zaten şu ledsiz leon alanlara çok uyuz oluyorum :)

• Peki aynı fiyata sıfır leon nu 5 bin km de 2014 golf comforline mi tercih edersiniz bende bu ikilemdeyim

• 2015 subatın 2.haftası geliyor ellerine.. bana subot sonu gibi sıra veriyorlar..
    dediğiniz gibi ledli paket düşünüyorum ama 50bin üzerine çıkmak istemediğim için yanaşamıyorum 4000lira fark var..

golf de düşündüm ama sanırım hem fiyatı daha yüksek hemde leon style in comfotline a göre donanımı çok daha iyi..
    satış danışmanın ki her ne kadar o ürünü satmak istesede konuşmasına çok güvendim.

yeni nesil leon golf ve a3lerde motorların komple aynı oldugunu elektronik aksamın komple aynı oldugunu soyledi.
    aradaki farkların sadece marka ve ses yalıtımından oturu yukseldigini altını cizerek belirtti.

e kişisel olarak leon unda dizayn ı daha bi genç işi sportif geldiği için tercihim leon oldu.
  • bence yeni ford focus alın daha güzel görünüyor ford'daki teknolojiler hangi araçlarda var (premium hariç)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerembal1

bence yeni ford focus alın daha güzel görünüyor ford'daki teknolojiler hangi araçlarda var (premium hariç)

tavsiye için teşekkürler ama bu aracın donanım paketiyle focusdaki eş değer bir araç arasında fiyat farkı fazla..
    bu bile ayırdığım bütçenin bir miktar üstüne çıkıyor..

ayrıca focusda motorda büyük..
  • Pesin.mi kredi mi nasil bi planlama yaptin? Eger pesin ise golf yok sinirlarimi zorlayamam dersen leon. İkisini de defalarca test ettim. Golf farkli. Ama leon fr dersen ben de onaylarim.

• focs trend x leon style'dan daha dolu bir araç ve sadece bunlarda değil fordun kendi üstünlükleri var sync gibi trend x 54 bin tl arada 4 bin tl'lik bir para var ayrıca focus 125 bg daha güçlüdür.birazda marka algısına bakarsanız ford daha üstün çıkar ama son söz tabi sizde
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerembal1

focs trend x leon style'dan daha dolu bir araç ve sadece bunlarda değil fordun kendi üstünlükleri var sync gibi trend x 54 bin tl arada 4 bin tl'lik bir para var ayrıca focus 125 bg daha güçlüdür.birazda marka algısına bakarsanız ford daha üstün çıkar ama son söz tabi sizde

Focus Trend X Style'dan daha dolu nasıl oluyor?

Hadi Ford'un marka algısıdır vs tamam da hem yakıt olarak hem donanım olarak Focus çok geride.
  • bLooP B kullanıcısına yanıt
    https://store.donanimhaber.com/34/73/ed/3473edc912da92b51acf8efbf628a60b.png bu focus trend x
    https://store.donanimhaber.com/64/8a/6d/648a6d3fe725dc5c82e9365c0282876b.png bu leon style

şimdi leonda EBD , yokuş kalkış desteği yok focusda bunlar mevcut
    focusda yan perde hava yastığı yok , ön kol dayama ve start stop yok leonda bunlar mevcut

bence leonda olmayıp focusda olanlar daha iyi sadece yan perde hava yastığı hariç
    ayrıca yakıt olaak focus daha fazla yakabilir ama performans açısından focus daha iyidir focus 125 bg leon 105 bg tabi seatta tsi motor var performans olarak hemen hemen aynı olabilirler 2.çeyrekte focusun 1.5 ecobost motor gelince daha iyi olacaktır ayrıca ben ford ile seatı karşılaştırmam bile çünkü seat , volkswagen sayesinde yaşıyor.
     2015 seat leon 1.2tsi alacağım ?focus trend x
     2015 seat leon 1.2tsi alacağım ? leon style

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Martinez55 -- 25 Ocak 2015; 18:04:07 >

• Seat'la Ford'u karşılaştırıp karşılaştırmamanız sizle alakalı bir şey. Ben ortadaki paraya bakarım ve bu paranın alabileceği her markayı her markayla karşılaştırırım.

Eğer konu donanımsa Focus Trend ile Leon Style bir kere karşılaştırılmaz. Ortada ciddi fark var. Katlanır aynalar, karartmalı iç dikiz aynası, kol dayama, yağmur sensörü, çift bölgeli otomatik klima, start stop, 5" dokunmatik ekran, lastik basınç sensörü, TSI motor (Ecobbost olsaydı Ecoboost'u örnek gösterirdim)

Bahsettiğin yokuş kalkış desteği ve Elektronik Stabilite Kontrolü gibi özellikler Leon'da standart.

Arada uçurum var yani.

Ama dersen ki donanım beni ilgilendirmiyor, yakıt ve eski teknoloji motor beni ilgilendirmiyor, ben tok araca bakarım, daha kaliteli malzemeye bakarım, yol tutuşu daha iyi olmasına bakarım o zaman Focus dersin anlarım.

Ancak yanlış bilgilerle insanları yanlış yönlendirmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bLooP -- 25 Ocak 2015; 18:20:26 >

• Bu araç ibiza 1.4 16 v den daha az yakarmı.
    Seat araçları, volkswagen ve skoda servislerinin hepsine bakım için kabul edilirmi, bilgi sahibi arkadaşlar cevap verebilirmi.

• ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Ailede 1.2 tsi Ibiza var. Cidden az yakıyor ve performansı da çok iyi. Üstelik vergi avantajı da var.

İstanbul için konuşursak Seat'a VW servisleri bakıyor. Skoda'yı bilmiyorum. Distribütör aynı da olsa onun alt dağıtıcısı farklı. Yüce Motor olması lazım. Ancak genellikle birine bakan hepsine bakıyor. Seat VW Skoda Audi yanyana oluyor genelde.
  • bLooP B kullanıcısına yanıt
    Fiyatlara baktımda ibiza 1.4 16 v çok ucuz, sandero 1.2 den bile, renault gibi servis bakım kolaylığı olurmu.ileride düşünebilirim belki.

• Ben 1.2 tsi seat leon sahibi biri olarak size kesinlikle led farli almanizi tavsiye ediyorum.Bende sizin gibi dusunuyordum ve led almadim.Dis gorunusu cok degistiriyor.Ben dis gorunusu o kadar onemsememistim alirken ama sonradan kafama takildi.Bir diger sorunda gece gorus led ve xenon gibi teknolojiler halojene gore inanilmaz daha iyi bir gece gorusu sunuyorlar ve guvenlik acisindan cok onemli bir eksiklik bence.Baska bir tavsiyemde kesinlikle ve kesinlikle serviste takilan park sensorunu taktirmayin.Ben inatla orjinal istemem ragmen beni kandirip orjinal diye yan sanayi meta marka bir sensor taktilar 0 arac hevesiyle bisi demeden aldik araci ama sensorler guzel calismiyor.Ne kadar yaklastiginizi sensorlerden anlayamiyorsunuz abuk subuk otuyorlar.Tamponda da oldukca cirkin duruyorlar.Orjinal sensorler tampona 0 ama serviste orjinal diye takilanlar cikintili.Ayrica orjinal sensor serviste yazilimla ekrana goruntu verebiliyor ve na kadar yaklastiginizi ekrandan kontrol edebiliyorsunuz.Bu eksikler disinda performans olarak bir sorun yasiycaginizi sanmam.Yakit olarakta kullanimiza bagli 7-8.3 arasi bir tuketim bekleyebilirsiniz simdiden hayirli olsun araciniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliemre-16 -- 25 Ocak 2015; 19:56:04 >

• LEDsiz sakın alma hocam. Seat Leon forumunda ispanya ile yazışma başlığı var, ledsiz leonları ledli yapabilmek için.
  • hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar bütceyi zorlayıp ledli yönelicem sizin yazdıklarınızdan ötürü.. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkmenson

Pesin.mi kredi mi nasil bi planlama yaptin? Eger pesin ise golf yok sinirlarimi zorlayamam dersen leon. İkisini de defalarca test ettim. Golf farkli. Ama leon fr dersen ben de onaylarim.

malesef kredi ile alıcam leon bile dusundugumden yuksek rakamlara çıkıyo lediydi ıvırıydı zıvırıydı derken :) fr farkını anlattılar bayiide ama şimdilik imkan yok inşallah bidakine :) teşekkür ederim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliemre-16

Ben 1.2 tsi seat leon sahibi biri olarak size kesinlikle led farli almanizi tavsiye ediyorum.Bende sizin gibi dusunuyordum ve led almadim.Dis gorunusu cok degistiriyor.Ben dis gorunusu o kadar onemsememistim alirken ama sonradan kafama takildi.Bir diger sorunda gece gorus led ve xenon gibi teknolojiler halojene gore inanilmaz daha iyi bir gece gorusu sunuyorlar ve guvenlik acisindan cok onemli bir eksiklik bence.Baska bir tavsiyemde kesinlikle ve kesinlikle serviste takilan park sensorunu taktirmayin.Ben inatla orjinal istemem ragmen beni kandirip orjinal diye yan sanayi meta marka bir sensor taktilar 0 arac hevesiyle bisi demeden aldik araci ama sensorler guzel calismiyor.Ne kadar yaklastiginizi sensorlerden anlayamiyorsunuz abuk subuk otuyorlar.Tamponda da oldukca cirkin duruyorlar.Orjinal sensorler tampona 0 ama serviste orjinal diye takilanlar cikintili.Ayrica orjinal sensor serviste yazilimla ekrana goruntu verebiliyor ve na kadar yaklastiginizi ekrandan kontrol edebiliyorsunuz.Bu eksikler disinda performans olarak bir sorun yasiycaginizi sanmam.Yakit olarakta kullanimiza bagli 7-8.3 arasi bir tuketim bekleyebilirsiniz simdiden hayirli olsun araciniz.

Peki kardeşim, yakıt tüketiminde 7-8 lt. Şehir içi mi?
    Golf ile aralarında motor aynı olmasına karşın.(1.2 tsi)
    1- sürtünme katsayısı,
    2- ağırlık,
    3- kullanılan turbo vb. Farklılıklar,
    4- start-stop vb. Özellik gibi.

Vb. Farklar var mı.?

Golf forumlarında.Full depo 900 km veya uğraşı ile dahada artabileceğini yazan kimseler var.
    Yakıt olarak leon-golf farkı varmı. Yada kitapçık-katalog değerleri nedir.
    Ortalama tüketim.nedir.

Birde 20 km ve altı diyebiliriz.böyle bir hızda şehir içi ortalama tüketimi kaç lt. Bekleyebiliriz.

Golfte uzun dönem ortalamaları 6 lt.paylaşanlar var. Aslı var mıdır. Sizce.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.