Şimdi Ara

Mozilla sanal gerçekliği tarayıcı ortamına taşımaya kararlı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Mozilla daha önce Firefox'un Oculus VR ile internette sanal gerçekliği destekleyen bir sürümünü deneme aşamasında çıkarmıştı.Şimdi ise Mozilla durumu bir adım da ileri götürerek WebVR özelliklerini "nightly" ve geliştirici sürümlerine ekledi.

Firefox geliştiricilerinin hazırladığı bu yeni WebVR API sayesinde sanal gerçekli cihazı ve tarayıcı arasında çok kolay bağlantı kurulabiliyor. Yayınlanan yeni sürüm yalnızca Oculust Rift cihazı desteklenirken Firefox ilerleyen sürümlerde Linux, Firefox for Android tarayıcıları ve Google'ın Cardboard cihazı için de destekleneceğini belirtti.

Google'ın da WebVR'ı Chrome tarayıcısına getirme çalışmalarının olduğu biliniyor. Ancak iki tarayıcı için de şu standart sürümlerde bu destek sunulmuyor. İlerleyen dönemlerde tarayıcılarda da sanal gerçeklik içeriklerini görmeye başlayacağımız aşikar.

• Mozilla bu denli geliştirmeler için bağışı nasıl alıyor acaba. Ayrıca uzun zamandır mail istemcisi ve web tarayıcısını da geliştiriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rekabet kızışacak gibi.

• Bakalım sanal gerçeklik gözlükleri tutacak mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Fire_67

Bakalım sanal gerçeklik gözlükleri tutacak mı?

Sanal gerçeklik gözlükleri tuttu zaten, acaba tarayıcılarda nasıl bir deneyim sunacak?

• quote:

Orijinalden alıntı: doctor_bey

quote:

Orijinalden alıntı: Fire_67

Bakalım sanal gerçeklik gözlükleri tutacak mı?

Sanal gerçeklik gözlükleri tuttu zaten, acaba tarayıcılarda nasıl bir deneyim sunacak?

Evet.şuan zaten 3-4 büyük üretici var her yıl milyonlarca satıyor ve üretiliyor?!!.
    sen Nere tuttu diyorsun anlamadım daha oculus bile tüketici versiyonunu piyasaya sürmedi tutacaak falan desen neysede

• Niye hiddetlendiğini anlamadım açıkçası, hakaret ettik sanki, hey Allahım.

Evet milyonlarca satmıyor belki, fakat ateş olmayan yerden dumanın çıkmayacağını sende biliyorsundur eminim, yoksa bu kadar çalışma yapmazlardı sanal gerçeklikle ilgili emin ol.

Birde haklısın yanlış tabir kullanmışım.

• Flash player çöktü hatasının çözmeden sanal gerçekçilik geçmek yalan olur....

• Mozilla farklı alanlarda kendini geliştirmeye devam ediyor. Eski popülerliği olmasa da yine çıkış yapacak bir yer tutturacak bu gidişle :)

• Mozilla, bilgisayar işletim düzeneği çıkarmalı. Ya da kendi Linux dağıtımını hazırlamalı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.