Şimdi Ara

Ev arkadaşım küsmüş sanırım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ev arkadaşımla gecen konusurken (2 kisi kalıyoruz) laf arasında bana ara tatilde kız arkasım gelecek falan dedi..bu arada evin asıl söz sahibi benim yani ilk eve ben tek başıma cıktım,tüm esyalar falan bana ait,o sadece bavulunu aldı geldi...bu arada ev sahibinin annesi, babası alt katta oturuyorlar ve biraz huysuzlar...neyse işte,nerde kalacak dedim buna..demez mi benim odamda,kafam attı benim...yani aynı odada kalacaklar,tek yatak var birde...belli yani ne olacagı...bende dedim olmaz öyle sey,kabul etmiyorum...yok işte sana ne zararı var falan diyor...ben de dedim,nikahsız iki farklı cinsin tek basına bir yatakta beraber olmasına helede benim evimde asla izin vermem... senin iyiligin için de benim iyiligim için de dogrusu bu dedim...baktım surat astı,kaç gündür surat bes karış,konuşmuyor birde...arkadaslar,ben namaz kılıyorum o evde ya siz haksızsınız falan desenizde fikrimi degisecek degilim ama soruyorum bu sizce dogrumu? bu kadar mı geniş olur insan?

• Doğrusunu yapmışsınız bence.Bence cocukla anlasın kimse kız arkadasını getirmicek falan yada arkadaşını ortak arkadaşlar hariç gibi en doğrusu budur bence
  • Kardeş milletin sex hayatı seni ilgilendirmez ya saygı duyacaksın yada yollarınızı ayıracaksınız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prince Legolas

Kardeş milletin sex hayatı seni ilgilendirmez ya saygı duyacaksın yada yollarınızı ayıracaksınız.

Hadi sen otur dersine çalış, imzana bakılırsa en az 1 yılın var daha bu işler için.

Neyse...

Konu sahibi arkadaş, tepki göstermekte haklısın. Yanlış anlaşılmasın, "Sen yapamıyorsun/o yapamıyor diye kıskançlıktan cinsel hayatına karışıyorsunuz" diyen olacaktır; şahsen namazla ve diğer dinî ritüellerle arası pek olmayan birisiyim ve olanağım olsa ben de eve kız atardım. Ama evde o kadar rahatlığa erişecek kadar yetkim yokken ve ev arkadaşım namazında niyazında biriyken bu iş için rahatsız olurum başta.

Davul dengi dengine. Tam anlamıyla kafa dengi kişilerle eve çıkılmalı işte. Sen muhafazakar biriysen ev arkadaşın da öyle olmalı.

• Ben zaten hali hazırda odtü öğrencisiyim istediğim bölümde değilim ve bu da seni ilgilendirmez ;)

• Arkadasin kendi evinde boyle bir sey istememesi gayet dogal, entel entel yorumlar yapmayin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yorgun şair

Arkadaşlar ev arkadaşımla gecen konusurken (2 kisi kalıyoruz) laf arasında bana ara tatilde kız arkasım gelecek falan dedi..bu arada evin asıl söz sahibi benim yani ilk eve ben tek başıma cıktım,tüm esyalar falan bana ait,o sadece bavulunu aldı geldi...bu arada ev sahibinin annesi, babası alt katta oturuyorlar ve biraz huysuzlar...neyse işte,nerde kalacak dedim buna..demez mi benim odamda,kafam attı benim...yani aynı odada kalacaklar,tek yatak var birde...belli yani ne olacagı...bende dedim olmaz öyle sey,kabul etmiyorum...yok işte sana ne zararı var falan diyor...ben de dedim,nikahsız iki farklı cinsin tek basına bir yatakta beraber olmasına helede benim evimde asla izin vermem... senin iyiligin için de benim iyiligim için de dogrusu bu dedim...baktım surat astı,kaç gündür surat bes karış,konuşmuyor birde...arkadaslar,ben namaz kılıyorum o evde ya siz haksızsınız falan desenizde fikrimi degisecek degilim ama soruyorum bu sizce dogrumu? bu kadar mı geniş olur insan?

Haklısın dostum. Ama ben sana diyeyim o adam o eve kızı atar. Yarın birgün basarsın bunları evde aranız bozulur. Bence al karşına dostunu otur konuş. Ayrıyetten arkadaşının durumu yokmu otel odası falan tutsun anasını satayım, ne diye beraber kaldığı adamın evinde iş pişiriyor. Utanmaza bak.

• quote:

Arkadaşlar ev arkadaşımla gecen konusurken (2 kisi kalıyoruz) laf arasında bana ara tatilde kız arkasım gelecek falan dedi..bu arada evin asıl söz sahibi benim yani ilk eve ben tek başıma cıktım,tüm esyalar falan bana ait,o sadece bavulunu aldı geldi...bu arada ev sahibinin annesi, babası alt katta oturuyorlar ve biraz huysuzlar...neyse işte,nerde kalacak dedim buna..demez mi benim odamda,kafam attı benim...yani aynı odada kalacaklar,tek yatak var birde...belli yani ne olacagı...bende dedim olmaz öyle sey,kabul etmiyorum...yok işte sana ne zararı var falan diyor...ben de dedim,nikahsız iki farklı cinsin tek basına bir yatakta beraber olmasına helede benim evimde asla izin vermem... senin iyiligin için de benim iyiligim için de dogrusu bu dedim...baktım surat astı,kaç gündür surat bes karış,konuşmuyor birde...arkadaslar,ben namaz kılıyorum o evde ya siz haksızsınız falan desenizde fikrimi degisecek degilim ama soruyorum bu sizce dogrumu? bu kadar mı geniş olur insan?

Sonuna kadar haklısın hocam. kişi arkadaşının dini üzeredir, bu bir hadis i şerif. Adama güzelce anlatın durumu kabul etmezse başka yere gitsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• kiz girmesin sen gir yatagina bu kiskanclikla

• Yerden göğe kadar haklısnız hocam eve girmeden şartları belirleseniz iyi olacakmış

• İyi yapmışsın evinin bereketini kaçırmasına müsaade etme.

• hocam dedim bak istersen ayarlarız beraber bir yer orada kalır, zaten az kalacakmış... yurt,pansiyon,otel artık neyse... hani güzelce konuştum,bu işin sonu hiç güzel bitmez,sonrasında başını yakacak biliyorum...onun iyiliği için de istiyorum...neyse artık,umarım anlar.
  • quote:

hocam dedim bak istersen ayarlarız beraber bir yer orada kalır, zaten az kalacakmış... yurt,pansiyon,otel artık neyse... hani güzelce konuştum,bu işin sonu hiç güzel bitmez,sonrasında başını yakacak biliyorum...onun iyiliği için de istiyorum...neyse artık,umarım anlar.

AAllh düşmanın bile cahilinden korusun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanane kardeş kendi odasında yapar ne yaparsa.
    Az adamlık bil 2 saatliğine dışarıya çık işini görsün gençler.

• Ben olsam izin verirdim heralde

• Hocam izin verme, gunaha ortak olma..

• Sonuna kadar haklısın isterse küssün isterse darılsın takma sen. Şahsen bende olsam aynısını derdim lafımı esirgemem.
  • Sende evde pilavli yaparsin odesirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Aynalı Sazan

Tayyibin yolundan ilerleyen, *m bekçiliği yapan gençlik...

Her şeye siyaset karıştırmaktan bıkmadınız mı sizin gibilerden tiksiniyorum lan adam Müslümanım diyor bunun tayyiple ne alakası var. ?

Bu arada p** gençlik yetişecegine dindar gençlik yetişir umarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Syntax 1907 -- 25 Ocak 2015; 16:08:40 >
  • Bir şeye kızman için sana zararı olması lazım hocam. Yani bilmiyorum iki kişi o odada ne yaparlarsa yapsınlar sana bir zararı var mı ki? Ses etmezler. Sonuçta ev sahibi de değilsin, senin ödediğin kadar o da parasını ödüyor.

Şimdi kimse kızmasın. Ben de zaman zaman dindar olabilen biriyim. Fakat eğer arkadaşın "Ben ilahi şeylere karşıyım, böyle saçma şey mi olur, benim evimde olan adam namaz kılamaz." diyerek sana çıkışsaydı aynı şey olmaz mıydı? Objektif düşün.

Ha kız çok fazla evde vakit geçirmeye başlar. Çeker kenara konuşursun. Ama sana ters olan bir şey ona normal olabilir. Aynı zamanda ona ters olan bir şey de sana normal olabilir. Bu geniş olmak değil, mantıklı ve adil olmaktır.

Haksız mıyım?
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.