Şimdi Ara

Elektronik Müzik İcracıları (Organize olalım)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
180
Cevap
11
Favori
3.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Daha önce böyle bir konu açılmış mı diye araştırdım, fakat bulamadım. Tabi bu araştırmayı yaparken birçok elektronik müzik icracısı olduğunu fark ettim. O zaman bizim de bir başlığımız olsun ve biz de bilgilerimizi birbirimizle paylaşalım, hep beraber bilgilenelim, birbirimizi yorumlayalım, gelişelim, geliştirelim.

Genel olarak EDM çatısı altında toplanabileceğimizi düşünüyorum. Yani chillout yapan da gelsin, progressive trance yapan da, deep house yapan da...

Onun dışında DJ'lerin setlerini de aramızda görmekten mutluluk duyabiliriz.

Her türlü organizasyon, etkinlik, faydamıza olacak her türlü haber, burada paylaşılsın.

Yeri gelir DAW tartışırız, yeri gelir ekipman öneririz birbirimize, bizde de yabana atılmayacak donanım çeşitliliği mevcut. Hatta en pahalı donanımların yer aldığı klasman olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Ayrıca produksiyon ile ilgili yerli kaynakların ne kadar yetersiz olduğunu da biliyorsunuz. Bir yerden başlamak lazım.

Herkes toplanmaya başladıktan sonra imza falan da ayarlayalım kendimize.

Arama sırasında bu işle ilgilendiğini söyleyenleri de haberdar et kısmına ekliyorum. Tabi limit 5 kişi.

Duyanlar duymayanlara söylesin!

Here we go!

Biz kimiz?

İşte tam liste:
    1-) Side Chain
    2-) Dukkha
    3-) LM10yusuf
    4-) Lying
    5-) HAAltuntas
    6-) Zedd
    7-) imakenya dragons
    8-) Dubforvet
    9-) Deorro4
    10-) Brendan Rodgers
    11-) Rosso Scuderia
    12-) CoeQ
    13-) Cryria
    14-) Zaidax
    15-) ahmtdzdr
    16-) halil_f16
    17-) Obencan
    18-) fernandao
    19-) torres_35
    20-) Steve Jobs
    21-) darkkfear
    22-) yav sen ne diysen
    23-) troomac
    24-) HMTYKL
    25-) SKRlllEX
    26-) cizkek_

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Side Chain -- 27 Ağustos 2016; 17:19:40 >

• Parsellendi -deadmau5-

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer iyi örgütlenebilirsek buradan ortak çalışmalar bile çıkabileceğini düşünüyorum. Hem yaptığımız işin tanıtımını yapma fırsatı da bulabiliriz. Birlikten güç doğar!
  • Takip. Henuz yeniyim, virtualle cok siritmadan mix yapabiliyorum. Arada mix leri paylasirim.

Onun disinda mobilden yardim alacak arkadaslar app storedan novation launchpad ve cross dj oneririm.

Edit1: yazin bos kalicam makul bi fiyatta ekipman onerir misiniz, numark in urunleri fp acisidan cazip geldi bana.

edit2: icra etmiyorum ama mix yapıyorum soundcloud adresım suradahttps://soundcloud.com/user-532301631

yorumlarınızı bılmek ısterım :)

1.5 senedir saka maka baya muzik biriktirdim pc de isteyen olursa paylasırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imakenya dragons -- 21 Mart 2016; 4:55:50 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi atılım, tam destek.

Fatih Esin, 21
    9 Eylül Üniversitesi, İng - Turizm İşletmeciliği ve Yönetimi,
    Future/Electro House X Trap X Dubstep/Chillstep yanında G ve Deep House ile ilgileniyorum,
    Pioneer SR/Serato
    İlk sahne tecrübemi tren ve feast sponsorluğunda işletme fakültede yaptım, 2. dönem İzmir'de güzel projeler planlıyoruz. İzmir ve civarında olanları mutlaka beklerim :)

Dubforvet - Soundcloud

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dubforvet -- 24 Ocak 2015; 18:54:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Side Chain

Merhaba arkadaşlar,

Daha önce böyle bir konu açılmış mı diye araştırdım, fakat bulamadım. Tabi bu araştırmayı yaparken birçok elektronik müzik icracısı olduğunu fark ettim. O zaman bizim de bir başlığımız olsun ve biz de bilgilerimizi birbirimizle paylaşalım, hep beraber bilgilenelim, birbirimizi yorumlayalım, gelişelim, geliştirelim.

Genel olarak EDM çatısı altında toplanabileceğimizi düşünüyorum. Yani chillout yapan da gelsin, progressive trance yapan da, deep house yapan da...

Onun dışında DJ'lerin setlerini de aramızda görmekten mutluluk duyabiliriz.

Her türlü organizasyon, etkinlik, faydamıza olacak her türlü haber, burada paylaşılsın.

Yeri gelir DAW tartışırız, yeri gelir ekipman öneririz birbirimize, bizde de yabana atılmayacak donanım çeşitliliği mevcut. Hatta en pahalı donanımların yer aldığı klasman olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Ayrıca produksiyon ile ilgili yerli kaynakların ne kadar yetersiz olduğunu da biliyorsunuz. Bir yerden başlamak lazım.

Herkes toplanmaya başladıktan sonra imza falan da ayarlayalım kendimize.

Arama sırasında bu işle ilgilendiğini söyleyenleri de haberdar et kısmına ekliyorum. Tabi limit 5 kişi.

Duyanlar duymayanlara söylesin!

Here we go!

Çok güzel düşünmüşsün fikir alışverişi hepimiz için çok iyi olacaktır. Ben kendimi tanıtayım akdeniz üniversitesinde makine müh. öğrencisiyim 19 yaşındayım pro dj antalya akademiden yeni mezun oldum. Henüz sahne tecrübem yok. Fl studio alanım bu konuda yardımcı olabilirim. İlk albümüm üzerine çalışıyorum. Yaptığım tarz house. Miximi dinlemek isterseniz;
    http://www.mixcloud.com/Tayyllann/taylan-a-phoenix-reburn-2014-house-mix/

Uzun zaman sonra edit !

İlk şarkımı bitirmiş bulunuyorum dinleyenler iyi kötü yorum yaparlarsa sevinirim

https://soundcloud.com/ankablanka/nuclear-accident

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lying -- 25 Nisan 2015; 15:01:15 >

• Merhabalar; elektronik müzik çatısı altında geniş kapsamlı bir arşive sahibim production ve dj lik alanında yakından ilgileniyorum.
    https://soundcloud.com/haktancanatan
  • haktancanatan H kullanıcısına yanıt
    foruma hoşgeldin Haktan:)
  • Evet arkadaşlar iyi başladık sayılır. Yavaş yavaş bilgi paylaşımları olacaktır. Sizden onay gelmeden listeye eklemedim. Ekle diyeni affetmem, hemen eklerim listeye.

Ben de tanıtayım kendimi. Sıkı bir trance dinleyicisiyim, trance benim için dokunulmazlığı olan bi' olgu. Onun dışında, house ve trance prodüksiyonu ile epey ilgiliyim. Bugüne kadar birçok projeye başladım, hepsi bir şekilde aksilik, iş-güç, moral bozukluğu derken sekteye uğradı ve bitmedi. Şu anda bir bigroom house projem var. Aslında proje bitti, fakat mixing olayında sıkıntılar var. Kick tonlamak benim için her zaman en büyük problem olmuştur. Onun dışında genel ses seviyesini de istediğim noktaya getiremedim henüz. Benzer sıkıntılar yaşayanınız varsa beraber dertlenelim.

Ben de FL Studio kullanıcısıyım. Sylenth1, Massive bizim başucumuzda bulunur her daim! Vengeance'ı hiç saymıyorum bile, onlarsız olmaz.

Ayrıca, imzaları da oluşturmak adına yardım bekliyorum. Güzel imza yapabilecek olan varsa onu kullanalım. Tabi imzalarımız gelene kadar bu başlığa yönlendirebilmek için hepimiz imzamıza konu başlığını koysak fena olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Side Chain -- 24 Ocak 2015; 19:04:46 >

• Arkadaslar merhaba hepinize. Tayfun ben sıkı edm takipçisi ve kendi çapında idrak eden biriyim kendi singlelarim ve haftalik radio episodelerim mevcut fakat belli suredir yayina girmiyorum bu konu içinde teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: Dukkha

Arkadaslar merhaba hepinize. Tayfun ben sıkı edm takipçisi ve kendi çapında idrak eden biriyim kendi singlelarim ve haftalik radio episodelerim mevcut fakat belli suredir yayina girmiyorum bu konu içinde teşekkür ederim

Ekleyeyim mi listeye ?

Sizden onay almadan eklemek istemedim o yüzden herkesten cevap bekliyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dukkha

Arkadaslar merhaba hepinize. Tayfun ben sıkı edm takipçisi ve kendi çapında idrak eden biriyim kendi singlelarim ve haftalik radio episodelerim mevcut fakat belli suredir yayina girmiyorum bu konu içinde teşekkür ederim

Ekleyeyim mi listeye ?

Sizden onay almadan eklemek istemedim o yüzden herkesten cevap bekliyorum.

Ekle tabiki dostum

• quote:

Orijinalden alıntı: imakenya dragons

Takip. Henuz yeniyim, virtualle cok siritmadan mix yapabiliyorum. Arada mix leri paylasirim.

Onun disinda mobilden yardim alacak arkadaslar app storedan novation launchpad ve cross dj oneririm.

Edit1: yazin bos kalicam makul bi fiyatta ekipman onerir misiniz, numark in urunleri fp acisidan cazip geldi bana.

Ben daha çok prodüksiyon konusuyla ilgiliyim. Aslında DJ'lik ile ilgili de hevesim var fakat henüz ona vakit/para harcayacak durumda değilim. Önceliğim her zaman üretmek.

O yüzden DJ arkadaşlar bu konuda daha iyi tavsiyelerde bulunacaklardır.

Kendi projeleriniz var ise ve buna göre ekipman dizmek istiyorsanız elbette elimizden geldiğince yardımcı oluruz.

Dukkha, tamamdır; ekledim.

• Şu an setini açtım, dinliyorum.

Project T nasıl bir şarkıysa, her sete yakışıyor meret. Popüler kültür esir aldığı zaman herkes bozuluyor, o yüzden Dimitri Vegas & Like Mike iyice sıvayabilir bundan sonrasında. -ki bu şarkı dahil sıvadığını düşünen de vardır belki; ama ben seviyorum, 2014 yazını anımsatıyor bana, epey dinledik.

Bir de bu ortak çalışmalar konusu hep polemik olarak dolanır ortalıkta. Hep bir tarafın yaptığı, diğer tarafın sadece ismini kullandığı söylenir. Mesela bu projede Vegas & Like Mike ile Sander van Doorn var, oturup iki taraf da yaptı mı, yoksa biri yapıp diğeri isim mi kullandı belli değil.

Gerçi genelde Guetta ve Calvin Harris gibiler için dönüyor bu polemikler. Bu Project T'de yer alanların ayrı ayrı çok iyi parçaları var.

Bir de şu var ki, her gün farklı şarkılar dinliyorum, aslında çok kötü bir şey; dinlediğin bir şarkı çok hoşuna gidiyor ama başka şarkıları dinlemekten ona vakit ayıramıyorsun tekrar! Bu da işte prodüksiyon işinin olumsuz kısmı. Piyasaya hakim olman ve takip etmen gerekiyor.

Umarım buradaki EDM grubunun release olmuş şarkılarından ünlü bir set yapmak kısmet olur sana da.

Dubforvet, 2-3 haftada bir İzmir'e geliyorum ama sen büyük ihtimal Buca taraflarındasın, ben Bayraklı/Bornova/Konak/Alsancak civarlarında oluyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Side Chain -- 24 Ocak 2015; 19:46:16 >

• Ben dinleyici degerlendirici olarak bulunurum 1-2 senedir cikaramadim parca

• quote:

Orijinalden alıntı: Deorro4

Ben dinleyici degerlendirici olarak bulunurum 1-2 senedir cikaramadim parca

Sen de mi "biraz daha geliştireyim" diye diye "bitti" diyemeyenlerdensin?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Deorro4

Ben dinleyici degerlendirici olarak bulunurum 1-2 senedir cikaramadim parca

Sen de mi "biraz daha geliştireyim" diye diye "bitti" diyemeyenlerdensin?

Biraz oyle oluyor hocam

• Evet arkadaşlar haberdar etmeye devam.
  • quote:

Dubforvet, 2-3 haftada bir İzmir'e geliyorum ama sen büyük ihtimal Buca taraflarındasın, ben Bayraklı/Bornova/Konak/Alsancak civarlarında oluyorum.

Evet bucada oturuyorum malesef. Seni olaya dahil olan biri olarak mutlaka bekliyorum partilerimize :D
  • @Hardwell

Ben müzik yapma işine baktım biraz ableton live 9 ile zor işler cidden ama set yapmak zor değildir gibime geliyor

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.