Şimdi Ara

Elektronik Müzik İcracıları (Organize olalım) (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
11
Favori
3.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Üslubumu bozmak istemiyorum, fakat bilgi birikimi odasının dışına çıkamayacak kişiler gelip burada ahkam kesmesin lütfen.

Koskoca bir camiayı tek satırlık mesaj ile eleştirme haddini kendinde görenler, hangi yetiye sahip acaba? Bu ülke sizin gibiler yüzünden bir arpa boyu yol alamıyor. Ne gündemi takip edebiliyor, ne de herhangi bir konuda başka bir memleketle rekabet edebiliyor.

Neden? Senin gibiler yüzünden işte. Milletin şevkini kırıp tatmin olma içgüdüsüyle hareket ediyorlar. Neden? Çünkü kendileri hiçbir halt başaramıyor. Oturup adam gibi eleştirilerini sıralasa, kendini de bu arada tanıtsa, dikkate alırız; fakat böyle boş insanlara lütfen meydan bırakmayalım.

Nota bilgisi yokmuş. Armoni yokmuş. Armoninin kralı yapılıyor EDM'de. Sen hiç progressive trance/house dinlemedin herhalde? Allah aşkına günümüzde onbinlerce çöp rock/pop parça var. 2 ritm tutturup 3 satır da cümle yazıp şarkı yaptık diye çıkıyorlar piyasaya.

2-3 tane piyasa yapmış şarkı dinleyip sonra burada bize ahkam kesiyor adamlar.

Zannediyorlar ki hep sanal enstruman kullanıyoruz, kafamıza göre notalara basıyoruz.

Tabi bizde ilk kuraldır. KESİNLİKLE GERÇEK ENSTRUMAN KULLANMAMIZ YASAKTIR! Yapan olursa rencide ediyoruz, dışlıyoruz, öğütüp kuşlara yem yapıyoruz!

Bir bitmediniz ha.

Daha konunun ilk sayfasında, karşılaştığımız tiplere bak yahu.

Kimse size zorla dinleyin demiyor.

Tek istediğimiz, buraya gelip burnunuzu her şeye sokmamanız. GÖLGE ETMEYİN, BAŞKA İHSAN İSTEMEZ!

Ayrıca DJ ile prodüktör/aranjör üçlüsü arasındaki ayrımları da iyi yapın. Zira komik duruyor buradan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Side Chain -- 26 Ocak 2015; 11:06:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Reclamation

Oo djler toplanmış, enstruman bilmeyen nota armoni bilmeyen adamlar şarkı yaptım diye takılıyor piyasada.

yav he he diyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rosso Scuderia

Kimseyle bir derdim yok hocam popüler edilen şeye karşıyım bundan 5 sene once edm denilen sacmalik yoktu mesela - yok house dinlerim derler frankie knuckles ı bilmezler - kendini bilmeyen kisinin kimlik arayisinda olmasi normaldir

Sen buraya girdin beri neden şikayet edip duruyosun? ''Siz öylesiniz, işte bunlar böyle'' tamam çok bariz genç değilsin birikmiş birşeyler içinde, sitemin var bazı şeylere ama biz, daha doğrusu ben burada bu negatifliği görmek istemiyorum. Kısacası ''siz bebesiniz bilmezsiniz'' tavırlarını görmek okumak zorunda değilim. EDM'e saçmalık diyen birinin burada ne işi var? Sen iyisi mi canımızı daha fazla sıkmadan buradan uzaklaş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dubforvet -- 26 Ocak 2015; 20:58:29 >
  • Dubforvet kullanıcısına yanıt
    Ya senin yaran var galiba her lafi kendi ustune aliyosun bi rahatla artik seninle muhattap olmuyorum ben artik kirletme konuyu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ya senin yaran var galiba , artik kirletme konuyu

Sana cevap verdikten sonra gördüm Side Chain'in sana cevabını. Çokta güzel yazmış, alınmadın heralde? Bu böyle olmayacak, senin ''boş egon'' yüzünden burada bir araya gelen 3-5'i de yok edeceksin.
    Side Chain, dostum bu ismi silip konudan uzaklaşırabilir miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zaidax

Neden olmasın, ekleyebilirsin.
    Soundcloud.com/dubstruction

Dubstep / DnB / Trap harici takılmam pek.-

Bi Dubstep tutkunu olarak yazıyorum, Untitled / Murderation parçalarını çok beğendim. Türkiye'de senin gibi yeteneklerin olduğu görmek hem sevindiriyor hem de umutlandırıyor. Parçalarının kalitesine nazaran tıklanma sayısını görünce seni Underrated'in kelime karşılığı olarak gördüm, büyük saygı!
  • Dubforvet kullanıcısına yanıt
    Tamam canım sen haklısın 3. Sınıf mekanlarda 30 kişiye çalarak kendini tatmin et bu kafayla çalabileceğin tek mekanlar onlar zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: Dubforvet

quote:

Ya senin yaran var galiba , artik kirletme konuyu

Sana cevap verdikten sonra gördüm Side Chain'in sana cevabını. Çokta güzel yazmış, alınmadın heralde? Bu böyle olmayacak, senin ''boş egon'' yüzünden burada bir araya gelen 3-5'i de yok edeceksin.
    Side Chain, dostum bu ismi silip konudan uzaklaşırabilir miyiz?

Ben Rosso'nun kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum. Sadece ikinizin de sakinleşmeye ihtiyacınız var bence.

Yukarıdaki cevabım da Rosso'dan ziyade ilk sayfada tek satır ile tüm yazılanları boşa çıkarmaya çalışan kişiyeydi.

Bence forumda birbirimize üstünlük sağlamaya çalışmak yerine bu üstünlüğü çalışmalarımızla göstermeli ve karşı tarafın da bizimle rekabet edebilecek seviyeye gelmesini sağlamalıyız.

Yahu arkadaşlar düşünsenize, koskoca ülkede 3-5 kişi dışında adını duyurabilen yok. Dinleyici kitlesi kıyıda köşede kalmış, avrupa house ile yatıp house ile kalkıyor, burada daha birçoklarının haberi yok. 3-5 kendini bilmez de bizi bilgisizlikle suçluyor. Gitar pedalı görse fare kapanı sanacak adamlara da bu malzemeyi vermemeliyiz.

Neyse biraz konuya dönelim.
    Prodüksiyon aşamasında kullandığımız FX'ler çok önemli. Bir FL Studio kullanıcısı olarak FL'in kendi pluginleri ile diğer birçok plugini kıyasladığımda bariz farklar olduğunu görüyorum. Atıyorum FL Studio'nun kendi parametric equaliser'ı ile Waves'in EQ'su arasında dağlar var. Zaten hardware olarak EQ kullanmış olanlar iyi bilecektir ki, her marka/modelin kendine ait bir sound lezzeti vardır. Tabi FL'inki biraz ot kıvamında oluyor bu durumda.

Rosso, mastering aşamasından biraz bahsetmek ister misin? Yöntemin daha çok nedir, hangi FX pluginleri kullanıyorsun? Bu soruyu genele sormuş olayım, biraz işimizi konuşalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Side Chain -- 26 Ocak 2015; 22:10:56 >

• Side Chain kullanıcısına yanıt
    Masteringde fabfilter pro serisi ve ableton live ın default kompresörlerini kullanıyorum kendiniz yapmanizi onermem mastering muhendisleri 100 euro gibi muthis fiyatlara profesyonel sekilde yapiyorlar

• quote:

Masteringde fabfilter pro serisi ve ableton live ın default kompresörlerini kullanıyorum kendiniz yapmanizi onermem mastering muhendisleri 100 euro gibi muthis fiyatlara profesyonel sekilde yapiyorlar

Aslında bir ara bu konuyu ciddi olarak düşünmüştüm. Belki daha ucuza yapan yerli/yabancı birçok mastering mühendisi vardır, fakat kendini kanıtlamış ve ciddi bilgi birikimi ve donanıma sahip olan Barış Büyük'e yaptırmayı düşünmüştüm; fakat sonra araya bir sürü şey girdi ve açıkçası şu anda en az 400-500 euroya yapacağını düşünüyorum.

Açıkçası bu mastering olayının önümde bir engel olduğunu düşünüyorum. Ben şarkıyı yaratmaya odaklanmalıyım. Kafayı kickin tonuna, imaja, -6db'ye falan takınca ilham falan bırakmıyor meret.

Bu 100 euro konusunda örnek verebileceğin isim/isimler var mıdır?

• Side Chain kullanıcısına yanıt
    Sehirdisindayim en kisa zamanda yollarim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Side Chain

Dubforvet, 2-3 haftada bir İzmir'e geliyorum ama sen büyük ihtimal Buca taraflarındasın, ben Bayraklı/Bornova/Konak/Alsancak civarlarında oluyorum.

Evet bucada oturuyorum malesef. Seni olaya dahil olan biri olarak mutlaka bekliyorum partilerimize :D

Hocam simdi mixer alip ama deck siz onu bilgisayara baglayip gerekli program ile mix yapabilir miyim? Yoksa direk pioneer numark tarzi 2 deckli kendinden birlesik mi alayim?
    Butce suan icin fazla degil yani makul bi fiyatta bildiginiz mixer var mi 200 300 kendimi gelistirmek adina.
    Bir de onerdiginiz program var mi virtual baydi su aralar cross dj kullaniyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imakenya dragons -- 27 Ocak 2015; 9:50:20 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: imakenya dragons

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Side Chain

Dubforvet, 2-3 haftada bir İzmir'e geliyorum ama sen büyük ihtimal Buca taraflarındasın, ben Bayraklı/Bornova/Konak/Alsancak civarlarında oluyorum.

Evet bucada oturuyorum malesef. Seni olaya dahil olan biri olarak mutlaka bekliyorum partilerimize :D

Hocam simdi mixer alip ama deck siz onu bilgisayara baglayip gerekli program ile mix yapabilir miyim? Yoksa direk pioneer numark tarzi 2 deckli kendinden birlesik mi alayim?
    Butce suan icin fazla degil yani makul bi fiyatta bildiginiz mixer var mi 200 300 kendimi gelistirmek adina.
    Bir de onerdiginiz program var mi virtual baydi su aralar cross dj kullaniyorum.

Yapabileceğin şey ufak bir controller almak ama biraz daha biriktirmeni tavsiye ederim. benim ilk aldığım 100 dolarlık bi üründü ve nerdeyse hiçbir işime yaramadı. yeni başlayanlar tarafından en çok kullanılan ürün bu bildiğim kadarıyla: Pioneer DDJ Series DDJ-WeGO

Önerebileceğim diğer marka bir ürün yok malesef ben araştırırken sadece pioneer'leri inceledim tuş diziliminin CDJ'lere yakın olması ve ses kartı açısından. O yüzden, bütçenin yettiği kadarıyla bu serilerden almanı tavsiye ederim. Bir de, alıyorken en iyisini almaya bak çünkü emin ol aldığın ürün sana yetmeyecek dahasını isteyeceksin ve tekrar bir üst model almak kısa zaman içerisinde mümkün olmayabilir:)

Serinin diğer ürünleri (Fiyat sıralamasına göre)

Pioneer SB
    Pioneer SR

ve gönül isterki;
    Pioneer SX2

EK: decksiz olursa sorunu yeni gördüm, valla mixeri hangi programa tanıtırsın bilmiyorum bi de şarkıları mausla sürüklemek gerekecek o zaman heralde :D sen iyisi mi SB'ye kas derim, Pioneer'in ürünleri Serato yazılımı destekli(lisanslı) ve kullanımı çok rahat bana göre bu da ekstra bi not

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dubforvet -- 27 Ocak 2015; 11:46:28 >

• Yorumlarınızı yeni okudum. Side Chain ve Dubforvet arkadaşlarım gayet güzel olgunluklarla cevap vermişler ama birde ben yazmak istedim.

Afedersiniz ama knuckles ı the warehouse u bilsen ne bilmesen ne ? Ben veya burdakiler bunu bilmek zorunda değil. Siz bilmişsinizde ne olmuş ? Ben üretim yaparken knuckles mı basacak notalara ? İsteyen kız tavlamak için yapar isteyen para için sizene bundan ? Birkaç bilgi ve tecrübe sahibi olmanız bu müzik türünü babanızın malı yapmaz. Ben kız tavlamak için para için yapıyorum hayırdır ? Kızlara havamıda atıyorum millete oo ben elektronik muzik dinliyorum cok coolum aykırıyım imaji da yaratıyorum hayırdır ? Bu ne Allah aşkına ? Tomorrowlandden ultra festivaldeki sahnenizden çıkıp adamı küçümsemişsiniz 30 kişinin karşısında çalarsın anca cart curt diye. Siz ne yaptınız ? Yaptığınız o itici yorumlarla öyle bir izlenim bıraktınız ki gerçek bir müzisyen olduğunuzda şüpheli. Birkaç şey biliyosunuz belli ama gerçek bir bilge olsaydınız bu konuda böyle bir ego sergilemez, hiçbir müzik türünü veya bu işe gönül veren "acemi" olduğunu düşündüklerinizi küçümser tavırlar içinde bulunmazdınız aksine yol gösterirdiniz ama belli ki o olgunluğa ulaşamamışsınız. Hani derler ya okumuşsun ama adam olamamışsın diye. Madem ki o kadarsınız gösterin icraatlarınızı adammışsınız helal olsun diyelim 10 yıllık tecrübesi var ama 10 yılldır bişey beceremememiş gelmiş burda kendini bize kanıtlamaya çalışıyo demeyelim. Madem ki o kadarsınız neden bu kendini kanıtlama çabası ? Madem ki bizden o kadar üstünsünüz bu forumda bu konuda ne işiniz var ? Old fart olabilirsiniz ama yeni jenerasyona laf etmenize gerek yok herşeyle birlikte müzikte gelişim içerisinde buna eski kafanız engel olamaz. Burada bir işin için heveslenmiş insanlar toplanmış yardımlaşma ve fikir alışverişi için paylaşım için, geçip heves kırıcı yorumlar yapıyosunuz. Pozitif bir ortamı negatifleştirmenize kimsenin hevesini kırmanıza ortamı tatsızlaştırmanıza gerek yok.

Reclamation nickli genç nota bilmeyen armoni bilmeyen elemanlar toplanmış gibi saçma sapan bir yorum
    yaparak liseli olduğunun altını vurgulamak istemişsin sanırım buna benzer yorumu yanlış hatırlamıyosam en son liseden metalci arkadaşlarım yapmıştı. Sen kimsenin ne olduğunu bilmeden geçmişini bilmeden neye göre yorum yapabiliyosun ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lying -- 27 Ocak 2015; 20:38:57 >

• Lying kullanıcısına yanıt
    Off hocam su adamlara laf anlatmayin ya salla gitsin

Bu arada bi EDM takipcisi olarak aranizda olmak isterdim ama maalesef iyi calamiyorum daha 1-2 yil lazim bana

• Yav yorumlari okuyunca hic bi halt bilmedigimi anladim yapmayin etmeyin beyler

Bu arada elektronik muzik klubu yoksa acalim derim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Deadmau5 -_-

Off hocam su adamlara laf anlatmayin ya salla gitsin

Bu arada bi EDM takipcisi olarak aranizda olmak isterdim ama maalesef iyi calamiyorum daha 1-2 yil lazim bana

dostum naptın yahu o ne demek, gönül vermen yeterli:)
  • Tayfun kardesimiz de yardimci olursa bi seyler yapicaz bizde umarim.Zaten bu turu daha gecen yil kesfettim daha pismem lazim benim

• quote:

Orijinalden alıntı: Deadmau5 -_-

Tayfun kardesimiz de yardimci olursa bi seyler yapicaz bizde umarim.Zaten bu turu daha gecen yil kesfettim daha pismem lazim benim

Herkese selam. ben tayfun, konu güzel ilerliyor okuyorum sürekli harikasiniz sakın alaycı yorumlara kulak asmayalım konuyu kirletiriz sadece

Bu arada fl 12 alpha kullanan varmıdır?

• Umarım bir gün Monstercat,Proximity gibi felan olursunuz music festivallere falan katılırsınız başarılar :D Bir de vocal kullanıcaksınız diyelim şarkıda bunları yabancı şarkılardan mı seçiyorsunuz yoksa kendiniz felan mı yapıcaksınız,Matthew Koma diye bir adam var abi adamın sesi her şarkıya oluyo ya house musiclerde,Zeddle yaptığı parçalar efsane.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.