Şimdi Ara

İnternet hız problemim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 16 Mbite kadar AKK olmayan sınırsız net paketi kullanıyorum. Lakin max gördüğüm hız 7 ve 8 mbit arası. Ttneti arayıp bildirdim hattımızı kontrol edeceklerini vs vs söylediler lakin daha önce 14 mbit vs alıyordum. Şöyle bir durum var son zamanlarda kabloda yaşadığımız probmlemlerden dolayı kabloya ek yaptık bunun bir etkisi varmıdır internet hızının yavaşlamasına vs?

• Bence genel bir problem var. Aksamları bakıyorum, modem 1500kbit e filan sabitleniyor. ...... ları 3mbit bile veremiyor. Gündüzleri 14-16mbit oluyor. Son bir aydır böyle. Ondan önce hiç böyle sorun yoktu. Evde hiçbir şey değişmedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: celikeins

Bence genel bir problem var. Aksamları bakıyorum, modem 1500kbit e filan sabitleniyor. ...... ları 3mbit bile veremiyor. Gündüzleri 14-16mbit oluyor. Son bir aydır böyle. Ondan önce hiç böyle sorun yoktu. Evde hiçbir şey değişmedi.

Kablonun ek olması vs durumu değiştirir mi?
  • BR9 kullanıcısına yanıt
    Öncelikle hat degerlerinizibi paylasın.Ekler hat stabilitesini Değiştirir.Hatta spiliter varsa onuda bi söküp hat degerlerinize bakın. ikisini kıyaslayın bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: faststyla94

Öncelikle hat degerlerinizibi paylasın.Ekler hat stabilitesini Değiştirir.Hatta spiliter varsa onuda bi söküp hat degerlerinize bakın. ikisini kıyaslayın bakalım

Hatta splitter yok hocam dışarıdan gelen hat direk modeme bağlı. Hat değerleriniz derken speed test ile yapılan değerlerden mi bahsediyorsunuz? Ekler hat stabilitesini değiştirir derken ne gibi mesela?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BR9

quote:

Hatta splitter yok hocam dışarıdan gelen hat direk modeme bağlı. Hat değerleriniz derken speed test ile yapılan değerlerden mi bahsediyorsunuz? Ekler hat stabilitesini değiştirir derken ne gibi mesela?

hat degerleri ile ilgili üst konu mevcut lütfen inceleyiniz

• quote:

quote:

quote:

Tamamdır hocam hat değerlerimi ileteceğim birazdan size

• quote:

quote:

quote:

Bahsettiğiniz hat değerleri bunlarmıdır hocam?

İnternet hız problemim

• ekte sorun var

• quote:

ekte sorun var

Hocam ekte sorun olduğunu atmış olduğum hat değerlerine bakarak mı anladınız tam olarak?
    tabiki.
    20db hat zayıflaması varken 16 mbit alınabilmesi gerekir.Şase yada oksirlenmede olabilir çünkü upload kısmı pert olmuş hat hiç saglıklı değil

• quote:

tabiki.
    20db hat zayıflaması varken 16 mbit alınabilmesi gerekir.Şase yada oksirlenmede olabilir çünkü upload kısmı pert olmuş hat hiç saglıklı değil

Hocam çok teşekkür ederim gün içerisinde ilk işim gidip kabloyu değiştirtmek olacak inanın internete 143 tl para ödüyorum lakin hakkını alamıyorum ek falan yaptık ondan oldu dediğiniz gibi.

Peki kablo alırken veya kabloyu bağlama esnasında öneriniz nedir? Sonuç olarak kabloyu tekrardan apartmandan geçirip apartmana dışarıdan gelen hat kutusuna birleştireceğiz
    mesafe cok değilse cat5 kablo alın 2 ucunu kullanın size yeterli olacaktır :)
    maalesef int fiyatları yüksek ülkemizde aynı paket bizdede 125tl taahhütsüz olarak ama genede pahalı

• quote:

mesafe cok değilse cat5 kablo alın 2 ucunu kullanın size yeterli olacaktır :)
    maalesef int fiyatları yüksek ülkemizde aynı paket bizdede 125tl taahhütsüz olarak ama genede pahalı

Yarın yaptırtacağım cat5 kablo olarak. Peki fiyat ne tutar ortalama 16 17 metre?
    cat5 max 20 lira tutar ankastereye cakmaya kaç isterler bilemiyorum

• quote:

cat5 max 20 lira tutar ankastereye cakmaya kaç isterler bilemiyorum

Hocam kabloyu vs değiştirttim. Sorunsuz bir şekilde bağlantıları yapıldı. Şu zamana kadar yapılan en düzenli kablo bağlantısı bu oldu bence. Lakin aynı sorun devam ediyor max 8 mbit görüyorum 16 mbite kadar olan kısımdan. Birde aynı şekilde interntten birşey indirince tarayıcıda gezemiyorum bağlanmıyor. Neyden alakalıdır bu böyle?
    tekrar paylasabilirmisiniz degerleri

• quote:

tekrar paylasabilirmisiniz degerleri

İnternet hız problemim
    arıza kaydınıza gelen cevap ne durumda? port değişim şart gibi
    birqz modemi kurcalayın annex m mode ile baglanmayı deneyin vb.

• quote:

arıza kaydınıza gelen cevap ne durumda? port değişim şart gibi
    birqz modemi kurcalayın annex m mode ile baglanmayı deneyin vb.

Modem şuanda ANNEX A/I/J/L/M modunda bağlanıyor. Bunu sadece Annex M olarak mı değiştireyim?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.