Şimdi Ara

Benq EW2740 sorun !!! Uzman arkadaşlar yardımcı olsun lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Benq EW2740 bu monitörü yeni aldım. Bu arada yıllardır modcuyum driver güncelle, kablo değiş gibi çözüm önerilerinde bulunmamanızı rica ederim :)

Sorun şu. PC açıyorum ardın monitörü açıyorum ekrana benq logosu gelip 1-2sn sonra monitör tüm gücü kesiyor ve kesinlikle üzerinde dokunmatik tuşlar çalışmıyor hiç tepki yok
    monitörün fişe takılan güç prizini çıkartıp bekliyorum ardından yine takıyorum ve kesinlikle tepki vermiyor düğmeler çalışmıyor. Monitörün arka tarafındaki güç girişini çıkartıp takınca monitör düzeliyor.
    BU kısma hiç aklım ermedi yani priz çıkartıp takınca monitörü açamıyorum ama monitör arkasındaki adaptörden gelen güç jak'ını çıkartıp takınca düzeliyor ve bir daha gitmiyor taki monitörü kapayıp yarın açıncaya kadar.

Yabancı forumlar dahil araştırdım kimsede böyle bir sorun bulamadım. Sadece 2008 yılında birinin başına gelmiş ama kimse cevap yazmamış. Çözüm önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim

• bulut1951 kullanıcısına yanıt
    Servisin halledebileceği bir sorun bu. Garantisi bitmediyse garantiye gönder, bittiyse, bir TV tamircisine gösterebilirsin. O çözemezse, tamamen bozulana veya kullanmana mani başka bir sorun çıkartana kadar kullanırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulut1951

Arkadaşlar merhaba;

Benq EW2740 bu monitörü yeni aldım. Bu arada yıllardır modcuyum driver güncelle, kablo değiş gibi çözüm önerilerinde bulunmamanızı rica ederim :)

Sorun şu. PC açıyorum ardın monitörü açıyorum ekrana benq logosu gelip 1-2sn sonra monitör tüm gücü kesiyor ve kesinlikle üzerinde dokunmatik tuşlar çalışmıyor hiç tepki yok
    monitörün fişe takılan güç prizini çıkartıp bekliyorum ardından yine takıyorum ve kesinlikle tepki vermiyor düğmeler çalışmıyor. Monitörün arka tarafındaki güç girişini çıkartıp takınca monitör düzeliyor.
    BU kısma hiç aklım ermedi yani priz çıkartıp takınca monitörü açamıyorum ama monitör arkasındaki adaptörden gelen güç jak'ını çıkartıp takınca düzeliyor ve bir daha gitmiyor taki monitörü kapayıp yarın açıncaya kadar.

Yabancı forumlar dahil araştırdım kimsede böyle bir sorun bulamadım. Sadece 2008 yılında birinin başına gelmiş ama kimse cevap yazmamış. Çözüm önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim

Monitör üstünde power card da sıkıntı olabilir, bence de bir servise gönderin garantisi varken.
    Çok düşük ihtimal adaptörde çıkabilir.

• gönderdim tecpro'ya bakalım ne olacak

Durumu Test Ediliyor
    arkadaşlar monitörde sorun tespit edilmedi denerek kargoya vermişler.

Benim için kötü bir deneyim oldu. Benden tavsiye BENQ markasından uzak durun ürünleri kaliteli değil ve tecpro servis sallama iş yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulut1951

arkadaşlar monitörde sorun tespit edilmedi denerek kargoya vermişler.

Benim için kötü bir deneyim oldu. Benden tavsiye BENQ markasından uzak durun ürünleri kaliteli değil ve tecpro servis sallama iş yapıyor.

Öncelikle geçmiş olsun hocam, kötü bir deneyim olmuş sizin için.

BenQ markasının kalitesi hakkında bilgilendirme yaptığınız için teşekkür ederim iyi oldu bu.
    "Sorun tespit edilemedi" de ne demek? Serviste bu sorunun sebebini bulamayacaksa kullanıcı mı bulacakmış? Bu nasıl iş?
  • Ürünü tekrar servise gönderdim bakalım ne olacak .ah salak kafam işte gidip nasıl olduda benq 'ya para verdim diyorum ama kısmet böyleymiş hayırlısı artık

buarada sorunu videosu alttaki gibi
    https://www.youtube.com/watch?v=1BZ0LzbQr8Q
  • ürün değişimi sağlandı. Ardından iade işlemi gerçekleştirdim çok şükür
  • Bu monitörden alacaktım beğendim yani fiyatı da iyi önerir misin? Hem 27 inç hem de sade duruyor.

Benim anlamadığım attığın video da Low Blue Light diye bir şey var o ne? Fotoğraflar da falan öyle bir şey yok.
  • Ben de bu monitörden alcam ama senin durum farklı. Her markada farklı sorunlar çıkıyor. Önemli olan sorunsuz halini değerlendirmek. Tepki süresi nasıl acaba. Gölgelenme falan var mı?
  • şimdiye kadar gördüğüm en harika görüntüleri veren monitör buydu açıkcası. Keşke böyle bir sorun olmasaydı diyorum gerçek 8bit bir monitörden bahsediyoruz.
    Sorundan sonra soğuduğum için olduğu gibi iade ettim. Sorunsuzu emin olun piyasadaki en iyi mnitör diyebilirim.
    low blue light mavi ışığı kısıp göz yorulmasını engelliyor

Şuan kullandığım monitör Samsung 27" S27D590P LED Monitör Siyah 5ms
    kalite anlamında benq nun yarısı etmez emin olun. ama sorunsuz en azından :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.