Şimdi Ara

İzmir Hipernet/Fibernet Kullanamıyorum!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar izmirde hatay semtinde oturuyorum , bağlı oldugum santral bahçelievler ve yakın oldugum pop-up ise hatay santraliymiş. Yaklaşık olarak 3 yıldır santraldeki kişilerle görüşüyorum ama merkez projeleri onaylamıyor sizin bölgenizin diyor. Çevrede hiç bir yerde fiber bağlantı yok "sol" altyapısını apartmanın önüne kadar getirdi ama apartmandaki bunak çoğunluk yüzünden hiç bir şekilde apartmana sol ün bağlantısını alamıyorum.(Bahaneleride apartmanları kazılacakmış....) Nasıl bir yöntem ile mahallemize geniş bant kabin koydurulmasını sağlayabiliriz yardımcı olursanız sevinirim.
    Tam adres : İzmir - Konak/ Muratreis Mah. 242. Sok. Bu arada santral ortalama 1 veya 1.5km uzaklıkta.

• Yukarııııı
  • Sokağın bası 850 metre sokagın sonu 1350 metre santal mesafesine sahip :(

Bu tür mesafelere vdsl2 geç getiriyorlar çünkü 8-16 mbit arası hız verilebildigi için öncelikle 8 mbit bile alamayan yerlere şebeke gidiyor diye biliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faststyla94 -- 23 Ocak 2015; 21:19:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: faststyla94

Sokağın bası 850 metre sokagın sonu 1350 metre santal mesafesine sahip :(

Bu tür mesafelere vdsl2 geç getiriyorlar çünkü 8-16 mbit arası hız verilebildigi için öncelikle 8 mbit bile alamayan yerlere şebeke gidiyor diye biliyorum

Hocam bahçelievler kendilerine yakın olan santral bölgesinin dönüşümünü tamamladılar, yani garanti 16 mbit alan yerleri bile 100 mbit e upgrade ettiler burayı resmen es geçiyorlar nasıl bi yöntemle öncelik tanıtabiliriz bi bölgeye
  • YunusPhp kullanıcısına yanıt
    maalesef dostum yönetim kararıdır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lol tr sunucusunda bir sürü eleman ile karsılasıyorum turkcell superonline kullanmaya baslamıs. genelde pazar yerine yakın bölgedeler. sanırım o bölgede superonline yatırım yaptıktan sonra turk telekom nasıl olsa artık bize ekmek cıkmaz hesabı hiçbir alt yapı projesine bulaşmıyor. mesela az yukarı cık bozyaka altıparmak tarafı, orada da superonline yok turk telekom heryere tip7 dolap kurmus. birbirinin işine pek karısmıyo adamlar. sanarsın tanısıklı dövüs gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: hotel california

lol tr sunucusunda bir sürü eleman ile karsılasıyorum turkcell superonline kullanmaya baslamıs. genelde pazar yerine yakın bölgedeler. sanırım o bölgede superonline yatırım yaptıktan sonra turk telekom nasıl olsa artık bize ekmek cıkmaz hesabı hiçbir alt yapı projesine bulaşmıyor. mesela az yukarı cık bozyaka altıparmak tarafı, orada da superonline yok turk telekom heryere tip7 dolap kurmus. birbirinin işine pek karısmıyo adamlar. sanarsın tanısıklı dövüs gibi

Aynen bende pazaryerindeyim ama dediğim gibi bunaklar yüzünden apartmana alamıyorum :S
    Neden ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shamshiel

Neden ?

Apartmanın çoğunluğu yaşlı ve bunak diyebileceğimiz kişilerden oluşuyor bencillik yapıp ben kullanmıyorsam onlarda kullanmasın mantıgı olduğu için onlarda bizde alamıyoruz sebepleri belirttiğim gibi apartman delinecekmiş miş .....
    Bos bos civi cakarlar anca ne olacak deliktense sanki kolonlari kiracaklar.

• quote:

Bos bos civi cakarlar anca ne olacak deliktense sanki kolonlari kiracaklar.

Geri zekalı insanlar işte, bu arada apartmanda ev fiyatları 400 binden başlıyor hayal edin siz.....
    Tebrik etmek lazım istemiyenleri.
  • quote:

Tebrik etmek lazım istemiyenleri.

Kablo tv geldi apartmana onu bile söktürdüler :)
    Şahsen öyle komşularım olsa ne selam veririm nede yardım ederim bizim burdakiler genç olduğu halde ne yapsam kabul ediyorlar ilginç.
  • quote:

Şahsen öyle komşularım olsa ne selam veririm nede yardım ederim bizim burdakiler genç olduğu halde ne yapsam kabul ediyorlar ilginç.

Ne zarar hissediyorlarsa, menfaatlerine gelse koşa koşa evet derler :) sanki kendilerine çakılıyor o çiviler
    geçen ay bahçelievler telekoma gittim hocam, hatay santralinin fiber çalışmaları ocak 2015 başlancağını yani yılbaşından sonra başlancağı kararın çıktığını söylediler..
    hatay santarlinin fiber çalışmaları başladığında buraya yazarım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: efem-35

geçen ay bahçelievler telekoma gittim hocam, hatay santralinin fiber çalışmaları ocak 2015 başlancağını yani yılbaşından sonra başlancağı kararın çıktığını söylediler..

İnşallah öyle olur her sene bu sene yapılıcak diyorlar ama trollüyorlarmış gibi bir his var içimde....
  • quote:

Orijinalden alıntı: YunusPhp

quote:

İnşallah öyle olur her sene bu sene yapılıcak diyorlar ama trollüyorlarmış gibi bir his var içimde....

Turk telekom bu yazin evime gelen adama sorduk fiber ne zaman gelicek diye 1 dedi aradi santraldekine o 2 dedi mudurune sordu oda 3 dedi :) belli bu isler bakarsin yarin kazi var bakarsin 3 yil sonra :D ama yarin gidip iyice sorucam

• quote:

Orijinalden alıntı: SanliWeb

quote:

quote:

Turk telekom bu yazin evime gelen adama sorduk fiber ne zaman gelicek diye 1 dedi aradi santraldekine o 2 dedi mudurune sordu oda 3 dedi :) belli bu isler bakarsin yarin kazi var bakarsin 3 yil sonra :D ama yarin gidip iyice sorucam

İzmir mi ve o 1 2 3 dediğiniz yıl mı ay mı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SanliWeb

quote:

quote:

İzmir mi ve o 1 2 3 dediğiniz yıl mı ay mı

İl yazmayi unutmusum hocam Kütahya yil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SanliWeb -- 25 Ocak 2015; 23:57:57 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.