Şimdi Ara

Samsung beyin dalgaları ile felci önceden tahmin edebilen sensör geliştirdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Samsung beyin dalgaları ile felci önceden tahmin edebilen sensör geliştirdi

Elektronik cihaz pazarında önemli başarılara imza atan Samsung, sosyal sorumluluk projeleri ve insanlara yönelik faydalı teknolojiler konusunda da ses getiren çalışmalar yapıyor. Firmanın son projesi beyin dalgaları ile felci önceden tespit edebilen bir sensör ile ilgili. 

Samsung'un Ar-Ge merkezi Creativity Lab araştırmacıları tarafından geliştirilen proje Erken Tespit Sensörü ve Algoritma Paketi Early Detection Sensor & Algorithm Package (EDSAP) adını taşıyor. 

EDSAP projesi içerisinde bir sensör seti ve gerekli algoritmalar yer alıyor. Sensörler beyin dalgalarını takip ederek gerekli verileri topluyor ve algoritma da tahmin hesaplamalarını yapıyor. Kullanıcı bir akıllı telefon veya tabletini sisteme bağlayarak uyumlu uygulama üzerinden tahminleri görebiliyor. Algoritma kısmı uygulama içerisinde çalışıyor. 

Algoritma yaklaşık 60 saniye içerisinde verileri işleyerek tahmine dökebiliyor. Sadece felç değil tarama seviyesi artırıldığı takdirde stres, aşırı heyecan ve uyku düzeni gibi faktörler de takip edilebiliyor. Ancak elde edilen sonuçlar kesin olmadığı için tıbbi olarak kontrole girilmesi gerektiği de belirtiliyor. 

Kullanıcının kolayca giyebileceği şekilde tasarlanan EDSAP, gelecekte EKG gibi ölçümler için de kullanılabilecek. Ekip halen proje üzerinde çalışmalar yapıyor ve ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda bir bilgi yok.  

• o resim ne, beyinde wi fi mi var ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kafasina cihaz takmis cihazda var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Plastik miymiş

• Yapılan 2 yoruma bakın. Yok plastik mi yok beyinde Wifi mı var...

• quote:

Orijinalden alıntı: StrongWind

o resim ne, beyinde wi fi mi var ?

Hayir haci baba wifide kopma yasandigi icin usb kablo ile bagliyorlar.Kablonun bir ucu telefona diger ucunu enseden beyine bagliyorsun.Matrix gibi yani :)

• Mantığı basit aslında.

Ürünü geliştirirken Felç gerçekleşirken dalgalarda oluşan değişimleri, değişim çeşitlerini ve aralığını kaydedersin.

Beyin dalgaları olası eşik aralığını geçtiği anda uygulama alınan değerlere göre tahminde bulunur.

Biz yapsak satamayız o ayrı. Niye, para inşaatta baba.

http://aethewulf.tumblr.com/post/57890648940/hayat-m-za-dair-ac-gercek-steve-jobs-nas-l
  • bunlar yakında bize bir çip takar oyuncak bebek gibi gezeriz

• Samsung u sevmem ama sağlık alanında çalışma yapması takdire şayan bir iş olmuş . Umarım diğer firmalar da bu alanda gelişmeler gösterir . Günümüzde bile tedavi edilemeyen tedavisi için erken teşhisin önemli olduğu birçok hastalık var .

• quote:

Orijinalden alıntı: deadmau5.

Plastik miymiş

fanboy olduğunuzu bu kadar belli etmeyin güzel bir çalışma yapmışlar

• Samsungı tebrik ediyorum güzel işler yapıyor sadece telefon yaptığını düşünmek haksızlık olur işmakinesinden gemiye, beyaz eşyadan telefona bir çok şey yapıyor telefonları tarşılır sevende var sevmeyende yenilik yapanbir firma eski telim s3 tü uzun süre sorunsuz kullandım ama sonra xperia z3 e geçtim daha memnunum benim görüşüm ama samsung un yaptığı çalışmaları takdir ediyorum ve takip ediyorum

• Yıl olmuş 2015 hala samsung u telefon telefon, bilgisayar şirketi sanan var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: şakirdayı

quote:

Orijinalden alıntı: StrongWind

o resim ne, beyinde wi fi mi var ?

Hayir haci baba wifide kopma yasandigi icin usb kablo ile bagliyorlar.Kablonun bir ucu telefona diger ucunu enseden beyine bagliyorsun.Matrix gibi yani :)

hocam sakatmış valla felç olup olmadığımızı öğrenmeye çalışırken felç olmayalım :))
  • umut_baris kullanıcısına yanıt
    Harbiden süper tespit

• cidden erken farketme gibi durumlar olursa insanlık adına çığır açılmış olur,milyarlarca insan var sonuçta

• testlerini kimin üzerinde denemişler, nasıl yapmışlar merak ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgatelli -- 23 Ocak 2015; 21:53:55 >
  • Maalesef böyle güzel gelişmelerin altında böyle yorumlar görmek gerçekten çok üzücü. Özellikle samsung haberlerinin altında daha da üzüyor.Sizin bu dalga geçtiğiniz alay ettiğiniz samsung ülkenizde kore gazilerine ve çocuklarına yardım ediyor. Onları okutuyor burs imkanı sağlıyor.Yapmak zorunda olmayan bir şirket yapıyor. Bizim devletin yapamadığını şu dalga geçtiğiniz şirket yaptı. En komiğide bizim tüm ülkeyi toplasanız şu şirket kadar üretemiyor.Tek başına 180 milyar dolar ihracat veya satış yapıyor..Ben hep diyorum keşke bizimde böyle bir şirket olsaydı. her zaman vatandaşlarına en iyi telefonu ve kutu içeriği zengin telefonlar veriyorlar.BİZİM FİRMALAR GİBİ DEVLETTEN EK VERGİ İSTEMİYORLAR.REKABETTEN KORKMUYORLAR.TELEFONUN İÇİNİ DIŞARDAN GETİRİP ÜSTÜNE SADECE SAMSUNG YAZMIYORLAR..

Tamam belki şu an işlevsiz yada eksik olabilir ama sonuçta üzerinde çalışılıyor. Başka araştırmalara ilham kaynağı yada bunu gelecektede geliştirebilirler ve önemli hastalıklara yardımcı olabılırler.BUNU DÜŞÜNMEK GEREKİRDİ.

He kardeş he plastikten yaptılar. normade titanyumdan yapacaklardı ancak malzemeden çaldılar. O kadar arge araştırması yaptılar ancak titanyuma para vermediler.. Bari şuranın altına plastikten mi yaptılar demeyin.

• Test sonuçları görmek gerekli....

• 99999k ekran üzerinde çalışacaklarına böyle şeyleri geliştirsinler
  • En azından böyle teknoloji devlerinin bu konular üzerinde çalışmalar yaptığını bilmek güzel bi şey.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.