Şimdi Ara

Ne Zaman Fiber Gelecek?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
6.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar yaklaşık 10 yıldır ADSL kullanıyorum ve bu hızdan sıkılmaya başladım. Gerçi bir iki gün fiber kullansak üçüncü gün akk'yi aşarız neyse. Tüm türkiyede Fiber ne zaman tamamlanacak?

• quote:

Orijinalden alıntı: BayJupiter

Merhaba arkadaşlar yaklaşık 10 yıldır ADSL kullanıyorum ve bu hızdan sıkılmaya başladım. Gerçi bir iki gün fiber kullansak üçüncü gün akk'yi aşarız neyse. Tüm türkiyede Fiber ne zaman tamamlanacak?

Bir çok yere Geniş band erişim kabinleri yerleştiriliyor eminmisiniz hattınızın vdsl2 sinyali desteklemediğine?
  • Hattınız ancak Hipernet paketlerini destekliyor yazıyor haritada hocam?
  • BayJupiter kullanıcısına yanıt
    tamam işte negüzel benim bahsettiğim şey.Mesafenize göre 24-35-50-100 mbit gibi hızlarla internet kullanabiliyorsunuz.Fiber denilen t11 dolabı konsa ne fark yasayacaksınız?Oda vdsl2 yani
  • Hocam şimdi sorgulattım Ultra İnternet kullanabilirsiniz diyor. 2,3 ay önce hipernet yazıyordu. Zaten Ultra İnternet kullanıyorum. 16mpbs ama akk'yi geçtiğim için 4 mbps.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BayJupiter -- 23 Ocak 2015; 2:03:32 >
  • BayJupiter kullanıcısına yanıt
    Santral mesafenizi öğrenin öncelikle ona göre hipernet dediğiniz vdsl2 paketlerinede geçebilirsiniz.Santral mesafesi için özel mesaj ile xdsl numaranızı yazarsanız söyleyebilirim size.Birde hat degerlerinizi paylasmanızda fayda var
  • quote:

Orijinalden alıntı: BayJupiter

Hocam şimdi sorgulattım Ultra İnternet kullanabilirsiniz diyor. 2,3 ay önce hipernet yazıyordu. Zaten Ultra İnternet kullanıyorum. 16mpbs ama akk'yi geçtiğim için 4 mbps.

Ara müşteri hizmetlerini modemin destekliyorsa ayni fiyata hızını 24mbit yapıyorlar ben 16mbit adsl kullanıyordum hattımın vdsl desteklediğini öğrenince aradim fiyat farkı ödemeden 24mbit Yaptılar ama modem aldım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bizim evin 50 metre ötesinde bu kabinin biraz daha büyük olanından var. binamız yeni ve kasım ayında Telekom ekipleri turuncu kablo döşediler ankastreye kadar. evin altında falan fiber kutu yok, fiber internet için ne yapmalıyım ya da bu donanımla fiber kullanabilir miyim? ulaşılabilir hızım en düşük 110 mbps en yüksek mbps 124 oluyor.
     Ne Zaman Fiber Gelecek?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jenas -- 23 Ocak 2015; 11:35:52 >
  • jenas J kullanıcısına yanıt
    Fiber bağlantı ankastreye bağlanarak çalışmaz, genişbant kabine ihtiyaç duyar. Çünkü bağlantının çalışması için birkaç elektronik cihaza ihtiyacı var.

Fiber bağlantı istiyorsanız eğer, müdürlüğünüze dilekçe yazacaksınız.
  • Fotoğraftaki fiber toplama kabini.

@XpressMusic34 Doğru değilmi hocam..?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Fiber bağlantı ankastreye bağlanarak çalışmaz, genişbant kabine ihtiyaç duyar. Çünkü bağlantının çalışması için birkaç elektronik cihaza ihtiyacı var.

Fiber bağlantı istiyorsanız eğer, müdürlüğünüze dilekçe yazacaksınız.

Sanırım turuncu kablonun eve kadar gelmesi ve dediğiniz gibi apartmanda sağlayıcı olması gerekiyor. sağ olun hocam, fırsat bulursam gideceğim müdürlüğe.
    fiber kutu için benden herhangi bir ücret talep ederler mi peki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Srcn81

Fotoğraftaki fiber toplama kabini.

@XpressMusic34 Doğru değilmi hocam..?

Aynen öyle hocam. Bizim mahallede en az 5 tane bundan ve bunun büyük olanlarından var.
  • Afyon Ali ihsan paşa mahllesine ne zaman fiber (VDSL2) gelecek.?? Bende bekliyorum Senelerdir..

Gerçi 21 ocak çarşamba dan beri Hızda problem var. Hat değerlerim normal Jitbit ile exel e hız testi verilerini yazdırdım. Gece saat 2:15 den sonra hız yavaş yavaş yükselmeye, yani normale dönmeye başlıyor. Sabah bir sıkıntı yok Öğlen eve geliyorum hız testi yine 0,6 Mbit filan çıkıyor???

Kablolu test ve başka cihaz yok söktüm hepsini.. sıkıntı ne telefon hattında nede Modemde( 2 ayrı modem ile denedim)

Fixnet de ortak hız havuzu filan olayıı geldi nedir;? Sanki santraldeki hızı ortak kullanıyormuşuz gibi.. Yada port sorunu mudur nedir?

Anlayan varmı.

Ne Zaman Fiber Gelecek?

Ne Zaman Fiber Gelecek?

Ne Zaman Fiber Gelecek?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet_alp -- 23 Ocak 2015; 13:50:44 >

• mehmet_alp M kullanıcısına yanıt
    alsat larda gdnel sorun var maalesef karsılamıyor abone sayısını

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben 2 yıldır Fiber ya da VDSL bekleyen tayfadanım ama ne yazık ki icraat yok. Santralde bir tanıdık var, önceden sorduğumda 2016'in sonunda tüm Türkiye'de olacak diyorlardı. Ama artık yatırımları azaltmışlar, artık nereye ne zaman belli değil. İstanbul gibi metropol şehirin bile %30'u 8 Mbps'in altında kullanıyor, sen 14 Mbps kullanıyorsun şükret diyor adam. Tek umudum şu Tivibu için her yere fiber döşemeleri hızlandırırlar diyeydi ama o da uyduya çıkacak artık internete yatırımları daha da azaltırlar.

Artık konunun çözülmesi lazım yoksa bu ADSL'de şimdi 20 Mbps kullansanız ilerde hızınızın 10'a düşmeyeceğini garanti edemezler çünkü kablolar çabuk yıpranıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jenas

bizim evin 50 metre ötesinde bu kabinin biraz daha büyük olanından var. binamız yeni ve kasım ayında Telekom ekipleri turuncu kablo döşediler ankastreye kadar. evin altında falan fiber kutu yok, fiber internet için ne yapmalıyım ya da bu donanımla fiber kullanabilir miyim? ulaşılabilir hızım en düşük 110 mbps en yüksek mbps 124 oluyor.
     Ne Zaman Fiber Gelecek?

1 ay önce bizim sokağıda kazdılar turuncu kablo döşediler o ara benim net bozuldu. Sürekli kopmalar vs eve ekip geldi sorun yok dedi gitti hızı 4 e falan düşürdük ama nafile hala kopmalar ve snr marjinde anormal değişmeler oluyordu. (bi bakıyorsun eksilere düşmüş bi bakıyorsun 100 gösteriyor). Heralde modem bozuldu dedim ama acele etmedim saha dolabı işi bitsin ona göre alırım dedim. 2 gün önce yukarda arkadaşın paylaştığı boyda ufak saha dolabı koymuşlar ama üstünden fiber vs yazmıyor . Hiç bir şey yazmıyor. ve saha dolabından sonra net düzeldi 10mbit eski hıza döndü ama hat değerlerinde bi iyileşme olmadı. Soruma gelirsek bu dolap hemen bağlanıyor mu 1 günde aktif edebiliyorlar mı? Hala yanında eski saha dolabı duruyor normalde bunu söküp götürmeleri gerekmiyor mu? Saha dolabı eve 80 90 mt uzaklıkta, kopma dışında bir faydası olmayacak mı bu aletin, ben 16 lık tarifedeyim ama 10 alabiliyordum eskiden hala öyle. Boşa mı bekledik bunu :) Şuan güncel değerlerim snr: gönderme 6.2 alma 14 , hat zayıflaması 42-15.

• AceVenturA kullanıcısına yanıt
    hocam kablolarınızda sorun yoksa telekomu arayıp port değişikliğinde bulunun. 80-90 metrede 42-15 hat zayıflaması mümkün değil olmaz. çok başka sorunlar var demektir.
  • quote:

hocam kablolarınızda sorun yoksa telekomu arayıp port değişikliğinde bulunun. 80-90 metrede 42-15 hat zayıflaması mümkün değil olmaz. çok başka sorunlar var demektir.

Her saha dolabı santral midir? Bana her zaman söylenen santrale uzaksın bu ana santral nerde bilmiyorum. 80 90 metre olan senin yukarda paylaştığın gibi küçük saha dolabı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: faststyla94

alsat larda gdnel sorun var maalesef karsılamıyor abone sayısını

Durumu biraz açabilirmisiniz. bütün alsatlardamı sıkıntı var yoksa belli başllı firmalardamı. birde mesela bir firmanın bütün aboneleriimi yoksa bu firmanın belli bir kısım abonesiindemı sıkıntı var.

Arıza kaydı üzerine santralden aradılar. (ben sinet e bağlı olduğumdan) Tam hatırlamıyorum ama 3. parti hizmet verenlerin bir serverden hizmet verdiklerini bundan dolayı hızlarda sıkıntı olduğunu üst kurumun (öyle bişi idi sanırım) arızayı gidermeye çalıştıklarını haftaya tekrar bakacağını vs gibi bişiler dedi..

Acaba TTNET bu servislerle fiyat pazarlığına mı zorluyor, muslukları kısarak firmaları zoramı sokuyorlar.. Türkçesi ZAM geliyor mu yoksa masumca düşünce ile gerçekten problem oluşmaya başladı da bu sorunu gidermeye mi çalışıyorlar düşünceleri kafamda geziyor..

• quote:

bizim evin 50 metre ötesinde bu kabinin biraz daha büyük olanından var. binamız yeni ve kasım ayında Telekom ekipleri turuncu kablo döşediler ankastreye kadar. evin altında falan fiber kutu yok, fiber internet için ne yapmalıyım ya da bu donanımla fiber kullanabilir miyim? ulaşılabilir hızım en düşük 110 mbps en yüksek mbps 124 oluyor.
     Ne Zaman Fiber Gelecek?
    Hocam bu olay bizim buralarda mobeseler için konulan kutularda internet kabloları 1 metre boyunu aşıyor bunun gibi

Ne Zaman Fiber Gelecek?

Mobeseler için ise
     Ne Zaman Fiber Gelecek?

Eğer konulan yerin yakınında kamera filan yoksa fiber dolabı veya internet hızı arttırmak içinde olabilir..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.