Pc'ye Bulaşan Virüsten Kurtulmak İçin?
23 Cevap712 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
2 Kasım 2006; 19:02:35 

Bilgisayarı alalı henüz 2 ay olmasına rağmen.1 aydır pc'de virüs var.avastla defalarca virüsleri silmeme rağmen hala etkileri görünüyor.ayrıca birde bir klasörün altındaki gizli dosyaları klasörleri vs..göremiyorum.araçlar/seçenekler kısmı bende yok.gitmiş.bir ay önce felan gizlediğim klasörleri oradan klikleyerek görünür hale getiriyordum.ama şimdi o bölüm gitmiş.eşitle gibi birşeyler var.denetim masasından ordan burdan baktım hiç bir yerde yok.bana herkes format tavsiye etti.pcde/netde feci kasıyor çünki.birde bir sürü dağınık dosya vs..var.yanlız format atmayıda bilmiyorum.bana şöyle kaba tasnif 3/4 cümleyle format için yapmam gerekenleri anlatırsanız sevinirim.2/3 kez arkadaş yanımda xp'ye format atmıştı.aklıımda az bişiler varama önemli noktalarına tekrardan değinirseniz sevinirim.yahut format dışında daha etkili bir öneriniz varsa şükranlarımı sunarım.

6161 Mesaj
2 Kasım 2006; 19:06:56 

bu konuya bir log dosyası gönder serji sana yardım eder

http://forum.donanimhaber.com/m_9478084/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi >OnuR< -- 2 Kasım 2006; 19:07:49 >

2841 Mesaj
2 Kasım 2006; 19:09:07 

Kaspersky İnternet Security ile bi high level tarama öneririm öncelikle, ayrıca en mantıklı çözüm format tabi dediğin gibi. Format atmayı beceremem diyorsan o zaman forum içi arama satırına windows xp kurulumu yaz arat bakalım kesin işine yarar şeyler bulursun

Medeniyet dediğin açmaksa bedeni,
çöldeki bedevi senden medeni...

Yay gibi eğri olsam elde tutarlar beni...
Ok gibi doğru olsam yabana atarlar beni...

Sakın KVK Avcılar servisine gidipte sağlam cihazınızı harap şekilde almayın!

Uzaklaştırılmış
2 Kasım 2006; 19:37:52 

hocam sağolun pekiyi d:'ye de dosyalar bulaşmmış.şimdi benim d:'de önemli programlar müz,kler var.hem d hem c ye mi format atmam gerekiyor.yoksa c: yeter mi?

Uzaklaştırılmış
2 Kasım 2006; 19:49:56 

McAfee virus programını kullanmanı tavsiye ederim.Virus taramasından sonra c: ye format atıp sistemi yeniden kurarsın.D: deki dosyaları da virus taramasından gecirecegi için bazı kayıpların olabilir ki bu normal.

78 Mesaj
2 Kasım 2006; 20:02:12 

AVG free diye bi virüs programı var indir küçük bişey zaten update lerini yap sonra tarat. Ben normalde norton 2006 kullanıyorum. Ama avg ile ayda bir taratırım. Güzel bir virüs programı bakma sen free olduğuna . Tarat sonra kendine iyi bir virüs programı bul Norton ya da kaspersky gibi McAfee de olabilir ama tescilli bişey kurulu olsun bulaşmadan engellersin

8756 Mesaj
2 Kasım 2006; 20:24:29 

Onur'un dedigi gibi http://forum.donanimhaber.com/m_9478084/tm.htm bu konuya bir log dosyasi gonder dostm. Format atmana da gerek yok Prg olarak ta Bitdefender Antivirus 10 Plus

Uzaklaştırılmış
2 Kasım 2006; 20:26:52 

serji saol hocam.tekrar gönderip başını ağrıtıyorum:)

2819 Mesaj
2 Kasım 2006; 20:27:37 

virüs varsa format niye atılıyor.bu virüs zor temizlenen bir virüs ise dosyaları yedeklerken bu virüsde yedeklenmiş olacak.dosyaları kurunca virüs tekrar ortaya çıkmazmı?

"Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır; yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar."

4085 Mesaj
2 Kasım 2006; 20:29:35 

http://www.pandasoftwar.../activescan/ascan_2.asp

Ben arada bir taratıyorum, sonuç alıyorum.

kolay gelsin

8756 Mesaj
2 Kasım 2006; 20:30:23 

quote:

Orjinalden alıntı: keltikfrost
serji saol hocam.tekrar gönderip başını ağrıtıyorum:)

estag. dostm bekliyorum
quote:

Orjinalden alıntı: eloko
virüs varsa format niye atılıyor.bu virüs zor temizlenen bir virüs ise dosyaları yedeklerken bu virüsde yedeklenmiş olacak.dosyaları kurunca virüs tekrar ortaya çıkmazmı?

cogu virusler dosyalara bulasmazlar. bu bir sekilde beyinlerimizde yer edinmis bir hurafae gibi birsey. cok azdir diger dosyalara bulasan virusler ki zaten bunlarda gecerliligini yitirdiler

2819 Mesaj
2 Kasım 2006; 20:39:31 

bundan birkaç yıl önce bilgisayar iyice yavaşlamıştı.bende norton programı ile taradım.
yüzlerce exe uzantılı dosya buldu.bu exe uzantılı dosyaların adları bilgisayardaki dosyaların adı ile aynıydı.
mesela "resim.jpg" adlı dosyanın yanında "resim.exe" adlı bir dosya oluşmuş.yüzlerce.
sonra bilgisayar eski hızına döndü.neydi bunlar?

"Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır; yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar."

8756 Mesaj
2 Kasım 2006; 20:46:15 

quote:

bundan birkaç yıl önce bilgisayar iyice yavaşlamıştı.bende norton programı ile taradım.
yüzlerce exe uzantılı dosya buldu.bu exe uzantılı dosyaların adları bilgisayardaki dosyaların adı ile aynıydı.
mesela "resim.jpg" adlı dosyanın yanında "resim.exe" adlı bir dosya oluşmuş.yüzlerce.
sonra bilgisayar eski hızına döndü.neydi bunlar?

exe uzantili dosyalari kendileri yaratiyorlar.

2819 Mesaj
2 Kasım 2006; 20:49:38 

anlamadım.

8756 Mesaj
2 Kasım 2006; 21:00:30 

quote:

anlamadım.

herhani bir virus sisteme bulastiginda kendisini yaymak icin kendi kopyalarini olusturur

Uzaklaştırılmış
3 Kasım 2006; 0:11:40 

format at format

5413 Mesaj
3 Kasım 2006; 3:39:22 

su ana kadar ki en iyi koruma prog. karspersky yapıyor
o da olmazsa bas fornmatı..

1298 Mesaj
3 Kasım 2006; 3:43:15 

quote:

Orjinalden alıntı: BRKYPNR

format at format

güldürme insanı
o en son çare
Kaspersky dene arkadaşım
ve onu kullan bence

Psn: HaktanOk

Galatasaray

2220 Mesaj
3 Kasım 2006; 3:51:43 

quote:

Orjinalden alıntı: caver

su ana kadar ki en iyi koruma prog. karspersky yapıyor
o da olmazsa bas fornmatı..

sen bilmiyosun madem bırakta başkalarının beyni bulanmasın.format hiç bir zaman çare değildir.kaçıştır.ayrıca bi ton gereksiz işlemdir.

arkadasım serji soylemiş zaten gerekenleri bende tekrarlayım.bitdefender antivirüs 10 ile tarama yaptıgında buyuk ihtimalle virusler temizlenir sisteminden.ayrıca eger sistemin guclu ise bitdefender internet security 10 u kullanabilirsin.

165 Mesaj
4 Kasım 2006; 11:52:37 

antispware dene otomatik siliyor son sürümü virt explorer

388 Mesaj
4 Kasım 2006; 14:20:07 

Kaspersky mükemmel bi virus programı format atarsın sonrada bu programı kurarsın toptan virusten kurtulmuş olursun

2605 Mesaj
4 Kasım 2006; 14:39:17 

ben Norton Antivirus 2007 kurmayı düşünüyorumda bilgisayarı çok yavaşlatıyor mu ?

İnternetten Para Kazanma
clickbank nasıl kullanılır
Web Sitesi Kurma Rehberi Dijital Eğitim Kitabı

1246 Mesaj
4 Kasım 2006; 16:10:29 

quote:

Orjinalden alıntı: tniaskrad

ben Norton Antivirus 2007 kurmayı düşünüyorumda bilgisayarı çok yavaşlatıyor mu ?

şimdi norton 2004 benim bilgisayarı çok yavaşlatıyordu.Daha sonra kaspersky 6.0 dan bir önceki sürümünü yükledim o tamamen bilgisayarı yavaşlattı.Ancak kaspersky 6.0 ı yükleyince herhangi bir yavaşlama olmadı özetle virüs programlarının yeni sürümleri yavaşlatmayı engelliyor olabilir diyorum

The fastest unofficial Formula 1 speed ever recorded was by Juan Pablo Montoya,

who reached 372.2 km/h in his McLaren-Mercedes while testing for the 2005 Italian-Monza Grand Prix.

2605 Mesaj
4 Kasım 2006; 16:36:17 

quote:

Orjinalden alıntı: sadrazzam

şimdi norton 2004 benim bilgisayarı çok yavaşlatıyordu.Daha sonra kaspersky 6.0 dan bir önceki sürümünü yükledim o tamamen bilgisayarı yavaşlattı.Ancak kaspersky 6.0 ı yükleyince herhangi bir yavaşlama olmadı özetle virüs programlarının yeni sürümleri yavaşlatmayı engelliyor olabilir diyorum

Norton la ilgili biraz araştırma yaptıktan sonra BitDefender Antivirus Plus v10 denemeye karar verdim..
Norton daha fazla yavaşlatıyormuş..

İnternetten Para Kazanma
clickbank nasıl kullanılır
Web Sitesi Kurma Rehberi Dijital Eğitim Kitabı
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » Pc'ye Bulaşan Virüsten Kurtulmak İçin?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.375