Şimdi Ara

AMD geçen yılı da düşüşle kapattı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
1.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AMD geçen yılı da düşüşle kapattı

Intel'in masaüstü işlemci alanında en büyük rakibi olsa da mali tablolar konusunda çok gerilerde kalan Advanced Micro Devices - AMD, 2014 yılında da gelir ve karlarda düşüş yaşamaya devam etti. 

Son verilere göre geçen yılın son çeyreğinde 1.24 milyar dolar gelir elde eden AMD, çeyrek bazda yüzde 15, yıllık bazda yüzde 20 civarında gerileme yaşadı. Firmanın faaliyet karı 36 milyon dolar, net karı ise 2 milyon dolar olarak gerçekleşti. Yıl bazında yüzde 80-90'lara varan düşüş sözkonusu. Pazarda masaüstü işlemci ve grafik birimlerinin satışında düşüş yaşanması AMD'yi derinden etkiliyor. 

Yıl geneline bakıldığında toplam gelir 5.51 milyar dolar oldu ve yıl bazında küçük bir miktar artış yaşandı. Faaliyet karı 235 milyon dolar olurken, net kar da 51 milyon dolar civarında seyretti. 

AMD 2012 yılında gelirinin yüzde 90'ını geleneksel PC pazarından elde ediyordu. Ancak 2014 yılında bu oran yüzde 60 civarına indi. 2015 yılında ise yüzde 50 civarında bekleniyor. Firmanın büyümeye başladığı sektörler ise tahmin edilebileceği gibi yarı özelleştirilmiş yongalar, profesyonel grafik birimleri, ARM tabanlı sunucular ve entegre sistemler. Firma bundan sonra bu sektörlere daha fazla odaklanmayı amaçlıyor.  

• Masaüstü pazarında Intel ve Nvidia'nın tekel olarak at koşturduğu bir geleceğe merhaba diyelim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • burcumlop2 B kullanıcısına yanıt
    1 ekran kartı 10bin tl olursa şaşırmam bir işlemci 5 bin tl araba fiyatına pc toplarız artık
  • PC işlemci tarafını iyice boşladılar. FX serilerinden sonra intel 3 yeni jenerasyon çıkardı diğer tarafta tık yok. Ucuz fiyata ekran kartı veriyorlar paso driver bekliyorsun zaten çoğu oyun nvidia için daha iyi optimize ediliyor ve amd ekran kartları mutlaka bir takım sorunlarla boğuşuyor.

Umarım yeni bir şeyler yaparlar sektör resmen tekel şuan sadece göstermelik bir rakip varmış gibi.
  • amd amerikanın oyunudur intel ve nvidia ya göstermelik bir rakip olarak duruyor nvidia ve intelin arkasında da amerikan devleti duruyor çinliler ve japonlar bu işe girmedikçe bu tekel devam edecek amd sadece bir kukladır bakın amd bile yapamıyor bu işe sakın girmeyin demektir.şimdi intel mobil sektörü de ele geçirmeye çalışıyor intel işlemcili telefonlardan uzak durun yoksa intel tekel olduğunda telefonları 500 lira daha pahalıya alırsınız.

• Intel madem gözbebekleri, neden Trusted Foundry değiller ? eski teknolojilerle idare ediyorlar da Intel'in şimdilik rakipsiz altyapısından faydalanmıyorlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rubisco -- 22 Ocak 2015; 22:11:08 >
  • Kusura bakmasınlar da bildiğiniz kötü idareden başka hiçbir şey değil gibime geliyor. 20 milyondan fazla konsolun içerisinde CPU + GPU sattılar nasıl toplam net karları 50 milyon dolar olabiliyor? Hiç mi kar etmiyorlar bu satışlardan?

• Fazla ve hızlı ürün çıkarsa olacağı budur.....

• Yıl geneline bakıldığında toplam gelir 5.51 milyar dolar oldu ve yıl bazında küçük bir miktar artış yaşandı. Faaliyet karı 235 milyon dolar olurken, net kar da 51 milyon dolarcivarında seyretti.

buna rağmen nasıl sorun oluyor zarar etmemiş adamlar yıl genelinde?geçen seneye göre %90 düşüş yaşandı demişsiniz 2013'te 83 milyon dolar zarar etmiş adamlar nasıl bir düşüş bu tercüme hatası mı yaptınız?

•Net loss of $83 million and loss

http://ir.amd.com/phoenix.zhtml?c=74093&p=irol-newsArticle&ID=1892414

• Amd yaktın beni 3 ayda 200TL zarar ettirdin bana.
  • Sevinin intelciler sevinin
  • intel, nvidia bundan sonra tam öpmeye başlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: ResVR

PC işlemci tarafını iyice boşladılar. FX serilerinden sonra intel 3 yeni jenerasyon çıkardı diğer tarafta tık yok. Ucuz fiyata ekran kartı veriyorlar paso driver bekliyorsun zaten çoğu oyun nvidia için daha iyi optimize ediliyor ve amd ekran kartları mutlaka bir takım sorunlarla boğuşuyor.

Umarım yeni bir şeyler yaparlar sektör resmen tekel şuan sadece göstermelik bir rakip varmış gibi.

Yıllar sonra nvidiadan amd r9 280x é geçiş yaptım en ufak bir sürücü problemi ya da başka birşey yaşamadım bence ya donanımlarında sorun var yada ezbere konuşuyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu AMD yi Samsung satın alsa da bak ondan sonra nasıl kök söktürüyor.
    Hem düşük nanometre, hem Samsung'un bu alandaki tecrübesi falan.
    Çok iyi olurdu.

• Zen mimarisine sahip yeni nesil işlemcileri önümüzde ki yıl piyasaya sürülecek. Amd ortalığı dağıtmaya geliyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The@Thing

quote:

PC işlemci tarafını iyice boşladılar. FX serilerinden sonra intel 3 yeni jenerasyon çıkardı diğer tarafta tık yok. Ucuz fiyata ekran kartı veriyorlar paso driver bekliyorsun zaten çoğu oyun nvidia için daha iyi optimize ediliyor ve amd ekran kartları mutlaka bir takım sorunlarla boğuşuyor.

Yıllar sonra nvidiadan amd r9 280x é geçiş yaptım en ufak bir sürücü problemi ya da başka birşey yaşamadım bence ya donanımlarında sorun var yada ezbere konuşuyorsun.

İtham etmeden önce araştırma yapmayı deneyin. Battlefield 4 için hala eski sürücüler uyumlu çalışıyor yeni sürücüler ile anlık takılma sorunu yaşayan çok. Farcry 4 ve Watch dogs için araba, motor türevi kullanırken takılma sorunu hala yaşanıyor. Sözde omega sürücüleri geldi bir çok şeyi berbat ettiler. Ne zaman driver güncellesem başa bela ya 5 dakika sonra bilgisayar uyku moduna geçer daha açılmaz ya da açılışta ekran kartı fanı roket gibi çalışmaya başlar. Eski driver geçiyoruz öyle düzeliyor. Fifa 14 oynayamadım amd stuttering lag sorunları yüzünden sizin sorun yaşamıyor olmanız bu sorunların olmadığını anlamına gelmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ResVR -- 23 Ocak 2015; 0:47:55 >

• inşallah torba yasadan çıkan ithal elektronik ürünlere %20-25 vergi zammı gelir,amd de batar, sizde intel işlemcili casper bilgisayarlarınızla mutlu mesut bir hayat sürersiniz. donanımhaber moderatöleri forumun adını ya mobil haber yapın yada intel-nvidia haber yapın.amdnin zararlarından bu kadar memnun olan başka bir donanım sitesi yoktur heralde. intel bile bu duruma sizin kadar sevinmiyordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spellforce37 -- 23 Ocak 2015; 0:55:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: javaprof

amd amerikanın oyunudur intel ve nvidia ya göstermelik bir rakip olarak duruyor nvidia ve intelin arkasında da amerikan devleti duruyor çinliler ve japonlar bu işe girmedikçe bu tekel devam edecek amd sadece bir kukladır bakın amd bile yapamıyor bu işe sakın girmeyin demektir.şimdi intel mobil sektörü de ele geçirmeye çalışıyor intel işlemcili telefonlardan uzak durun yoksa intel tekel olduğunda telefonları 500 lira daha pahalıya alırsınız.

Yok böyle komplo...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: The@Thing

quote:

İtham etmeden önce araştırma yapmayı deneyin. Battlefield 4 için hala eski sürücüler uyumlu çalışıyor yeni sürücüler ile anlık takılma sorunu yaşayan çok. Farcry 4 ve Watch dogs için araba, motor türevi kullanırken takılma sorunu hala yaşanıyor. Sözde omega sürücüleri geldi bir çok şeyi berbat ettiler. Ne zaman driver güncellesem başa bela ya 5 dakika sonra bilgisayar uyku moduna geçer daha açılmaz ya da açılışta ekran kartı fanı roket gibi çalışmaya başlar. Eski driver geçiyoruz öyle düzeliyor. Fifa 14 oynayamadım amd stuttering lag sorunları yüzünden sizin sorun yaşamıyor olmanız bu sorunların olmadığını anlamına gelmez.

BF4 ve son çıkan tüm oyunlarda FC4 hariç onuda orjinal almadım bir sorun yaşamadım dediğiniz çok saçma bunlar fabrikasyon ürünler bende sorun çıkmıyorsa ben o ürünün tüm ihtiyaçlarını karşılıyorum demektir yani sistemimde bir tutarsızlık yoktur.Nvidia'da çalışmayı durdurdu hatası yaşadığım ve çözemediğim çok günlerim yaklaşık 5-10 kartında.Son driverda bir sorun yok Omega'da.

• Kötü oldu bu amd...
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.