Şimdi Ara

Codegen Novatab 10.1” – 16GB – 2GB DDR3 RAM - Tablet – 259.90 TL ÖN İNCELEME

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Codegen Novatab 10.1” 16GB Tablet (259.90 TL)
    ÖN İNCELEME… DETAYLI İNCELEME İLERİKİ GÜNLERDE YAPILACAKTIR…
    Arkadaşlar kargo elime ulaştı, izninizle ilk izlenimlerimi aktarmak istiyorum.
    Öncelikle hızlıal.com’dan aldığımı belirtmiştim. Ürün çok iyi bir şekilde paketlenmiş olarak geldi. Cihazın kendi kutusu gayet kalın bir kartondan yapılmış, üzerinde hızlıal’ın sıkı bir şekilde sardığı kolisi ile geldi.
    Ürün kutusu açılmamış orijinal jelatini ile geliyor. Bunlar dış detaylardı.
    Kutuyu açtığımda içerik olarak, şarj aleti, usb kablosu, otg kablosu, kulaklık, dokunmatik kalem, temizleme bezi beni karşıladı.
    Ve bir not eklenmiş:, Tabletinizi kullanmadan önce en az 6 saat süre ile şarj ediniz şeklinde yazmakta.
    Ve Codegen tabletlerine Trio Bilgisayar destek veriyormuş garanti konusunda.
    Herhangi bir arıza durumunda kapıdan kapıya servis olanağı mevcutmuş, Yani ürününüz arızalanırsa, gelip sizden ürünü teslim alıp, arıza giderildiğinde tekrar kapınıza kadar getiriyorlar. bu iyi bir detay olmuş.
    “Kullanmadan önce 6 saat şarj edin” yazmasına rağmen dayanamayıp 5 dk civarı cihazı üstün körü inceleyebildim,
    En başta hoşuma en çok giden detay cihazın Android 4.4.4 Kitkat işletim sistemi ile gelmesi oldu. Malum bu fiyattaki tabletler 4.4.4 Kitkat’a rastlamak pek mümkün olmuyor. Dolayısıyla güncelleme vs. işleriyle bizi uğraştırmayacak gibi duruyor.
    Ve Cihazın tasarımı çok hoş,
    Ekran IPS ekranlara göre biraz düşük kalıyor doğru, fakat çok da kötü değil.
    İçerisinde Subway Surfers ve Traffic racer oyunları yüklüydü. Kısaca baktım en ufak bir kasılma yoktu.
    Diğer forumlarda Dead Trigger 2 ve Asphalt 8’i kasmadan oynattığını söyleyen kişiler vardı. Şarjdan aldıktan sonra ben de yükleyip deneyeceğim.
    Bunlar haricinde cihazda 2 adet hoparlör var, ses çıkış yüksekliği fena değil, temiz bir ses veriyor.
    Şu ana kadar en ufak bir aksaklık ya da problem ile karşılaşmadım. Performans ve hız konusunda şüphem yok.
    Merak ettiğim detaylardan bir diğeri batarya performansı.
    6000 mah bir bataryası var, bakalım ilerleyen günlerde nasıl bir pil performansı sunacak, bunu da sizlere aktarırım.
    Kısacası 250 TL fiyat diliminde olan bir tablet için şu an gayet iyi duruyor.
    Şu an şarjda, kutudaki ibareye uyup 6 saat şarjda bırakalım her ihtimale karşı… :)
    Saat 15:30 gibi şarja taktım, akşam 21:30 gibi çıkarıp detaylı bir şekilde kullanmaya başlayacağım.
    Sormak istediğiniz ayrıntıları sorabilirsiniz arkadaşlar.
    Konuyu sık sık kontrol ediyor olacağım.
     Codegen Novatab 10.1” – 16GB – 2GB DDR3 RAM - Tablet – 259.90 TL ÖN İNCELEME

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdemiri -- 22 Ocak 2015; 17:41:37 >

• Dün gece 23:30'da tableti şarjdan çıkardım, aralıksız internet, oyun vs. sabah 06:00 civarı şarja taktım. İlk şarj için 6,5 saatlik bir pil süresi verdi.
    Önümüzdeki günlerde batarya daha performanslı hale gelecektir diye düşünüyorum.
    Bu arada hemen Antutu kurup bir test yaptım, 23.166 puan aldı.
    Sıralamada Zenfone 5'in bir kademe üzerinde yer alıyor. Hiç fena değil.
    Bneim için en önemli detaylardan biri de HDMI,
    Daha önceden aldığım Mini HDMI'ı Standart HDMI'a çeviren aparat yardımıyla LCD televizyonuma bağladım,
    Sorunsuzca görüntüyü aktardım. Zaten tablette HDMI ayarları bölümü var, Oradan istediğiniz ekran çözünürlüklerini seçebiliyorsunuz...
    Oyunlara gelecek olursak,

Kurduğum oyunlar:
    Asphalt 8 : Airborne,
    Dead Trigger 2,
    Real Racing 3,
    Gt Racing 2,
    Fifa 2015 Ultimate Team

Hepsini en yüksek ayarlarda test ettim,
    En ufak bir takılma ya da kasma ile karşılaşmadım.

Sonuç olarak açık söylemek gerekirse bu fiyata böyle bir performans inanın beklemiyordum,
    Özellikle beklentilerimi yüksek tutmadım bu nedenle,
    Fakat şu ana kadar en ufak bir arıza ya da problem ile karşılaşmadım.
    250 Lira gibi bir bütçesi olup da tablet arayışında olanlara gönül rahatlığı ile tavsiye edebileceğim bir cihazdır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdemiri -- 23 Ocak 2015; 13:59:34 >

• cihazınız hayırlı olsun. kullanmaya başlayalı 5 ay gibi bir zaman oldu. cihazın performansı şu an ne durumdadır. takılma- kasılma- çabuk biten şarj vs ilk kullanıma göre çabuk bozulan yönleri nedir. tabii bu kadar kullanımdan sonra sizi hala memnun eden yönünü de yazın. bir de ota kablo ile harici 3g modem deneme imkanınız oldumu bununla ilgili bir şey söylememişler sitelerde. teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.