Şimdi Ara

bir uydu alıcıyı açınca digeri göstermiyor neden olabilir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • normalde bir problem yokken bu kar yağışı filan geçtikten sonra iki uydu alıcıdan birini açınca diğeri göstermiyor. bunların kabloları balkondaki ikili lnb olan çanak antene bağlı. birinin net göstermesi için diğerinin anten bağlantısını sökmek gerekiyor sinyal %70 in üstünde görünüyor ama alttaki 0 oluyor ikisini birden takınca problem ne olabilit lnb ye su filan kaçınca olur mu öyle şeyler?

• quote:

Orijinalden alıntı: davidddd

normalde bir problem yokken bu kar yağışı filan geçtikten sonra iki uydu alıcıdan birini açınca diğeri göstermiyor. bunların kabloları balkondaki ikili lnb olan çanak antene bağlı. birinin net göstermesi için diğerinin anten bağlantısını sökmek gerekiyor sinyal %70 in üstünde görünüyor ama alttaki 0 oluyor ikisini birden takınca problem ne olabilit lnb ye su filan kaçınca olur mu öyle şeyler?

Anten bağlantısını sökmeden ve bir cihaza elektirik vermeden denedinizmi yine aynı problemimi yapıyor.Bu şekilde ki bağlantı da kablolarla uğraşmadan hiç değilse bir cihaza hükmedebilmeniz lazım.Sanki tek çıkışlı lnbden 2 hat çekmiş gibi olmuşsunuz.Tesisatta su alan yer olabilirmi
  • hasanN61 kullanıcısına yanıt
    sökmekten kasıt o yani mesela birinin fişini çekiyorum diğeri düzgün gösteriyor. ama fişi takınca bu sefer bu gösteriyor diğeri bozuluyor. su alacak olan bir yer de yok aslında balkondan eve giriyor fazla uzun bir hat değil
  • Eskiden bende de vardı
    Kablo kılıfının içinden su girmişti
    Ama senin durumun karışık gibi

Tesisatda bir yerde kısa devre de olabilir
    Kablo uçları gevsemis de olabilir
    İyi bir havada çanağın yanına çık ve bağlanan kabloları kontrol et
    Çift çanak var ise disec de olmalı mutlaka .
  • lnb ye bağlantılarda problem yoktu çıkarıp tekrar taktım. ben de su filan diye şüphelendim ama asıl problem sanki iki kablo birbiriyle birleşik gibi davranıyor birini açınca öbürünün çalışmaması bundan değil mi
  • quote:

lnb ye bağlantılarda problem yoktu çıkarıp tekrar taktım. ben de su filan diye şüphelendim ama asıl problem sanki iki kablo birbiriyle birleşik gibi davranıyor birini açınca öbürünün çalışmaması bundan değil mi

Acaba lnb nem yapmış olabilirmi.Terden kısa devre olmuş olabilirmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanN61

quote:

lnb ye bağlantılarda problem yoktu çıkarıp tekrar taktım. ben de su filan diye şüphelendim ama asıl problem sanki iki kablo birbiriyle birleşik gibi davranıyor birini açınca öbürünün çalışmaması bundan değil mi

Acaba lnb nem yapmış olabilirmi.Terden kısa devre olmuş olabilirmi

benim aklıma da o geldi ama bu nem yapınca toptan bozulması gerekmez mi diye düşündüm simdi usta filan çağırsam bir dünya masraf kolay bişeyse daha da içim acır. ondan bir sorayım dedim daha önce tecrübe etmiş biri varmı ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.