Şimdi Ara

WhatsApp web ortamına geçiş yapıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• WhatsApp web ortamına geçiş yapıyor

Mobil dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, bir süredir gündemde olan iddiaları doğruladı ve web sürümü ile daha geniş bir kapsama alanı sunacağını duyurdu.

Bizzat firmanın patronu tarafından yapılan duyuru ile kullanıcıların da merakla beklediği WhatsApp'ın web sürümü resmen hayata geçmiş oldu. Tabi ilk adım olarak kullanıcıların halen ortalarda görünmeyen en son sürümü mobil cihazlarına yüklemeleri gerekiyor. 

Uygulamayı kurduktan sonra menüden WhatsApp Web kısmına giriyorsunuz ve kaynak linkindeki barkodu taradıktan sonra web uygulaması mobil uygulama ile eşleşerek kullanıma hazır hale geliyor. 

Sistem aslında ayrı bir uygulama olarak değil bir yansıtma olarak çalışacak. Henüz deneme şansımız olmadı ancak Jan Koum'un açıklamalarından akıllı telefonunuzda uygulamanın açık olması gerektiği ve her iki tarafın da internete bağlı olması gerektiği anlaşılıyor. Yani WhatsApp Web bir nevi uzak masaüstü uygulaması gibi çalışacak. Zira sadece Android, BlackBerry, BlackBerry 10 ve Windows Phone işletim sistemi ile uyumlu olması ve iOS platformunun bazı kısıtlamalar nedeniyle devre dışı kalması bunu destekliyor. 

Bağımsız bir web uygulamasından ziyade mobil uygulamaya bağlı bir sürüm olsa da zamanının çoğunu bilgisayar başında geçiren ve iMessage gibi bilgisayarından ayrılmadan sohbet etmek isteyenler için yine de bir alternatif sayılabilir.  

• Az önce kullanmaya başladım. İnanılmaz başarılı olmuş. PC'nize bağlı mikrofondan ses kaydı dahi yollayabiliyorsunuz. Aynı zamanda PC'den fotoğraf video da atabiliyorsunuz.

Mesela whatsappda bir arkadaşınıza uzunca bir şey anlatmak zorundasınız. Veya çalışma masanıza kuruldunuz, o zaman direk browsera geçiş yapabiliyorsunuz. Chrome'dan bildirimler de gelebiliyor :)
  • geçte olsa
  • Tutmaz bu msn ne kadar gereksizse buda ayni

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Whatsapp güncel olmasına rağmen menüde web'i göremedim. Görsem taratıcam da. Daha gelmedi herhalde son güncelleme.
  • iosa gelmemesi üzdü beni.
    ve uzak masaüstü modunda çalışması beni pek memnun etmedi.
    tictoc gibi olsaydı bence daha güzel olurdu...

neyse buna da şükür deyip geliştirilmesini bekleyeceğiz.

• iphone'a ne zaman gelir acaba uzun zamandir aradigim olay bu

• quote:

Orijinalden alıntı: clopin

Tutmaz bu msn ne kadar gereksizse buda ayni

msn gereksizmi ? :D
    çok komik bu yorumunuz ,
    facebook popüler olup mesajlaşmayı chat e çevirmeden önce msn imparatordu
  • şu an kullanıyorum gayet stabil bence güzel olmuş böylesi
  • süper olmuş. insan pc den yazışmayı özlüyormuş demek ki :)

• quote:

Orijinalden alıntı: C2H5OH

quote:

çok komik bu yorumunuz ,

En az bes sene msn i yogun olarak kullandim zamaninda tabi cok gerekli bir uygulamaydi simdiki zamanda mobilden her isimizi goruyoruz zaten kimin cep telefonu yokki pc acip msnden yazacak uzun is

• bu kod taratıp sonra pc üzerinden devam etme olayı wechat diye çinlilerin kullandığı bir sohbet programında vardı. çindeki insanlar genel olarak öyle kullanıyordu daha rahat daha hızlı iletişim kurulabildiği için. ben fabrikalarla görüşürken hep soruyolardı wechat kullanıyormusun diye. bir wechat bir de qq kullanıyorlar genelde.

• Ne gerek var ki onu anlamadım ben.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende hemen denedim çok kullanışlı oldu benim için, ayrıca bilgisayar üzerinden fotoğraf, link gibi şeyleri daha kolay paylaşma imkanı sunuyor bulut servislerle uğraşmaya gerek kalmadan. eminim işine yarayacak bir çok kullanıcı vardır benim gibi.
    yalnız web sürümünü açınca online olarak gözüküyor muyum tam anlayamadım, ilk yarım saat çevrim içi gözükmüyordum ama sonra ara ara çevrim içi göstermeye başladı.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: C2H5OH

quote:

çok komik bu yorumunuz ,

En az bes sene msn i yogun olarak kullandim zamaninda tabi cok gerekli bir uygulamaydi simdiki zamanda mobilden her isimizi goruyoruz zaten kimin cep telefonu yokki pc acip msnden yazacak uzun is

Pc açıp diyorsunuz da bende sürekli pc açık, tam tersi telefonu açıp internete bağlayıp dokunmatikten yazmaya üşeniyorum.
    Bence telefondan yazı yazmaktan hoşlanmayanlar için harika bir seçenek olmuş, aç pc'de sürekli çalışsın batarya yeme derdi yok.

• Sadece Chrome ?!
    Firefox'a gelince kullanırım.

• viber gibi en baştan olmalı idi ses ise ses web ise web. popüler olan her program pc ile senkronize çalışmalı

• iphone ' ada gelir yakın zamanda .

Muhtemelen iphone ' da açık bulup yansıtma işlemi yapamadılar . Apple yardımcı olur bu konuda .
  • Güzel.....

• cok mu zor app haline getirip koymak da boyle chrome ile filan ugrastiriyorlar.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.