- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Sulu Elektrik Süprgesi Sistemleri(Rovus, Thompson, Fakir v.s)
178 Cevap165606 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

524 Mesaj
2 Kasım 2006; 14:30:44 

Selamlar, suyla çalışan bir süpürge almayı düşünüyorum.
Elinde bu tip cihazlar olup yorum yapanlar olursa sevinirim.
Rovus'un fiyatı 250 ytl. KanalMarket de çıkıyor devamlı, ama güvenemiyorum...
Fakir ve Thompson da sırasıyla 550 ve 1000 ytle fiyata sahipler.
Başka bilmediğim markada olabilir tabi...
Bu arada eskiden şu 1500-200 dolarlık süperge firmalarından birinde çalışmış biri olarak, evinizdeki toz torbalı aletlerin hiçbir halta yaramadığını(tozu önden alır, arkadan geri püskürtür) vede annelerinizin aldığı halı yıkama makinelerininde halılarda mite(akar) böcekleri üretmekten başka bir işe yaramadığınıda ifade edeyim...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
2 Kasım 2006; 23:34:07 

quote:

Orjinalden alıntı: jakalon

Bu arada eskiden şu 1500-200 dolarlık süperge firmalarından birinde çalışmış biri olarak, evinizdeki toz torbalı aletlerin hiçbir halta yaramadığını(tozu önden alır, arkadan geri püskürtür) vede annelerinizin aldığı halı yıkama makinelerininde halılarda mite(akar) böcekleri üretmekten başka bir işe yaramadığınıda ifade edeyim...

bende miele ve eletrolux süpürge var siz o şekilde milleti küçümser gibi yazmazsanız iyi olur ne demek o evinizdeki süpürgeler işe yaramıyor sizinki dandikmiş bizlere daha terbiyeli konuşun yani bizim mallarımız yaramazmı dediniz

37 Mesaj
3 Kasım 2006; 16:09:18 

Bende arkadaş gibi düşünüyorum.. Zaten söylediklerinden sonra pek alternatif kalmamış..
Geriye herhalde rainbow, libelle, ihlas sözleri dökülecek diye tahmin ediyorum... Benim evde de Cyclon sistemli bir beko var harika çekiyor, bunu yanında Philips halı yıkama makinası var oda bir halı yıkama makinası olarak işini iyi yapıyor..
Gelelim bu makinaların püskürttüğü toz ve mite lara.. Bu tür aletlerin hepa diye filtreleri var artık. Heee toplayamadığı % 1 lik toz ve mite lar da bizim ve çocuklarımızın bağışıklık sisteminin gelişmesine biraz faydası olsun değilmi???

Bu kadarda paranoya olmaya gerek yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xbit -- 3 Kasım 2006; 16:10:33 >

P4 3.4@3.8Ghz 1Mb, Abit IC7-G, Mushkin 2x1GB DDR400 Cl 2.5-3-2-6, Palit 7600GT 562/1400@650/1600, Aopen H600B, FSP 400W PSU, 76gb WD740GD Raptor + 400 Gb Samsung Spinpoint T133 HD401LJ, Skystar2 2.6D, Aver Tv Studio 203, Audigy ES, Samsung 616E DVD Rom+Asus 523252 CD-RW+Samsung S162C DVD-RW

524 Mesaj
3 Kasım 2006; 16:52:31 

quote:

Orjinalden alıntı: aramatarama

bende miele ve eletrolux süpürge var siz o şekilde milleti küçümser gibi yazmazsanız iyi olur ne demek o evinizdeki süpürgeler işe yaramıyor sizinki dandikmiş bizlere daha terbiyeli konuşun yani bizim mallarımız yaramazmı dediniz

Hocam yanlış anlamışsın, ben öyle bir şey demedim.
Zaten benim evdeki süpürgede torbalı sistem şu anda.
Malum bütçe meselesi, herşey önem sırasına göre alınıyor.
Benim çalıştığım firmanın süpürgeside siklon teknolojisi kullanıyordu.
Farklı olarak üstünde özel bir filtre daha vardı.
Çıkış kanalındada bildiğiniz Hepa tabi.
Yani en iyi süpürge şu anda tartışmasız Dyson.
Diğer siklon sistemli süpürgelerde iyidir tahminim.
Ben tozla uğraşmak istemeğim için tozu suya hapseden
makina arıyorum.
Bakın şu kadarını söyliyeyim, biz evlere gidiyorduk.
Yeni süpürülen yeri süpürdüğümüzde bayağı bir toz çıkıyordu
(Bİr aparat sayesinde görülebiliyordu)
En şok edici olanı direk yataklarını süpürüyorduk. Toz bir katman şeklini alıyordu, ellediklerinde tozun inanılmaz yağlı bir tabaka olduğunu görüp hayrete düşüyorlardı.
Elinizde neon ışıklardan varsa toz torbalı süpürgenizin arkasına tutun.
Eminim bir daha süpürmek içinizden gelmeyecektir.
Bana anlatılan sadece Miele'nin bilmemne modeli çok iyiymiş.
O eve gittiklerinde görmüşler, toz çıkmamış.
Sormak istediğiniz soru varsa bildiğimce cevaplarım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jakalon -- 3 Kasım 2006; 16:58:43 >

37 Mesaj
6 Kasım 2006; 11:42:41 

Merhaba,

Aşağıdaki gibi bir modelmi bakıyorsunuz? Acaba işinizi görürmüki? Ben denemedim ama sanki aradığınız modele benziyor...

FANTOM VC H2O SU FİLTRELİ ISLAK&KURU SÜPÜRGE
http://www.hepsiburada....66&productId=evfanvch2o

P4 3.4@3.8Ghz 1Mb, Abit IC7-G, Mushkin 2x1GB DDR400 Cl 2.5-3-2-6, Palit 7600GT 562/1400@650/1600, Aopen H600B, FSP 400W PSU, 76gb WD740GD Raptor + 400 Gb Samsung Spinpoint T133 HD401LJ, Skystar2 2.6D, Aver Tv Studio 203, Audigy ES, Samsung 616E DVD Rom+Asus 523252 CD-RW+Samsung S162C DVD-RW

2 Mesaj
10 Kasım 2006; 14:25:41 

Ben de Rovus'u TV'de izledim telefonda ayrıntılı bilgi aldıktan sonra İstanbul'da mağazaları olduğunu ve istersem orda da ürünü gidip görebileceğimi söylediler. Ben de gidip Kadıköy'deki mağazadan ürünü aldım ve kullanıyorum, çok da memnunum. İzmir'de yaşayan annem de telefonla kredi kartına taksit yaparak ürününü aldı ve o da çok memnun. Kesinlikle tavsiye ediyorum arkadaşlar..

1742 Mesaj
11 Kasım 2006; 9:21:47 

Bir de Arzum'un su filtreli bir modeli var: Atlantis. Ben dün akşam aldım, hala kutusunda. Bugün kurup deneyeceğim.

798 Mesaj
11 Kasım 2006; 12:58:59 

Oğlumun alerji rahatsızlığı nedeni ile süpürge arayışına girdiğimde ve bunu doktorumuzla paylaştığımızda, "su sistemli çalışan makinelerin, topladığı bakterileri haznesinde öldürememesi nedeni ile rasyonel bir çözüm olmadığı" bilgisini vermişti. Görüşlerine şüphe ile bakamayacağım bir konumda olan doktorumuzun dedikleri sonrasındaki araşatırmalarım ardından Dyson Allergy modelini aldım ve kullanmaktayım. Tek kelime ile mükemmel, tavsiye ediyorum. Performansı ardından fiyatının da uçak motorlu teknolojileri kullandığını iddia eden modeller kadar yüksek olmadığını düşünüyorum

*** Hiç kimse görmek istemeyen kadar kör değildir! [İbni Sina]

1 Mesaj
13 Kasım 2006; 13:46:07 

Merhaba Arkadaşlar,
Ben de kızımın allerji sorunu için çok acil elektrikli süpürge almam gerekiyor. Gördüğüm kadarıyla Dyson ve Rovus'tan memnun olan arkadaşlarımız var. Dyson Allergy'nin fiyatını gördüm:1099 YTL ... Bu fiyat bana çok yüksek geldi... Rovus Aqua Power'ın fiyatını bulamadım. Fiyatı ne kadar ?Yetkili servisi var mı acaba? tşk.ler

2365 Mesaj
14 Kasım 2006; 0:35:30 

quote:

Orjinalden alıntı: alprn

Merhaba Arkadaşlar,
Ben de kızımın allerji sorunu için çok acil elektrikli süpürge almam gerekiyor. Gördüğüm kadarıyla Dyson ve Rovus'tan memnun olan arkadaşlarımız var. Dyson Allergy'nin fiyatını gördüm:1099 YTL ... Bu fiyat bana çok yüksek geldi... Rovus Aqua Power'ın fiyatını bulamadım. Fiyatı ne kadar ?Yetkili servisi var mı acaba? tşk.ler

Rowentanın HYGIENE PLUS modeli var birde ona bakın isterseniz 470 lira.

http://www.hepsiburada....7&productid=evrowhygine

Sahipsiz olan Vatanın batması haktır sen sahip olursan vatan batmayacaktır. M. Akif

2 Mesaj
14 Kasım 2006; 9:57:16 

Rovus 299 Lira şu anda ve Türkiye'nin her yerinde servisi var. Dediğim gibi hem fiyat hem de kullanış olarak çok iyi bir ürün. Üstelik taşıması ve saklaması da çok kolay. Topshop'ın internet sitesinden bulabilirsiniz derim ben..

524 Mesaj
27 Kasım 2006; 16:04:15 

quote:

Orjinalden alıntı: esruss

Rovus 299 Lira şu anda ve Türkiye'nin her yerinde servisi var. Dediğim gibi hem fiyat hem de kullanış olarak çok iyi bir ürün. Üstelik taşıması ve saklaması da çok kolay. Topshop'ın internet sitesinden bulabilirsiniz derim ben..

Peki suyu ne kadar zamanda değiştrimek gerekiyor?
Yani bir sefer temiz su koyduğunuz zaman kaç sefer evi süpürebiliyorsunuz?

104 Mesaj
27 Kasım 2006; 16:35:49 

Başka bir başlıkta yazmıştım burada tekrar olacak ama biraz.

Ben de aynı mantıkla ve yılların torbalı ve torbasız (Arçelik) sistem deneyimlerinden yola çıkarak sulu sistem arayışına girdim. Rovus'u tv'den pazarlandığı için açıkçası pek güvenemedim ve eledim. Thomas halı yıkama özellikli bir makina olduğu için kullanımı pratik olmayabilir ve 1000 ytl fiyatı nedeniyle eledim. Netten yaptığım araştırmalar sonucu Fakir'de karar kıldım. Aynı ürün almanya'da farklı bir isimle satılıyor 200-250 euro arası. Fakir mağaza fiyatları 550-600 arasında ben bir mağazadan nakit 450 ytlye aldım.

10 günlük kullanım sonucu fikirlerim ;
İlk kullanımlarda oluşan zift kıvamlı su şimdilerde biraz daha temizce çıkıyor ama suyun içinde envai çeşit görüntü var :)) yani yapılan temizlik fiziksel olarak görülüyor. Süpürülen yerler tertemiz.

Kullanımı, su doldur/boşalt ve filtre temizliği çok kolay sonuçta torbasız sistemde de kullanım sonrası yıkama yapmak gerekiyordu belki o yüzden zor gelmedi.

Uzun vadede problem çıkarıp çıkarmayacağını bilemiyorum ama 2 sene garantili en azında o kadar kullansam kardır. Çünkü gözle görülür fark var. Evdeki diğer 2 Arçelik bunun yanında oyuncak kalıyor.

429 Mesaj
27 Kasım 2006; 17:12:50 

merhaba arkadaşlar... 7-8 senedir kullandığımız bosch elektrik süpürgemizin arıza vermesi sonrasında kaliteli bir süpürge almaya karar verdik. ihlas, philips dyson hepsini inceledik

sonunda mağaza sahibinin de ikna kabiliyiteti sonucunda en ucuzundan dyson aldık...
600 liraya satılan model bu. şunları söyleyebilirim.

çekiş gücü eski bosch kadar iyi değil daha az kuvvetle çekebiliyor...
sonuçta elektrik süpürgesi bu evi prıl prıl yapmasını beklemeyin...
çıkışında bir filtre var zerre kadar toz birikmedi henüz. yani çıkışına toz vermediğine eminim.
çıkış kanallarında da toz birikmiyor.
filtresi yıllarca kullanılabilir yıkanabiliyor.
toz torbası masrafı yok. bence mükemmel bir özellik
ne kadar toz çektiğini saydam haznesinden görüyorsunuz. hem iyi hem kötü bir özellik.
çünkü pislik de görünüyor :)
plastik kalitesi çok çok iyi. hortumunu elinizle bükün tekrar eski halini alıyor.
tekerleri çok iyi kaliteli.
biraz ağır fazla yer kaplıyor...

Nikon D5000 - tamron 17-50 f2.8 vc - 35mm1.8dx - 55-200VR - Canon A-1 50mm 1.8fd

12247 Mesaj
27 Kasım 2006; 18:45:14 

Arkadaşlar İhlas'ın yetkilileri bir keresinde bize tanıtıma gelmişti.Şu ışıklı toz gösterme deneyini bizim Siemens halı yıkama makinesinde uyguladılar ve makina dışarı toz atmadı,hatta üzerine yumruk vurarak azıcık toz çıkarmayı becerebildiler.Kısacası hava atalım derken rezil oldular.Sonra bir komşumuz onu satın aldı.Annem de turbo başlık için birgün spürgeyi ödünç aldı komşudan.Ben süpürdüm ve gördüm ki süpürge berbat.Öyle üstün bir emiş gücü yok,üstelik tozlu su inanılmaz derecede kötü kokuyor.Ayrıca ben temizlik düşkünü olduğumdan onun haznesini iyice temizleyip kurulamadan rahat edemem.Kısacası koku ve uğraş yüzünden asla düşünmedim sulu filtre süpürgeleri.Sonra da 2 ay kadar önce 129 YLT'ye 1600W Profilo VS6PT1 aldık.Hatta öyle bir niyetim yoktu ama markette görüp tesadüfen 300-500 liralık süpürgelerle karşılaştırdım Profilo hepsinden iyiydi.Biz de çok beğenip aldık.Merak edip ışıklı testi buna da uyguladım,yine toz vermedi.Ayrıca istesem hepa filtre ve turbo başlık da istersem takabiliyorum.Kısacası o süpürgelere para dökmeyin boşuna.Bence halen en iyi süpürge iyi filtrelemeye sahip torbalı süpürgeler.Siklonikleri temizleyeyim derken ev batıyor,sulular berbat kokuyor.Ben Profilo'dan aşırı memnunum,şiddetle tavsiye ederim.Ayrıca benim İngilterede dayım Dyson aldı,8 sene sonra iyi çekmediği için değiştirdi ki emiş gücü korunması en çok ün yapmış süpürgedir.Yani Miele,Bosch,Siemens,Profilo bence bu üç markanın dışına çıkılmaz.100 yıldan fazla tecrübeye sahipler.

3619 Mesaj
5 Şubat 2007; 14:23:20 

quote:

Peki suyu ne kadar zamanda değiştrimek gerekiyor?
Yani bir sefer temiz su koyduğunuz zaman kaç sefer evi süpürebiliyorsunuz?

Su haznesi 0,5 lt yani bir evi tamamen süpüremiyorsunuz. Bence rovustan uzak durun. Malzeme kalitesi çok düşük bir ürün.

PM ile tavsiye sorularına cevap vermiyorum. Lüften sorularınızı forum içinde sorunuz.
<Kulaklıklar Hakkında Yorum Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler> || Mair ve Quattro'dan Kulaklık Tavsiyeleri

6731 Mesaj
18 Şubat 2007; 14:38:06 

Arkadaşlar hassas bünyeler için en uygun süpürgeler tozunu suya verenler. Tozlu hava pisligini suya veriyor. Ve o pis su süpürme bittikten sonra dökülüyor. Süpürgenin içinde beklerse kokması son derece normal. İçinde her türlü toz, pis, bakteri, kıl, tüy, böcek yani süpürgenin emdigi her şey olan su kokar. Bu suya toz toplayan süpürgelerden AURA diye bir süpürge var. İhlas yapıp satıyor. Rainbow un benzeri bir süpürge. Bazı bölümleri farklı yapılmış. Rainbow ihlası mahkemeye verdi, süpürgemi taklit ettin diye. Farklılıklar nedeniyle bir şey tutturamadı. Telefon açarsanız evinize gelip süpürgeyi tanıtıyorlar. Halı yıkıyor, Eve parfüm yayıyor, süpürge olarak eski Simteller vardı kazan gibi görünümü onlara benziyor. Büyük ve su kazanı 2 litrelik. Bütün evi süpür. Suyunu götür lavaboya, banyoya, tuvalete dök.Süpürgeyi topla kaldır.. Toz pis toz torbası yok. Bilginiz olsun. Ben 4 yıldır kullanıyorum ve memnunum. EN ÖNEMLİ ARAMANIZ GEREKEN PARÇA VE SERVİS...YEDEK PARÇASI VARMI? SERVİSİ YAYGINMI? Parçası bol ve ucuz. Servisi ihlas servisleri veriyor. Ve yerli üretim. Fiyatı 1000 lira cıvarında.AURA. Süpürgeyi anlattım. Kullananlardan sorun...Kuru lafa yada karalamaya degil, kullananların sesine kulak verin. Etrafınızda araştırın mutlaka bir komşuda vardır, gidip sorun...Yada telefon açın eve getirip çalıştırıp gösteriyorlar...Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 14 Mayıs 2011; 14:10:55 >

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....

1555 Mesaj
3 Mart 2007; 15:06:23 

Şu İhlasınkilere gıcık oluyorum. Kim verdiyse vermiş benim numaramı rahatsız edip durdular aylarca. Sonra biraz ters konuşunca defterden sildiler her halde artık aramıyorlar. Kardeşim aldı geçende (o kadar sık boğaz etmişler ki boş bulundukları bir anda almak zorunda kalmışlar) 1500 Ytl 15 ay taksitle. Çok para! Ben bir süpürgeye o kadar çok para vermem.

Bu aralar araştırıyorum. Evde 2 tane torbalı süpürge var bir tane bile etmez. Hanım haftada 2 gün toz alıyor, yetmediğini söylüyor. Gerçi orjinal torba kullanmıyoruz bunun da etkisi vardır.
Biz de sulu sistem bir süpürge alıcaz. Şimdilik Fakir ağır basıyor.

Siyah akar Zonguldağın deresi; Yüz karası değil, kömür karası; Böyle kazanılır ekmek parası. -OrhanVeli-

10734 Mesaj
3 Mart 2007; 17:33:14 

Suyla çalışan elektrik süpürhesinden kullandım ve memnun kalmadım. Temizlerken çok kötü koku yapıyor ve iyi çekmiyor... Zaten pek tutulmadı...

12247 Mesaj
4 Mart 2007; 2:01:55 

quote:

Orjinalden alıntı: mllm

Şu İhlasınkilere gıcık oluyorum. Kim verdiyse vermiş benim numaramı rahatsız edip durdular aylarca. Sonra biraz ters konuşunca defterden sildiler her halde artık aramıyorlar. Kardeşim aldı geçende (o kadar sık boğaz etmişler ki boş bulundukları bir anda almak zorunda kalmışlar) 1500 Ytl 15 ay taksitle. Çok para! Ben bir süpürgeye o kadar çok para vermem.

Bu aralar araştırıyorum. Evde 2 tane torbalı süpürge var bir tane bile etmez. Hanım haftada 2 gün toz alıyor, yetmediğini söylüyor. Gerçi orjinal torba kullanmıyoruz bunun da etkisi vardır.
Biz de sulu sistem bir süpürge alıcaz. Şimdilik Fakir ağır basıyor.
Aynen ben de ihlası hiç beğenmedim.1500 doları göz göre göre ne olduğnu bildiğim insanlara yediremem.Gelen elemanlar bendeki süpürgede sorun bulamadılar en sonunda boşa laf attılar.Ayrıca hijyenden bahsederken ayakları kokuyordu o da ayrı gülünç durum.
Bence sulu arıyorsanız Thomas'a bakın.Fakir'de su köpürmesin diye bir solüsyon alınması gerekiyormuş ve hemen bitiyormuş.Yani fazla masraf.Sanırım bu olay Thomas'ta yok.Ayrıca Alman malı bence Thomas.Onun da fiyatı biraz fazla ama suluların bence en iyisi.

1555 Mesaj
4 Mart 2007; 11:28:07 

quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Bence sulu arıyorsanız Thomas'a bakın.Fakir'de su köpürmesin diye bir solüsyon alınması gerekiyormuş ve hemen bitiyormuş.Yani fazla masraf.Sanırım bu olay Thomas'ta yok.Ayrıca Alman malı bence Thomas.Onun da fiyatı biraz fazla ama suluların bence en iyisi.

Önerin için teşekkürler. Değerlendireceğim.

Siyah akar Zonguldağın deresi; Yüz karası değil, kömür karası; Böyle kazanılır ekmek parası. -OrhanVeli-

524 Mesaj
5 Mart 2007; 8:44:13 

arkadaşlar topiği açan kişi olarak kendime ihanet ettim ve toz torbasız bir süpürge aldım.
philips 8716 modelini aldım, şu ana kadar çok memnunum.
çekiş gücü çok iyi ve hiç azalmıyor, çıkışındada hepa filtresi var.
neden sulu almadın derseniz, koku yapması ve haznesinin küçük olması dolayısıyla bir defada süpürülemmesi vede işin bittikten sonra devamlı boşaltmak zorunda kalmamız yüzünden vazgeçtim.

862 Mesaj
8 Mart 2007; 12:04:57 

Fakir Prestige Duo ile Rovus Aqua Power kucuk farklarla ayni makinadir.

Fakir 1500 watt yazar, Rovus 1400 ama ben motorlarininda ayni oldugunu dusunuyorum.Distan 1400 watt yazip icinde 1200 wattlik motor olan supurgeler gordum. Bu iki supurgede bende yok acip bakamiyorum. Cinlilerin ayni seyi ayri pakete koyup sattigi bilinen birsey.

Birde Fakirde havanin yonunu degistirmek icin bir parcayi tutup ceviriyorsunuz, Rovusta hortumu cikarip cikisa takiyorsunuz. Rovusta bu parca olmadigi icin daha az sizdirma yapip azda olsa daha bile verimli olabilir.

Fakir Prestige Duo 500 kusur YTL.
Rovus Aqua Power 300 YTL.

Dahasi var eger topshop'in kadikoydeki magazasina giderseniz orada Rovus Aqua 3000 adinda bir model varki buda Rovus Aqua Power ve dolayisiyla hava yon degistirme aparati disinda Fakir Prestige Duo ile ayni Fiyati 220 YTL.

Ayni makina 500 kusur, 300 ve 220 Ytl fiyatlarla satiliyor.

Biri klimalarin Cinden 80 dolara geldigini soylemisti. Bencede bu supurgeler 30 dolarin altinda bir fiyata geliyor satis fiyatinin ne olacagi pazarlamacinin takdirine kalmis.

Birde fark olarak Fakirin alman mali oldugunu soylerler. Fakirin sahibi avusturyada kayitli "C.M.P. CHINESE MEDICAL PRODUCTS TRADING GMBH" sirketidir. Isimdeki Chinese kelimesini tercume etmem gerekirmi?

Birde KING ECOVAC var. Buda SINBO 3414 ile ayni. Su hazneleri sekil olarak farkli, Eger sizin icin onemliyse SINBO 3414 un hava cikisina hortum takip ufleme yapamiyorsunuz, birde King daha fazla aksesuarla geliyor, doner firca Sinboda yok. King 1400 watt yaziyor Sinbo 1200 watt ama bence
ikisininde motoru ayni zaten Kingin fabrikasinin sitesindede 1400 watt degil 1200 watt yaziyor. Yalniz Sinbonunda King gibi iki hava cikisi var bu iki cikistada hepa filtre oldugundan emin olun, ben bunu teyit edemedim.

KING ECOVAC 220 ytl,
SINBO 3414 130 ytl. Ikiside ayni supurge.

Yukarida bahsettigim Fakir-Rovus makinalar cikis havasini yukari veriyor bu yerdeki tozu az dagitmak
icin daha iyi, King-Sinbo yanlara veriyor. Ama King-Sinbo'nun su haznesi daha buyuk suyu daha az
degistirmek gerekiyor.

Ben 130 ytl lik Sinbo 3414 u bir dukkanda gordum cekisi bence son derece iyi. Yukaridaki makinalarin hepsinin cekisi bence son derece iyi. Bunlarin cekisi kotudur diyenlerede soyle hak vermek gerekirki
Su filtreli makinalarin cekisleri her zaman siklonik makinalardan dusuk oluyor. Buna sebep cekisi bir
seviyede tutup motora su kacisini engellemek gibi gorunuyor. Ama su filtresinin verimliligi bu
dezavantaji bence karsiliyor.

Birde Ihlasin Temizlik Robotu Aura Cleanmax diye birsey var. Saticilar israrla bunu Turk mali oldugunu soyluyor. Bu sahane makinayi dizayn eden Turk muhendislerle tanismak, fabrikanin nerede oldugunu ogrenmek isteriz. Buna kiymet verenler icin belirteyim Bu makina esas dizayni yillar once Amerikada yapilmis Rainbow taklidi olup, malezyada imal edilmektedir. Kaynanamda Ihlas var.Hicte fiyatina degecek bir performans farki yok Rainbowda cok farkli olmamali.

Rainbowda ve ihlasta bulunan Separatorun faydasinin abartildigini dusunuyorum. Bu iki makinaya binlerce dolar vermeyi dusunenlere, once 130 ytl'cik verip bir SiNBO 3414 alip bir deneme yapmalarini tavsiye
ediyorum. Sonra ihlascilari tanitima cagirsinlar ve sonra bir daha dusunsunler ama SiNBO 3414 hali yikamaz degilmi? Alin hali sampuanini suya karistirip haliya surun, dokun, spreyleyin. Sonra da Su filtreli
herhangi bir marka supurgenizle su cekme modunda supurun, aman fazla kopurtmeyin, kopurdukce dokun zaten iyi hali sampuani kopurmemeli. Iste Su filtreli supurgeniz hali yikama makinesine donustu. Gule gule kullanin.

Not: Eger alacaksaniz Sinbo 3414 un iki cikisindada hepa filtre olmasina dikkat edin.

Siklonik (Dyson, Philips Marathon) tipi supurgelerle, Su filtreli Supurgelerarasinda bir karsilastirma: Aslinda Su filtreli supurgelerde Sikloniktir yani kati maddeler siklonikte oldugu gibi, Yon degistirmekte olan havadan momentumlari sebebiyle duz giderek ayrilirlar. Su filtrelilerde duz giden kati madde suya carpar ve tutulur. Siklonikte kenarlara carpa carpa toz haznesine inmeye calisir. Sulu sistemin burada extra avantaji var gibi.

Her makinanin malzeme kalitesinden filan bahsedilebilir maalesef daha pahali olan muhakkak daha kaliteli olmuyor.

cengizumur nick'imdir, adim degildir, bana boyle veya istediginiz sekilde hitabedebilirsiniz.

12247 Mesaj
8 Mart 2007; 22:20:12 

Size katılıyorum cengizumur.Ama bana kalırsa Thomas şu an en iyi süpürge.Fiyatı fazla ama hakediyor bence.Ayrıca ben şu meseleyi anlamıyorum.Madem bu torbasız(sulu-siklonik)süpürgeler tozu iyi ayrıştırıyor o zaman neden hepa filtre gibi şeylere ihtiyacı var?Demekki yeterince başarılı değiller.Ben hala torbalı süpürgelerden yanayım kim ne derse desin.Nedeni de sulu süpürgelerin koku pislik yapması,temizliğinin pratik olmaması haznenin çabuk dolması;Sikloniklerin de temizliği sırasında toza maruz kalınması ve zor temizlenmesi.Torbalı süpürgelerde torba dolunca toza bulaşılmadan çöpe gidiyor.Yerine yenisi geliyor.Hepa filtre olursa toz da atmıyor.Ben hala torbalıdan yanayım.130YTL'lik Alman Profilo'mdan çok memnunum.Emiş gücü gayet iyi.

862 Mesaj
9 Mart 2007; 23:39:22 

Candogan92

quote:

Size katılıyorum cengizumur.Ama bana kalırsa Thomas şu an en iyi süpürge.Fiyatı fazla ama hakediyor bence.

Thomas kotudur demedim. Iyi olabilir, ben gorup incelemedim. Bir onceki mesajimda hicbir supurgeyi tavsiye etmedim. Ayni supurgelerin degisik isim ve kilifta cok farkli fiyatlarla satilmasi bana enteresan gelmisti onu yazdim. Soyledigim ihlas veya rainbow alacaklar once bir sinbo 3414 alip denesin lafi tavsiyeden daha cok fantazi mahiyetindedir, ben oyle yapardim o ayri.

Burada tozu (kati maddeleri) havadan ayristirmak icin kullanilan uc ayri teknolojiden bahsediyorsunuz. Siklonik, su filtresi ve torba.

Torbali sistem bir suzgectir. Torba gozeneklerinden hava gecer kati maddeler takilir gecemez. Su filtreli ve siklonik supurgelerde bulunan Hepa filtrelerde torbanin aynini yapar. Dolayisiyla bu noktada bu uc sistemi kullanan sistemler en azindan esittir, torbanin Hepa kalitesinde olmasi sartiyla. Torbayi koruk gibi katlayin iste size siklonikteki veya su filtrelideki hepa kagit filtre.

Siklonik ve su filtreli sistemlerde bu kagit suzgece ek olarak siklonik veya su filtreside isin icine girmektedir. Bu filtrelere hic is yapmiyor dememek lazim. En kotu siklonik veya su filtreli supurgenin bile haznelerinde biriken pisligi gormezden gelemeyiz degilmi?

Pekiyi nihayetinde hepsinde suzgec filtre yani Hepa veya torba varsa ondeki suya veya siklona ne gerek var? Siklonik veya su filtreleri sondaki suzgec (Hepa, Torba) filtrenin yukunu azaltirda ondan. Bence bu iyi birsey soyleki, bu on filtrelerin varligi Hepa filtrenin omrunu uzatir, bu torbali sistem icin malesef gecerli degildir.

kendimce genel bir karsilastirma yaparsam;

-Torbali sistemde daha once topladiginiz pislik hala filtrenin (torbanin) icindedir. Bu hava akimini bloke ederek cekisi dusurur. Sulu veya siklonda buna mecbur degilsinizdir, onceki pisligi bosaltabilirsiniz.

-Torbali sistemde filtre omruyle ilgili tek kriteriniz torbanin dolup dolmadigidir ama aslinda torba dolmadanda filtre yani torba tikanip verimi dusurebilir, mesela ortamda cok ince toz varsa torba daha dolmadanda tikanabilir. Bir avuc alci veya cimentoyu supurgeye cektiginizi dusunun. Torba daha bos sayilir ama gozenekler dolmus, isi bitmistir. Hepa filtre olsa cikarir silkelersiniz ama torbada bu olmaz. Tersi bir durumda yani buyuk taneli pislik cektiginizde mesela bol miktarda kum veya kedi tuyu gibi. Torbanin gozenekleri tikanmaz ama torba dolar yine torbayi atarsiniz Sulu sistemdeyse suyu dokersiniz, siklonda hazneyi bosaltirsiniz ayni filtreyle ise devam edersiniz.

-Arti olarak sulu sistem potansiyel olarak hepa,siklon veya torbanin tutabildiginden daha kucuk taneleri tutabilir. Sulu sistemin alt siniri yoktur bir atomu bile tutabilir.

quote:

Nedeni de sulu süpürgelerin koku pislik yapması,temizliğinin pratik olmaması haznenin çabuk dolması;Sikloniklerin de temizliği sırasında toza maruz kalınması ve zor temizlenmesi.Torbalı süpürgelerde torba dolunca toza bulaşılmadan çöpe gidiyor.Yerine yenisi geliyor.Hepa filtre olursa toz da atmıyor.Ben hala torbalıdan yanayım.130YTL'lik Alman Profilo'mdan çok memnunum.Emiş gücü gayet iyi.

Bu soylediginizden supurgenin topladigi pisligi supurge disina alip atma konusunda sikintiniz oldugunu anliyorum. Bu sizin tercihinizdir kimse size yanlissiniz diyemez. Dolayisiyla seciminizi buna gore yapmanizi saygiyla karsiliyorum. Karsilikli diyalog halinde oldugumuzdan sizinkilerden farkli dusuncelerimi yaziyorum;

-Siklon, sulu ve torbali sistemler icinde en cok koku yapma potansiyeline sahip olan torbali sistemdir.
Biriktirdiginiz cop uzun sure boyunca makina icindedir. Torba doldukca koku artar. Evinde kopek besleyip torbali sistem kullanan bunu bilir. Eskiden annemin torbali supurgesinden cikan kokuyu motor kokusu zannederdim, simdi ne oldugunu biliyorum.

-Sulu sistemde pis suyu degistirmeyip tekrar tekrar kullanirsaniz torbali sistemdeki gibi ve hatta daha kotu koku yapabilir ama bu sizin tercihinizdir. Sulu veya siklonik sistemler torbanin aksine size her defasinda tertemiz bir makina ile ise baslama sansi vermektedir.

-Hazne temizligi bana zor gelmiyor. Ben siklonik sistem kullaniyorum sululari inceliyorum. Bence hazneyi bosaltmak bir surahinin kapagini acip dokmek ve bir kac kere calkalamak kadar kolay.

Candogan92 kiymetli yorumlarinizi zevkle takip ediyorum. Fikir ayriliklarimiz olmasini normal karsiladiginizi ve sizi kirmadigimi umuyorum.

Uzun yazdigim icin herkesten ozur diliyorum.

cengizumur nick'imdir, adim degildir, bana boyle veya istediginiz sekilde hitabedebilirsiniz.

12247 Mesaj
11 Mart 2007; 1:14:53 

Yoo cengiz bey hiç sorun değil.Bence gerçekçi yani mantıklı oldukça değişik yorumlar hoşuma da gider çünkü karşılıklı dayanışma dolayısıyla da gelişme olur.Fikirlerinize saygılıyım.Zaten böyle olmasa piyasada onca çeşit süpürge modeli ve markası olmazdı.Önemli olan memnuniyet.Saygılar,güzel paylaşımlar.

1 Mesaj
16 Mart 2007; 13:00:03 

Benim de alerjim var, hatta senelerdir ilaç alıyorum bunun için. Özellikle toza karşı alerjim var. Bende yeni bir süpürge almayi düşünüyordum. Çok araştırdım ilk önce Rainbow alıcaktım pahalı, çok sesli ve ağır oldugu için vazgeçtim. Sonuçta alerjim olduğu için kolay ve sık kullanılabilir bir makinaya ihtiyacim var. Dyson DC15 modelini tam alıcaktim ki, dün doktor kontrolüm vardi, ve doktoruma sordugumda, "hangi makinayi alırsan al, sulu sistem olsun. Tozla temasin olmasin" dedi. Ve bir anda kararim Thomas'a dogru degişti. Çünkü benim derdim, "toz". Eşim internetten satın almama karşı çıktığı için( daha önce kartımız kopyalanmıştı) magazadan almam gerekiyor. Ama istanbul/anadolu yakasinda nerelerde satılıyor bilgisi olan var mı? Birkaç hafta önce gazetede reklami vardi ama kaybettim. Yardimci olursaniz sevinirim. Bu arada alerji hastasi olduğu için süpürge almak istiyenler "benim doktorumun dediği sonuçta bu alerji, olucağı varsa yine oluyor, çok pahalı bir makina almaniza hiç gerek yok, sadece sulu sistem olsun" diyor.

aslında dogru da söylüyor...

862 Mesaj
18 Mart 2007; 20:20:16 

Daha once rovus aqua power ve fakir prestige duo marka supurgelerin cikis havasini yukari verdigini ve bunun king ecovac ve sinbo 3414 isimli supurgelere gore yerdeki tozu dagitmamak acisindan ustunluk oldugunu yazmistim. Yanilmisim. Fakir ve rovusun ikinci bir motor sogutma hava akis devresine sahip oldugunu ve bunun hava cikisinin yere dogru oldugunu ogrendim. Dolayisiyla fakir ve rovus bu konuda daha ustun degil.

Yazmisken simtel'in tornado adli supurge hortumuna takilan aparatina dikkatinizi cekerim. Bu siklonik yapida bir filtre. bunu alip su filtreli supurgenizin onune takarsaniz hem siklonik, hem su filtreli hemde hepa'li bir supurgeniz olur. Tornado kaba kiri tutar dolayisiyla su filtre hemen camurlasmayip ince kiri daha uzun sure tutmaya devam eder, toplam performans artar. Bu aparat ogrendigime gore rovus ve fakirin hortumuna uyuyor oburlerini bilmiyorum.

1555 Mesaj
27 Mart 2007; 22:32:17 

Televizyonda reklâmlarını gördüm.
Arnica Hydra. Arnica marka herhangi bir ürünü kullanan var mı? Nasıldır acaba?

http://www.siberstore.c...i.php?products_id=70463

12247 Mesaj
28 Mart 2007; 3:19:15 

Arnica,fantom gbi ürünler düşük kaliteli ürünlerdir.Paranıza yazık olur.Kesinlikle önermiyorum.

1182 Mesaj
28 Mart 2007; 11:44:46 

Bende Thomas twin TT var. Suya çekme özelliği iyi fakat alet çok hantal ve kullanımı zor. Bir bayan için agır, eşim kullanmakta zorlanıyor. Halı yıkama konusundada haznesi ufak ve hemen suyu bitiyor. Annem için daha ufak bir model bakıyorum. Sinbo 3414 veya arnica hydra'nın boyutları nasıl acaba? Bilgisi olan varmı???

12247 Mesaj
28 Mart 2007; 13:06:36 

Hantal olduğ doğru bizdeki aynı kasa Siemens'i de annem kullanmakta zorlanıyordu,ondan küçük Profilo aldık çok memnunuz.Ama sinbo ve arnica daha da hantaldır benden söylemesi

62 Mesaj
29 Mart 2007; 11:58:31 

quote:

Orjinalden alıntı: ESNA

Benim de alerjim var, hatta senelerdir ilaç alıyorum bunun için. Özellikle toza karşı alerjim var. Bende yeni bir süpürge almayi düşünüyordum. Çok araştırdım ilk önce Rainbow alıcaktım pahalı, çok sesli ve ağır oldugu için vazgeçtim. Sonuçta alerjim olduğu için kolay ve sık kullanılabilir bir makinaya ihtiyacim var. Dyson DC15 modelini tam alıcaktim ki, dün doktor kontrolüm vardi, ve doktoruma sordugumda, "hangi makinayi alırsan al, sulu sistem olsun. Tozla temasin olmasin" dedi. Ve bir anda kararim Thomas'a dogru degişti. Çünkü benim derdim, "toz". Eşim internetten satın almama karşı çıktığı için( daha önce kartımız kopyalanmıştı) magazadan almam gerekiyor. Ama istanbul/anadolu yakasinda nerelerde satılıyor bilgisi olan var mı? Birkaç hafta önce gazetede reklami vardi ama kaybettim. Yardimci olursaniz sevinirim. Bu arada alerji hastasi olduğu için süpürge almak istiyenler "benim doktorumun dediği sonuçta bu alerji, olucağı varsa yine oluyor, çok pahalı bir makina almaniza hiç gerek yok, sadece sulu sistem olsun" diyor.

aslında dogru da söylüyor...

Türkiye dıstribütörünün sitesi : http://www.sanikom.com

bende de twin tt var. kullanımı çok pratik olmayabilir ama performansı mükemmel. alet zaten ingiltere alerji enstitüsünden ödül almış, aynı zamanda tasarım ödülleri falan da var. ayrıca Alman yapımı olması da çok önemli.

evde çocuk varsa veya evcil hayvan varsa kesinlikle su filtreli elektrik süpürgesi alınmalı. zaten trende de bakarsanız, insanların tozu yerden alıp havaya saçmaya yarayan aletlere pek rağbet etmediğini tespit edebilirsiniz. (tabii aile bütçesi önemli bir faktör)

23 Mesaj
1 Nisan 2007; 0:18:21 

Thomas twin'in su haznesinin kapasitesi nedir? Fakir gibi 0.6 litre falan mı?

4 Mesaj
2 Nisan 2007; 10:11:27 

iki üç ay kadar araştırıp fakir prestige duo da karar kıldım.estetik açıdan diğerlerinden güzel.işlevsellik bakımından çok memnunum.her türlü kullanım mevcut.ister sulu ister susuz.aroma terapi ve balsamik fonksiyonuda bir diğer özelliği.ayrıca kompressör olarak kullanımı çok güzel.çiçekleri yada özel tablolarınızı yıpratmadan temizleyebilirsiniz.bide sölemeden geçmeyelim prestige duo avrupa yapımı olduğu için tercih sebebimdi.kolay kolay arıza yapıcağını sanmıyorum.500 ytl ye 8 ay taksitle bir mağazadan aldım.bu arada isteyenler için turbo başlıkta var motorlu ve halıdaki tozları çırparak kaldırıyor.buda 95 ytl civarı.kesinlikle bir kenara atıp kullanmayacağınız bir makine değil.her türlü kullanımı olduğu için vericeğiniz paraya değiyor.şiddetle tavsiye ediyorum...

Şerefle Bitirilmesi gereken en ağır görev "HAYATTIR"...
Bir lokma ekmek için şerefini çiğnetmeye,
Bir anlık eğlence için servetini tüketmeye,
Bir zamanlık mevkii için ayak öpmeye,
Günlük menfaatler için onurunu terketmeye,
Bir kısım insanlara kızıp tüm insanlara düşman olmaya "DEĞMEZ"...

4130 Mesaj
4 Nisan 2007; 10:29:15 

quote:

Orjinalden alıntı: joseph551

iki üç ay kadar araştırıp fakir prestige duo da karar kıldım.estetik açıdan diğerlerinden güzel.işlevsellik bakımından çok memnunum.her türlü kullanım mevcut.ister sulu ister susuz.aroma terapi ve balsamik fonksiyonuda bir diğer özelliği.ayrıca kompressör olarak kullanımı çok güzel.çiçekleri yada özel tablolarınızı yıpratmadan temizleyebilirsiniz.bide sölemeden geçmeyelim prestige duo avrupa yapımı olduğu için tercih sebebimdi.kolay kolay arıza yapıcağını sanmıyorum.500 ytl ye 8 ay taksitle bir mağazadan aldım.bu arada isteyenler için turbo başlıkta var motorlu ve halıdaki tozları çırparak kaldırıyor.buda 95 ytl civarı.kesinlikle bir kenara atıp kullanmayacağınız bir makine değil.her türlü kullanımı olduğu için vericeğiniz paraya değiyor.şiddetle tavsiye ediyorum...

Fakir Prestige Duo bildiğimiz kadarıyla Çin de üretiliyor ve Çin malı. Siz eminmisiniz Avrupa yapımı olduğundan. İsterseniz cihazın üzerine veya cihazın belgelerine bir bakın. Yanlış biliyorsak öğrenelim..

104 Mesaj
5 Nisan 2007; 9:48:09 

Ben de daha önce belirtiğim gibi Fakir kullanıyorum. Kutusunda ve cihazın altında "Made in Europe" yazıyor.

quote:

Orjinalden alıntı: ege45

Fakir Prestige Duo bildiğimiz kadarıyla Çin de üretiliyor ve Çin malı. Siz eminmisiniz Avrupa yapımı olduğundan. İsterseniz cihazın üzerine veya cihazın belgelerine bir bakın. Yanlış biliyorsak öğrenelim..

12247 Mesaj
5 Nisan 2007; 10:49:54 

Evet ben de Carrefour'da incelediğimde made in europe diyordu.Bazıları Çin(torbalılar mesela),bazıları Avrupa malı.

4130 Mesaj
5 Nisan 2007; 11:27:12 

quote:

Orjinalden alıntı: cengizumur

Fakir Prestige Duo ile Rovus Aqua Power kucuk farklarla ayni makinadir.

Fakir 1500 watt yazar, Rovus 1400 ama ben motorlarininda ayni oldugunu dusunuyorum.Distan 1400 watt yazip icinde 1200 wattlik motor olan supurgeler gordum. Bu iki supurgede bende yok acip bakamiyorum. Cinlilerin ayni seyi ayri pakete koyup sattigi bilinen birsey.
............
Fakir Prestige Duo 500 kusur YTL.
Rovus Aqua Power 300 YTL.

Dahasi var eger topshop'in kadikoydeki magazasina giderseniz orada Rovus Aqua 3000 adinda bir model varki buda Rovus Aqua Power ve dolayisiyla hava yon degistirme aparati disinda Fakir Prestige Duo ile ayni Fiyati 220 YTL.

Ayni makina 500 kusur, 300 ve 220 Ytl fiyatlarla satiliyor.

Biri klimalarin Cinden 80 dolara geldigini soylemisti. Bencede bu supurgeler 30 dolarin altinda bir fiyata geliyor satis fiyatinin ne olacagi pazarlamacinin takdirine kalmis.

Birde fark olarak Fakirin alman mali oldugunu soylerler. Fakirin sahibi avusturyada kayitli "C.M.P. CHINESE MEDICAL PRODUCTS TRADING GMBH" sirketidir. Isimdeki Chinese kelimesini tercume etmem gerekirmi?

................................

Arkadaşımızın yazdıkları ile Made in Europe yazısı çelişiyor. Çin de üretilip şirketin merkezi avrupa da diye Made in Europe diye mi yazıyorlar acaba..

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
5 Nisan 2007; 12:12:44 

quote:

Orjinalden alıntı: ege45

Arkadaşımızın yazdıkları ile Made in Europe yazısı çelişiyor. Çin de üretilip şirketin merkezi avrupa da diye Made in Europe diye mi yazıyorlar acaba..

burada haklı olabilirsiniz bazı ürünlerde bende şu yazıyı gördüm türkçe olarak yazıyorum :made ın avrupa,fabrika made ın çin buna dikkat etmek lazım

ama genede çin demek kötü demek degil dünyanın en iyi ürünleri artık orada üretiliyor

iyi günler

12247 Mesaj
5 Nisan 2007; 13:12:29 

Ama Fakir'in bazı ürünlerinde made in PRC bazılarında made in Europe yazıyor.Buna da dikkat.Demekki Avrupa'da da üretim var.Yoksa hepsinde aynı şey yazmaz mıydı?

20 Mesaj
10 Nisan 2007; 12:15:35 

Hem rainbowu hem ihlas temizlik robotunu tanıtıma çağırdım. Rainbowun fiyatı ihlasın iki katı kadar ama birbiri ile kıyaslanamaz kesinlikle. Rainbow gerçekten verilen parayı hakediyor. Bizde bir makinaya bu kadar para verilmez diye düşünenlerdeniz aslında. Rainbowu gördükten sonra kullandığımız süpürge fön makinası niteliğinde kaldı. Aslında tanıtıma gelen bayanın elindeki ışıkla kendi makinamın arkasından çıkan toz miktarını inceledik. Gerçekten çok güzel bir süpürgem varmış (arçelik s6800) diye düşünmüştüm. Çünkü arkadan hiç toz püskürtmedi. Hepa filtreden olsa gerek. Ama halının bir kısmında yaklaşık 10 kez kendi makinamla süpürdüğüm yeri, diğer makinanın çekmesi ile hatta 3 kat siyah keten bezi üst üste koyup, 6 kerede halımın tozdan arınmadığını görünce yaptığım temizliğin hiç bir işe yaramadığını anladım. Artık içimden evimi aynı süpürge ile temizlemek gelirmi bilmiyorum ama ihlas almayı kesinlikle düşünmediğimi hatta başka markalara bile bakmayacağımı biliyorum.

12247 Mesaj
10 Nisan 2007; 13:29:32 

Peki sebep turbo başlıktan kaynaklanıyor olmasın?Yani emiş gücünden mi yoksa turbo başlıktan dolayı mı iyi temizlediğini düşünüyorsunuz?

1075 Mesaj
10 Nisan 2007; 17:20:10 

rovus'u olan ve kullananlara s oruyorum;

benim için önemli olan aleti kullandıktan sonra su kabını çıkarıp yıkaması ne kadar pratik. bence bu önemli bi konu. eğer bu kısmı çıkarıp içindeki kirli suyu boşalttıktan sonra kabın içindeki (varsa) girintili çıkıntılı kısımlara kolayca ulaşılabiliyor mu? yoksa iyice temizlemek için epeyce çaba mı sarfetmek gerekiyor.

reklamlarında özellikle rovusu gözüm tuttuğu için rovus'u soruyorum. kullanan arkadaşlar bilgi verirse iyi olur. ama başka model kullananlar da burada açıklarsa değişik alternatifler çıkmış olur. herkese teşekkürler.

mbbilici

elektrik kesintisi alarmı; kaloriferciler, kat kaloriferi sahpileri ve elektrik kesintisini haber almayı gerektiren diğer durumlar için
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bahce-yapi-market-is-guvenligi-elektrik-kesintisi-alarm-cihazi-50726852/detay/

20 Mesaj
11 Nisan 2007; 9:48:26 

Emiş gücüde önemli olmalı çünkü hortuma 3 kat bez koyup halıyı aynı yoğunlukta çekebildiğine göre. Turbo başlıkta halıyı resmen döverek temizliyor. Benim makinam arkadan tozu dışarıya vermiyor. Tanıtımcı bayan arkadaş kaç kere ışık tuttu süpürgemin arkasına ama yok toz dışarı çıkmıyor. Peki ev niye bu kadar toz içinde. Tek sebebi süpürgeler ne kadar güçlü çekerse çeksin halının dipindeki tozlara ulaşılamıyor. Yürüdükçe halıdaki tozlar etrafa saçılıp duruyor. Suya toplamanın dışında önemli olan halıdaki derin tozlara ulaşabilmek.

10 Mesaj
11 Nisan 2007; 16:56:13 

quote:

Orjinalden alıntı: mbbilici

rovus'u olan ve kullananlara s oruyorum;

benim için önemli olan aleti kullandıktan sonra su kabını çıkarıp yıkaması ne kadar pratik. bence bu önemli bi konu. eğer bu kısmı çıkarıp içindeki kirli suyu boşalttıktan sonra kabın içindeki (varsa) girintili çıkıntılı kısımlara kolayca ulaşılabiliyor mu? yoksa iyice temizlemek için epeyce çaba mı sarfetmek gerekiyor.

reklamlarında özellikle rovusu gözüm tuttuğu için rovus'u soruyorum. kullanan arkadaşlar bilgi verirse iyi olur. ama başka model kullananlar da burada açıklarsa değişik alternatifler çıkmış olur. herkese teşekkürler.

Arkadaşım bende senin gibi çok tereddütle seçim yapıp aldım ama memnunum. Kısaca tanıtıyım sana süpürgeyi. otomatik kablo sarıcısı var. zaten filtre sistemini tanıtımlardan biliyorsundur. Aksesuarları yeterli ve istersen süpürge borusu üzerine takılabiliyor. Hortumunu sökmeden süpürgenin yanına takıp süpürgeyi park edebiliyorsun. Takma yeri biraz uyduruk ama dikkat edilirse bir şey olmaz. Elektronik 4 kademeli emiş ayarı var, ses seviyeside fazla değil. Şimdiye kadar 4.kademede çalıştırmadık sayılır, 3. kademede yeterli emişi sağlıyorsun. Rovus'un kullanımı pratikmiş. Su boşaltma kabının temzilenmeside çok kolay, çeşmenin altına tut çalkala dök o kadar. Zaten 0,5 litre su alıyor ilk süpürmelerde çabuk kirleniyordu ama süpürdükçe kirlenme süresi uzuyor. Kalite nasıl diye sorarsan fazla kullanmadığımız için yorum yapamayacağı. Zaman gösterecek.

4130 Mesaj
12 Nisan 2007; 9:51:47 

quote:

Orjinalden alıntı: alihan52

Arkadaşım bende senin gibi çok tereddütle seçim yapıp aldım ama memnunum. Kısaca tanıtıyım sana süpürgeyi. otomatik kablo sarıcısı var. zaten filtre sistemini tanıtımlardan biliyorsundur. Aksesuarları yeterli ve istersen süpürge borusu üzerine takılabiliyor. Hortumunu sökmeden süpürgenin yanına takıp süpürgeyi park edebiliyorsun. Takma yeri biraz uyduruk ama dikkat edilirse bir şey olmaz. Elektronik 4 kademeli emiş ayarı var, ses seviyeside fazla değil. Şimdiye kadar 4.kademede çalıştırmadık sayılır, 3. kademede yeterli emişi sağlıyorsun. Rovus'un kullanımı pratikmiş. Su boşaltma kabının temzilenmeside çok kolay, çeşmenin altına tut çalkala dök o kadar. Zaten 0,5 litre su alıyor ilk süpürmelerde çabuk kirleniyordu ama süpürdükçe kirlenme süresi uzuyor. Kalite nasıl diye sorarsan fazla kullanmadığımız için yorum yapamayacağı. Zaman gösterecek.

0,5 lt su kabı kapasitesi çok az bence. Çok çabuk kirlenir ve dolar. Muadilleri örneğin King Ecovac ın kapasitesi 2 lt ve rovus un 4 katı. Rovus alınmaz diye düşünüyorum..

10 Mesaj
13 Nisan 2007; 0:21:12 

Kingide gerek fiyat gerekse sizinde bahsettiğiniz gibi çok düşündümde, su kabını görmüşsünüzdür herhalde temizliği biraz problemli. su kabı girintili çıkıntılı birşey temizliği zor. o yüzden king almadım. Arkadaş özellikle su kabının temizliği ile ilgili sormuştu. bende kullanıcı olarak düşüncelerimi aktardım. Mutlaka tercih meselesidir.

4 Mesaj
13 Nisan 2007; 15:16:04 

King in televizyonda(her eve lazım) reklamı yapılan modelini aldım.fakat hiç memnun kalmadım.iade ettim.borusunu ve süpürge ucunu takınca emiş gücü çok zayıf kalıyor.su haznesini yıkamak da zahmetli.dediğiniz gibi.

1075 Mesaj
13 Nisan 2007; 15:29:57 

bence su haznesi üzerinde durmalıyız lakin, su haznesi çabuk ta dolsa geç te dolsa, kirli olarak bırakılmamak zorunda kalınacak. ev kiri ile dolu bir su kabının günlerce bir kenarda bırakılması mantıklı değil. bir temizlik sırasında çabuk dolması önemli değil, temizlenip bi daha kullanılır yeter ki kolay temizlenebilsin. girinti çıkıntılı kısımlarının zamanla kir yükü içinde kalmaması için her bir temizlemede lavobada suyun altında belki bir küçük fırça kullanarak kolayca temizlenebilmeli.

bunun için de küçük olması mantıklı. ayrıca yapısında dar borulu kısımlar, ulaşılamayacak iç bölmeler bulunmamalı.

yaşadıkları yerlerde bu tür süpürgeleri görüp inceleme fırsatı bulabilenler, incelemelerinde bu yönleri göz önünde bulundururlarsa birçok kişi için faydalı olacak.

mbbilici

elektrik kesintisi alarmı; kaloriferciler, kat kaloriferi sahpileri ve elektrik kesintisini haber almayı gerektiren diğer durumlar için
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bahce-yapi-market-is-guvenligi-elektrik-kesintisi-alarm-cihazi-50726852/detay/

29 Mesaj
16 Nisan 2007; 14:01:23 

S 7500 Su Filtrasyonlu

ARÇELİK

Motor Gücü (W) : 1800

Emiş Gücü (W) : 200

Toz Kapasitesi (lt) : 7

Gürültü/ses seviyesi (dBA) : 81

Peşin Fiyatı : 285,00 YTL

quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yabangülüm -- 16 Nisan 2007; 14:03:24 >

ÖLÜM NEDİR Kİ BEN SENİN İÇİN YAŞAMAYI GÖZE ALDIM...

862 Mesaj
25 Nisan 2007; 11:23:42 

Fantom 1800 watt su filtreli supurgeler istanbuldaki ismar marketlerde 90 veya 99 YTL imis. Hanima ayip olmasa sadece nasilmis diye bakmak icin bir tane alacagim ama yapamiyorum.

12247 Mesaj
25 Nisan 2007; 12:21:43 

quote:

Orjinalden alıntı: yabangülüm

S 7500 Su Filtrasyonlu

ARÇELİK
Motor Gücü (W) : 1800
Emiş Gücü (W) : 200
Toz Kapasitesi (lt) : 7
Gürültü/ses seviyesi (dBA) : 81
Peşin Fiyatı : 285,00 YTL

Dediğiniz süpürge fason Arzum üretimi.Ona o kadar para vereceğinize aynısı Arzum'da çok daha uygun.Arçelik elektrikli süpürge üretmiyor şu anda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 25 Nisan 2007; 12:22:15 >

171 Mesaj
26 Nisan 2007; 17:55:09 

Karcher su filtreli süpürge ile ilgili fiyat öğrendim. 800 YTL 6 taksit. Filtreleri senede bir değişiyor ve tanesi 4YTL imiş.

.......................................