Şimdi Ara

TTNET hat değeri hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba ben yaklasık 3-4 ay önce internetimi kapatmıstım.

Geçtiğimiz cumartesi internetim açıldı şu an hızım 4mbit'e sabit değerlerimde sınırda.Yani 5mbit olsa gidecek,3 ay önce böyle degildi 6-7mbite sabitletirdim sağlıklı birşekilde bağlanırdım.

Malumunuz kablolarda veya altyapıda birşeyler olmus değerler düşmüş TTNET veya TELEKOM bu konuda birşey yapmaz mı değerleri yükseltmek gibi?

• hat değerlerin iPaylaş hocam bakalım buradan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gönderme Alma

SNR marjin
    6.0 2.0 db

Hat Zayıflaması

54.9 32.2 db

Veri Oranı
    4095 799 kbps

Maksimum hız
    4524 598 kbps

Güç

18.5 10.3 dbm

CRC
    3773 73
  • fat304h kullanıcısına yanıt
    Değerler çok kötü 4 ü zor alıyor tesisatı kontrol et ek filan varmı kablonda ? türk telekomun kendisine arıza kaydı bırak bir kontrol etsinler santrale uzaksın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shamshiel

Değerler çok kötü 4 ü zor alıyor tesisatı kontrol et ek filan varmı kablonda ? türk telekomun kendisine arıza kaydı bırak bir kontrol etsinler santrale uzaksın.

Hocam dün MH aradım hat değerleri aynı böyleydi.Denemek için 5mbite sabitlettirdim,MH bu değerlerle kopma olabilir falan dedi bence kopma oldugu zaman tekrar arayacagımı böyle bırakmasını söyledim.

Çok ilginçtir ki 5Mbit sabitlettirdiğimdede değerler aynı kaldı hiç düşme olmadı değerlerde.Dün çok sağlıklı kullandım.Bugun sabah baktıgımda değerler biraz düşmüş ve hız 4mbite düşmüştü.

Şu an tekrar bakıyorum değerler böyle tekrar 5mbite çıkmış durumda.Kopma olmuyor böyle ama SNR MARJİN 2'ye veya 3 e düşerse kopuyor bağlantım.5 6 iken kopma olmuyor.

Neyse telekoma arıza kaydını telefon olarak mı bırakacagım zira ben aradıgımda internetle ilgili birşey yok menüde.Arıza için 2 ye basın filan diyor telefon var sadece.Birde kablo değişimi yaparlar mı

SNR marjin
    6.9 12.7 db

Hat Zayıflaması
    54.9 32.3 db

Veri Oranı
    5440 796 kbps

Maksimum hız
    6780 947 kbps

Güç
    19.1 11.3 dbm

CRC
    1898 0

Kabloyla filan değil santrale uzaksın bölgende çalışma yapılması lazım türk telekom online işlemlere gir üye olup arıza bildiriminden data/fax olarak seçim yapıp durumu güzelce izah et ondan sonra hattımın kontrol edilmesini istiyorum de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shamshiel

Kabloyla filan değil santrale uzaksın bölgende çalışma yapılması lazım türk telekom online işlemlere gir üye olup arıza bildiriminden data/fax olarak seçim yapıp durumu güzelce izah et ondan sonra hattımın kontrol edilmesini istiyorum de.

TT online işlemlerde ;

Arızayı seçiyorum>Arıza tipini seçin diyor orada çevir sesi yok,çevir sesi geç geliyor,arayan bilgisi görüntülenemiyor,alarm cihazı arızası var birde.

Data/fax veya internet ile ilgili birşey yok
    121 i ara, gürültü var diye arıza kaydı bırak, internetten uğraşma dostum.

Ayrıca berbat ötesi diye tabir edilen bir durumda hattın. Bu şekilde 1mbite bile düşürsen düzelmez bu hat, crc üretecektir sürekli. Hangi il ilçe burası bu arada?
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Usta ben 720p videoyu kasmadan izliyorum Torrentde 550kb civarı, bu degerler ile kopmada yok ama iste eskiden 7mbit girerdim ama simdi öyle birşey olmuyor 7 mbite sabitlettirsem sinyal bile almayacak modem. Kaldırmayacak.Iste anlamadigim bizim santral degismedi ayni ev ayni kablolar eskiden 7 alirken simdi 5mbitde hat sınırda bi tıkartsa gidecek baglanti

Konya Karataydayim Komsum 1mbiti zor aliyor hatta o kadar bile yok 60kb gecmiuor onun.O hic cekilmez

Hat modunuz nedir bu arada?

ADSL2+ seçili kalsın sadece. Annex varsa , Annex L de seçili kalsın. Birde öyle deneyin isterseniz.
    Adsl2+ seçmiştim modemi kurarken annex ise hepsi olarak seciliydi.Annexi L yapmamin ne faydasi olur hocam

• 720p videoyu kasmadan izlemenin konuyla alakası nedir

hat değerleri rezalet... kutudan dairene direkt kablo çekmeyi deneyebilirsin, her seferinde yazıyoruz haybeye.
  • TiesTorN kullanıcısına yanıt
    Kasmadam izleme derken donmadan izlemeyi kastetmiştim hocam.Yoksa bilgisayardaki kasma değil

Hat degerleri kötü şu an 5mbit ama iste 6 yaptırırsam baglanti kopmaya başlayacak.Olmazsa MH arayayim bi

Sadece L seçili kalsın dostum. Ancak bu hat iflah olmaz zaten pek uğraşma derim.
    Yarin birde 6 mbit icin sabitletecegim bakalim buyuk ihtimal olmayacak ama bir ihtimal..Olmazsada :
    Ne demişler ölüyü fazla kurcalama ya osurur ya sıçar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.