Şimdi Ara

İNTEL İŞLEMCİLİ TABLETE WİNDOWS YÜKLENEBİLİR Mİ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
1.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADAŞLAR PİYASA İNTEL İŞLEMCİLİ TABLETLERLE DOLUYOR
    Önceden yüklenememesinin sebebi İşlemci mimarisi intel değil söyleniyordu
    Şimdi intel işlemcili android tabletler var.
    onlara yüklenebilirmi sizce?
    YORUMLARINIZI BEKLİYORUM

• Kısmen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yokbeolumbe -- 22 Ocak 2015; 12:58:35 >
  • Intel Baytrail olması lazım hocam işlemci tabanının (quad core)
  • 64 bit işlemci ile gerçekleşebilir. Su an mevcut z3735f serisi intel işlemcili cihazlar hem android hem windows çalıştırmaktadır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zaten benim amacım piyasada 200 300 liraya dolaşan cihazlara windows 8/7 yükleyebilmekti üstün cihaz (800+tl) larda yüklenebilsede zaten o fiyatlarda dolaşan zaten windowslu tabletler var :)
    ve piyasada 2 çekirdekli windows 8 li cihazlar var onlar nasıl olmuş quad core olmadan ? kafam karıştı
  • yüklenir tabii ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bildiğiniz bir yöntem bulunuyormu yapan birinin video linki vs vs?
  • hasan7600 kullanıcısına yanıt
    İyi de 179 tl ye hazır win 8 kurulmuşu var. Geçenlerde bu fiyata satıldı hometech di markası galiba ama performans olarak memnun etmeyeceği kesin. 1 ram ve 16 gb emmc var ve 7 inç.

http://www.teknosa.com/urunler/125044814/hometech-pro-tab-7-tablet-pc

Fiyatı 169 olmuş hatta :-)
    Böyle iki işletim sistemi bir arada kullanıldığı telcast air var yurt dışında. Gayet güzel bir tablet ama işte yurt dışından getirtmek biraz sıkıntı beklemesi ayrı sıkıntı :-)

• quote:

Orijinalden alıntı: hacı1992

İyi de 179 tl ye hazır win 8 kurulmuşu var. Geçenlerde bu fiyata satıldı hometech di markası galiba ama performans olarak memnun etmeyeceği kesin. 1 ram ve 16 gb emmc var ve 7 inç.

Böyle iki işletim sistemi bir arada kullanıldığı telcast air var yurt dışında. Gayet güzel bir tablet ama işte yurt dışından getirtmek biraz sıkıntı beklemesi ayrı sıkıntı :-)

özelliklerini iyi buldum ben açıkçası benim amacım metin2 vb online oyunları ucuz tabletten oynayabilmek :) windows 8.1 sistem diyor ama bildiğiniz üzere windows8.1 telefonları masaüstü özelliğine sahip değil. acaba budamı aynı sistemdir yoksa o 10.1 inçlerdeki gibi masaüstü özelliğinede sahipmi? araştırmak lazım...
    sistem özellikleri işlemci iyi geldi bana atom 4 çekirdek 1.8Ghz İşlemci şuan zaten çoğu telefonda kullanıldığı miktar hızda. (popüler markalar (800-1700 tl arası) 1 gb Ram idare edebilir ama 2gb iyi olurdu . ekran çözünürlüğüde kurtarabilir durumda ama kullanmak bakmak lazım bi :)

Hocam windows normal windows orada bir sorun yok da özellikler çok kısılmış. 1 gb ram androidde zar zor yetiyor. 16 gb depolama da yetmeyecektir. Yoksa işlemciden yana sıkıntı yok.

• quote:

Hocam windows normal windows orada bir sorun yok da özellikler çok kısılmış. 1 gb ram androidde zar zor yetiyor. 16 gb depolama da yetmeyecektir. Yoksa işlemciden yana sıkıntı yok.

Ama soyle bir bakinca bu sistem android deyil bildigim kadariyla android kadar gereksiz ram kullanan bir sistem daha yok windiws ondan daha az kullanacagini umuyorum suan benim kanaatimde iostan sonra en stabil calisan sistem windows ama kesin bilgiler deyil

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasan7600

quote:

Ama soyle bir bakinca bu sistem android deyil bildigim kadariyla android kadar gereksiz ram kullanan bir sistem daha yok windiws ondan daha az kullanacagini umuyorum suan benim kanaatimde iostan sonra en stabil calisan sistem windows ama kesin bilgiler deyil

Tablette durum nasıl bilemem ama şu an bende chrome(8 sekme) açık indirme yapıyor,antivirüs,anti malware arkada çalışıyor toplam ram kullanımı 2,3 gb. Tabi bu notebook alabildiğince program,oyun kurdum ama arkada çalışan bu dediklerimden başka bir şey yok.

Parasına göre tabiki güzel. O fiyata oem windows satmıyorlar ama ne kadar memnun eder orası kişiden kişiye değişir.

• quote:

Orijinalden alıntı: hasan7600

ARKADAŞLAR PİYASA İNTEL İŞLEMCİLİ TABLETLERLE DOLUYOR
    Önceden yüklenememesinin sebebi İşlemci mimarisi intel değil söyleniyordu
    Şimdi intel işlemcili android tabletler var.
    onlara yüklenebilirmi sizce?
    YORUMLARINIZI BEKLİYORUM

Hocam sana direkt olarak Windows 8.1 işletim sistemine sahip Hometech Pro Tab 7'yi tavsiye ederim.
    http://www.hometech.com.tr/tablet-pc/windows/pro-tab-7

Ben bizzat inceledim ürünü, 1.8 GHz işlemci hızı tablet performansını baya yükseltmiş.

Eğer uygun fiyatlı düşünüyorsan bunu tavsiye ederim.

+300 TL üzeri düşünüyorsan yeni modelleri çıktı yukarıdaki linkten onlara da bakabilirsin.

• quote:

fiyatı 2 günde 249 a fırlamış :)
    ne iştir :) windows office365 eklemişler fiyatı çıkarmışlar şimdi baktımda arkadaşın dediği linkten :)

Teknosa'nın işleri işte hocam :-) . Şimdi 249 yaptılar hafta sonu indirdik diye yine aynı fiyata çekerler :-)

• quote:

Teknosa'nın işleri işte hocam :-) . Şimdi 249 yaptılar hafta sonu indirdik diye yine aynı fiyata çekerler :-)

Hic sorma hocam orgut bunlar ama gene dusecektir dedigin gibi ama haftasonu psp alacagim ona kafar dusse iyi olur yoksa pazar gunu alacagim psp yi arkadasdan psp de aklim kaldi eski pspcilerdenim birakamiyorum mereti

• Bende merak ediyorum hatta xp yüklenebilen var mı

Klavye mause bağlayıp 200 e minibook imal etmiş olsak ne güzel olurdu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.