Şimdi Ara

29 yaşında işsizim

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
2
Favori
1.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 29 yaşında Mersinde ailesiyle yaşayan konaklama işletmeciliği mezunu biriyim. Askerden 2014 Nisan ayında geldim ve bir kaç ay gezip tozduktan sonra iş başvurularına koyuldum. Başvurduğum hiç bir yerden geri dönüş olmadı bu da daha çok strese sürükledi ve sürüklüyor beni. Konaklama işletmeciliği okumuş olmama rağmen yabancı dilim çok da iyi düzeyde değil maalesef. Mersin forum sinemasına, carrefourun mağaza müdürü yetiştirme kursuna, Muğlada bir tatil köyüne başvuru yapmıştım ve geri dönüşleri olmadı. İnsan ilişkilerim zayıf olduğundan satış işlerine pek başvurmuyorum. Yani "bu iş tam bana göre" olmasa bile "yapabilirim" dediğim şeylere bakıyorum. Yakın zamanda özel güvenlik kursuna kayıt amaçlı sağlık raporu aldım ve bir kaç yere daha bakayım diyerek kursa kaydımı daha yaptırmadım. Başvurduğum ve başvuracağım yerlerden haber gelmemesi durumunda özel güvenlik işine gireceğim gibi görünüyor. Sizler bu durumda ne yapardınız? Tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum.

• deniz adamı kurslarını araştır hocam
  • 2 yıllık sağlık bölümü oku kpssye gir bak keyfine..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • luluruk kullanıcısına yanıt
    Gemi çalışanı mı oluyor o? Yüzme bilme şartı vardır şimdi onların da.
  • Gemi çalışanı oluyor. Ama diğer şartlarını bilmiyorum. Araştırmakta yarar var
  • PantheraPardus kullanıcısına yanıt
    O kadar maddi durumum yok maalesef.
  • Hocam bir yerden başlamak gerekir.

Boş satış işlerine gir.

En kötü böyle bir şirkette gir ortalama maaş veren.

Senin işin sezonluk iş sen kışın kendine part time gibi sigortalı iş bulucaksın çünkü SGK yoksa senden bir güzel prim alacak.

Yazın senin sezonun en en geç Nisan- Mayıs gibi otellere başvuracaksın.

Otellerde komi olarak takılıp dilini geliştireceksin.

Zaten Mersin'desin biraz tecrübe kazanınca bir otele kapak atarsın.
  • Hocam infaz ve koruma memurluğuna başvuru yap

• Türkiye'nin ilk işsizi siz değilsiniz sonuncusuda olmayacaksınız.

Sizin gibi 500.000 kişi rahat vardır.

Bir yerden çabalayıp başlayın gerisi gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pleksiglass -- 24 Ocak 2015; 1:02:11 >
  • slm...ben su an yeni eczane acma asamasinda biriyim. Dusunur musun erzurum bolge nin bi ilcesinde eczane de calismayi. Maas yuksek degil. Ucret olarak asgari ucretin alti ama is oturduktan sonra 1200 tl ye kadar maas olabilir.dusunur musun ozveri var mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turbolinea

slm...ben su an yeni eczane acma asamasinda biriyim. Dusunur musun erzurum bolge nin bi ilcesinde eczane de calismayi. Maas yuksek degil. Ucret olarak asgari ucretin alti ama is oturduktan sonra 1200 tl ye kadar maas olabilir.dusunur musun ozveri var mi?

Linea da sevecek adam arıyor :)

Konu sahibine gelince, mezuniyet kaç yıllık okula ait?

• Şimdi mi düşünüyorsun bunları? üniversite mezunu olmak değersiz artık. Salak saçma bir üni okuyacağına bir yere kalfa olarak girsen 18'inde şimdi kendi yerini açmıştın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

quote:

slm...ben su an yeni eczane acma asamasinda biriyim. Dusunur musun erzurum bolge nin bi ilcesinde eczane de calismayi. Maas yuksek degil. Ucret olarak asgari ucretin alti ama is oturduktan sonra 1200 tl ye kadar maas olabilir.dusunur musun ozveri var mi?

Linea da sevecek adam arıyor :)

Konu sahibine gelince, mezuniyet kaç yıllık okula ait?

anlamadim

• Hocam teklif için teşekkür ederim lakin Erzurumda yaşayabileceğimi sanmıyorum.

@Aytürk bölüm 4 yıllık.
  • quote:

Adama Mersin'den Erzurum'a gitmesini ve asgari maaşın altında para alacağını söylüyorsun.Komik değil mi biraz ?

Birisini bulursun ama Erzurum içinden olur en fazla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kronik Hasta

quote:

Adama Mersin'den Erzurum'a gitmesini ve asgari maaşın altında para alacağını söylüyorsun.Komik değil mi biraz ?

Birisini bulursun ama Erzurum içinden olur en fazla.

bence değil. kısıtlı imkanlarla iş yapmaya çalışıyorum. bundan dolayı. yoksa keyfimden dolayı demiyorum.

ARTILAR BURDAN LÜTFEN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi syrialin -- 24 Ocak 2015; 8:33:43 >
  • Yazın senin sezonun yukarıdaki arkadaşın dediği gibi.

Onun haricinde Migros tarzı yerlerin her zaman işçi açığı olur oralarda çalışabilirsin.

• quote:

turbo haftalık 126 saat çalışmayı kabul edersen 2000 tl teklif ediyorum.eczanemizin gülü ol yeter.

• bence sosyal ilişkilerini geliştirmelisin, yanına bir yabancı dil güzel olur
    daha geçen aylarda röportaj yaptığım bir abim-mühendis bir şirkette müdür gibi bişey- bana iş konusunda şöyle dedi
    ne yaparsan yap, üretimin içinde ol
    hakkatten ülkelerin kalkınması için bile üretim gerekli
    okulum var şu an, daha 1. sınıfım ama aklımda üretim var
    en basitinden mersinin iklimi uygun, çiftçilik olabilir
    hatta uygun yerin varsa çiçek yetiştirip satabilirsin internetten, ben evde birkaç deneme yapıyorum bakalım satabilecek miyim
    her neyse , hayırlısı olsun kardeşim
  • Kralorti70 K kullanıcısına yanıt
    Migros gibi yerlerde nasıl çalıştırırlar biliyormusunuz insanı ?

Belki günde 12 saatten fazla rafları doldur boşalt yaparsınız.

Ay sonu gelir = asgari ücrete talim olur.

ilk birkaç yıl sürünerek geçer sonra şanslıysanız biraz yükselip biryerlere gelme şansı olabilir.

Ama o zamana kadar burnunuz iyice bir sürtülür.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.