Şimdi Ara

fiat grande punto kronik sorun ve fiat'ın hatasını kabullenmemesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
1
Favori
869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar forumu devamlı takip edebilen birisi olmadıgımdan hata ve kusurlarım olabilir. yanlış yere açmış isem konunun yeri değiştirilebilir.İlgilenen,cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi borç bilirim.

2014 haziran ayında 2008 model fiat punto sahibi oldum.yaklasık iki ay kadar sonra torpidonun sol tarafındaki yolcu airbag bölümünde kendiliğinden çatlama meydana geldi.Bu çatlamanın nedeni kesinlikle kalitesiz sert plastik malzeme olmasından kaynaklanıyor.
    Bu konuda bilgi edinmek amacıyla punto forumlarını ziyaret edince bu sorunun birçok arkadaşımızın başına gelmiş olan kronik bir sorun oldugunu öğrendim.Fiat merkezi arayarak şikayetimi bildirdim.beni en yakın yetkili servise yönlendirdi.Servise gittim torpidoya
    bakıldı ve bu çatlağın kullanıcı tarafından olmadıgı söylendi fotoları çekilerek fiat merkeze yollandı.fiat merkez beni arayarak aracımın garantisinin bittiğini ve aracımın bakımlarının servis tarafından yapılmadıgından sorunu ücretsiz halledemeyeceklerini söylediler.
    Bunun üzerine benden kaynaklanmamış olan sorunu tüketici hakem heyetine bildirmeye karar verdim şikayet dilekçemi yazdım gönderdim.Dilekçem evrak yetersizliği (arızanın fotoğrafı,arızanın servis tarafından yapılmadıgına diar servis tarafından verilmiş belge,araç ruhsat fotokopisi vs) nedeniyle tüketici hakem heyeti tarafından reddedildi.Bende tekrar gerekli olan evrakları tamamlayıp
    tekrar başvuru yapmak istedim.Şimdi forumdaki aynı konudan muzdarip olan arkadaşlarla beraber toplu şikayet dilekçesi sunmak beraber hareket etmek istiyoruz.Sonuçta tarafımızdan kırılmamış olan kalitesiz malzeme kullanılmasından dolayı zarar gören bu parçanın
    değişmesini istiyoruz.Airbagın çatlağının tamir olması mümkün olmadıgından komple torpido değişmesi gerekiyor oda 3000 tl bir meblağa denk geliyor.Punto araç almak isteyen arkadaşlar aman dikkatli olun catlama meydana gelmişmi baksınlar catlama yoksa bile
    bu catlamanın sonradan meydana gelebileceğini unutmasınlar.Şimdi anlattıklarım ısıgında toplu olarak FİAT genel merkezi nasıl hakem heyetine şikayet edebiliriz?Nasıl bir yol takip etmemiz gerekiyor? Bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum. fiat grande punto kronik sorun ve fiat'ın hatasını kabullenmemesi fiat grande punto kronik sorun ve fiat'ın hatasını kabullenmemesi fiat grande punto kronik sorun ve fiat'ın hatasını kabullenmemesi fiat grande punto kronik sorun ve fiat'ın hatasını kabullenmemesi
     fiat grande punto kronik sorun ve fiat'ın hatasını kabullenmemesi fiat grande punto kronik sorun ve fiat'ın hatasını kabullenmemesi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.