Şimdi Ara

KIŞ LASTİKLERİ ( tüm paylaşımlar buraya) (148. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.915
Cevap
77
Favori
666.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki

KIŞ LASTİKLERİ ( tüm paylaşımlar buraya)

(En Son Oy Tarihi: 11.3.2024)
Giriş
  • Degerli arkadaslar jinyu lastik hakkinda bilgisi olana daha once kullanan varmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ben kullanmadım ama kullanmakta istemem. İsmi güven vermeli önce yani yılların kendisini kanıtlamış markası olmalı. Desen ki bu Jinyu aksesuar markası sorun değil ama lastik hayati bir parçadır. 50-100 TL ucuza mal edip malından/canından olma başkasının malına/canına zarar verme, değmez. Kötü değildir belki ama ben prensip olarak tercih etmem hayati parçalarda fason markaları.
  • Bence kışın hava lastiklerini düşürmek tam bir şehir efsanesidir. Lastik havaları çamurlu ve kumlu zeminlerde düşürülür,faydası lastiğin yere basan yüzeyi genişleyerek çamura veya kuma batmaz,off road lastiklerin kalın tabanlı olma sebebi budur.
    Karlı zeminlerde ise hava düşürülürse yine aynı şekilde bu sefer kar içerisine gömülmeyi engeller ve kızak etkisi yaparak yolu tutmaz kayar,bizim istediğimiz bu değildir. Bu siteden okudum gayette mantıklı geldi. http://www.bilgibahcem.com/2015/02/karl-havada-lastik-basnc-nasl-olmal.html

• Beyler merhaba su an aracta 195#65*r15 lastiklr mevcut.arac golf 4 lastikleri 185*65*r15 yaparsak sikinti olurmu.. Jant markasi cms yani 185 taban lastik taktiğimizda lastik yerinden oynama ya da cikma yaparmi bilgi alabilirmiyim.Yrn ona gore kislik lastik alacağim.

• makovad kullanıcısına yanıt
    Bu islem ile hem tabanda hemde yanakta kucuk bir miktar daralma olur..1 cm kadar..fren mesafesi gorece onceki lastige gore uzar..yol tutus yine ayni sekilde zayiflar..onceki lastige gore tabii,bunu anlayabilir misiniz? Cok zor..Karda daha iyi olur,yakit tuketiminde daha iyi olur .gorece tabii onceki lastige gore..bunu da anlayabilir misiniz? Cok zor..en onemli handikap aracin yerden yuksekligi azalacagi icin,altini surtme ihtimali olur kasislerde falan vs.yapsaniz bir zararini gormezsiniz diye dusunuyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: erdem09

Bu islem ile hem tabanda hemde yanakta kucuk bir miktar daralma olur..1 cm kadar..fren mesafesi gorece onceki lastige gore uzar..yol tutus yine ayni sekilde zayiflar..onceki lastige gore tabii,bunu anlayabilir misiniz? Cok zor..Karda daha iyi olur,yakit tuketiminde daha iyi olur .gorece tabii onceki lastige gore..bunu da anlayabilir misiniz? Cok zor..en onemli handikap aracin yerden yuksekligi azalacagi icin,altini surtme ihtimali olur kasislerde falan vs.yapsaniz bir zararini gormezsiniz diye dusunuyorum..

O zaman 195*65*r15 lastik devam Petlas ya daGoodyear araştırıyorum.Lastiğin acileyeti olduğundan takmamız gerek Ankara dan Alanyaya oradan da Diyarbakıra gıdılecek. Cenaze sebebiyle.. :( .. Yolda sıkıntı yaşamayalım dıye..

Marka olarak hangısını tavsıye edersınız. Ayrıca ANKARA - ALANYA yol durumu nedır kı acaba..

• makovad kullanıcısına yanıt
    Allah sabirlar versin,basiniz sagolsun..Bilindik hangi markayi alirsaniz alin pisman olmazsiniz..Fiyat performans olarak Debica Frigo2 yada 3 sizi memnun eder..Yol durumunu bilmiyorum,selametle gidin..Hayirli yolculuklar..

• 2008 çıkışlı ve 2009da aldığım Dunlop Graspic 2 lastiklerimde hala 1 santim diş var ancak hamuru bozulmuş. 6 senede normal sanırım. Buna rağmen bu sene fena değildi.
    Seneye bulrsam yine bundan alırım. Japon malıydı.
  • 2015 ocak ayında almış olduğum Corolla aracıma çelik jant aldığım için üzerindeki demir sac jantları ve kapakları satıyorum.
    (aracın üzerinde 1 saat bile kalmadı,aracı bayiiden teslim alıp hemen jant aldığım yere götürüp söktüm jant ve kapakları)

jant ölçüleri: 5*114,3 16 inç jantlar

kış lastiklerine uyumlu

4 adet jant kapakları 200 TL

4 adet sac demir jant ve 4 adet jant kapakları 500 TL

Toyota yedek parça olarak sattığında,sadece sac demir jantların tanesini 255 TL ye satmaktadır

Kargo alıcıya aittir, İstanbul Bakırköyde oturuyorum,yakın yer ise yardımcı olunur

0534 476 90 49

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Makkoyun -- 3 Nisan 2015; 15:17:00 >

• Bgün Bridgestone Blizzak LM32'lerimin son günü muhtemelen. GY F1 asy2 sipariş ettim umarım iyi olur.. son gün diye biraz bastım hafif ıslak yolda, orta sertlikte ama uzun bir virajda baya iyi tuttu blizzaklar güven verdi. 150-160 değil tabi 120 gibi... sert lastiktir falan ama hakkını yediysem geçmişte affola :) yani sonuçta sağlam lastik diye geçer bilginiz olsun gelecek kışa.
  • Bridgestone Blizzakların arabayı bitirmiş olduğunu düşünüyorum şu an yaz lastiğine geçince. İstanbul'da kış lastiği kar için değil soğuk ve ıslak/kuru asfalt için alınır, istanbulun karına her kış lastiği yeter diye düşünüyorum. Değişimi yaparken goodyear kışlıkları bi parça inceledim Bridgestone'un asfalta ve yüksek performansa uygun olmadığını düşünüyorum artık, olur ya bir lastikçi sizei kafalayıp satmaya yeltenirse diye söylüyorum. Ama çok ağırkanlı bir arabanız ve sürüşünüz varsa ve sağlamlık esas öncelikse olabilir, teşekkürler.
  • Arkadaşlar Honda Jazz CVT 2004 model aracım için hangi marka model kış lastiğini tavsiye edersiniz? Aklımda Ultragrip 9 var gibi ama araştırıyorum.
  • Arkadaşlar alpin 5 lastiklerimi ne Zaman takayım alpin 5 ekim nisan aylarında diyor bu havalarda taksam lastik zarar görür mü bilgi verirseniz sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: furkanfurkanfurkan343434

Arkadaşlar alpin 5 lastiklerimi ne Zaman takayım alpin 5 ekim nisan aylarında diyor bu havalarda taksam lastik zarar görür mü bilgi verirseniz sevinirim

Hava durumuna göre takılır gecen sene kasımda takmıştım büyük ihtimal bu senede kasımın başında takarım.Şuan erken takmayın lastiklere yazık olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: net w

quote:

Orijinalden alıntı: furkanfurkanfurkan343434

Arkadaşlar alpin 5 lastiklerimi ne Zaman takayım alpin 5 ekim nisan aylarında diyor bu havalarda taksam lastik zarar görür mü bilgi verirseniz sevinirim

Hava durumuna göre takılır gecen sene kasımda takmıştım büyük ihtimal bu senede kasımın başında takarım.Şuan erken takmayın lastiklere yazık olur.

Tşk ederim

• benim arabamda jinyu marka kışlık lastikler var on numara lastik olduğunu söyleyebilirim geçen kış bizim buralarda biraz sert geçti o yüzdende sık sık test etme imkanım oldu testlerimide başarıyla geçti lastikler güzel tavsiye ederim normal rafta duruşu bile alırken diğerlerinden yumuşak duruyodu ve soğuk havalarda kolay kolay sertleşmiyor
  • Merhaba ARkadaşlar,

İnternet sitelerinde uygun fiyatlı lastikler var ama taktırma ve saklaması sorun. Bunu istanbulda nasıl çözüyorsunuz varmı takan saklayan uygun fiyatlı bir yer.
  • Ankara'da Michelin / Goodyear / Continental 205/55 R16 ebatında fiyat alan oldu mu ?
  • Arkadaşlar aracım için Debica Frigo 2 205/55/16' lastik aldım, Kliksa'dan. 4 lastik indirimlerle 110 Tl ye geldi. Bu lastiklar nasıl? Goodyear'ın Polonya fabrikasında üretiliyormuş.
  • Arkadaşlar 205/55/R16 kış lastiği almak istiyorum. Hem ucuz hem de kaliteli marka ve model tavsiyeleriniz nedir?
  • 
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.