Şimdi Ara

KIŞ LASTİKLERİ ( tüm paylaşımlar buraya) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.916
Cevap
77
Favori
666.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki

KIŞ LASTİKLERİ ( tüm paylaşımlar buraya)

(En Son Oy Tarihi: 11.3.2024)
Giriş

Orjinalden alıntı: ybsert

sonunda buldum ama ts810 yokmuş aradığım 185-65-r14 boyutunda ts 800 varmış acaba onun perfromsı hakkında bilgisi olan var mı?

continental ts800 mü almalıyım yoklsa goodyear UG7 mi?

ben de dün aldım 4 tane ug7 seninkiyle aynı ebatta 185-65-r14. konya-samsun yolunda samsun yönünde migros akköpri'yü geçince(migros akköprü-1011 ana tamir fabrikası arası) sağlı sollu bir sürü lastikçi var. Good year ile continental bayisi yan yanaydı ben de ts810 sordum ama yokmuş 14'' ölçüsünde ts800 var dedi. hamurları aynı, desenleri farklı dedi adam. Pek sallamadı alsan olur almasanda olur tavrındaydı ben de çıktım. Onun hemen bitişiğinde good-year dükkanına girdim ordaki elemanın da hareketleri hoşuma gitmedi. Yola devam ettim 5-6 bina ilerde bi good-year dükkanı daha buldum ordan aldım artık. tanesini 110'dan 7 taksitte verdi. Biraz kazık yemiş olabilirim zira pazarlık yapmayı hiç sevmem. herkes ug7'nin kar performansına çok iyi diyo ama ıslakta ts810 daha iyi diyolardı. ts810 benim ölçüye olsa onu alcaktım ama ts800'e de güvenemedim açıkçası o yüzden tercihimi ug7'den yana kullandım. Tabi sen bilirsin

• bence kazık yememişsin fiyat herkesin verdiği fiyat ama taksit sayısı o fiyata 5 taksit yapıyuorar cok yere sordum gayet makul olmuş ben de bugün gidip alabilrim dediğin yerden, ama keşke ts 800 hakkında biraz daha fikrim olsaydı!

Hyırlı olsun hocam, kazasız belasız kullan inşallah.
  • PİRELLİ WİNTER CARVİNG ALDIM BİN PİŞMAN OLDUM
    DAHA ÖNCE BAHSETTİGİM GİBİ BABAMIN HERŞEYİ BEN BİLİRİMCİLİK TAVIRLARI SAYESİNDE GİTTİK ALDIK BU LASTİKLERİ. 4 TANE YAKLAŞIK 1 AYDIR KULLANIYORUM. ISLAK ZEMİNLERDE TAM BİR FACİA ARABA DURMUYOR BOYUNA PATİNAJ ÇEKİYORUM O KADAR BEZDİMKİ YARIN GİDİP CONTİNENTAL CONTİECO CONTACT3 YAZ LASTİKLERİMİ GERİ TAKTIRICAM. KARDA KULLANDIM 1 KERE PEK MUTLU OLMADIM YİNE. BİRDE VAKUMLAR O KADAR AÇILIYORKİ ARASINA UFAK TAŞLAR SIKIŞIYOR ONLARDA DAHA SONRA YOLDA GİDERKEN LASTİKTEN FIRLIYOR ÇAMURLUĞUMU ÇİZİYOR VAKUMLARIN BU KADAR AÇILMASI İÇİNE TAŞ GİRECEK KDR(MERCİMEK BÜYÜKLÜĞÜNDE) NORMAL Mİ? BU LASTİKLERİ DAHA ÖNCE KULLANAN YA DA BİR BİLGİSİ OLAN VARSA VE BANA YARDIMCI OLABİLİRSE SEVİNİRİM.
    BUNDAN ÖNCEKİ ARABAMDA 4 TANE MİCHELİN ALPİN A2 VARDI KESİNLİKLER HERKESE TAVSİYE EDERİM BÜTÜN ARABALARIN ÇIKAMADIĞI BUZLU YOLLARI GİTTİM HİÇ KAYMADI NE ISLAKTA NE KURU DA.
    1 AYLIK LASTİKLERİ TAKASA VERSEM MİCHELİN YA DA CONTİNENTAL ALSAM ÇOK ZARAR EDERMİYİM?(185/65/15 4 TANESİNİ 420 E ALMIŞTIM.)
    TEŞEKKÜRLER

• Kesinlikle Bridgestone
  • Yahu kar lastiği aldık kar yağmıyor,iyi mi?
  • ya dunlop kullanan yok mu hiç
    bilende olur

KIŞ LASTİKLERİ  ( tüm paylaşımlar buraya)
  • Dostum senin o lastikler kara kış lastiği, üzerine çivide takılabiliyor, ağır kış koşullarında bir çok lastikten daha başarılıdır ama kışı hafif geçen yerler için uygun değil
    quote:

Orjinalden alıntı: cell123

PİRELLİ WİNTER CARVİNG ALDIM BİN PİŞMAN OLDUM
    DAHA ÖNCE BAHSETTİGİM GİBİ BABAMIN HERŞEYİ BEN BİLİRİMCİLİK TAVIRLARI SAYESİNDE GİTTİK ALDIK BU LASTİKLERİ. 4 TANE YAKLAŞIK 1 AYDIR KULLANIYORUM. ISLAK ZEMİNLERDE TAM BİR FACİA ARABA DURMUYOR BOYUNA PATİNAJ ÇEKİYORUM O KADAR BEZDİMKİ YARIN GİDİP CONTİNENTAL CONTİECO CONTACT3 YAZ LASTİKLERİMİ GERİ TAKTIRICAM. KARDA KULLANDIM 1 KERE PEK MUTLU OLMADIM YİNE. BİRDE VAKUMLAR O KADAR AÇILIYORKİ ARASINA UFAK TAŞLAR SIKIŞIYOR ONLARDA DAHA SONRA YOLDA GİDERKEN LASTİKTEN FIRLIYOR ÇAMURLUĞUMU ÇİZİYOR VAKUMLARIN BU KADAR AÇILMASI İÇİNE TAŞ GİRECEK KDR(MERCİMEK BÜYÜKLÜĞÜNDE) NORMAL Mİ? BU LASTİKLERİ DAHA ÖNCE KULLANAN YA DA BİR BİLGİSİ OLAN VARSA VE BANA YARDIMCI OLABİLİRSE SEVİNİRİM.
    BUNDAN ÖNCEKİ ARABAMDA 4 TANE MİCHELİN ALPİN A2 VARDI KESİNLİKLER HERKESE TAVSİYE EDERİM BÜTÜN ARABALARIN ÇIKAMADIĞI BUZLU YOLLARI GİTTİM HİÇ KAYMADI NE ISLAKTA NE KURU DA.
    1 AYLIK LASTİKLERİ TAKASA VERSEM MİCHELİN YA DA CONTİNENTAL ALSAM ÇOK ZARAR EDERMİYİM?(185/65/15 4 TANESİNİ 420 E ALMIŞTIM.)
    TEŞEKKÜRLER

• quote:

Orjinalden alıntı: tturnusol

ya dunlop kullanan yok mu hiç
    bilende olur

cuma günü dunlop bayisinden 4 tane 195/65/r15 için 400 ytlye anlaştım ama araştırmak için almadım daha tabi :) adam bana modelini söyledi ama ben unuttum ama elindeki listenin en ucuzuydu diğer modellerinki 180 e kadar çıkıyordu. ben de adama sonuçta istanbulda kullanıcam o kadar karakış özelliği de olmasın dedim. o da bana bu seni istanbulda çok rahat idare eder ben de 2 aracımda bunu kullanıyorum (!) dedi. dunlopun sitesine girilmiyor bu lastiği tanıyan bilen varsa lütfen cevap versin veya istanbul için ne önerirsiniz?

• Bende 98 model Uno sxie var. Ankara'da yaşıyorum geçen sene 4 adet good-year UG-6 aldım. Evimin bulunduğu sokak bir rampadan oluşuyor. Ankarada geçen sene -20 dereceyi bulan gece sıcaklıkları olmuştu. Buna rağmen arabam hiç kayma yapmadan bu yokuşu çıkıyordu. Buzlu yollarda ani frende yapmam gerekti ve kesinlikle mükemmel ötesi bir kış lastiği diyorum. Ufak ve hafif bir arabam olmasına rağmen mükemmel bir yol tutuşu sağlıyor.
  • quote:

Dostum senin o lastikler kara kış lastiği, üzerine çivide takılabiliyor, ağır kış koşullarında bir çok lastikten daha başarılıdır ama kışı hafif geçen yerler için uygun değil

quote:

Orjinalden alıntı: cell123

PİRELLİ WİNTER CARVİNG ALDIM BİN PİŞMAN OLDUM
    DAHA ÖNCE BAHSETTİGİM GİBİ BABAMIN HERŞEYİ BEN BİLİRİMCİLİK TAVIRLARI SAYESİNDE GİTTİK ALDIK BU LASTİKLERİ. 4 TANE YAKLAŞIK 1 AYDIR KULLANIYORUM. ISLAK ZEMİNLERDE TAM BİR FACİA ARABA DURMUYOR BOYUNA PATİNAJ ÇEKİYORUM O KADAR BEZDİMKİ YARIN GİDİP CONTİNENTAL CONTİECO CONTACT3 YAZ LASTİKLERİMİ GERİ TAKTIRICAM. KARDA KULLANDIM 1 KERE PEK MUTLU OLMADIM YİNE . BİRDE VAKUMLAR O KADAR AÇILIYORKİ ARASINA UFAK TAŞLAR SIKIŞIYOR ONLARDA DAHA SONRA YOLDA GİDERKEN LASTİKTEN FIRLIYOR ÇAMURLUĞUMU ÇİZİYOR VAKUMLARIN BU KADAR AÇILMASI İÇİNE TAŞ GİRECEK KDR(MERCİMEK BÜYÜKLÜĞÜNDE) NORMAL Mİ? BU LASTİKLERİ DAHA ÖNCE KULLANAN YA DA BİR BİLGİSİ OLAN VARSA VE BANA YARDIMCI OLABİLİRSE SEVİNİRİM.
    TEŞEKKÜRLER

O ZMN ISLAK ZEMİNLERDE KAYMASI NORMAL Mİ? KIŞIN KAYMAMASI İÇİN ÇİVİLERİ TAKTIRMAK ZORUNDAMIYIM? BEN ANKARADA OTURUYORUM.(BİLRN BİLİR KIŞINI.)
    BUNLARI VERİP MİCHELİN ALPİN, CONTİNENTAL TS810 YA DA GOODYEAR UG7 ALABİLİRİM BELKİ,AKILLI BİR KARAR OLURMU ACABA CARVİNG İN ÜZERİNE

• UG7 hem ADAC hem de Auto Motor und Sport tarafından 1. seçildi. Ötesi yok diyorum. Herkese tavsiye ederim.
  • PİRELLİ kış lastiklerinin başarısı ... ADAC test sonuçları
    http://www.otomobilgazetesi.com/haberoku.asp?id=3037
  • quote:

Orjinalden alıntı: MaSaFeL

cuma günü dunlop bayisinden 4 tane 195/65/r15 için 400 ytlye anlaştım ama araştırmak için almadım daha tabi :) adam bana modelini söyledi ama ben unuttum ama elindeki listenin en ucuzuydu diğer modellerinki 180 e kadar çıkıyordu. ben de adama sonuçta istanbulda kullanıcam o kadar karakış özelliği de olmasın dedim. o da bana bu seni istanbulda çok rahat idare eder ben de 2 aracımda bunu kullanıyorum (!) dedi. dunlopun sitesine girilmiyor bu lastiği tanıyan bilen varsa lütfen cevap versin veya istanbul için ne önerirsiniz?

arkadaşlar lütfen bir cevap bekliyorum. artık aralıktayız ve gün kalmıyor.
  • selam arkadaşlar ben 3-4 yıl danimarka ve norveç te yaşadım.ordalarda kış çok sert geçer hele norveçte kasım ayından sonra nisana kadar kar hiç eksik olmaz.orda kış lastiği takmak zaten mecburiyet keyfi değil.ayrıca tüm lastikler sadece iki lastik bile kabul edilmiyor.ve almanyada dahil ögrendiğim en kaliteli lastiğin continental olduğu evet yanlış duymadınız.danimarka ve norveçte en pahalı lastik continental dir.ve benimde tercihim türkiyede continental artık ve kışın 4 lastiği değiştirmek en güzeli çünki eğer avrupada yazlık lastikle kaza yaparsanız kasko paranızı ödemeyebiliyor. o yüzden kışın kış lastiklerini kullanmayı alışkanlık haline getirmeliyiz ve bir çok avrupa ülkesinde çivili lastik yasak artık yollara zarar verdiği için en çok kullanılan kristal takviyeli kış lastikleri bilginize
  • Tüm topic'i baştan sona kadar okudum ve kararımı verdim.Good Year UG7 Benim işimi görür.
  • quote:

quote:

arkadaşlar lütfen bir cevap bekliyorum. artık aralıktayız ve gün kalmıyor.

bir kaç sene önce burda (konya\ereğli) bir günde 60-65 cm kar yağmıştı (o zamanlar arbada yok tu gerci ) hiçunutmam her yer dümdüz bembeyaz olmuştu bu senede maşallah gram kar yok havalar bile günlük güneşlik. kar yağdığında çok olmuyor ama pis ince buz oluyor
    tabi hiç yağmayacak değil ama bir bastırırsa ayvayı yeriz her yer cam gibi oluyor burdaki birçok megane da lassa snoways plus 2 gördüm
    bende ilk kez kullanıcan hala almadım ama sunardan 1 tanesini secicez artık kararsızlık karasızlık karasızlık

1: lassa snoways plus 2
    2: goodyear ug 7
    3: CONTİNENTAL TS 810

• arkadaşlar yukarda biri almış beğenmemiş ama ben kullanan bilen varsa sormak istiyorum

pirelli vinter carving nasıl bi lastik

niye soruyorum

çünkü praktikerde 175 70 14 pirelli vinter carving fiyatı 85 ytl

goodyear ug7 yi soruyom bayilere taksitle 130 dan aşağı düşen yok continental michelin iyiymiş onlarda aşağı yukar 130 civarı

arada 45 ytl lastik başına 4 lastikde 180 ytl eder

bu kadar fazla ödemeye değermi arkadaşlar

yukarda arkadaş ıslak yolda iii performans vermiyo durmuyo demiş neden acaba

bilen üşenmesin bi yazsın yabancıyım bu konulara 2 haftadır anlamaya çalışıom
  • Ben kullanıyorum Wintercarving. Fena bi lastik değil ses yapmıyor. Burası Van olduğu halde hala kar yağmadı. O yüzden pek yorum yapamıyorum. ama çok düşük sıcaklıklarda sertleşmiyo lastik + çivi takılabiliyor. Islak yolda durmama olayı dikkatimi çekmedi benim. O kadar ymuşak bi lastiğin durmaması gibi bir olay olmaz bence. Olsa farkederdim.
  • arkadaşlar lkastik konusunda allah aşkına paranın hesabını yapmayın!!!! Canınız ve malınız söz konusu!!! İyi olan lastik 1 metre bile önce dursa bu sizi kazadan kurtarabilir olabilecek milyarlarca masraf, zaman kaybı yada yaralanmalardan kurtarabilir!!! 180 ytl kar edicem derken çok daha fazla zarara uğrayabilirsiniz!!! Goodyear UG7 ıslak zeminde de mükemmel performans sunuyor, alın auto motor sport bakın. Almanca bilenler açsın ADAC a baksın. Ayrıca Goodyear Michelin den falan ucuz. Bir kaç yere sorun, pazarlık edin, inanın çok indirim yapıyorlar. Ankara'da oturanlara iskitlerde premio ya da fevzi kiraz ı tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.