Şimdi Ara

KIŞ LASTİKLERİ ( tüm paylaşımlar buraya) (139. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.915
Cevap
77
Favori
666.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki

KIŞ LASTİKLERİ ( tüm paylaşımlar buraya)

(En Son Oy Tarihi: 11.3.2024)
Giriş
    bu birinci cadde istanbul caddesindeki çevik kuvvetin arkasında ki cadde oluyor.yani istanbul caddesine paralel.
    ben samsun yolundan gidip ankamal köprüden inince shellin yanından girdim sonra yol bitince sağ yaptım sonra ilerden sol yaptım 1. cadde için.
    kazım karabekirden de gidersen hani bu keçiörenden gelirken mecbur kullanılan yol varya kazım karabekirde çalışma olduğundan orda en son kazım karabekire çıkmadan ki cadde birinci cadde.
    yeri kolay ama tam anlatamamış olabilirim.
    telefonda fiyat alın hocam,aklınıza yatarsa yaklaşında telefonla tarif ediyo.
    dükkanın tabelası büyük birde totem i var büyük.
    R&S JANT LASTİK yazıyor.
  • Lasitklerin performansı ebadlarına göre değiştiğinden istediğim ebatta (185 60 15) Conti aradım fakat ücretini yüksek buldum.
    Nokian aldım. Bakalım nasıl çıkacak?
    http://www.hepsiburada.com/liste/nokian-185-60-r15-88t-xl-nokian-wr-d3-kis-lastigi-uretim-tarihi-2014/productDetails.aspx?productId=otkmtt428112&categoryId=259720&SKU=OTKMTT428112
  • quote:

Orijinalden alıntı: invisible

sıralama
    1.ts850 conti
    2.ug9 goodyr
    3.a6 michelin
    4. Nokian

İstanbul Ankara gibi şehirlerde bulunsam bu sıralamaya riayet ederim fakat Muş'ta yaşıyorum ve şehir dışı 65 km uzaktayım.Şehir içi durum ise kış boyunca felaket.Bu yüzden direk buz/kar tipine yöneldim.Ug 9 falan ne bilim hafif kalır gibi buralara.4 5 ay karın içindeyiz.Sulu falan da değil bildiğin 15 cm kar.O yüzden ıceway düşünüyorum.Akşama gidip taktıracağım Cuma gününe kar geliyor.
  • hoksi kullanıcısına yanıt
    nokianın bir serisinde de var bu özellik sanırım. Nokian da araştırabilirsin. Allah kolaylık versin.
  • Alphace A kullanıcısına yanıt
    dostum yanlış almadın dimi lastiği bu transit jeep gibi ağır araçlar için lastik. yani hafifse araçın tehlike arz eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi invisible -- 20 Kasım 2014; 14:39:45 >
  • quote:

dostum yanlış almadın dimi lastiği bu transit jeep gibi ağır araçlar için lastik. yani hafifse araçın tehlike arz eder.

Aracım binek fakat açıklamalarda böyle bir uyarı görmedim. Bilakis Kış Lastikleri / Binek olarak geçiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alphace -- 20 Kasım 2014; 14:43:38 >
    iptal et kanka xl lastik yüke güclendirilmiş lastiktir. Sıkıntı çıkar. Yük az kalır yol teması gücsüz kalır. Kullanılmaz değil ama güvenilir olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi invisible -- 20 Kasım 2014; 14:51:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hoksi

quote:

sıralama
    1.ts850 conti
    2.ug9 goodyr
    3.a6 michelin
    4. Nokian

İstanbul Ankara gibi şehirlerde bulunsam bu sıralamaya riayet ederim fakat Muş'ta yaşıyorum ve şehir dışı 65 km uzaktayım.Şehir içi durum ise kış boyunca felaket.Bu yüzden direk buz/kar tipine yöneldim.Ug 9 falan ne bilim hafif kalır gibi buralara.4 5 ay karın içindeyiz.Sulu falan da değil bildiğin 15 cm kar.O yüzden ıceway düşünüyorum.Akşama gidip taktıracağım Cuma gününe kar geliyor.

Puntoydu sanırım senin araç. 185/60/15 demi ölçüler. eğer ug9 yetmez dersen çivili lastik bakacaksın. iceways gördüğüm kadarı ile çivi delikleri var ama, çiviler takılmamış. Çivili lastikte önerim Nokian yönünde. En uygun bunu buldum.

NOKIAN 185/60 R 15 88 T XL Nordman 5 Kış Lastiği tane 238tl
    http://www.hepsiburada.com/liste/nokian-185-60-r-15-88-t-xl-nordman-5-kis-lastigi-uretim-tarihi-2014/productDetails.aspx?productId=otkmts31910&categoryId=259720

• quote:

iptal et kanka xl lastik yüke güclendirilmiş lastiktir. Sıkıntı çıkar. Yük az kalır yol teması gücsüz kalır. Kullanılmaz değil ama güvenilir olmaz.

Çoktan iptal ettim bile.
    iyi yaptın. Boşa uğraşacaktın. Dikkat et daha xl açıklamasına :)
  • quote:

quote:

sıralama
    1.ts850 conti
    2.ug9 goodyr
    3.a6 michelin
    4. Nokian

Merhaba,

Bahsetmiş olduğunuz kış koşulları için Nokian Hakkapeliitta lastik serimizi, hayatınızı kolaylaştırabileceğine güvenerek tavsiye ediyoruz.
    Aklınıza takılan her türlü soru için 0212 694 60 00 iletişim numaramızdan yardım alabilir, web satış ortaklarımızdan fiyatlar ve modeller hakkında bilgi edinebilirsiniz.

www.nokianlastik.com
    www.kmlastik.com

• quote:

quote:

sıralama
    1.ts850 conti
    2.ug9 goodyr
    3.a6 michelin
    4. Nokian

sizin lastiğiniz hakkapeliitta R2 veya çivilisi. finlandiyada ve rusyada -30 -40'larda kullanılan tam kış lastiği. Nokian wrd3, iceway veya conti t850 size az gelir. ama hakkapeliitta çok pahalı

selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sabansipsak -- 20 Kasım 2014; 22:17:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sabansipsak

quote:

quote:

sıralama
    1.ts850 conti
    2.ug9 goodyr
    3.a6 michelin
    4. Nokian

sizin lastiğiniz hakkapeliitta R2 veya çivilisi. finlandiyada ve rusyada -30 -40'larda kullanılan tam kış lastiği. Nokian wrd3, iceway veya conti t850 size az gelir. ama hakkapeliitta çok pahalı

selamlar.

Burda Good Year bile bulamadım içime iceways sindi dün itibari ile onu taktırdım.Bakalım bir kar yağsın da

• hoksi kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın inşallah.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

sıralama
    1.ts850 conti
    2.ug9 goodyr
    3.a6 michelin
    4. Nokian

selamlar.

Burda Good Year bile bulamadım içime iceways sindi dün itibari ile onu taktırdım.Bakalım bir kar yağsın da

hayırlı olsun, sonunda aldın lastiklerini lastiklere çivi takılabiliyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: ecrasniann

quote:

quote:

quote:

quote:

sıralama
    1.ts850 conti
    2.ug9 goodyr
    3.a6 michelin
    4. Nokian

selamlar.

hayırlı olsun, sonunda aldın lastiklerini lastiklere çivi takılabiliyor mu?

Evet takılabiliyor fakat bayi gerek yok takmana dedi.Yeterli geleceğini iddaa ediyor.Gerçi öğretmen arkadaşım da da aynı lastikten var Sarıkamış yollarında 10 cm kar da paletlilinin arkasından gittim sıkıntı olmadı diyor.Bakalım gerçeklik payı ne kadar.

• Arkadaşlar merhaba,
    2009 Peugeot 308 HDİ 110 HP aracım var. Orjinal lastikleri 205/55/16
    Jant da buna uygun olan bir jant.

Bu ölçüleri değiştirip sadece kış lastiği takmak amacıyla 195/55/16 lastiğe geçebilir miyim ? Mevcut jantına uyar mı acaba ?
  • Böyle birşeyi ucuza kapatmak için yapıyorsan 205 55 r16 da ucuz kış lastikleride var.

http://www.n11.com/achilles-20555-r16-91h-winter-101-oto-kis-lastigi-P32941068?rf=cok-satanlar

misal
  • quote:

Orijinalden alıntı: timucinnn

Arkadaşlar merhaba,
    2009 Peugeot 308 HDİ 110 HP aracım var. Orjinal lastikleri 205/55/16
    Jant da buna uygun olan bir jant.

Bu ölçüleri değiştirip sadece kış lastiği takmak amacıyla 195/55/16 lastiğe geçebilir miyim ? Mevcut jantına uyar mı acaba ?

Uyar dostum. %1,5 civarı bir oynama olur ki %3e kadar Problem olmaz. aynı şeyi dün ben yaptım, petlas alacağım diye gittim , yine goodyear ultragrip aldım çıktım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Böyle birşeyi ucuza kapatmak için yapıyorsan 205 55 r16 da ucuz kış lastikleride var.

http://www.n11.com/achilles-20555-r16-91h-winter-101-oto-kis-lastigi-P32941068?rf=cok-satanlar

misal

Bu lastikler süpermiş. Sanırım ebatla oynamadan direk bunları alacağım. İnşallah iyidir lastikler.

-%3 den anladığım şey 205 - 205x%3(6,15) = 198,85 yapıyor. Yani yine ebat 195 olmuyor.

Hatta en uygun ufaltma %4,8 ile oluyor ki o da bahsettiğiniz %3 lük güven aralığından %50 fazla.

• 
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.