Şimdi Ara

KIŞ LASTİKLERİ ( tüm paylaşımlar buraya) (133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.916
Cevap
77
Favori
666.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki

KIŞ LASTİKLERİ ( tüm paylaşımlar buraya)

(En Son Oy Tarihi: 11.3.2024)
Giriş

Orijinalden alıntı: turom

Merhaba bende Ankara da yasıyorum. Lastik ölçülerim 205/60 r16 Goodyear ultragrip 9 lassa snowways 3 ve Nokian wR d3 arasında kararsız kaldım. ama vakit yaklaşıyor Ankaradabartık yavaş yavaş takmak lazım. Fiyat olaral 3üde hemen hemen aynı. siz ne dersiniz arkadaşlar

ug9 iyidir , lassada ankarada sizi fazla üzmez fakat ankaranın inişli çıkışlı yokuşları var bol buzlanması göz önüne aldıgımızda Nokian wrd3 alın sizi hic bir şekilde Pişman etmeyecektir diye düşünüyorum.
  • Honda Civic aracıma bugün Şaşmaz Keskin'den 195-65-15 ebatlarında Continental TS 850 kış lastikleri aldım. 2104 37. hafta üretimi. Yağmurlu havada kullanma imkanı bulduğum ilk izlenimime göre çok konforlu bir lastik olduğu yönünde. Tabi daha ağır koşullarda test ettikten göreceğiz diğer özelliklerini.
  • yabancı forumlarda okuduğum kadarıyla buzda ts 850 nin performans ı en iyi. o yüzden ts 850 ye karar kıldım. ağrı continental bayii. 265 tl fiyat çekti 205/55/16 R olanına.
  • net w kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim bilgilendirme için
  • Arkadaşalr soruyu biraz değiştirerek sorcam. Benim ilk aracım ve ilk defa kışlık lasik alıyorum. yukarda belirmiştim . Aracım renault captur. üzerindeki lastikde 205/60 R16. Üzerindeki lastik ebatları böyle olunca bende hep bu şekilde bakıyorum doğal olarak. An itibariyle nette continental ts 850 lastiğini yada ultra grip 9 u 205/60 olarak bulamıyorum.205/55 olarak var. sormak istediğim 205/55 R16 bir lastik taksam sıkıntı yaratırmı benim için.
  • turom kullanıcısına yanıt
    sıkıntı olmaz hocam, o taban genişliği ile ilgili, 55 olması yol tutuşunu arttırır. Bugün taktırdım 205/55/16R H olanını 1140 tl ye. H olanın hız ve tutunması birazcık daha iyiymiş.Adam 80 tane getirttim 11 tane kaldı dedi. Bence çok geç kalmayın kara borsaya düşecek yoksa. Malum burada hava kışın - 30 ile - 10 arasında gittiği için güvenlik öncelik dedim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wasabie -- 28 Ekim 2014; 19:30:36 >
  • Michelin alpin 5 91 h ile t arasındaki fark nedir bilen var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkanfurkanfurkan343434

Michelin alpin 5 91 h ile t arasındaki fark nedir bilen var mı

t 190km
    h 210km hız sınır vardır. t yeterli bence

• wasabie W kullanıcısına yanıt
    teşekkürler bilgi için.

nokianın 205/60 R16 WR G2- 205/60 R16 WR D3 Arasındaki fark nedir arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turom

teşekkürler bilgi için.

nokianın 205/60 R16 WR G2- 205/60 R16 WR D3 Arasındaki fark nedir arkadaşlar.

d3 her açıdan daha iyi. yani tutunma bakımından.
    http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Nokian/WRG2.htm
    http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Nokian/WR-D3.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: Alphace

Bana göre bölgesel tavsiyeler için öncelikle lastik tamircilerine, taksicilere sormak da gerekli. Satıcılar yanlış yönlendirebilir.

hocam lastik tamircilerine genelde orta alt seviye geliyor, onlara göre petlas kaplan gibi lastik. hocam koskoca adac ın testleri var. google'a ve foruma sormak yeterli
  • Satıcıya bakmamak lazım. Michelin alpin 5 aldım ve dün lassa satan bayide taktırdım. Satıcı 1 sene ancak kullanırsın dedi ve bridgestone ve lassayı övdü. Şaka gibi dünya kadar testten geçiyor ve michelin 1 yıl fazla ömür diye reklam yapıyor diger satıcı ancak bir kış kullanırsın diyor

• quote:

Orijinalden alıntı: wasabie

quote:

Bana göre bölgesel tavsiyeler için öncelikle lastik tamircilerine, taksicilere sormak da gerekli. Satıcılar yanlış yönlendirebilir.

hocam lastik tamircilerine genelde orta alt seviye geliyor, onlara göre petlas kaplan gibi lastik. hocam koskoca adac ın testleri var. google'a ve foruma sormak yeterli

Adac testleri Almanya'da yapılıyor. Almanyanın kış koşulları bizimkinden daha sert.
    Belki ılıman bölgelerde Petlas gibi sert hamurlu lastikler daha iyi sonuç verebilir, daha fazla dayanabilir.
    Benim bulunduğum bölgede de lastikçiler Petlas ve Bridgestone markayı sert olduğu için beğenmiyorlar. Çünkü kış koşulları ağır.
    Hangi şehirdesiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: sprinters03

Satıcıya bakmamak lazım. Michelin alpin 5 aldım ve dün lassa satan bayide taktırdım. Satıcı 1 sene ancak kullanırsın dedi ve bridgestone ve lassayı övdü. Şaka gibi dünya kadar testten geçiyor ve michelin 1 yıl fazla ömür diye reklam yapıyor diger satıcı ancak bir kış kullanırsın diyor

her satıcı kendi malını methediyor, diğeri sanki lastik deilde , yedek lastik bile olmazmış gibi muamele yapıyorlar. ben artik lastikci esnafiyla marka muhabbetine girmiyorum, konustukca yoruluyorum.

• wasabie W kullanıcısına yanıt
    Tekrar teşekkür ettim
  • quote:

quote:

quote:

Adac testleri Almanya'da yapılıyor. Almanyanın kış koşulları bizimkinden daha sert.
    Belki ılıman bölgelerde Petlas gibi sert hamurlu lastikler daha iyi sonuç verebilir, daha fazla dayanabilir.
    Benim bulunduğum bölgede de lastikçiler Petlas ve Bridgestone markayı sert olduğu için beğenmiyorlar. Çünkü kış koşulları ağır.
    Hangi şehirdesiniz?

hocam ben ağrı'dayım, ve şehirlere arası yollar gayet otoban asfaltı gibi, kışın akşamlar - 20 30 , gündüz ise - 10 civarları oluyor. - 40 görmüşlüğüm var. Hocam adac'a bakmana gerek yok, ingiliz forumlarına da bakabilirsin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hangi şehirdesiniz?

hocam ben ağrı'dayım, ve şehirlere arası yollar gayet otoban asfaltı gibi, kışın akşamlar - 20 30 , gündüz ise - 10 civarları oluyor. - 40 görmüşlüğüm var. Hocam adac'a bakmana gerek yok, ingiliz forumlarına da bakabilirsin.

Bizim buradakiler marka fanatikliği yapmıyorlar. Genellikle Michelin, Goodyear ve Continental tavsiye ediliyor.
    Sizin bulunduğunuz yerde şartlar buradan da ağırmış biz şehir merkezinde genellikle gündüz 0 gece -10 görüyoruz.
    Continental almakla iyi yapmışsınız. Her ihtimale karşı bir çift eldiven ve zincir de bulundurunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alphace -- 30 Ekim 2014; 10:26:54 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hangi şehirdesiniz?

Bizim buradakiler marka fanatikliği yapmıyorlar. Genellikle Michelin, Goodyear ve Continental tavsiye ediliyor.
    Sizin bulunduğunuz yerde şartlar buradan da ağırmış biz şehir merkezinde genellikle gündüz 0 gece -10 görüyoruz.
    Continental almakla iyi yapmışsınız. Her ihtimale karşı bir çift eldiven ve zincir de bulundurunuz.

aynen hocam, o eksik olmuyor, kayakçı olduğum için dağa da çıkıyorum:) zaten primitif sebebi karlı zeminde continental in en iyisi olması. Sizin koşullarınıza michelin daha iyi gidebilir:)

• arkadaşlar konudışı mı bilmiyorum ama. bu kış lastikleri kullanımı için yasal bir zorunluluk var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker369

arkadaşlar konudışı mı bilmiyorum ama. bu kış lastikleri kullanımı için yasal bir zorunluluk var mı ?

bulunduğun ile göre yasal zorunluluk var. bu illerde 1 Aralıktan itibaren zorunlu

AFYONKARAHİSAR
    AĞRI
    AMASYA
    ANKARA
    ARTVİN
    BİLECİK
    BİTLİS
    BOLU
    BURDUR
    BURSA
    ÇANKIRI
    ÇORUM
    DENİZLİ
    EDİRNE
    ELAZIĞ
    ERZİNCAN
    ERZURUM
    ESKİŞEHİR
    GÜMÜŞHANE
    HAKKARİ
    ISpARTA
    İSTANBUL
    KARS
    KASTAMONU
    KAYSERİ
    KIRKLARELİ
    KIRŞEHİR
    KOCAELİ
    KONYA
    KÜTAHYA
    MANİSA
    MUŞ
    NEVŞEHİR
    NİĞDE
    SAMSUN
    SAKARYA
    SİVAS
    TEKİRDAĞ
    TOKAT
    TUNCELİ
    UŞAK
    VAN
    YOZGAT
    ZOGULDAK
    AKSARAY
    BAYBURT
    KARAMAN
    KIRIKKALE
    BATMAN
    ŞIRNAK
    ARDAHAN
    IĞDIR
    KARABÜK
    DÜZCE

• 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.