Şimdi Ara

KIŞ LASTİKLERİ ( tüm paylaşımlar buraya) (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.915
Cevap
77
Favori
667.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki

KIŞ LASTİKLERİ ( tüm paylaşımlar buraya)

(En Son Oy Tarihi: 11.3.2024)
Giriş
  • geçtiğimiz kış lassa snoways kulandım memnun kaldım.Bu yılda arkalara iki adet PETLAS alacağım.Lastiği denemiş olacağım toplumda çok ön yargı var param boşa gitsede en azından marka hakkında söz hakkım olur.
  • Merhaba Arkadaşlar, ben de Ankaradayım ve Civic'im için 4 adet 205/55/R16 kış lastiği almayı düşünüyorum. Özkal Oto'dan LM30 için 180/5 fiyat aldım ama biraz daha araştırmayla tanesi 170 civarına bulabileceğimi düşünüyorum. Bu lastikten kullananlardan yorumlarını dinlemek isterim.

Bir de geçen sene arkadaşıma Good Year UG7 almıştık ve gayet memnundu ama sanırım fiyatları min 10 TL kadar daha pahalı. Bridgestone'la karşılaştırırsak bu farka değer mi sizce?

Arabayı kışın Ankara'da şehiriçinde kullanacağım, Uludağ'a çıkmak gibi bir niyetim yok, buna göre tavsiyelerinizi dinlemek isterim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgayuk -- 5 Ekim 2009; 17:37:48 >
  • Bugün bayiiye gidip kış lastiklerine baktım.
    Bayiinin tavsiyesi Goodyear UltraGrip Extreme oldu.
    eski aracımda michelin alpin 2 kullanıyordum.
    lastikçi her ikisini de yan yana koydu ve bana farkı dokunarak anlayabileceğimi söyledi.
    gerçekten de goodyear'ın hamuru çok daha yumuşak. ayrıca jantın kaldırıma çarpmasını önlemek için yanakta extra koruma çemberi yapmışlar.
    goodyear'ın sırt deseni de kar için daha uygun gibi geldi bana.
    michelinlerin özellikle yağmulu yol, kuru asfalt, sessizlik ve yol konforundan çok memnundum ama,
    düz sırt deseni nedeniyle özellikle karlı zeminlerde yolu kavrayamama sorununu bir kaç kez yaşadım.
    Goodyear UltraGrip Extreme 205/55/16 için bayiinin verdiği fiyat 175 TL./adet.
    ayrıca bu fiyata vade farksız 7 taksit uyguluyo.
    sanırım önümüzdeki hafta bu lastiklerden bir set alacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgayuk

Merhaba Arkadaşlar, ben de Ankaradayım ve Civic'im için 4 adet 205/55/R16 kış lastiği almayı düşünüyorum. Özkal Oto'dan LM30 için 180/5 fiyat aldım ama biraz daha araştırmayla tanesi 170 civarına bulabileceğimi düşünüyorum. Bu lastikten kullananlardan yorumlarını dinlemek isterim.

Bir de geçen sene arkadaşıma Good Year UG7 almıştık ve gayet memnundu ama sanırım fiyatları min 10 TL kadar daha pahalı. Bridgestone'la karşılaştırırsak bu farka değer mi sizce?

Arabayı kışın Ankara'da şehiriçinde kullanacağım, Uludağ'a çıkmak gibi bir niyetim yok, buna göre tavsiyelerinizi dinlemek isterim...

Arkadaşlar yukardaki soruyla ilgili olarak son aldığım fiyatlar şu şekilde (lastiklerin tamamı 205/55/R16 T serisidir)
    Good Year UG7+ 155 TL (5 taksit)
    Bridgestone LM30 165 TL (5 taksit)
    Lassa Snoways Era 153 TL (7 taksit)
    Michelin Alpin 185 (5 taksit) - pazarlık yapılmadı muhtemelen 10 TL aşağı fiyat alınabilir

BU durumda hangisini tavsiye edersiniz, benim tercihim UG7 olacak gibi..

• quote:

Orijinalden alıntı: sborten

Bugün bayiiye gidip kış lastiklerine baktım.
    Bayiinin tavsiyesi Goodyear UltraGrip Extreme oldu.
    eski aracımda michelin alpin 2 kullanıyordum.
    lastikçi her ikisini de yan yana koydu ve bana farkı dokunarak anlayabileceğimi söyledi.
    gerçekten de goodyear'ın hamuru çok daha yumuşak. ayrıca jantın kaldırıma çarpmasını önlemek için yanakta extra koruma çemberi yapmışlar.
    goodyear'ın sırt deseni de kar için daha uygun gibi geldi bana.
    michelinlerin özellikle yağmulu yol, kuru asfalt, sessizlik ve yol konforundan çok memnundum ama,
    düz sırt deseni nedeniyle özellikle karlı zeminlerde yolu kavrayamama sorununu bir kaç kez yaşadım.
    Goodyear UltraGrip Extreme 205/55/16 için bayiinin verdiği fiyat 175 TL./adet.
    ayrıca bu fiyata vade farksız 7 taksit uyguluyo.
    sanırım önümüzdeki hafta bu lastiklerden bir set alacağım.

merhaba
    bu bahsettiginiz model UG 7 ile aynı mı?bir kaca bayii aradım bulamadım lastikten?

• aynı ebatta bende kar lastiği almayı düşünüyorum ankarada tavsiye edeceğiniz bayii varmı
  • ben de 205/55 R16 ölçülerinde UG7+ model kar lastiği almak istiyorum. şimdi alırsak fiyatlar daha düşük mü olur acaba? yoksa kasım-aralık gibi alsak, fiyatları artar mı?

eski bir goodyear ultragrip ugw2 kullanıcısı olarak tam 4 kış kullandım lastiklerimi ve çok memnun kaldım. bu nedenle yeniden goodyear almayı planlıyorum.
  • bugun Ankarada bir kaç lastikçiyi dolaştım Goodyear UltraGrip Extreme (çivi takılabilen ) fiyatını sordum 150 tl 5 taksite buldum salı gidip takdıracağım. Sizce fiyat uygunmu.
  • Birde bu Goodyear UltraGrip Extreme ile Goodyear UG7+ arasında bir fark varmı. Hangisi daha iyi. Satıcılar sürekli bu extremi öne cıkarıyorlar UG7+ den bahsetmiyorlar, kıllanmamak elde değil...
  • banada kastamonuda Goodyear UltraGrip Extreme 150 ytl fiyat verdiler 205 55 16 için.ama bunun nakit fiyat olduğunu belirttiler.umarım ultra grip 7 ile ultra grip extreme arasındaki farkı bilen birisi bize açıklamalarda bulunabilir.
  • ben de 2 gün önce doblo aracım için lassa snowways era fiyatlarını sordum,

185/60/15
    185/65/15
    195/60/15
    195/65/15 ebatlarındaki lastikleriin uygun olacağını söyledi fiyatlar da 130 ile 150 TL arasında dedi, sizce nasıl ?
  • bugun maxxis in kışlaıklarından aldım... 195/60/15 4oo tl...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kendirf

merhaba
    bu bahsettiginiz model UG 7 ile aynı mı?bir kaca bayii aradım bulamadım lastikten?

yok hayır. aynı değil.
    bunlar tamamen başka bir desen ve model.
    dün ben de istanbuldaydım. kavacık'ta rastladığım bi goodyear bayiine girip sordum.
    önce, yok, duymadım dedi.
    bi bakalım dedi.
    internetten kendi sistemlerine girince gördü lastiği.
    evet varmış, yeni çıkmış dedi.
  • merhaba herkese,

ben de paliom için 4 tane goodyear ug7+ aldım. Allah kaza bela vermesin inş.

Fiyat da, tek çekim, subaplar, balans ayarı, sok-tak + eskisini depolama = 115 x 4 = 460 oldu.
  • quote:

Arkadaşlar yukardaki soruyla ilgili olarak son aldığım fiyatlar şu şekilde (lastiklerin tamamı 205/55/R16 T serisidir)
    Good Year UG7+ 155 TL (5 taksit)
    Bridgestone LM30 165 TL (5 taksit)
    Lassa Snoways Era 153 TL (7 taksit)
    Michelin Alpin 185 (5 taksit) - pazarlık yapılmadı muhtemelen 10 TL aşağı fiyat alınabilir

BU durumda hangisini tavsiye edersiniz, benim tercihim UG7 olacak gibi..

Merhaba,

Bu fiyatlar, gecen kis fiyatlarindan daha dusuk. Gecen sene kis sert olmayinca satislar cok dustu. Kar yagarsa bu fiyatlara kis lastigi bulmak imkansiz olur, kis lastigi almayi dusunen arkadaslar firsattan istifade etsinler.

Saygilar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmusluer -- 14 Ekim 2009; 22:26:43 >
  • Merhaba,

Ben de kış lastiği almayı düşünüyorum. Ancak lastikleri taktırmak için mevsim daha erken gibi geliyor.

Kış lastiğinin hangi sıcaklıktan sonra çok yıprandığını ve özelliğini kaybettiğini bilen var mı acaba?

Bu arada aklımda 3 lastik var; goodyear ultra grip 7+, continentail t830 ve hankook w440. Fiyat olarak continentail yüksektir diye tahmin ediyorum. Goodyear ile hankook arasında fiyat farkı az ise goodyear çok ise hankook almayı planlıyorum. Bu konuda öneride bulunan olursa da çok memnun olurum.

Son olarak da lastik ebadım 205 55 r16, aracım Ford Focus 1.6 TDCI Titanium.
  • bende 205 55 16 için good year ultra grip extreme ve nokian w+ arasında kararsız kaldım.ikisinin arasında 4 adet lastikte toplam 200 tl fark var ve nokian daha pahalı.yarına kadar da karar vermem lazım.
  • en sonunda bugün gittim ve aldım arkadaşlar.
    araç ford focus dizel.
    ebatlar 205/55/16 - 91T
    marka : goodyear ultra grip extreme
    4 lastik + subap + sökme-takma + balans + yazlıkların saklanması
    fiyat : 150 * 4 = 600 TL.
    ödeme şekli : bonus carda 5 taksit + 3 taksit de bonusun hediyesi yani 75 * 8 ay.
    son anda ug 7+ ile ug extreme arasında karasız kaldım.
    her iki lastiğe de elimle dokununca aradaki farkı net olarak gördüm ve extreme aldım.
    alacak arkadaşlara tavsiye ederim.

@ atosba ;
    kış lastikleri, hava sıcaklığının genel olarak +7 derecenin altında seyretmeye başlaması ile birlikte takılır
    ve hava sıcaklıkları bu sıcaklık ortalamasının üstüne çıkmaya başlayınca sökülür.
    zaten bu sıcaklıktan sonra, artan her santigrat derece ile birlikte kış lastiği daha da fazla aşınıp, diş derinliğini kaybeder.
    yani kış lastiğini takmak için kar ve ya yağmur yağması beklenmez.
    saygılarımla.

edit : imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sborten -- 15 Ekim 2009; 18:57:27 >

• Arkadaşlar bende bugün ankarada 195-60-15 ebattında lassa era ve brıdgestona marka kışlık lastiklerine baktim nakit olarak alcam ama tanesini 130 tl den aşağıya bulamadım nasıl sizce fiyatlar bundan daha aşağısına bulabilirmiyim acaba anakarda bilgisi olan arkadaşalr varsa yardımcı olabilirlerse sevinirim
  • fiesta 14 tdci için aldığımız 2 yıllık kış lastiğini,broadway'e takalım dedik ama olmaz dediler.
    13 inch janta 14 inch lastik takılmaz mı hiçbir şekilde ?
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.