Şimdi Ara

Sony STR-DE595 Hk.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sony STR-DE595 amfi ile Samsung 55 ue f8500 serisi led tv arasında bağlantı yapabilirmiyim.
    Sanırım DVD cihazını da bağlayabilirim.
    Led tv ile cihaz arasındaki bağlantı kablosu ne olmalı ?

teşekkür ederim

özellikleri burada

Sony STR-DE595 Hk.

Sony STR-DE595 Hk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frank -- 20 Ocak 2015; 22:46:57 >

• frank kullanıcısına yanıt
    tv nizi amfide solda üste optical video 2 in yazan yere bağlıyacaksınız tv nizde de optical out yazması lazım hemen her tv de optik çıkış var ve alacağınız kablonun ismi optik kablodur tüm tekno marketlerde bulunur 20-25 tl den fazla vermeyin gerekmez

dvd yide varsa yine aynı şekilde bağlayın cd sacd in yazan yere yoksada amfide sol alt köşede turuncu renkte olan dvd in coaxial yazan yere bağlamanız yeterli "tv nizde usb den güncel kodekleri oynatma imkanınız varsa dvd playere gerek bile yok takın usb den filmlerinizi tv yi amfiye bağladığınız için rahatça ses alırsınız
  • Teşekkür ederim @yuxeses
  • Optik kablo aldım bağladım fakat subwooferdan ses alamadım
    araştırmalarım sonucu aktif sunwoofer olması gerektiğini gördüm
    bendeki subwoofer aktif değil
    ucuz bir aktif subwoofer mı alayım yoksa
    sony amfiyi iptal edip bluray player alıp öylemi bağlayayım
    bluray playerler de aktif subwoofer ister mi ?
    Dostum eğer hoparlörler elinizdeki setin orijinal hoparlörlerse sub wooferın aktif olması lazım. O sub woofer'ı elektrik prizine bağlıyorsanız aktif demektir.

Bunun dışında sub'dan ses gelmemesi ses seviyesinin az olmasından dolayı olabilir. Bazı avr'ler ve sublarda böyle bir özelik olabiliyor.

Bluray player'lı ses sistemlerinde sub aktif yada pasif olabiliyor. Ama elinizde böyle bir set varken boşuna bluray playerlı paket ses sistemlerine bakmayın.
  • hoparlörler setin hoparlörleri değil eski dvd playerın hoparlörleri
    elimdeki aktif subwoofer değil
    bu amfiye uygun aktif subwoofer bakmam gerekecek
    öeriniz var mı ?

teşekkür ederim @turuncu55
    Açıkçası ben sub kullanmadığım için ve yakın dönemde almayı düşünmediğim için hiç incelemedim. O yüzden bir öneride bulunamayacağım. İsterseniz aktif sub wooferlar başlığına bir bakın derim.
  • teşekkür ederim @turuncu55
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.