Şimdi Ara

Chipbox plus HD'de Usb 3.0 flash belleğimi kullanamıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba yukarıda da belirttiğim gibi cihazda kullanmak için yeni 16 ve 32 gb usb3.0 hızlarında çalışan flash bellek aldım.Fakat bu iki bellekte cihazda çalışmadıSon çare konu açmaya karar verdim çok ararştırdım uğraştım ama çözüm bulamadım.Yardımcı olabilecek veya benzer sorunla karşılaşıp çözebilenler varsa yardımlarınızı bekliyorum.Usb 2.0 hiç bir bellekte sorun yok v39 yazılım yüklü.Sürekli ekranda usb aygıtı okunuyor görünüp gidiyor

• Başka çözüm arayanlara da cevaben yaza gereği duydum.Servisle görüştüm bu cihazda usb 3.0 bellek kullanamazsınız dendi kernel güncellemesiyle atlatılamzmı dedim donanıma göre başka kernel yapılamaz dendi yani sadece hd yayın izleyecekseniz alın bu cihazı yoksa geri herşeyi çöp oldu kaldı.Linuxtur,geliştirilebilir,ilerleyebilir sadece bir balon.Marka veya cihaz kötülemek için değil ancak benzer linux cihaz alacaklarda bunu göz önünde bulundursunlar.Konu kapatılabilir.
  • Ben sandisk ultra ve extreme 3.0 modellerini sorunsuz kullanıyorum.yalnız FAT32 format istiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurseltan1

Ben sandisk ultra ve extreme 3.0 modellerini sorunsuz kullanıyorum.yalnız FAT32 format istiyor

Cihazınız Chipboxmı hangi sürüm yazılım kullanıyorsunuz.Birde boyutları nedir flash belleklerinizin
  • V39 ikiside 16 gb
  • quote:

V39 ikiside 16 gb

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim son bir şey sormak istiyourm Show tv HD kayıt yaptınızmı hiç kayıtlarında problem oluyormu yada başka bir HD kanalın kayıtını alırken takılma,karelenme,donma yaşadınızmı
  • yaptım nefis
  • quote:

yaptım nefis

Kıskandım vallahi ben harici diske bile daha düzgün bir kayıt yapmayı başaramadım.Hep sorunlu.Sadece sd yayınları düzgün kayıt edebiliyorum
  • Fat32, bir dosya 4gb üstü ise okuyamıyor diye biliyorum.Hd yayın sıkıntısı bundan olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tmp341

Fat32, bir dosya 4gb üstü ise okuyamıyor diye biliyorum.Hd yayın sıkıntısı bundan olabilir.

Aslında diğer formatları da okuyabiliyor ancak fat32 daha performanslı ntfs'ye göre başka bir belleğim 8 gb ancak usb 2.0 HD kayıt mümkün olmuyor hızı düşük geliyor galiba.Sd kayıtta sorun yok Show tvbin sd yayınından 2 saalik dosya 7,5 gb civarı tutuyor.Starda aynı boyuta 3 saat kayıt yapılabiliyor.Birde şöyle bir şey fark ettim telnetten kod girdim aslında flash belleği görüyor ancak mount etmiyor.Bugün bütün gün kod girmeyle uğraştım anlamadığım halde.Flash belleği gördüğünün ispatı

Chipbox plus HD'de  Usb 3.0 flash belleğimi kullanamıyorum

Chipbox plus HD'de  Usb 3.0 flash belleğimi kullanamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanN61 -- 25 Ocak 2015; 17:22:35 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.