Şimdi Ara

Mercedes A 180 rolantideyken yarim debriyajda gelen metalik ses

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Mercedes A 180 2.0 CDI 109 hp W169 model 09.2004 yili uretimi aracimda debriyaj ile ilgili sikinti yasiyorum. Debriyaj rolentideyken debriyajin tam kavrama noktasina kadar bastigimda metalimsi bir gicirdama geliyor, sonra sonuna kadar bastigimda debriyaja ses kesiliyor. Kavrama zaten sinirda bayagi bayagi yukarda, onun haricinde bir de bayagi sert yokuslarda 2 3 kere dur kalk yaptiktan sonra 1. viteste tekrar kalkarkenki kavrama noktasinda ayni ses geliyor. Onun haricinde hicbir ses ya da problem yok. Aracin cekisi gayet iyi. Saraybosnada yasiyorum burdaki ustam debriyaj volantinda sorun var dedi, hem volant hem debriyaj seti rulmanla beraber degismesi gerektigini soyledi. Ama rahat bir 30 40bin km sikinti yapmaz diye de ilave etti. %100 emin olmadan mudahele etmek istemiyorum. Arac 135.000 km de. Internette arastirdim benimki ile tipa tipa tip ayni olan bir soruna rastlamadim, benzerleri tabii ki var ama, bu durumda volant ve debriyaj seti rulman dahil degistirmek gerekir mi ? sorun ve bu sorunun cozumu tam olarak ne olabilir?

Saygilarimla

• debriyaj seti değişmesi gerekiyor sökülünce volanada bakılır gerekirse oda değişir.
  • Bende de aynı sıkıntı var 3 ustaya götürdüm 3ü de ayrı ayrı şeyler söyledi. Ne yapacağım bilmiyorum. Biri 250 TL biri debraj halatı değişecek 80 lira halat+ işçilik dedi. debraj halatı orj. nette 50 lira K.maraş da ustalara güvenmiyorum. Başka şehirde de göstereceğim araç 2000 model 106 quicksilver.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.