Şimdi Ara

Ford turneo custom teknik arızalar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
5.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba Arkadaşlar aralık ayında 2012 model turneo custom titanium plus araç aldım yetkili servisten aldıktan bir hafta sonra ekranda iki arıza mesajı belirdi

1. tepe çıkış yardımı kullanılamıyor
    2. önkamera arızası
    bunlara ilaveten start stop çalışmaması sorunu

servise gittim aracı incelediler, test sürüşüne çıktılar ,herhangi bir arıza yok akü zayıflamıştır dediler, şarj ettilermi bilmiyorum sormak aklıma gelmedi
    Aracı teslim aldım herşey normale dönmüş start stop çalıyor ve aracı park ettim 10 gündür binmiyordum dün çalıştırsım haraket ettikten sonra aynı hata mesajlarını gördüm ve start stop yine çalışmıyor.
    Bu araçta akıllı şarj denen bir sistem var yakıt ekonomisi için herzaman şarj yapmıyor acaba aküler ömrünü tamalamış olabilirmi ? garanti bitimine 1 yıl var bu tip bir sıkıntı yaşan varmı ?

• edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hikmet_19 -- 19 Ocak 2015; 13:30:03 >
  • sorun kesinlikle şarzdan alakalı ancak 3 yaşında akünün ömrünü tamamlaması mümkün değil arızası yoksa.Keza 5 yıllık orjinal ford aküsü kullanıyorum hala.

Akünün şarz durumunu kontrol ettirin elektrikçide ölçsünler.Kendinizde üstünden bakın yeşil ışık yanmalı.Çok sık kullanmıyorsanız akünüzün boşalması muhtemel.Akünün gücü tamsa aküyü şarz eden sistemi kontrol ettirin serviste.

Bir iki gün aracı 15 - 30 dk arası kullanın şarz olsun sorun ortadan kalkıyorsa akünüzü değiştirin
  • Arkadaşlar sorun abs sensör bağlantılarına su almış oksitlenmiş sensörler ve tesisatı yenilendir garanti dahilinde sorunum halloldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hikmet_19

Arkadaşlar sorun abs sensör bağlantılarına su almış oksitlenmiş sensörler ve tesisatı yenilendir garanti dahilinde sorunum halloldu

Otomobillerde Elektriksel arızalar bu şekilde olabiliyor. Dersin ki ne alaka ABS ? alakalı işte. Elektriksel devrelere bir bütün olarak bakmak gerekiyor. Bir yerdeki kısa devre alakasız sandığımız farklı bir yeri etkileyebiliyor.

Bilgilendirme için teşekkürler.

Geçmiş olsun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.