Şimdi Ara

Salon 28m2 Sistem Kurulumu Hk.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Çizdiğim resimde de göreceğiniz siyah çizgiler duvar, mecburi tv konsolu yeri vs. vardır.
    Neler yapabilirim, yardımcı olur musunuz?
    Maksimum 500TL bütçem var.
    Parkelerin döşenmesine 2 hafta olduğu için kablo sistemi zeminden geçirebilirim. Bu nedenle hangi kalite de bir kablo satın almalıyım?

https://store.donanimhaber.com/4b/3a/ea/4b3aea9becd7e78a7a9fe2d7b271d653.jpg

Hadi bakalım.

• 4 köşeye hoparlörleri yerleştirmek iyi bir fikir değil bence dinleme konumuz tam salonun ortası olmayacağını düşünüyorum bu şekilde,
    tv ünitesini baz alarak ve onun karşısına koyacağınız, muhtemelen ikili yada üçlü koltuk,kanepe vs baz alarak hoparlör yerlerini
    yeniden konumlandırın.

mümkünse direk parke altına çıplak şekilde değilde kullanacağınız kablodan daha kalın bir kablo kanalı ile beraber döşetin ki
    ileride kablo değişimi ihtiyacınız olduğunda rahat değiştire bilesiniz. Ben daha önce bu hataya düştüm yıllar önce sistemimim
    bu seviyeye geleceğini tahmin etmediğim için parke altında çok ince bir kabloyu çıplak biçimde döşetmiştim, şimdi hiçbir işe
    yaramıyor görünen uçlarını kestim, sıva üstü kablo kanalı ile yeni kablo çekmek zorunda kaldım sonradan.

Bir ikinci tavsiyem cihaz sayınızı ve çeşitliliğini bilmiyorum ama günümüz de bir çok cihaz artık internet ile bir şekilde bağlı ve
    düşündüğünüz modem yeri koridor vs salondan uzak bir noktada ise ünitenin olduğu yere data kablosunu şimdiden çektirmeniz ,
    daha sonra bir switch koyarak cihazlarınıza dağıtırsınız.

• astramastra kullanıcısına yanıt
    İlgin için öncelikle teşekkürler.

Koltuk vs yerleri tam belli olmadığından dolayı bu şekilde belirledim. Hanımlar için her zaman yerleri değişebilir. Mecburen böyle bir şekillendirme yaptım. Sizce daha farklı ne yapabilirim?

Sıva altı elektrik kablosu içerisinden geçireceğim. 0,75 tam bakır çift uçlu kablo aldım. Şimdilik orta halli bir 5+1 ile başlayacağım için sizce kablo iş görür mü?

Telefon kablosu da TV ünitesinin olduğu konuma gelecek oradan ise diğer odaları dağıtım yapmak için ethernet data kablosu çekeceğim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.