Şimdi Ara

Sony XB450AP

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
6.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kulaklığı kullanan var mı arkadaşlar merak ediyorum kağıt üzerinde değerleri çok iyi görünüyor ve mikrofonu da var ne dersiniz alınır mı?

bulabildiğim fiyatlar
    http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/SONY-MDRXB450APB.CE7-Mikrofonlu-Siyah-Kulak%C3%BCst%C3%BC-Kulakl%C4%B1k,103452,503472,1736977.html?langId=-14

http://www.teknosa.com/urunler/110262014/sony-mdrxb450apb-ce7-siyah-kafabantli-kulaklik

an itibarı ile ekran görüntüleri

Sony XB450AP

Sony XB450AP

• quote:

Orijinalden alıntı: dreamblue35

kulaklığı kullanan var mı arkadaşlar merak ediyorum kağıt üzerinde değerleri çok iyi görünüyor ve mikrofonu da var ne dersiniz alınır mı?

bulabildiğim fiyatlar
    http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/SONY-MDRXB450APB.CE7-Mikrofonlu-Siyah-Kulak%C3%BCst%C3%BC-Kulakl%C4%B1k,103452,503472,1736977.html?langId=-14

http://www.teknosa.com/urunler/110262014/sony-mdrxb450apb-ce7-siyah-kafabantli-kulaklik

an itibarı ile ekran görüntüleri

Sony XB450AP

Sony XB450AP

Kesinlikle alınmaz. Sesi yükseltince basslar darma duman oluyor. xb400 çok daha iyi bir kulaklık.

• travers kullanıcısına yanıt
    hocam mikrofon içerdiği için alınabilirliği olur mu acaba demiştim ama siz kullanan biri olarak herhalde önermiyorsunuz; telefonunuzda mı test yaptınız yoksa bilgisayarda mı?
  • quote:

hocam mikrofon içerdiği için alınabilirliği olur mu acaba demiştim ama siz kullanan biri olarak herhalde önermiyorsunuz; telefonunuzda mı test yaptınız yoksa bilgisayarda mı?

Ayak üstü telefonla test ettim katlanamadım tek kelimeyle. Kuru ve derin olmayan bassları var. Hiç yaklaşma o kulaklığa.
  • travers kullanıcısına yanıt
    eyvallah hocam, peki bana tavsiye edebileceğiniz bir kulaklık var mı öyle çok ahım şahım bir şey olmasına gerek yok mikrofonu olsun isterim ve beni tabi ki de üzmesin isterim :)
  • quote:

eyvallah hocam, peki bana tavsiye edebileceğiniz bir kulaklık var mı öyle çok ahım şahım bir şey olmasına gerek yok mikrofonu olsun isterim ve beni tabi ki de üzmesin isterim :)

Mikrofonlu modellere hiç bakmadım son zamanlarda ama zx610 iyi bir kulaklık almanı öneririm. Bass ağırlıklı bir kulaklık olmasa da bassları seni tatmin eder. Detayları, tizleri ve midleri xb serisinden daha iyidir.
  • Ben kullanıyorum ve son derece memnunum.
    Sesi yükseltince basların darmaduman olması telefonunuzun çıkışının zayıf olmasından.

Yani darmaduman olan kulaklık değil, telefon...

2 adet kulaklığım var, birisi audio technica cks90 diğeri Sony MDR-XB450 mikrofonlu model.

Gene 2 adet playerim var birisi android telefon ve diğeri Cowon C2.

Kafaüstü kulaklıkların empedansı yüksek olur ve bu nedenle daha yüksek beslemeye ihtiyaç duyarlar. Audio Techica CKS90 empedansı 16 ohm. Sony nin empedansı ise 24 ohm.
    Artı olarak kafaüstü kulaklıklar daha güçlü yapıda olduklarından artı olarak daha fazla beslemeye ihtiyaç duyarlar.

Dolayısıyla benim telefonumla dinlediğim müzik ÇÖP. İnanın tam anlamıyla ÇÖP.

Cowon C2 ile dinlediğim ile arasında dağlar var. Birinin çıkışı 5mw biri 30mw.

Cowon Audio Technica yı tam anlamıyla sürebiliyor ama yüksek çıkışına rağmen Sony yi (gene de) %100 süremiyor ancak gene de kulaklığın kalitesini belli etmeye yetiyor.

Bilenler bilir Audio Technica CKS90 bas severlerin en sevdiği kulaklıklardan.

Bir kıyaslama yapacak olursam:

Audio Technica CKS90
    10 üzerinden puan verecek olsam;
    Bas puanı : 9,5
    Tiz puanı : 6,5
    Sahne derinlik : 5
    Genel : 8

Sony MDR-XB450
    Bas puanı : 8,5
    Tiz puanı : 9,5
    Sahne derinlik : 9,5

Puan verebilirim.

2 kulaklığında kendine has özellikleri var ve ikisini de ayrı ayrı seviyorum.
    Audio Technica CKS90 'nin taşınabilirliği ve rahatlığı ve bas doygunluğu varken Sony MDR-XB450 nin albenili görünümü, sahne derinliği, berrak tizleri, derin ve kendini kaybetmeyen basları var. Ayrıca cep telefonuyla görüşme yapmakta son derece konforlu. Mikrofonu sorunsuz.

Bana soracak olursanız hiçbir kulaklığı cep telefonuyla deneyerek karar vermeyin.
    Cep telefonu yada laptop ile kullanacaksanız bir cep amfisi öneririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: osman_goksel

Ben kullanıyorum ve son derece memnunum.
    Sesi yükseltince basların darmaduman olması telefonunuzun çıkışının zayıf olmasından.

2 adet kulaklığım var, birisi audio technica cks90 diğeri Sony MDR-XB450 mikrofonlu model.

Kafaüstü kulaklıkların empedansı yüksek olur ve bu nedenle daha yüksek beslemeye ihtiyaç duyarlar. Audio Techica CKS90 empedansı 16 ohm. Sony nin empedansı ise 24 ohm.
    Artı olarak kafaüstü kulaklıklar daha güçlü yapıda olduklarından artı olarak daha fazla beslemeye ihtiyaç duyarlar.

Cowon Audio Technica yı tam anlamıyla sürebiliyor ama yüksek çıkışına rağmen Sony yi (gene de) %100 süremiyor ancak gene de kulaklığın kalitesini belli etmeye yetiyor.

Audio Technica CKS90

Sony MDR-XB450

Puan verebilirim.

Audio Technica CKS90 'nin taşınabilirliği ve rahatlığı ve bas doygunluğu varken Sony MDR-XB450 nin albenili görünümü, sahne derinliği, berrak tizleri, derin ve kendini kaybetmeyen basları var. Ayrıca cep telefonuyla görüşme yapmakta son derece konforlu. Mikrofonu sorunsuz.

Bana soracak olursanız hiçbir kulaklığı cep telefonuyla deneyerek karar vermeyin.

Aynı telefon mdr 1Rnc ve xb910 da bozulma yapmazken bunda yapıyorsa kulaklıkta bir problem vardır. Empedans ile bunu açıklayamazsınız. Xb400 bile asla bozmadı sesi. Amfi ile evde zaten kullanıyorum. Bir kulaklıktan ne beklediğimi ve karşılığını iyi bilirim.

• Telefondan hiç performans bekleme.
    Telefonla müzik dinleyeceksen git 10 tl lik kulakici al kullan derim.

• quote:

Telefondan hiç performans bekleme.
    Telefonla müzik dinleyeceksen git 10 tl lik kulakici al kullan derim.

Neyse bir şey demeyeceğim bilip bilmeden atıp tutmayı bırakın artık. Dediklerime verecek bir cevabın yada mantıklı bir izahın yoksa demagoji yapma. Okuduğunu anlama konusunda ciddi şüphelerim var. Sana diyorum ki ayak üstü telefonla denedim. Bir daha diyorum başka kulaklıkta ve daha yüksek empedans yada güç isteyen kulaklıklarıda kullandığım telefonumla test ettiim ve yeri geldikçe kullanıyorum. O kulaklıklarda bir bozulma yoksa xb450 de bozulma varsa sorun xb450 dedir. Bu açık ve nettir.Dediklerime düzgünce cevap vereceksen ver yoksa pek muhabbeti uzatmazsan memnun olurum.

Ayrıca bir gün misafir edeyim seni, müzik nasıl dinlenir öğreteyim sana. Cowon falan gözünden fazlasıyla düşer.

• Oo ukalalık diz boyu bakiyorum. Atıp tutmak derken?
    Tamam sen süper bilgilisin. Senin cihazlarin olağanüstü. Neyse kullanıcılar karar verir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osman_goksel -- 26 Şubat 2015; 8:13:04 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • osman_goksel kullanıcısına yanıt
    Bir şey söyledim ve bunu destekleyecek öğeleri sıraladım. Bunları çürütebiliyorsanız buyrun çürütün. Derim ki ben yanlışım. Amma ukalalık edip git 10 liralık kulaklık al dersen çokta mütevazi olmayan bir dille karşılaşman normaldir bunda gocunma. Bir şey bilmiyormuşum gibi konuşuyorsun. Tam 15 senedir envai çeşit kulaklık walkman, music player, müzik seti avr, amfi vb elektronik aletleri kullandım, denedim, dinledim. Bir kulaklığın hangi seviyede distortion yapması gerektiğini bildiğim gibi nerede yapmaması gerektiğini de iyi bilirim.

Üstüne basa basa tekrar ediyorum umarım yazdıklarımı okuyarak cevaplarsınız. Sizin dediğiniz geçerli olsa idi şu an kendi kullandığım mdr1 rnc ile bozulurdu. Bozuldu mu? Hayır. Xb910 ile uzun uzun test yaptım bozuldu mu? hayır. Xb600 ve xb400 ile uzun uzun test ettim bozuldu mu? Hayır. Zx300 ile kullandım/kullanıyorum bozuluyor mu? Hayır? zx600 ile uzun uzun kullandım bozuldu mu? Hayır .Sony ericsson hpm-85 ile kullandım/kullanıyorum bozuldu mu? Hayır.
    Demek ki sorun kulaklıkta. Bu su götürmez bir gerçek. İsterseniz buyrun bir yerde deneyelim. Örnek verdiğim kulaklıkların hepsi kafa üstü ve Sony.

• Bende yaklaşık 3 ay önce mavisini kargo dahil 102 TL ye aldığım Medimarkt dan. Ben sadece şık durduğu için aldım mavisi hoşuma gitti. Ama performans olarak arkadaşımdaki mdr400 bunun bir sürüm altı cihaz daha etkili geldi bana. Alırsanız onu alın. Uzun süre takamıyorum zaten kulaklığı bi sıcaklık basıyor. Dışarıda da kulanmak sıkıntılı.
  • Sony MDR XB450 model kulaklığı dün (10.10.2015) Media Markt'tan 99 TL'ye satın aldım.

Henüz kulaklık pişme (Burn-in) kıvamına gelmedi fakat ilk izlenimim fiyatına oranla oldukça iyi oldu. Benim gibi elektronik müzik dinleyicisiyseniz ürün kesinlikle alınabilir.
    Şimdilik çok dert olmasa da kulaklıkların kulağa baskısı biraz daha artırılabilir olabilirdi. Fakat doğru açı ile başınıza yerleştirdiğinizde hiç bir sıkıntı kalmıyor.

Selamlar,
  • Kulakiçi mi alayım yoksa böyle kafabantlı modellerden mi

• edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayberk_09 -- 2 Nisan 2016; 16:58:41 >
  • quote:

Ben kullanıyorum ve son derece memnunum.

Audio Technica CKS90

Sony MDR-XB450

Puan verebilirim.

kulaklığın üzerinde mikrofon olması, hedef kitlenin öncelikli olarak telefon kullanıcıları olduğuna işarettir ve telefon ile beslemesi yapılamayan kulaklık bence başarısızdır.

• Mediamarkttan evime dönüyorum gidiş amacım, zx310u deneyip beğenirsem alıcaktım ama xb450nin fiyatı 150 tlden düşürmüşler şansıma işte ama 120tlye düştüğü yazıodu. Ne yalan söyleyeyim denediğimde Sony'nin 212 tllik kulaklıklığından bile güzel ses aldım nedense kısıktı sesi o kadar pahalılığa, xb450nin basslar çok hoş boğuk değil bikere ses düzeyi de iyiydi ama 120 tl veresim de yoktu, 5-6 kulaklık denedim en az Xperia z2 ile, Sony modelleri, philips140tllik akg falan denedim, ama xb450 en tatmin edicisiydi. Mediamarkta görevli geldi yanıma direk sony extrabasslar indirimde 79.90 tl dedi 120 tl yazan fiyatın yanlış olduğunu ve tavsiye ettiğini söyledi ben de hemen atladım aldm. Evde daha adamakıllı dinler yorum yaparım. Ama şimdilik içime sindiğini söyleyebilirim. Sanırım Kulaklıktan tam verim alabilmek için hi-res çıkışlı Xperia Z5, Galaxy S7 gibi bir telefon ya da mp3 çalar alınabilir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.