Şimdi Ara

Google, arama sonuçlarına sosyal medya profillerini ekleyecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Teknoloji devi Google bir çok konuda geliştirmelere devam ederken arama motoru hizmetini de ihmal etmiyor. Zaman zaman arama motorundaki yenilikleri duyuran Google'ın son olarak şarkı sözlerini göstereceği hizmetini bu bağlantıda sizlerle paylaşmıştık. 

Bu kez ise arama sonucunda sosyal medya hesapları aramayı yapan kullanıcılara sunulacak. Servis kişisel hesaplara değil sadece şirketlerin sosyal medya hesaplarına arama sonuçlarında yer verecek. Kullanıcılar bu sayede arama üzerinden markaların resmi sosyal medya hesaplarına direk olarak erişebilecek. Google'ın sosyal medya platformu olarak rakibi sayılabilecek Facebook'un da bağlantılar arasında yer alması dikkat çeken bir nokta oldu.

• Facebook en büyük sosyal platformlardan biri ve Google+ yanından geçemez tabii arama sonuçlarında facebook olacak

• Aslında bu arama motorlarının , istenilen bilgileri adreslemesi sıralaması belli bir kanun çerçevesinde olmalı , benim yazılarımı benim profilimi benden izin almadan neden başkalarının gözü önüne getiriyor. Kendi sitesine içerik olarak ekliyor. Sonuçta arama motorunda çıkan yazılar vss. kendi içinde bir site içeriğidir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nokiahastasi

Aslında bu arama motorlarının , istenilen bilgileri adreslemesi sıralaması belli bir kanun çerçevesinde olmalı , benim yazılarımı benim profilimi benden izin almadan neden başkalarının gözü önüne getiriyor. Kendi sitesine içerik olarak ekliyor. Sonuçta arama motorunda çıkan yazılar vss. kendi içinde bir site içeriğidir.

Kendin site kurarsın, Google indekslememesini sağlamanın yolu basit. Facebookta bununla ilgili bir ayar mevcut zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi de, şu an zaten göstermiyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Farwynd

quote:

Orijinalden alıntı: nokiahastasi

Aslında bu arama motorlarının , istenilen bilgileri adreslemesi sıralaması belli bir kanun çerçevesinde olmalı , benim yazılarımı benim profilimi benden izin almadan neden başkalarının gözü önüne getiriyor. Kendi sitesine içerik olarak ekliyor. Sonuçta arama motorunda çıkan yazılar vss. kendi içinde bir site içeriğidir.

Kendin site kurarsın, Google indekslememesini sağlamanın yolu basit. Facebookta bununla ilgili bir ayar mevcut zaten.

+1
  • deccal ! :)

• google+ nın kapanması lazım çok gereksiz bir platform
  • Sosyal medya hastaları için güzel çalışma....

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.