Şimdi Ara

TTNET Ping Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
3.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar. 100 mb fibernet 200gb'lık paket kullanıyorum. Yaklaşık son üç aydır hiç bir şey değişmemesine rağmen hafta içi akşam saat 16:00-00:00 hafta sonu ise öğlen 12:00 den 00:00 'ye kadar türkiye için 65ms+ yurtdışı içinde en az 95ms+ ping oluyor. Hız test verilerine göre 65ms civarında 8-20mb bağlantı oluyor. Gece 12'den sonra maximum 32ms'e düşüyor verilen 100mb bağlantı gece yarısından sonra modeme gelen 68mb'den 65-66mb geliyor. TTNet'in verdiği çözümleri üşenmeden tek tek denedim

1- TTNET: Olan sorunu mail olarak attıktan sonra verilen cevap "Sorun modem kaynaklı olarak tespit edilmiştir" oldu. Gittim ttnet'e değiştirdim, başka modem verdiler gündüz ve gece tekrar denedim. Sonuçta en ufak bir değişiklik olmadı.
    2- TTNET: Sorunun modem kaynaklı olmadığını söyledikten sonra " Bağlantınız aşağıdaki kutuya kadar mükemmel seviyede geliyor, sizin apartman için tesisatınızda problem var, eminmisiniz? diye sorduğumda çok eminlerdi. bugün onada üşenmedim girişte apartmana gelen bağlantıyı direkt olarak bağladım modeme, bilgisayar üzerinden ethernet ile hız testi ve modeme gelen sinyal gücünü kontrol ettim. Sonuç yine aynı.
    3-TTNET: Çağrı merkezi "Hızınız yükseldikçe ping düşer, hızınız düştükce ping yükselir" diyor. Mantıken haklı sonuçta benim hızım düştüğünde pingim artıyor. AMA bunun sinyal kaynaklı bir sebep olduğunu anlayamıyor. sinyal düşerse hız düşer hız düşerse ping olur.

Benim kendi düşüncem, TTNET çözüm bulamadığı için bu tarz sebeplerle oyalıyor. kesinlikle santral kaynaklı bir sorun olduğunu düşünüyorum. Bu daha önceden hiç başıma gelmedi. Sizce ne yapmalıyım. Benim için ping çok önemli 100mb internet bağlantısıyla yurtdışında canlı yayınları orta kalitede izleyemiyorum. 100mb dediğimiz bağlantı full çözünürlükte 5-6 canlı yayını ayna anda donmadan açması gerekir. Zaten gece ping düşünce bunu yapabiliyorum.
    En azından bu tarz buna benzer problem yaşayan birileri varsa buradan yardımcı olurlarsa sevinirim.

aşağıda şuan ki modem değerleri

TTNET Ping Sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bebop -- 17 Ocak 2015; 18:52:37 >

• Hocam sana.68 Mb tanimlamislar bu.iste bi terslik var ve ulaşılabilir hız 67 Mb gösteriyor değerlerde bi gariplik var
  • quote:

Orijinalden alıntı: netlife32

Hocam sana.68 Mb tanimlamislar bu.iste bi terslik var ve ulaşılabilir hız 67 Mb gösteriyor değerlerde bi gariplik var
    portlarda bi sorun olabilir.. ayrıca vdsl hizmeti alıyosunuz fiber değil tahahüt ettikleri hizmetleri alamamanız doğal çakma fiber yüzünden sorun yaşayan çok
  • @savliilker editledim, aklım önceki pakete gitti , şuan kullandığım 100mb'lik paket
  • Ayni.hocam.değişmemiş
  • kickboxer_18 kullanıcısına yanıt
    haklısınız, verdikleri paket ismi fibernet çakmada olsa :) bir sene sonra bu sorun başladı.. muhtemelen kullanıcı sayısı artınca bana çıkışı sağlanan kutu yetmemeye başladı, sinyal kaybı, düşüklüğü bu sebepten oldugunu düşünüyorum
  • düzeltildi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bebop

düzeltildi :)
    iyi hadi geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: bebop

düzeltildi :)
    Paket 100 mbite ekadar oldugu için ondan dolayıda güvenceleri var.

Size Goonetteki gibi 32 mbps full sınırsız akn siz 159tl olan paketi öneririm pakette ekdar ifadesi bulunmamaktadır.Dediğiniz gibi 5-6 tane canlı yayın aynı anda acıncada donmuyor.
  • faststyla94 kullanıcısına yanıt
    benim için önemli değil 100mb olması, aynı şekilde kotasız olması aşağı yukarı 200gb geçmiyor aylık. zaten geçen aylara kadar ben bu bağlantıyı alıyordum, sorun ttnetin bu durumu kabul etmemesi. Goonet ben ilk defa sizden duyuyorum, sitesine girdim az buçuk araştırdım oturduğum yer için vdsl bağlantı görünmüyor.
  • bebop B kullanıcısına yanıt
    Forumda hergün aktifim bir çok konuda görebilirsiniz.
    Sitedeki türktelekom altyapı sorgu kısmında çıkması pek önemli değil açıkçası.Çünkü türk telekom altyapısı kullanıyoruz ttnet nerde hizmet veriyorsa bizde aynı yerde veriyoruz.Temel fark farklı domaine gireceği için sinyalleriniz farklı hız alacaksınız gene aynı 66 mbit tanımlaması gibi değerler tanımlanır o kısım aynıdır ancak sürekli olarak böyle 10 mbit gibi hız düşümü olmaz.Belirttiğim paket taahütsüzdür zaten.Ve aboneleri transfer ederken kesintisiz geçiş yapıyoruz arastırabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: faststyla94

Sitedeki türktelekom altyapı sorgu kısmında çıkması pek önemli değil açıkçası.Çünkü türk telekom altyapısı kullanıyoruz ttnet nerde hizmet veriyorsa bizde aynı yerde veriyoruz.Temel fark farklı domaine gireceği için sinyalleriniz farklı hız alacaksınız gene aynı 66 mbit tanımlaması gibi değerler tanımlanır o kısım aynıdır ancak sürekli olarak böyle 10 mbit gibi hız düşümü olmaz.Belirttiğim paket taahütsüzdür zaten.Ve aboneleri transfer ederken kesintisiz geçiş yapıyoruz arastırabilirsiniz
    bende beylikduzunde oturuyorum..
    1 aydir 30 kere ariza kaydi biraktim.
    ttnet cuma gunu evime gelip portumu degistirdi.ancak ne yazik ki sorunum halen devam ediyor.fakat sorunumda soyle birseyi kesfettim.
    aksam saat 19 a dek 1 ms aliyorum 19 ile 23 arasi minimum 350-400 ms.
    diger tum zamanlarda netim duzgun.
    fiberde hiz dusuklugune anlam veremiyorum baglantim 50 mbit sinirsiz fibernet.

ttnet bolge teknik servisi ile gorustugumde sinyalimin fiber olarak gonderildigini soyluyolar ama ben nakil yaptirirken en basta hiper olarak yapmislardi sonra sistemden duzelttiler.dediklerine gore fiber ile hiper zaten ayni sinyalmis..
    Acaba boyle bir sorun fiber de nasil asilir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

bende beylikduzunde oturuyorum..
    1 aydir 30 kere ariza kaydi biraktim.
    ttnet cuma gunu evime gelip portumu degistirdi.ancak ne yazik ki sorunum halen devam ediyor.fakat sorunumda soyle birseyi kesfettim.
    aksam saat 19 a dek 1 ms aliyorum 19 ile 23 arasi minimum 350-400 ms.
    diger tum zamanlarda netim duzgun.
    fiberde hiz dusuklugune anlam veremiyorum baglantim 50 mbit sinirsiz fibernet.

ttnet bolge teknik servisi ile gorustugumde sinyalimin fiber olarak gonderildigini soyluyolar ama ben nakil yaptirirken en basta hiper olarak yapmislardi sonra sistemden duzelttiler.dediklerine gore fiber ile hiper zaten ayni sinyalmis..
    Acaba boyle bir sorun fiber de nasil asilir ?

Alıntıları Göster
    Aynı sorundan müzdaripim.Ttnetin Allah belasını versin..15 gündür çözemediler.Hala modem diyip duruyorlar. Başka alternatif olsa hemen iptal edicem interneti.02.01.2015 den beri akşam ping artıyor 156 pinglere kadar.Akşam saatleri hariç sorun yok.Halbuki eskiden zaman farketmezdi ful 15 ms alırdım.

• quote:

Ping sorunu oluyor mu peki? Ve hangi illerde hizmetiniz yok?Ben doğuda yaşıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Satriani12

quote:

Ping sorunu oluyor mu peki? Ve hangi illerde hizmetiniz yok?Ben doğuda yaşıyorum.

Alıntıları Göster
    güncel

Son geldiklerinde hattımın bu hızı desteklemediğini, kutunun 269 mt uzakta olduğu ve oradada fazla kullanıcı olduğundan aksam saatlerinde daha fazla yoğunluk olduğundan sinyal kaybı yaşandığını belirttiler. ttnet'den hızımın düşürülmesi dahilinde verilen sinyal gücünün artacağını söylediler.

• Bende de akşam 6dan gece 00.00a kadar ping yükselmesi sorunu var. Bu nedir arkadaş ya fiber dedik sorun olmaz pingde dedik uğraştığımız saçmalıklara bak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: crocodils

Bende de akşam 6dan gece 00.00a kadar ping yükselmesi sorunu var. Bu nedir arkadaş ya fiber dedik sorun olmaz pingde dedik uğraştığımız saçmalıklara bak.

nerede oturuyorsunuz acaba ?
    ttnet tam olarak gocmus durumda..2000 li yillara geri donduk hemde fiber ile..
    ama adi sadece fiber.gercek fiber olsa boyle bir dusus olmaz..tek care firma degismek..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shafter -- 21 Ocak 2015; 20:18:22 >
  • quote:

quote:

Bende de akşam 6dan gece 00.00a kadar ping yükselmesi sorunu var. Bu nedir arkadaş ya fiber dedik sorun olmaz pingde dedik uğraştığımız saçmalıklara bak.

ama adi sadece fiber.gercek fiber olsa boyle bir dusus olmaz..tek care firma degismek..

Bursa'da oturuyorum hocam. 1 ay gibi bi süre önce pingim günün her saatinde 5-10 gibiydi 1 aydır böyle bi sorunla karşı karşıyayım. İlk zamanlar pek önemsememiştim, öğrenciyim Bursa'ya çok sık gelmiyorum ama geldiğim zamanlar işkence gibi internetle karşılaşıyoruz. Yarın port değişikliği isteyeceğim umarım çözülür, pek sanmıyorum ama.

• quote:

quote:

quote:

Bursa'da oturuyorum hocam. 1 ay gibi bi süre önce pingim günün her saatinde 5-10 gibiydi 1 aydır böyle bi sorunla karşı karşıyayım. İlk zamanlar pek önemsememiştim, öğrenciyim Bursa'ya çok sık gelmiyorum ama geldiğim zamanlar işkence gibi internetle karşılaşıyoruz. Yarın port değişikliği isteyeceğim umarım çözülür, pek sanmıyorum ama.

soyle bır konu actım ısınıze yarar belkı..yapacagınız ıslemlerın hıcbırısının cozum getırmeyecegıne emın olabılırsınız..

• bebop B kullanıcısına yanıt
    Hızınızı biraz azaltın sorun çözülecektir, hattınız 100 desteklemiyor, hatta tanımlanan hızı bile desteklemiyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.