Şimdi Ara

UEFA Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maçları artık Tivibu'da; TRT ve Tivibu 4K yayınlara başlıyor [Özel Değerlendirme] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
249
Cevap
3
Favori
11.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • "Tivibu Ev" ilk hizmete girdiği yıldan beri kullanan biriyim, servis dinamik bitrate kullanıyor, hd içeriklerde bu daha net anlaşılabiliyor, o sebeple 12 Mbit bağlantı ile 4K yayını verebilmelerinin önünde engel yok, bitrate kendini fiziksel iletişim hızına uyarlayacaktır ve o yayına 4K demek teknolojiye hakaret olacaktır. Şu aşamada 4K sadece pazarlama dili açısından bir şeyler ifade edecek gibi gözükmekte.

Yaşadığım yerdeki ağ altyapısı 5 senedir hiç gelişme göstermedi, ülke geneli gibi. Full Hd' yi geçtim şu an sunulabilen Hd içerikleri bile Tivibu Ev platformundan izlemek zaman zaman sorunlu iken 4K şimdilik şakadan ibaret gibi geliyor. Ağ alt yapısı kesinlikle hazır olmadığı gibi 2-3 seneden önce hazır olacakmış gibi de görünmezken, yörüngede gezen uyduların bile bant genişlikleri kanal sayısı limitleri varken 4K içerik için uydu yayınlarından bahsedilmesi o ikinci şakadan ibaret oluyor. Hepimizin anladığı gibi bu meselenin şu an ve bir kaç yıl daha sadece teknoloji şovu ve pazarlama hamlesinden başka geçerliliği olmayacak gibi.

• kaç para olacak acaba en önemli nokta o benim için
  • quote:

Orijinalden alıntı: kpln04

quote:

Orijinalden alıntı: uçan tekme

amerikadaki PPV (izle öde) sistemini getirmeleri gerekiyor.genelde boks karşılaşmalarında yapılıyor.bunu digitürk ve tivibu da yapabilir.maç başı izle öde daha mantıklı .

kahvehaneye gidip maç başı para vereceğine evinde verir ve çok daha fazla satış yapılabilir.

yapılıyor da accayiiip kazık fiyattan malumunuz bjk-tromso maçına 80 tl istemişti dsmart stadda izlesen 25 lira

evet fiyatlar oldukça yüksek.en fazla 10 lira olmalı.

ayrıca amerikada sanırım bu sistem sadece belli kutulara sahip olanlar değil her kutu sahibi istediği kanalda ppv varsa satın alabiliyor.misal dsmart a sahip olmasada ppv izleyebilmesi lazım.

fiyatlar uygun olursa tutacak bir sistem aslında.
  • quote:

quote:

quote:

amerikadaki PPV (izle öde) sistemini getirmeleri gerekiyor.genelde boks karşılaşmalarında yapılıyor.bunu digitürk ve tivibu da yapabilir.maç başı izle öde daha mantıklı .

kahvehaneye gidip maç başı para vereceğine evinde verir ve çok daha fazla satış yapılabilir.

yapılıyor da accayiiip kazık fiyattan malumunuz bjk-tromso maçına 80 tl istemişti dsmart stadda izlesen 25 lira

ayrıca amerikada sanırım bu sistem sadece belli kutulara sahip olanlar değil her kutu sahibi istediği kanalda ppv varsa satın alabiliyor.misal dsmart a sahip olmasada ppv izleyebilmesi lazım.

aynen herkesin rahatlıkla ödeyebileceğini bir miktar olsa sürümden kazanırlar ama onlar illa pahalı fiyattan birkaç kişi çarpmanın peşindeler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4K yayın desteği külliyen yalandan ibaret yazılmış oraya. Müşterinin aklını nasıl çeleriz, orayı nasıl doldururuz mantığıyla yazılmış besbelli.

Türkiye'de 4K yayın desteğini kaldıracak alt yapı var mı acaba? Yada 4K'dan haberdar olan kaç kişi var? Bu ülkede kaç kişide 4K destekli plazma televizyon var acaba? Daha Full HD yayını kullanmamış, haberdar olmamış insanlar var bu ülkede.

Ve nedense dünyanın bedava seyrettiği Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi maçlarını dünyada ücretli seyreden tek ülkeyiz. Kendi temsilcilerimiz maçını bile paralı izliyoruz. Yazık.

Hep demişimdir. Digitürk, Tivibu, cart curt almayın, aldırmayın. Soygundan başka birşey değil.
  • 4K diyor. 720 yi yeni yeni buluyoruz Türkiye de

• Şu ana kadar evde bırak ultra hd'yi full hd televizyon bile olmadı.HD televizyon ile idare ediyoruz onuda yeni aldık 600 liraya.

4K'nın birde internet istemesi ayrı bir fiyasko.İnternet istemeden olmalıydı.

• Allah'tan superonline fiber var binamda.

60 lira 25 mbps indirme 5 mbps upload ve 50 gb akk için fazla ama yine de iyi yani ttnet e göre.

Gerçi bulunduğum bölgedeki ttnet altyapısı da iyiydi benim, 8 mbps alıyordum sorunsuz.

Bu fiyatların düşürülmesi lazım bence. Çok fazla.

Ve ben btk olsam 50 mbps indirme ve 10 mbps yükleme hızlarını düşük tepki süresinde verebilecek olanlara iss olma yetkisi verirdim.
  • surround çıkışı yok... bence tutmaz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Daniel Agger

4K yayın desteği külliyen yalandan ibaret yazılmış oraya. Müşterinin aklını nasıl çeleriz, orayı nasıl doldururuz mantığıyla yazılmış besbelli.

Türkiye'de 4K yayın desteğini kaldıracak alt yapı var mı acaba? Yada 4K'dan haberdar olan kaç kişi var? Bu ülkede kaç kişide 4K destekli plazma televizyon var acaba? Daha Full HD yayını kullanmamış, haberdar olmamış insanlar var bu ülkede.

Ve nedense dünyanın bedava seyrettiği Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi maçlarını dünyada ücretli seyreden tek ülkeyiz. Kendi temsilcilerimiz maçını bile paralı izliyoruz. Yazık.

Hep demişimdir. Digitürk, Tivibu, cart curt almayın, aldırmayın. Soygundan başka birşey değil.

Öyle demeyin milletimiz son çıkanı almaya gösteriş yapmaya meraklıdır.

Samsung, LG iyi kitleyecek o ucuz 4k panellerini.
  • istanbul kağıthanedeki mahallemizde santralden gelen max hız 8 mbit internet hızı mevcut.Aslında fiber olsa ne olacak bu adi şerefsiz kullanım kotası yüzünden hız 3 mbite düşüyor.yeri geliyor 240p video bile izleyemiyorum.Benim gibi birçok kullanıcının şikayeti böyle iken internet altyapısına değil de saçma sapan yerlere yatırım yapan TTNET yöneticilerine diyeceğim şudur ki: ALLAH BELANIZI VERSİN !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhanfeb -- 16 Ocak 2015; 2:52:57 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

aynen herkesin rahatlıkla ödeyebileceğini bir miktar olsa sürümden kazanırlar ama onlar illa pahalı fiyattan birkaç kişi çarpmanın peşindeler

Bunların taktiği pahalı fiyatla sürümden kazanmak.

Başarıyorlar da. Ülkemizde durumu iyi olup neye ne para verdiğini önemsemeyen insan topluluğu var, gerçekten.

Ben hiç bir platforma üye olmadım olmam da. Tivibu yu aylık 1 lira iken denemiştim.

Soygundan başka bir şey değil.
  • alırsam nolıyım kahvede izleyecem her maçı
  • quote:

Orijinalden alıntı: fredydexter

şuanda milleti kandırmak için bir 4K algı operasyonu var 2016 yılında önemli platforumlar 4K yayına geçecek
    yeni orta segmentli recerverlar görücüye çıktı 2015 sene sonlarında 4K tv alıcam o zamana kadar fiyatları düşücek ben sırf yabancı kanallar için alıcam 4K tv yi

Sakın gidip ucuz 4k panel almayın.

En iyi 1080p paneli alın daha iyi.

Kaç tane 4k içerik var?
  • Geçen sene haberini vermiştim
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=100375928

• Tivibu için yalan ama alt yapı 4K'da 8K'da 16K'da kaldırır... tek iss TTNET değil TiviBu için TTNET şartı yok... kutusunda HD Audio ( surround ) DTS, Dolby v.s. yok... tek HDMI var... 1080p yayında şüpheli...
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

quote:

quote:

quote:

Başarıyorlar da. Ülkemizde durumu iyi olup neye ne para verdiğini önemsemeyen insan topluluğu var, gerçekten.

Ben hiç bir platforma üye olmadım olmam da. Tivibu yu aylık 1 lira iken denemiştim.

aynen onlar yüzünden bu haldeyiz param var sanane diyor adam tamam banane de senin yüzünden adamlar geliştirme ihtiyacı duymuyor ne versek alacaklar diye

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

quote:

quote:

quote:

aynen onlar yüzünden bu haldeyiz param var sanane diyor adam tamam banane de senin yüzünden adamlar geliştirme ihtiyacı duymuyor ne versek alacaklar diye

Aynısı aslında iss ler için de geçerli.

Ciddi bir sayıda tahahütleri biten üyeler üyeliklerini iptal ettirip bir hafta kadar üyelik almasalar bence geri adım atarlar.

Özellikle de akk konusunda.

Adam sunucu masrafı yapmamak için akk denen şeyi uydurdu.

Neresi adilse artık.

Ceplerindeki para azaldı mı nerde bu devlet diye ağlıyorlar.

75 liraya yakın para veriyorum her ay internete, daha ayın yarısı olmadan akk yi geçiyorum sonra da 144p de izliyorum.

Santrallerini ateşe vereceğim sonunda.
  • ttnet akıllı olsa tivibu için farklı porttan akk doldurmayan sistem kullanırdı... 4K yaında performansı nasıl olur merak ediyorum...
  • Sedat. kullanıcısına yanıt
    Sahtekarlar hocam sahtekarlar yolunacak kaz arıyorlar adiler.Yeni nesil dolandırıcılık bu.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.