Şimdi Ara

Karşınızda Xiaomi'nin Snapdragon 810'lu akıllı telefonu : Mi Note Pro

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
1
Favori
2.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Karşınızda Xiaomi'nin Snapdragon 810'lu akıllı telefonu : Mi Note Pro

Az önce tamamlanan etkinliğinde ilk olarak Mi Note modelini lanse eden Xiaomi, asıl bombayı sona sakladı ve Snapdragon 810 yongaseti ile 4GB RAM taşıyan ikinci amiral gemi modelini lanse etti.

Xiaomi Mi Note Pro modeli LG G Flex 2'nin ardından Snapdragon 810 yongasetli ikinci model. Ayrıca Asus ZenFone 2 modelinden sonra da ikinci 4GB RAM boyutlu akıllı telefon olarak görülebilir. 

Xiaomi Mi Note Pro modelinde 5.7 inçlik 2560x1440 piksel çözünürlükte bir ekran kullanıldığını görüyoruz. Cortex-A53 ve Cortex-A57 çekirdeklerini 4+4 sisteminde çalıştıran yongaseti Adreno 430 grafik birimi ile konsol kalitesinde grafikler vaad ediyor. Snapdragon 810 yongasetli akıllı telefonlar yavaş yavaş arttığı için gerçek manada bir ölçüm yapmak ileride mümkün olabilecek. 

Xiaomi, Mi Note modelindeki gibi 3090mAh gücünde bir bataryayı yeterli görmüş. Aynı kasada daha güçlü bir donanım barındıran Mi Note Pro modelinin batarya konusunda sıkıntı yaşayacağı akıllara geliyor ancak umarız Xiaomi çeşitli optimizasyonlarla bunu bertaraf etmiştir. 

Cihazda LPDDR4 RAM modülü yer alıyor. Bu bakımdan modülün daha hızlı ve daha az enerji harcayan bir yapıda olduğunu söyleyebiliriz. Bu da genel sistemin enerji tüketimine olumlu etki yapacaktır. Ayrıca 64GB depolama kapasitesi de eMMC 5.0 standardını temel almış. Bu standart daha hızlı ve daha az enerji tüketecek şekilde geliştirildi. 

Model ayrıca 450Mbps hızlarına kadar bağlantı imkanı sunan Cat.9 LTE altyapılarına da destek sunuyor. Bu açıdan yine ilk modellerden birisi diyebiliriz. Xiaomi Mi Note Pro modeli 532$ fiyat etiketine sahip. Ne zaman satışa çıkacağı ise açıklanmadı.  

• Mİ NOTE la tasarımı farklı mı aynı mı note un tasarımı resimler de daha güzel duruyor sanki ama cihaz özellikler olarak çok başarılı gözüküyor.

• bu biraz kazıkçılık olmuş birde başımıza pro çıktı normalde alınacak telefon bu diğer pro olmayan telefon göz boyamadan ibaret olmuş bunlarda zıvanadan çıktı iyice yakında iyice fiyatları arttırırlar ozaman o hayalleri başlarına yıkılır o zaman

• Ozellikler super olmus.(cozunurluk ve batarya haric)
    Cozunurlugu fhd de biraksalardi batarya da bizi dusundurmezdi.
    Fiyat konusu da biraz dusunduruyor.
    Ama tabii ki ulkemizdeki marka diye satilan amiralleri her turlu tokatlar.mi5'te daha iyilerini bekliyoruz xiaomi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamlar bildiğin ferrari yapmış batarya hariç eksik bulamadım.
    Umarım hızlı şarj vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alemburda34 -- 15 Ocak 2015; 10:38:11 >
  • Pronun fiyatını daha yüksek yapabilmek için note u normal seviyeden piyasaya sokarlar muhtemelen. Ama tabi ikiside güzel cihazlar olmuş. Ah birde Türkiye ye gelseler artık

• Xiaomi'nin uygun fiyatlı cihaz politikasını terk etmeye başladığının göstergesi.

Seneye Türkiye'ye geldiklerinde fiyat cazibesi kaçmış olacak.
  • Yabancı sitelerde ekran parlaklığı yüksekteyken bile daha az güç tüketen bir teknoloji kullanıldığı yazıyordu. Lg G3 e göre şarjının daha iyi dayanacağını düşünüyorum. Normal ve Pro modeli ikiside çok güzel olmuş. Ben oyun oynayan birisi olmadığım için Pro modelini düşünüyorum.

• Çerçeve yine sıfır degil. Alt ve üst taraftaki beyaz boşlukllar yine var

Özellikler çok iyi olmuş.Şu anda en iyi donanımlı telefon bu.

• Donanım olarak süper fakat tasarım olarak Mi Note daha iyi gibi geldi bana.

• alemburda34 kullanıcısına yanıt
    Evet var. Hem mi Note da hem de mi Note pro da hızlı şarj özelliği var

• Uacellat_62 kullanıcısına yanıt
    İyi bari oradan yırttık. Valla bende m7 var şarja bir koyuyorum bekle allah bekle gına geliyor. Hızlı şarj kesinlikle gerekli artık

• Donanım olarak ne kadar güzel bir telefon olsada asıl fiyat politikası bakımından kötü diyebiliriz. Artık eskisi gibi fiyat avantajını kullanmıcaklar gibi.

• alemburda34 kullanıcısına yanıt
    M7 yi ses olarak da aratmıyacak gibi duruyor. Ses çıkışı 92 khz/24 bit formatında. Es9018 ve opa1612 gibi ses yongaları ile elde ediliyor. Ses konusunda da Xiaomi çok iddialı.

• Hayırlı olsun 2. Jenerasyon

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xiaomi'yi sattıran F/P oranının yüksek olmasıydı. Performansı arttı ama fiyatı çok arttı Redmi'ye göre. Türkiye'ye gelse bile bu modellerin pek satacağını düşünmüyorum.
  • Şunu 2k yerine 1080 p yapsalarmış tadından yenmezmiş... Birazda pile takviye, 4000 mah seviyelerine, bomba olurdu...

• Note 4 bile 700 dolar, bunun 64 GB olanı ise 530 dolar, kalem olayı dışında fersah fersah daha iyi bir cihaz, bir 30 dolar daha ucuz olsa fiyatı da super olurdu.

• Türkiye'ye gelse peynir ekmek gibi satacağını iddia edeceğim bir telefon olmuş.

• Ben açıkcası bu fiyatla girerse patlama yapamayacağını düşünüyorum Note 4 gibi tam bir phablet cihazı varken .

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.