Şimdi Ara

Bürokrasilerle Sahiplenilmeyen Bir Türk Askeriyim !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

edit : güven duygusunu tamamen yitirdiğim için, silinmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OneStepAheaD -- 27 Mayıs 2015; 23:09:19 >

• O sürünen bölukte bende vardım dostum allah sabır versin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oGuxXx*

O sürünen bölukte bende vardım dostum allah sabır versin

amin dostum. o gözlükleriyle fiyakalı dolaşan herif yüzünden yaşamadığım şey kalmadı ve o, hala cezasız duruyor.
  • Hocam baştan sona okudum. Başınızdan çok kötü şeyler geçmiş. Cidden çok üzüldüm... Şimdi nasılsınız acaba? Geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: B3htin

Hocam baştan sona okudum. Başınızdan çok kötü şeyler geçmiş. Cidden çok üzüldüm... Şimdi nasılsınız acaba? Geçmiş olsun.

teşekkür ediyorum dostum. son durumum fix her gece kabus görüyorum, her gece ölüyorum yada öldürülüyorum, nefes darlığı yaşıyorum. heryere gerekli müraacatları yapmama rağmen halen hiç bir sonuç elde edemiyorum. "yukarıda hastalarım var, kısa kes" diye tepkiyle karşılaşıyorum. kısacası yaşamamı pek istemediklerini düşünüyorum.
  • OneStepAheaD kullanıcısına yanıt
    Maalesef heryer böyle artık. Ben de askerlik için ''aile doktoru''ma muayeneye gittiğime pişman olmuştum. Resmen insanı aşağılıyorlar. İnsan değeri ülkemizde maalesef bu kadar işte... Ve sesinizi çıkarıp ortalığı karıştıracak olursanız da ellerinde sizi mahvetmek için herşey mevcut...
  • aynen öyle. şu an bütün bunları anlattığım için beni vatan haini bile ilan edebilirler ancak ben vatan hainliğini hak edecek hiçbirşey yapmadım. ben sadece hizmet etmek istedim. bu ülkeden soğutturulduğuma mı yanayım, giden sağlığıma mı yanayım hiçbir şekilde ceza almadıklarına mı yanayım ? neye yanayım inan bilmiyorum. yazık, günah.
  • hocam komutanın cezası yüzündenmi bu hallere düşdünüz?

geçmiş olsun burada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dblackerr -- 15 Ocak 2015; 19:11:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Monster95

hocam komutanın cezası yüzündenmi bu hallere düşdünüz?

geçmiş olsun burada

Aynen öyle dostum. 22 Ağustos'tan itibaren hayatım karardı resmen.
  • Valla çok zor bir durum allah yardımcınız olsun sonuna kadar okudum çok kötü durumlarda kalmışsınız.

Zaten bu ülkede asker hiç bir zaman önemsenmedi bende sizin gibi gideceğim vatanı için canını verecek insanlardan biriyim konuyu gördükten sonra gözüm korkmaya başladı, egoist insanların tavırları yüzünden şu düştüğünüz duruma bakın inşallah en kısa sürede meslekten men edilir, sizinde allah yardımcınız olsun şuan durumunuz nasıl ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DALGIÇ ADAM

Valla çok zor bir durum allah yardımcınız olsun sonuna kadar okudum çok kötü durumlarda kalmışsınız.

Zaten bu ülkede asker hiç bir zaman önemsenmedi bende sizin gibi gideceğim vatanı için canını verecek insanlardan biriyim konuyu gördükten sonra gözüm korkmaya başladı, egoist insanların tavırları yüzünden şu düştüğünüz duruma bakın inşallah en kısa sürede meslekten men edilir, sizinde allah yardımcınız olsun şuan durumunuz nasıl ?

Çok sağol dostum. Biraz önce yukarıda da bahsettim, her gece kabus görmekten artık çok yoruldum. Dilerim Allah'tan çok iyi komutanlara denk gelirsin ve askerliğini, vatana duyduğun aşkla bitirebilirsin. Çünkü kimse, içindeki vatan aşkını egoistler yüzünden kaybetmek zorunda değil !

• quote:

Orijinalden alıntı: OneStepAheaD

quote:

geçmiş olsun burada

Hocam Benimde Ayaktada Sorun Vardı. Yeni Gidicem Ayak Ağrı Yapıyor. Hastaneye Gittik Film Çekildi Yandan Normalde Üstten Çekilse Gözüküyor Orda Personel Öylesine Çekti yamuk Sorunlu Ayak Filmle Gittim Orda Doktorun Yanına Askeri Hastanede Göster Ayağını Dedi Filme İnanmadı Galiba Gösterdim Sorun Yok Döver Gibi Söyledi Askere Elverişlidir Yazıyordu Kagıtta Elime Verdi. Evrakları Dogru Askerlik Şubesine Ordada Görevli Personel İlerde Ayaktan Çıkıcak Sorunlarda Askerin Şuçu Oldugu İbare Gördüm Şaşırdım Dedim Neden Böyle Birşeye İhtiyaç Duyuyorsunuz. İmzala Dedi İmzaladık. Bakalım Bekliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dblackerr -- 15 Ocak 2015; 19:33:09 >

• quote:

quote:

quote:

geçmiş olsun burada

Hocam Benimde Ayaktada Sorun Vardı. Yeni Gidicem Ayak Ağrı Yapıyor. Hastaneye Gittik Film Çekildi Yandan Normalde Üstten Çekilse Gözüküyor yamuk Sorunlu Ayak Filmle Gittim Orda Doktorun Yanına Askeri Hastanede Göster Ayağını Dedi Filme İnanmadı Galiba Gösterdim Sorun Yok Döver Gibi Söyledi Askere Elverişlidir Yazıyordu Kagıtta Elime Verdi. Evrakları Dogru Askerlik Şubesine Ordada Görevli Personel İlerde Ayaktan Çıkıcak Sorunlarda Askerin Şuçu Oldugu İbare Gördüm Şaşırdım Dedim Neden Böyle Birşeye İhtiyaç Duyuyorsunuz. İmzala Dedi İmzaladık. Bakalım Bekliyoruz.

İnşallah herhangi bir problem yaşamazsın. Gittiğin acemi birliğine götür filmini, eğer ağrı yaparsa hemen revire çıkıp sevkini iste. Asla ama asla bekleme, komutanların birkaç gün daha dayan falan diyebilirler acemi birliğinde.

• quote:

quote:

quote:

quote:

geçmiş olsun burada

Hocam Benimde Ayaktada Sorun Vardı. Yeni Gidicem Ayak Ağrı Yapıyor. Hastaneye Gittik Film Çekildi Yandan Normalde Üstten Çekilse Gözüküyor yamuk Sorunlu Ayak Filmle Gittim Orda Doktorun Yanına Askeri Hastanede Göster Ayağını Dedi Filme İnanmadı Galiba Gösterdim Sorun Yok Döver Gibi Söyledi Askere Elverişlidir Yazıyordu Kagıtta Elime Verdi. Evrakları Dogru Askerlik Şubesine Ordada Görevli Personel İlerde Ayaktan Çıkıcak Sorunlarda Askerin Şuçu Oldugu İbare Gördüm Şaşırdım Dedim Neden Böyle Birşeye İhtiyaç Duyuyorsunuz. İmzala Dedi İmzaladık. Bakalım Bekliyoruz.

İnşallah herhangi bir problem yaşamazsın. Gittiğin acemi birliğine götür filmini, eğer ağrı yaparsa hemen revire çıkıp sevkini iste. Asla ama asla bekleme, komutanların birkaç gün daha dayan falan diyebilirler acemi birliğinde.

Adamlar bişi yok dedi. ağrı yapıyor fazla ayakta ve çalışmadan sonra gözlerde bozuk uzağı göremiyorum muayenede söyleyemedim onu gerek yok dedim daha kötü oldu gözler

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

geçmiş olsun burada

Adamlar bişi yok dedi. ağrı yapıyor fazla ayakta ve çalışmadan sonra gözlerde bozuk uzağı göremiyorum muayenede söyleyemedim onu gerek yok dedim daha kötü oldu gözler

2 metre uzağı göremeyen adamları askere almışlardı. Söylesen de bir şey değişmez.

• sağlık ocağındaki aile hekiminin ettiği muayeneden ne olur ? bana " buraya ne yazayım " diye sordu, daha sonrada dur öylesine bide kalbini dinleyelim dedi :)
  • Ahhh ah askerde hastalanmak mı?Allah korusun.
    Benim de başıma neler geldi.
    Acemi birliğinde manisada 40 derecenin altında sıcakta eğitim yaptık bol bol, bir de çok hastalık vardı bölükte.Ben de ateşlendim bir gece revire çıktım, doktor yüzüme bile bakmadı bi ilaç verdi gönderdi.
    Aynı gece ateşlendim,sabah kalktığımda yanağımda kocaman bir yara vardı uçuk gibi ve o yaranın izi hala yüzümde duruyor.
    Allah herkesin yardımcısı olsun askerde, gerçekten gram değeriniz yok.
  • mesuthaksoy kullanıcısına yanıt
    O yüzden askere gidecek olan arkadaşlara tavsiyem, en ufak bir rahatsızlığınız dahi olsa gitmeden önce mutlaka askeri hastaneye gidip muayene olunuz. Sağlık ocağındaki muayeneleri kabul etmeyip, askeri hastanelerde muayene isteyiniz, sonra çok uğraşırsınız.
  • çok geçmiş olsun maalesef herkes insan değil bende kısa dönem olarak yaptım ve bizim kafa yapımız askerliğe uygun değil cahil olmadığımız için sorguluyoruz o yüzden de sıkıntı çekiyoruz sana tavsiyem askerşikayet sitesi var orada da bu durumu anlat ya da bir şekilde genelkurmaya ulaşmaya çalış zaten sen beyninde askerliği bitirmişsin hukuki mücadeleni sürdür
  • angelus1753 A kullanıcısına yanıt
    heryere başvurumu yaptım dostum, heryere. ancak hiç bir sonuç elde edemedim halen. sadece genelkurmay'dan telefon açılıp geçmiş olsun dendi, kimle hakkında şikayetçi olduğum soruldu ancak halen bi sonuç yok. çarşamba günü tekrar birliğime gönderiliyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.