Şimdi Ara

Samsung'un yeni Tizen işletim sistemli telefonu Z1 Hindistan'da piyasaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Samsung'un yeni Tizen işletim sistemli telefonu Z1 Hindistan'da piyasaya çıktı

Samsung'un Tizen işletim sistemli akıllı telefonları uzun süredir beklenmesine rağmen piyasaya çıkamamıştı. Ardından Samsung'un akıllı televizyonlarda Tizen kullanacağını açıklamasıyla akıllı telefonlarda sisteme yer vermeyeceği düşünülüyordu. Ancak bugün Hindistan için duyurulup satışa çıkan Z1 modeli beklentileri boşa çıkardı.

Tizen 2.3 işletim sistemiyle çalışan akıllı telefon giriş seviyesine konumlandırılabilecek teknik özelliklere sahip. 4 inç ekran paneli bulunduran cihaz 4 GB depolama alanı ve 768 MB RAM ile birlikte 1.2 Ghz hızında çalışan 2 çekirdekli Cortex A7 tabanlı Spreadtrum SC7727S işlemcisini bünyesinde barındırıyor. Cihaza grafik birimi olarak Mali 400 eşlik ediyor. Hafızası SD kart ile arttırılabilen cihaz 3.1 MP arka kameraya sahip ve VGA ön kamerası bulunuyor. Samsung Z1, 5700 Hint rupisi (210 Türk Lirası) fiyat etiketine sahip.

Tizen işletim sisteminin cihaza yüksek pil performansı, hızlı açılma süresi ve yüksek internet performansı sunduğu söyleniyor. Cihazın kullanıcılar açısından nasıl değerlendirileceği merak konusu.

• Sonyden dava bekliyorum

• Tasarım olarak felaket olduğunu kabullenmek lazım. Bu arada o kamera ne öyle
  • Bu telefon ilk tizen değil ki ilk tizen sadece z olan telefondu ve sadece Rusya'da satışa çıktı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada haberi ön kamerası VGA şeklinde düzeltirseniz daha iyi olur. gsmarena ve phonearena da öyle yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sıkörtıl

Bu arada haberi ön kamerası VGA şeklinde düzeltirseniz daha iyi olur. gsmarena ve phonearena da öyle yazıyor.

Merhaba,
    Teşekkür ederim düzenledim
  • 200-250 lira arası için gayet güzel bir alet. Türkiye'de o fiyata tuşlu telefon bile zor alınıyor.

• 2 ay sonra google da en çok arananlar;

Samsung Z1 Android kurma

Z1 android kurma

Z1 için uygulamalar

• İlk gelen ön inceleme videolarındaki gibi akıcılığını korursa ne s4 ne s5 e gerek kalır. Samsung yazılımı bu hızla geliştirirse Android için güzel bir alternatifi olur her zaman elinde.

• Bu tasarımı yapan ekip mezarda ters döner herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sıkörtıl

Tasarım olarak felaket olduğunu kabullenmek lazım. Bu arada o kamera ne öyle

200 liraya bu kadar oluyor

• Sony dava açsa şaşmam yani

• quote:

Orijinalden alıntı: 0MG90

Sony dava açsa şaşmam yani

Haksız da değiller isim mi bulamadılar. Tiz1 de tz1 de.

• Microsoft a nisbet yapmış. biz daha çöpünü yaparız gibisinden.
  • Tizen'den umutluyum...

• Flash tvde satılan ixperia K5 gibi bir şey olmuş bu ya. Çakmanın da çakması vardır hani onun gibi olmuş. Koy tezgaha çakma Samsung diye sat. Markanın imajını düşünür az insan bu ne rezalet.

• Model güzel değil, donanım da öyle fakat Tizen için aynı şey söylenemez, düşük donanımla canavar gibi çalışıyor. Yakın zamanda daha yüksek donanımlı Tizen OS cihazlar çıkacaktır.

• 210 liradan bahsediyoruz bence böyle çalışan bir cihaz için gayet yeterli özellikler

• Tizen'e başlangıç için gayet iyi bir tercih. Amiral gemisi modellerden girmemesi doğru bir karar. Samsung'un Android'ten kopmasını sağlayacak kadar büyümez ama yine de farklı bir kulvar oluşturabilir kendi içinde.

• bildiğimiz meego değil mi bu ya çok sevdiğim bir arkadaşımın n9 u vardı taş gibi sistemdi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.