Şimdi Ara

Uydu alıcısı almak gerçekten bu kadar zor mu?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
2.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostlar merhaba, dün eve bir led tv aldım sadece haber ve dizi izlemek için kullanılacağından samsung 40' 5203 aldım, şu an evde next uydu alıcısı var kanal geçişleri hızlı ve tüplü tvde gayet netti, memnunduk, ama 40' tvye bağlayınca hd kanalları desteklemiyor ve sd kanallar çamur gibi oldu.
    Kısacası uyduyu değiştirmek lazım, fazladan yeni konu açmak istemedim eski konulara bakayım illa bi tavsiye vardır dedim ama iki saattir okuyorum forum çöplüğe dönmüş neredeyse ama adam akıllı bir bilgiye ulaşamadım, bi yorumda bi tavsiye görüyorum tamam bu iyiymiş diyorum başka bir konuda bakıyorum aynı cihaz yerlere vurulmuş.
    Next minix hd black plus, next minix hd cool, next minix hd amigo bu cihazlar en uygun olanları sanırım.
    Kanal geçişleri hızlı, HD yayınlardan ziyade SD yayınları net gösteren mini bir uydu alıcısı yok mu? bu konu gerçekten bu kadar karışık mı? Yoksa ben mi çok şey istiyorum?
    (Bütçe max 200tl)

• quote:

Orijinalden alıntı: havacı27

Dostlar merhaba, dün eve bir led tv aldım sadece haber ve dizi izlemek için kullanılacağından samsung 40' 5203 aldım, şu an evde next uydu alıcısı var kanal geçişleri hızlı ve tüplü tvde gayet netti, memnunduk, ama 40' tvye bağlayınca hd kanalları desteklemiyor ve sd kanallar çamur gibi oldu.
    Kısacası uyduyu değiştirmek lazım, fazladan yeni konu açmak istemedim eski konulara bakayım illa bi tavsiye vardır dedim ama iki saattir okuyorum forum çöplüğe dönmüş neredeyse ama adam akıllı bir bilgiye ulaşamadım, bi yorumda bi tavsiye görüyorum tamam bu iyiymiş diyorum başka bir konuda bakıyorum aynı cihaz yerlere vurulmuş.
    Next minix hd black plus, next minix hd cool, next minix hd amigo bu cihazlar en uygun olanları sanırım.
    Kanal geçişleri hızlı, HD yayınlardan ziyade SD yayınları net gösteren mini bir uydu alıcısı yok mu? bu konu gerçekten bu kadar karışık mı? Yoksa ben mi çok şey istiyorum?
    (Bütçe max 200tl)

maalesef bu yeni tvlerde bu sıkıntı var kanal hd olmadiktan sonra sd yayini cok kotu bide forumda fatih mmc, hd satış onlara danisabilirsin yardvi olur sana

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • havacı27 kullanıcısına yanıt
    Aynı dertten muzdaripiz, Yeni tv aldım eski tv de cam gibi olan görüntü yeni tv de berbat. eski tv lcd 55 ekrandı şimdiki lcd 102 ekran. Nasıl bi uydu alıcısı alacağımı bilmiyorum.
    Televizyonun dahili uydu alıcısını kullansanız?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AdmGdk

Televizyonun dahili uydu alıcısını kullansanız?

5203 de dahili uydu alıcısı yok malesef
  • iyi görüntü için yapacağınız şeylerden biri dijital platformlardan maalesef hizmet almak. uydu cihazı almak pek mantıklı değil .. tabi bütçe meselesi de var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi computeron -- 14 Ocak 2015; 21:46:30 >
  • Yok hocam ben bi kaliteli uydu cihazı alayım bi daha da faturaydı felandı uğraşamam, ayrıca forumda gezinirken farkettim yeni yıl zamlarıyla birlikte bir çok arkadaş digiturk dsmart vs üyeliklerini iptal ettirmiş uydu cihazı arıyorlardı...
  • hepsidijitale danış diyorum ben onlarla danışarak uydu cihazımı aldım gayet memnunum
    Arkadaşlar son yıllarda HD cihazların yaygınlaşması ve ucuzlaması ile kar marjları düşen firmalar çareyi ucuz yollu ve farklı tasarımlı hd cihazlar çıkarmakta buldular. Eskisi gibi görüntü kalitesi için kaliteli ekipman kullanan cihaz sayısı neredeyse hiç kalmadı. Ben zaten hatırlamıyorum. Bu bahsettiğim durum yurtiçinde satılan uydu alıcıların tamamı için geçerlidir. Zaten bu yüzden bu konularda araştırma yapanların bir kısmı yurtdışından cihaz getirme yoluna bile gitmiştir.

Belirttiğiniz fiyat baremi(max. 200 tl) için konuşacak olursak forumda Neta 6400, Sunny 14100-14200 ve muadilleri ile bir de Jameson 3004 modeli araştırılabilir. Tabii ki bu cihazların da dezavantajları var. İyi araştırınız. Maalesef artık görüntü kalitesi yüksek cihaz tavsiyelerinin karşılığı Türkiye'de boş kalıyor. Dikkat ederseniz forumda üstad diye tabir edilen bazı kişiler de artık cihaz tavsiyesinde bulunmuyorlar.
  • Ne aldığını yazsaydın fikir verebilirdin

Next, sunny, atlanta gibi cihazların HD versiyonlarını alabilirsin
    Fiyat limitin de önemli aslında
  • TiSKE kullanıcısına yanıt
    gigablue 800 eu plus 725 tl 11 ay önce aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: fredydexter

gigablue 800 eu plus 725 tl 11 ay önce aldım

goruntu kalitesi nasil kanal.gecis hizi nasil.bu ikisi.kotu oldu mi ben uyuz oluyom uydu cihaizni alip.cope atasim gelir

• mutalvarol M kullanıcısına yanıt
    görüntü kalitesi 10 numara zaten ilk çıktıgında forum sitelerinde tanıtıldı HD olarak yayın mükemmel öyle dandik degil buradan bakabilrisn
    http://www.hepsidijital.com/GIGABLUE-HD800-UE-PLUS_314480.html#0
    fiyatı düşmüş
  • Evet zor arkadaş. Herkes yüzde 200 kâr peşinde. 500 TL'ye satılan uydu cihazlarının muadili Çin'den 120-150 tl arası.trdeki 1000 tl uydu cihazları Çin'de 300-400 tl arası. Yurtdışından al ben gigablue 800 se aldım 500 TL'ye .2 senede 4 defa arıza yaptı. Çin'den almış olsaydım 3 defa alma lüksüm vardı. Servis ile bogusacagina al Çin'den bak keyfine .bozulsun birdaha al.baska önerilerde dikkate alma.bir sürü çok bilmiş Tacirler atlar benim yazdıklarıma. Kazıklanma arkadaş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahim32 -- 15 Ocak 2015; 10:52:55 >
  • ibrahim32 İ kullanıcısına yanıt
    Eskiden kaliteli uydu alıcı bulabiliyorduk. Şimdi ise piyasa dandik çin çipsetli mal dolu. Aynı malı birkaç marka olarak buluyorsun. Adamlar aynı boardun üzerine farklı kasa giydirip isim bastırıp satıyorlar. Gerçekten seçim yapmak zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 15 Ocak 2015; 10:41:22 >
  • profesyonel bişey arıyosan next machine 3d öneririm ama fiyatı biraz tuzludur.
  • 200 TL aralığında tavsiye edebileceğimiz cihazlar

Mini cihazlardan 3 model önerebilirim

1-) baff 6600 hd
    2-) baff 6700 hd
    3-) Dreamstar dreammini hd iptv

Bu 3 odelde sunplus işlemcili desteği iyi ve mini cihazlarda en stabil çalışan işlemcili cihazlardır.

Ancak yinede bütçeniz doğrultusunda öncelikle kasalı cihazları tercih etmenizi öneririz. Kasalı cihazlarda ısınma sorunu yaşamazsınız cihazın ömrü daha uzun olur. Donanımı daha iyi olur.

Kasalı cihazlardan 200 tl ye kadar bütçenize uygun olanlar

1-) Goldmaster 1010 HD
    2-) Silvermax 12800 HD
    3-) Neta 6400 HD

Ancak bütçenizi biraz daha zorlarsanız şu modelleride alabilirsiniz

1-) Hiremco Chipbox veya Turbo hd
    2-) Goldmaster 1060 HD
  • Hocam öncelikle cevap için teşekkürler
    1-Kasalı cihaz tavsiye etmenizin bi sebebi var mı lcd tv de kasalı cihaz pek hoş durmuyor mini cihazlar kasalı cihazın kalitesini vermez mi?
    2-bu önerdiğiniz baff marka cihazlar orjinal alman mı ?
    3-Mini cihazları inceledim ama pek bi şey anlamadım ilk yorumda bahsettiğim mini nextlerden daha mı iyi?
    Sizin satış siteniz nedir hocam ürünü de ordan alalım hepsidijital.com mu?
  • Sunny ler fena durmuyor bi bakayım
  • mini uydu alicisi almayin isinma,donma ,bozulma sorunlari yasaniyor

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.