Şimdi Ara

Google Play geçtiğimiz yıl App Store'dan daha fazla büyüme gösterdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Google Play geçtiğimiz yıl App Store'dan daha fazla büyüme gösterdi

appFiguresa isimli mobil uygulama araştırma şirketi 2014 yılında mobil uygulama mağazalarına ilişkin raporunu yayınladı. Raporda ilk dikkat çeken nokta Google Play uygulama mağazasının ilk defa bir yıl içinde yeni yayınlanan uygulama sayısında App Store'u geride bırakmayı başarması oldu.

Geliştirici sayısı 388 bine ulaşan Google Play'i 282 bin geliştirici ile App Store ve 48 bin geliştirici ile Amazon uygulama mağazası takip etti. Google Play bir önceki yıla göre %200'ü aşan büyüme rakamına ulaşırken Amazon'un büyüme oranı %190, App Store büyüme oranı ise %160 seviyesinde oldu.

Google Play geçtiğimiz yıl App Store'dan daha fazla büyüme gösterdi

Ayrıca en çok uygulama barındıran mağaza da 1.43 milyon uygulama ile Google Play oldu. App Store 1.21 milyon uygulama barındırırken geçtiğimiz yıl %90 lık artış gösteren Amazon uygulama mağazası 293 bin uygulamada sayısına ulaştı.2015 yılında daha da yaygınlaşması beklenen akıllı saatlerinde uygulama sayısını daha da arttıracağı düşünülüyor. 

• Bilmem kaç marka bilmem kaç modelle anca 2014'te mi daha fazla büyüme göstermiş?

Heee iyi...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows phone ezik kalmış. Amazon diye bir işletim sistemi bile onu geçmiş. Ah be microsoft biraz cömert ol da geliştiriciler sana gelsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEKIN corp.

Windows phone ezik kalmış. Amazon diye bir işletim sistemi bile onu geçmiş. Ah be microsoft biraz cömert ol da geliştiriciler sana gelsin.

Merhaba,
    Araştırmada Windows Phone ile ilgili bir veri bulunmuyor. dahil edilmediği için rakamlar yer almıyor.
  • Google AppStore'u geçmek için önüne gelenin uygulamasını oyununu alırsa büyür tabi. İçerikte hangi market daha kaliteli?

• Sayıya değil içeriğe bakmak lazım.şahin park etme oyunlarıyla geçer tabi.hem ios sadece apple cihazlarında var.android ise bir çok firmanın kullandığı bir işletim sistemi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı uygulamanın 10 tane kopyası yayınlanıyor. Normal.

• quote:

Orijinalden alıntı: Okisht

quote:

Windows phone ezik kalmış. Amazon diye bir işletim sistemi bile onu geçmiş. Ah be microsoft biraz cömert ol da geliştiriciler sana gelsin.

Merhaba,
    Araştırmada Windows Phone ile ilgili bir veri bulunmuyor. dahil edilmediği için rakamlar yer almıyor.

Neden dahil edilmemiş acaba
    Oysa amazondan büyük olmalı.

• google iki yüzlü türk düşmanı bir firmadır üçüncü dünya ülkelerinden bile paralı uygulama kabul edrken türkiye gibi dünyanın en büyük 17. ekonomisinden uygulama kabul etmemektedir üstelik bir çok google hizmeti de türkiyeye ya geç geldi ya da hiç yok apple ise uyguladığı yüksek geliştirci ödemeleri yüzünden gözümden düşmüştür üstelik te yeni zamlar yolda amazon hakkında bir bilgim yok ama sanırım 293 bin uygulama wp uygulamalarıyla başa baş.androidin çakma store u bile bazı işletim sistemleri ile yarış edebiliyor mobage de var üstelik çinli play store.

• Kamyon Sürme, Tofaş Park etme gibi uygulamalarla geçse ne olur? İçerik konusunda App Store çok çok önde.

• quote:

Araştırmadan bilmeden konuşmak ne kadar kolay dimi Amazon'un işletim sistemi diye bir şey yok. Fire OS diye Android 4.4 Kitkat modlaması bir sistem var. Amazon bu sistemde Google Play Store yerine Amazon App Store'u koyuyor ve Play Store'daki tüm uygulamaları tek tek test edip kendi sistemlerine geçiş izni veriyorlar.

Yani burda Amazon WP'yi geçmiş diye bir yok

Ekleme: Konuyla ilgili olarak, iOS'taki oyunların 1 tanesi bile Play Store'daki 5-10 oyuna denk gelir. Bunu bilmeyende yok zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biyturs_OnSr -- 13 Ocak 2015; 22:22:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Biyturs_OnSr

quote:

Araştırmadan bilmeden konuşmak ne kadar kolay dimi Amazon'un işletim sistemi diye bir şey yok. Fire OS diye Android 4.4 Kitkat modlaması bir sistem var. Amazon bu sistemde Google Play Store yerine Amazon App Store'u koyuyor ve Play Store'daki tüm uygulamaları tek tek test edip kendi sistemlerine geçiş izni veriyorlar.

Ekleme: Konuyla ilgili olarak, iOS'taki oyunların 1 tanesi bile Play Store'daki 5-10 oyuna denk gelir. Bunu bilmeyende yok zaten

Hocam ben haber de görmedim diye öyle yazdım. Araştırma da wp nin olmaması çok ilginç.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Biyturs_OnSr

quote:

Hocam ben haber de görmedim diye öyle yazdım. Araştırma da wp nin olmaması çok ilginç.

Gözler Windows 10'da O yüzden WP şu günlerde pek ilgi görmüyor olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlkanExclusive

Bilmem kaç marka bilmem kaç modelle anca 2014'te mi daha fazla büyüme göstermiş?

Heee iyi...

Onlarca market yok? Google Play tek.
  • Bir uygulamanın 100 tane parodisini yaparlarsa; uygulama diye saçma sapan şeyler koyarlarsa tabikide geçerler App Store'u. Fakat App Store'da ki içeriğin kalitesinden bahsetmeme gerek yok sanırım

• Android sisteminin kendisi ve marketi dahil çöplükle dolu.

• google markette işe yaramayan abuk sabuk bir sürü app var. önüne gelen her app'yi kabul etmemesi lazım google'ın. apple store daha kaliteli.
  • Herkesin dediği gibi kaliteli uygulama önemli. O kadar fazla saçma sapan uygulama dolu ki market 15 yaş altı veletler işgal etmiş durumda marketi.

Uygulama yorumlara girmiyorum bile :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Google market çöp diyenler için ip4s kullanıcısı olarak appstore'da da hiç bir şey yok. Farklı ve ilgi çekici hiç bir şey bulamadım
  • Android markette temalar ve duvar kağıtları hala uygulamadan sayılıyor mu? Sayılıyor ise çok normal. :D

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.