Şimdi Ara

Peugeot 407 almayı düşünüyorum, yardımcı olur musunuz?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba... Yarın bir 407 almayı planlıyorum. Araç bilgileri :

1.6 HDI Comfort 2008 model 170.000 de 1 kapı önden Boyalı
    Son fiyat : 30.500

Araç kilometresi çok yüksek ama çok bakımlı olduğu söyleniyor. Satan kişi tanıdık sayılır. Piyasa uçtuğu için bu paraya ya Yüksel km li temiz , yada düşük km li kötü araçlar var. Birkaç tane 120.000 civarlarında 28.000 TL dolaylarında araç baktım, içine köpek bağlasanız durmaz...

Sorularım :

1- Araç bakımlı olması göz önünde bulundurularak 170.000 km yi nasıl yorumlarsınız ? Turbo, enjektör vs. Pahalı aksamların durumunu usta anlayıp bilgi verebilir mi ve onay verirse alınır mı ?

2- Bakımlı bir 407 kronik olarak ne gibi sorunlar çıkartabilir ?

3- Genelde D Sınıfı bir araç işletme maliyeti olarak fazladır. Fakat bu araçta 1.6 HDI motor var. Aynı motor 307,308 gibi C Sınıfı araçlarda da var. İşletme maliyetleri Arasında fark var mıdır ? Örneğin periyodik bakımları(özel serviste) , çıkabilecek olası meknanik arızaların onarım ücretlerini kıyaslarsak arada ne gibi bir fark olur ? Far vs. Gibi Parçalar elbet pahalıdır...

4. 1.6 HDI 407 nin bakım aralığı nedir ? Aracın ağır bakımları hangi km dedir ve 170.000 deki bir Aracın periyodik bakımları dışında hangi parçalarının değişmesi beklenir ? Aracı kontrol ettirirken ... , ...' Ları değişti mi diye sormam gereken parçalar nelerdir ?

5. Ankara' da yarın bu aracı göstereceğim, detaylıca mekaniğine bakabilecek ve bana varsa sıkıntılarını söyleyebilecek bir usta veya özel servis tavsiyeniz var mıdır ?

Son olarak gerek forum üyesi gerekse tanıdığınızdan satılık Güvenilir ve az kilometreli satılık bir 407 var mıdır ?

Şimdiden teşekkürler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Öncelikle hakkınızda hayırlısı olsun.

Araç bakımlıysa kilometresi kafanızı karıştırmasın.Enjektörleri,turbosu,mazot pompası gibi yüksek masraf açabilecek parçalar motor ve yürüyen aksamı iyice kontrol edilip onay verildikten sonra bence her araç alınır/ satılır.

Aynı aracın 2007 1.6 hdi executive donanımlısını kullanıyorum.Denk getirirseniz bu paketi tavsiye ederim.
    Kronik olarak klima yönlendirme klapelerinin kırılıp soğuk sıcak geçişini yapamaması
    Orta konsoldaki ekran turuncu ise araç ısınınca yazıların silinmesi ( 2008 ise renkli olduğunu tahmin ediyorum,renkli ekranda sorun yok)
    Bakım periyotları 15.000 km. 260tlye rutin bakımını yaptırmıştım.
    Bende ankaradayım aracı atisandaki vatan peugeot'ta kontrol ettirebilirsiniz,konularında uzman,bilinçli ve tecrübeleri arkadaşlar.

Allah ağız tadıyla binmeyi nasip etsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bestcooll

Öncelikle hakkınızda hayırlısı olsun.

Araç bakımlıysa kilometresi kafanızı karıştırmasın.Enjektörleri,turbosu,mazot pompası gibi yüksek masraf açabilecek parçalar motor ve yürüyen aksamı iyice kontrol edilip onay verildikten sonra bence her araç alınır/ satılır.

Aynı aracın 2007 1.6 hdi executive donanımlısını kullanıyorum.Denk getirirseniz bu paketi tavsiye ederim.
    Kronik olarak klima yönlendirme klapelerinin kırılıp soğuk sıcak geçişini yapamaması
    Orta konsoldaki ekran turuncu ise araç ısınınca yazıların silinmesi ( 2008 ise renkli olduğunu tahmin ediyorum,renkli ekranda sorun yok)
    Bakım periyotları 15.000 km. 260tlye rutin bakımını yaptırmıştım.
    Bende ankaradayım aracı atisandaki vatan peugeot'ta kontrol ettirebilirsiniz,konularında uzman,bilinçli ve tecrübeleri arkadaşlar.

Allah ağız tadıyla binmeyi nasip etsin.

Öncelikle cevabınız için çok teşekkürler... Vatan Peugeot'u araştırma yaparken söyledi birçok yer. Fakat sanırım 2 adet Vatan varmış. Size zahmet olmaz ise bana adres ve varsa telefon bilgisini yazabilir misiniz ?

• Bahsettiğim vatan peugeot http://www.vatanpeugeot.com adresindeki servistir.Bende aracımı yeni aldığım ve peugeot'u tanımadığım için iyi bir servis ararken buldum.Sahibi hayrettin bey araçla ilgili en ufak detayda yardımcı oluyor.Aracı götürmeden önce arayıp görüşürseniz sizi kıracaklarını zannetmiyorum.
  • Arabayı alırken kendine birde usta ayarla çünkü sanayide çok işin olacak

• Temiz bakılmış bir peugeot 407 asla üzmez.az km li olmasına ve temiz kullanılmışına denk gelmen gerekir.şans işi birazda.hatasız alırsın bir hafta sonra turbo arızalanır belli olmuyor böyle şeyler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pog

Arabayı alırken kendine birde usta ayarla çünkü sanayide çok işin olacak

Bu cevabi neye gore vardin ?.. tecrubelerini paylasmani temenni ederim ?..

Bu arada araci alan arkadas hayirli olsun 10 numara keyifli bir arac aldi. Bunu zamanla kullandikca kendinizde goreceksiniz ...

• Kullandığım için vardım bu kanıya. Gemi bir araba ancak gel gelelim sorunlu bir araba.zaten 2. El piyayasi durumun özetlemiyor mu

• Kardes kullandiysan sorunlu nsl dersin anlamiyorum ?..

Bakimsiz dokuk bir araca denk geldiysen olabilir ama sorunlu bir arac degil. Bu duruma en iyi cevabi 4 yillik bir kullanici verebilir. Albati kardesim yorumunu bekliyorum ...

• orhan1461 kullanıcısına yanıt
    Hocam desteksiz atanların yorumlarının bir kıymeti yok, cevaba da lüzum yok.
  • Arkadas ne yapti acaba aldimi araci ?..

• ben de üç yıldır 308 1.6 hdi 110 bg modeli kullıyorum. şimdi bu civata yığını ne ara araba oldu bunu kestirmek zor. yıllık bakım maliyetleri, olası problem durumları (egr valfinin yerini gösterebilene ve hatta söküp takabilene peco ustası denilir o derece shitty bir araç yani), dizel partikül filtresinin dolması ve bakımının aşırı pahalı olması, araçta dokunduğunuz her yerin kalitesiz algısını körüklediği bir civata yığınından bahsediyoruz. Ayrıca plastiği de çok sever bu fransızlar. kadınları güzel yapmak için kullanılan silikon misali sürekli kalitesiz plasitklerle bağlanmış kalitesiz bir araç...hiçbir şekilde almayın hiçbir şekilde..tavsiye etmiyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.