Şimdi Ara

Hedeflerime her zaman engel çıkıyor daraldım artık

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 16 yaşındayım, yıllardır havacılıkla uğraşıyorum, bir meslek lisesinin bilişim bölümündeyim isteyerek girdim, programlamayla uğraştığım ve iyi olduğum için de. Gerçi anadolu lisesine giremezsem bilişim okurum diye düşünüyordum.

Neyse uzatmadan konuya gireyim, bu pilot olma hayalime her zaman engel çıkıyor sıkıldım artık, Savaş Pilotu olmak istiyordum, HHO meslek lisesinden almıyor, sivil havacılığa yönelmeye başladım, sivil pilot olmak istiyorum artık ama bu seferde boy sorunu, 1.65 cm boy istiyorlar en az, benim ise 1,55 hayatımın büyük bir bölümü son bir kaç yıldır boy takıntısı yapmakla geçmişti ama havacılık için değil, 1 yıldır bu sorunumu çözdüm artık boyumu takmıyorum ama bu sefer taktıracak başka bir neden çıktı yine ve içimde aşkı olan bir şey için hem de, havacılık.

Bu yıl, böyle eksikliklerle havacılık hedeflerimi içime atmak zorunda kaldım. Ve hedefim kalmadı e tabi bu da derslerimi aşırı etkiledi, küçüklüğümden beri ailevi sorunlarım vesaire habire okul değiştirmek ve bunun getirdiği zorluklarla okudum ilk okulu, 8. sınıfa kadar okul değiştirdim, bazı zamanlar teşekkür alabildim, geçen yıl artık tamamen havacılık aşkıyla çalışarak derslerimi daha iyi seviyeye ve asla yapamayacağımı sandığım matematikten okulda en iyi ortalamayı (98 küsür bir şey) yaparak bu sorunları aştım, boyumu bu yıla kadar hiç ölçmemiştim 165 falan varımdır diye düşünüyordum ancak 1,55 miş (kendi mezura ile ölçtüm) , şimdi hiç bir hedefim kalmad, okulda bölüm dersleri en iyi olan benim, programlama da daha da iyiyim 1,5 yıldır uğraşıyorum. Bilgisayar Müh. vesaire de isterim ama havacılık daha ön plandaydı, giremezsem sadece puanla elenmek vesaire gibi sonuçlarla bilgisayar mühendisliğine yönelmeyi düşünüyordum.

Şu anda 5 tane ya da 6 tane zayıfım var ne yapacağım bundan sonra ne için çalışacağım hiç bilmiyorum, çok daraldım.

Okusanızda okumasanızda farketmez sadece içimi dökmek istedim.

• Evet, ancak dediğim gibi, havacılık böyle fiziki bir sebepten giremediğim için içimde ukte kaldı, puanla giremesem ilerde böyle hissetmem ama, çok acı verici böyle bitmesi. Hiç bir şeyle ilgilenesim gelmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Havacı

16 yaşındayım, yıllardır havacılıkla uğraşıyorum, bir meslek lisesinin bilişim bölümündeyim isteyerek girdim, programlamayla uğraştığım ve iyi olduğum için de. Gerçi anadolu lisesine giremezsem bilişim okurum diye düşünüyordum.

Neyse uzatmadan konuya gireyim, bu pilot olma hayalime her zaman engel çıkıyor sıkıldım artık, Savaş Pilotu olmak istiyordum, HHO meslek lisesinden almıyor, sivil havacılığa yönelmeye başladım, sivil pilot olmak istiyorum artık ama bu seferde boy sorunu, 1.65 cm boy istiyorlar en az, benim ise 1,55 hayatımın büyük bir bölümü son bir kaç yıldır boy takıntısı yapmakla geçmişti ama havacılık için değil, 1 yıldır bu sorunumu çözdüm artık boyumu takmıyorum ama bu sefer taktıracak başka bir neden çıktı yine ve içimde aşkı olan bir şey için hem de, havacılık.

Bu yıl, böyle eksikliklerle havacılık hedeflerimi içime atmak zorunda kaldım. Ve hedefim kalmadı e tabi bu da derslerimi aşırı etkiledi, küçüklüğümden beri ailevi sorunlarım vesaire habire okul değiştirmek ve bunun getirdiği zorluklarla okudum ilk okulu, 8. sınıfa kadar okul değiştirdim, bazı zamanlar teşekkür alabildim, geçen yıl artık tamamen havacılık aşkıyla çalışarak derslerimi daha iyi seviyeye ve asla yapamayacağımı sandığım matematikten okulda en iyi ortalamayı (98 küsür bir şey) yaparak bu sorunları aştım, boyumu bu yıla kadar hiç ölçmemiştim 165 falan varımdır diye düşünüyordum ancak 1,55 miş (kendi mezura ile ölçtüm) , şimdi hiç bir hedefim kalmad, okulda bölüm dersleri en iyi olan benim, programlama da daha da iyiyim 1,5 yıldır uğraşıyorum. Bilgisayar Müh. vesaire de isterim ama havacılık daha ön plandaydı, giremezsem sadece puanla elenmek vesaire gibi sonuçlarla bilgisayar mühendisliğine yönelmeyi düşünüyordum.

Şu anda 5 tane ya da 6 tane zayıfım var ne yapacağım bundan sonra ne için çalışacağım hiç bilmiyorum, çok daraldım.

Okusanızda okumasanızda farketmez sadece içimi dökmek istedim.

Para çoğu kapıyı açar.. programlama da günümüz ve geleceğin iyi getirisi olan işlerinden birisi.. sana önerim, özel bir üniversiteyle görüş ve bilgisayar mühendisliği ya da bilgisayar programlama noktasındaki burs olanaklarını araştır. Dil vs ikincil unsurları da halledip alanında kendini geliştirdin mi havacılık için önüne oldukça fazla imkan çıkar.. hayat karşına birçok sefer farklı ve o an için aşılmaz olan engeller çıkarıyorsa o işin zamanı değildir, suyun akışına göre yol almayı dene..

Bu arada.. senin yaşındakilerin bir kısmı kiz peşinde koşuyor bir kısmı da kavga gürültü vs vs.. sen ise geleceğini planlamak için uğraşıyorsun. Allah muvaffak etsin kardeşim..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• trustem.111 kullanıcısına yanıt
    Dil sıkıntım yok, İngilizcem çok iyi, Amerikadan görüştüğüm insanlar var. Programlama için her donanıma sahibim ama sanırım döngü bu şekilde ilerliyor neyi az istersen ona göre becerilerin ve olanakların gelişiyor, neyi hayatının merkezi olarak kuruyorsan onu az isteyenlerin olanaklarının dahilinde oluyor. Havacılık hayatımın merkezindeydi hiç bir zaman para kazanayım iyi para var diye de düşünmemiştim uçma isteğiydi, cümleleriniz çok doğru ancak.

İlk defa bu kadar derinden sarsıldım hayatım boyunca, bu da benim bu dünyadaki imtihanım sanırım. Alışmam için zaman gerekecek gibi. Anneme de mahçup olmak istemiyorum o da benim için çalışıyor, ilerde emeklerinin karşılığını vermem gerek, teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.
  • Abicim öncelikle pes etmek yok. Genlerlede alakalı olmakla birlikte 18-19 yaşına kadar 10 - 15 cm uzama olasılığın yüksek tabiki sporla aran varsa.
    Sana bu konudada baskebolu tavsiye edebilirim.Sıra geldi havacılık aşkına Arkadaşında söylediği gibi para her kapıyı açar.Önce biriktirmen gerekecek ama.
    Askeri yönden tren zaten kaçıyorda sivil havacılıkta pilot olma imkanın Türkiyedede var yurt dışındada Parasıyla olunuyor tabiki Yanlış yönlendirmiyeyim sen araştırırsın
    fiyatlarını .Diyeceksinki niye mesaj attın abim.????? Azmin elinden hiçbirşeyin kurtulmayacağına inananlardanım da ondan.Yaşın daha genç erken pes etmeyeceksin.
    Önce üzerine düşenleri yap hele boyda hallolacak diğer istediklerinde.Ama çok çalışmak şart.Bu arada senin girmek istediğin yerden yeni emekli olmuş biri olduğumdan
    dikkatimi çektin.Dediğim gibi canı gönülden inanıyorum ki sendeki bu istek elde etmek istediklerini sana getirecektir.Ama dediğim gibi yatarak olmaz.Allaha emanet ol kardeş

• endr1903 E kullanıcısına yanıt
    Şuan İzmir uçuş okulundasınız sanırım?
  • Bu arada bunu yazmamın bir nedenide bundan 3 yıl sonra ( Tüh boyumda uzayacakmış neden hayallerimin peşinde koşmadım ) diye hayıflanmanı istememem.Dediğim gibi
    önce istek sonra cesaret ve enson bunları elde etmek için çooookkkk çalışmak gerekir. Erkenden pes etmek ne sana, ne seni yetiştirenlerin sana olan inancına yakışmaz abim. Sevgilerimle
  • Benim kim olduğumun ne olduğumun hiçbir önemi yok abim .Biz defteri kapattık.Sizler geleceğinizi akıllıca dizayn edin yeter.
  • endr1903 E kullanıcısına yanıt
    1 haftadır tekrar cesaret kazandım. Anadolu Üniversitesi pilotaj için tekrar azmim yerine geldi. Sivil Havacılık peşindeyim artık. Çok zor girmek ama gireceğime inanıyorum.
  • Yolun ve bahtın açık olsun abim. Çokkk çalışman lazım çokk. Öncelik spor ve dersler bunu aklından çıkarma. Sonrası Allah kerim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.