Şimdi Ara

MOTOR KİTLENMİŞ OLABİLİR Mİ ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

-Aracım 2000 model Renault clio sedan Benzinli(Lpg falan yok). Aracım 6 gündür otoparkta yatıyordu ve bugün çalıştırmaya gittiğimde bir olayla karşılaştım sizden yardım istiyorum. Kontağı çevirdiğimde lambalar yanıyor sonra sönüyor (serviste sönüyor) . marşa bastığımda arabadan hiç bir ses gelmiyor tekrar bütün simgeler(ışıklar)yanıyor yani kısaca başa alıyor.Işık düğmesini bir kere çevirdiğimde(sadece göstergeleri yakan) göstergeler normalden biraz zayıf . Kısalara aldığımda göstergeler dahada kısıklaşıyor . Uzunlara aldığım zaman ise göstergeler gidiyor ve bununla beraber marşa basıyorum farlarda hafif bi sönme oluyor ama kesinlikle marş atmıyor . Araımın kitlenmesinden çok korkuyorum . Çünkü 4-5 gün kara maruz kaldı. Ayrıca kapotu açıp baktığımda aküde şarja gerek var olan siyah yani hiç bir şey yanmıyor. Sizce elektriksel bi sorun mu ? yoksa motorsal mı ? Şimdiden teşekür ederim...

• akü bitti

başka ne olurdu zaten

eski ise değişmeniz lazım adam olmaz
  • radyatör suyun donmuş olmasın. Bu durumdada motor dönmeyebilir.
  • TEŞEKKÜR EDERİM
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur_gs_91

radyatör suyun donmuş olmasın. Bu durumdada motor dönmeyebilir.

peki radyatör suyu ışıklara etki eder mi ?
  • Radyatör suyu donmuşsa motorun devirdaım pompası dönemiyeceğinden motorda dönmeyebilir. Ama sizin aküde bitmiş gibi çıkarıp şarj ettirin.
  • Akün bitmiş yada bozulmuş. Takviye yap biraz çalıştır sonra tekrar kapatıp dene eğer aynı şekildeyse akün bozulmuş demektir. Gecmis olsun
  • Teyp çalışmayacak kadar zayıflamışsa şarj ettirip kullanırsanız akünüzün erkenden arıza yapmasının önüne geçebilirsiniz. Marşı zorlanarak çeviriyorsa takviye de kurtarabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.