Şimdi Ara

Xiaomi'nin Leadcore işlemcili ucuz akıllı telefonu ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
2.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Xiaomi'nin Leadcore işlemcili ucuz akıllı telefonu ortaya çıktı

Xiaomi'nin bir süre önce Çinli Leadcore adındaki yongaseti tasarımcısına yatırım yaptığına haberlerimizde yer vermiştik. Firmanın daha düşük maliyetli akıllı telefonlar için hazırladığı Leadcore işlemcili ilk model ortaya çıktı. 

Çin haberleşme komisyonu onayını alan cihaz 4.7 inçlik 720p ekran taşıyor ve 1GB RAM yanında 8GB depolama kapasitesi yer alıyor. Arka tarafta 8MP çözünürlükte, ön tarafta 2MP çözünürlükte kameranın yer aldığı cihaz Android 4.4.4 işletim sistemi ile çalışıyor. 

Cihazı sınıfında farklı yapacak ise Leadcore LC1860 yongaseti olacak. 6 adet Cortex-A7 çekirdeğine sahip olduğu tahmin edilen yongasetinde 2 çekirdekli Mali-T628 grafik birimi bulunuyor. Bu bakımdan fiyatına göre oldukça yüksek bir performans sergileyeceğini söyleyebiliriz. 

Bu yeni akıllı telefonun fiyatının 65$ civarında olduğu belirtiliyor. Modeli ilk olarak Çin'de piyasaya sürecek olan Xiaomi, önceki modelleri gibi başarılı satış rakamlarına imza atmayı ümit ediyor.  

• Xiaomi nin kendi işlemcisine yatırım yapması güzel umarım üst seviye telefonlar da daha uygun fiyatlara gelir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adam bari 2gb ram koyar.

• imei cakilabilecek mi buna

• Cortex a7 den 20 tane koysan ne yazar. Çoklu çekirdek hiçbirşeydir, güçlü çekirdek herşey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elektro_gadget

Cortex a7 den 20 tane koysan ne yazar. Çoklu çekirdek hiçbirşeydir, güçlü çekirdek herşey.

Diyecek bişey bulamıyorum bilgisiz ve bilinçsizliğine...

Madem anlamıyosun zorlama arkadaş 2gram akıl var zaten onuda.

Cortex a7 den 20 çekirdek koy 4 çekirdek a15 veya 4çekirdek a53 ü performans olarak 10 a katlar cahil kardeş.Bilgi yok, yorum çok.bu kadarda kafasızlık olmaz ya.
    6 cortex a7 çekirdeği = 2 cortex a15 çekirdeğinden fazla işlem gücü sağlar(çekirdek başına %35) + üstüne mimarisi cortex a15 den daha verimli olduğu için fazla ısınmada yapmaz.üstüne kullanılmadığı sürece çekirdekler kapalı olacağı ve mimarisi gereği cortex a15 ten %50 tasarruflu olduğu için, şarj konusundada daha iyi sonuçlar verir.(saf tasarım için söylüyorum)şimdi yerine gidebilirsin.çekirdek hiç bişeymiş pehhh.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Kayaba Akihiko -- 10 Ocak 2015; 17:07:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: wolfestein

Adam bari 2gb ram koyar.

Yok 5 koysun 65 dolar diyor okudun demi ?

• mali t628 akar bunda
  • Bu Neyinkafası?

He he katlar tamam. Ara sıra senin gibilere bişeyler öğretebilmek için giriyorum bu foruma ama sen umutsuz vakasın.
  • Yazdığımı anlayacak kadar bile kapasiten yok demekki.hemen laf oyunlarına girdiğine göre. klasik bilgisiz insan replikleri vol.1424252.
    tmm sen haklısın tmm.s.s

• Burda 300 tl o telefon gelirse eğer.

• yine sahte xiaomi haberi, adamlar 5 gün önce redmi 2 yi duyurdu, 115 dolar, 5 gün sonra yeni amiral gemisini duyuracaklar, bu haberdeki resimde de redmi 2 nin resmini koymuşlar.
  • Fazla zorlama sigortaları yakarsın. Senin yaşın kadar bu işlere kafa yormuşluğum var.

Apple ın stratejisini izle. Iphone 6 da 2 çekirdek A8 var. Apple salakmıydı dünyanın argesini yaptı o işlemci için. Bir düzine cortex a7 koyup millete kakalamayı bilmiyormuydu. O a7 lerin bir .oka yaramadığını biliyor adamlar. Hadi bu günlük bu kadar ders yeter.
  • Ben sana güçlü çekirdek işe yaramaz diye bir şey mi dedim?
    İşlem gücü herşeydir ha güçlü az sayıdaki çekirdek ha daha az güçlü çok çekirdek.senin mantığınla gitseydik zaten dünyanın en yavaş işlemcisi tegra k1 olurdu.192 çekirdek gpu ile.
    Dahada anlamassan ben daha nediyim

2.si iphone daki işlemciyi cortex işlemci ile kıyaslaman bilgi seviyeni belli ediyor zaten ayrıca.biri Cyclone tabanlı diğeri arm cortex a7 tabanlı işlemci

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Kayaba Akihiko -- 10 Ocak 2015; 17:43:11 >
  • 65$ alabilsem ihtiyaçtan değil lazım olur birgün diye alırım fiyat harika!

• quote:

Orijinalden alıntı: elektro_gadget

Fazla zorlama sigortaları yakarsın. Senin yaşın kadar bu işlere kafa yormuşluğum var.

Apple ın stratejisini izle. Iphone 6 da 2 çekirdek A8 var. Apple salakmıydı dünyanın argesini yaptı o işlemci için. Bir düzine cortex a7 koyup millete kakalamayı bilmiyormuydu. O a7 lerin bir .oka yaramadığını biliyor adamlar. Hadi bu günlük bu kadar ders yeter.

Öncelikle A8 diye bir çekirdek olmadığını biliyorsunuz herhalde.

Cortex-A7'lerin alanı, Cortex-A15'lerin 5'te 1'idir. Apple'ın A7'de kullandığı Cyclone çekirdekleri de Cortex-A15'lerden 2.5 kat iri fiziksel olarak.

Ucuz telefonların hangisinde görülmüş pahalı çip?

Elmalarla armutları kıyaslayıp sonuç üretmenin alemi yok.

• Bu cihazla alakalı bir değerlendirmem yoktur. Sadece 6 çekirdeği görünce gözleri parlayan ergenleri hayatın acı gerçekleri ile tanıştırmak istedim. O işlemciden ha 6 tane koymuşsun ha 16. Hiçbişey fark etmez. Ayrıca onlar elma armut değil, ikiside arm işlemcidir. Çekirdek sürüsü olunca hızlı olmuyor bu aletler.
  • adamlar 65 dolara her işini görecek telefon yapmışlar, siz burda çekirdekti işlemciydi neyin tartışmasını yapıyosunuz anlamadım ki, bu telefonda tek sorun yazılım desteği olacaktır ama bu paraya güncelleme beklentisi içine falan girmesinler alanlar bi zahmet, kaldı ki; daha haber gerçekmi yalanmı o bile belli değil...

• 4 çekirdekten fazlasının mobil cihazlarda aynı anda kullanılması hemen hemen hiç rastlanılmayan bir durum. Büyük ve küçük çekirdeklerin kombine edildiği sistemler dışında 4 çekirdekten ötesinin bir lüzumu yok.

Sizin yaptığınız kıyaslama elma ile armut kıyaslamasıdır. İkisinin de ARM mimarisinde olması durumu değiştirmez. Giriş seviyesinde pahalı çipler kullanan bir örnek verebiliyorsanız verin, ama öyle bir örnek yok.
  • Arkadaş orada cyclone ile cortex a7 yi mi kıyaslamış? Ben öyle bir yargıya ulaşamadım. Söylediği şey de gayet doğru.
    Gpudaki 192 çekirdek kullanılır ama cpu da 8 çekirdek aynı anda kullanılmaz.Kullanılır da bi antutuda kullanır bi 3dmark da.Herkes cortex a7 leri doldursun 14-16 tane.Hangi uygulamada kullanmayı planlıyorsunuz?
    2 çekirdek olsun güçlü olsun.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.