Şimdi Ara

McDonalds, Birleşik Krallık'ta akıllı telefonlar için kablosuz sarj hizmeti sunacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  Akıllı telefonlar artık birçok kullanıcı tarafından tercih edilen cihazlar haline gelmeye başladı. Görünen o ki teknoloji firmaları dışında diğer firmalar da bu gelişmeyi yakından takip ediyor. ABD'li fast food zinciri McDonalds da bu konuda bir adım atarak Birleşik Krallık'ta yer alan 600 restoranında kablosuz şarj imkanı sunacağını açıkladı. Daha önce yapılan testlerin başarılı olduğu ve uygulamanın kapsamının 600 mağazaya çıkarıldığı belirtildi.

Yeni yapılan iş birliğine göre Birleşik Krallık'ta ki müşteriler kablosuz şarjı destekleyen cihazlarını artık McDonalds restoranlarında yemek yedikleri sırada telefonlarını şarj edebilecekler.Ekstra kılıflar ile kablosuz şarj özelliği kazandırılmış cihazlar da servisten yararlanabilecek. Kablosuz şarj çözümleri üreten Qi ile anlaştıklarını söyleyen şirket müşterilerin en fazla 30 dakika kadar cihazlarını masalarda bulunacak kablosuz şarj standlarına bırakabileceklerini belirtti. Cihazlarını sarj eden kullanıcılardan ise ekstra bir ücret talep edilmeyecek.

• TR de Wifi hizmeti bile yok !

• Wi-fi hizmeti kanunlarımız nedeniyle yok.

Güzel olmuş bu bu Tür hizmetler yayılırsa tüm üreticiler zorunlu olarak kablosuz almak isteyebilirler.

Arabada bu şekilde, ofiste bu şekilde evde böyle birde yemekte olursa şarj sorunu filan kalmaz herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: gun

Wi-fi hizmeti kanunlarımız nedeniyle yok.

Güzel olmuş bu bu Tür hizmetler yayılırsa tüm üreticiler zorunlu olarak kablosuz almak isteyebilirler.

Arabada bu şekilde, ofiste bu şekilde evde böyle birde yemekte olursa şarj sorunu filan kalmaz herhalde.

Hangi kanun sebebiyle yok?

Çoğu cafede bulunan internet illegal olarak mı veriliyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oğuz kardeşim, benim gibi sen de stajyersin diye tahmin ediyorum, doğru mudur?

Bir ara (ki ben çok gelemiyorum ofise...) görüşelim, tanışalım.

Bu arada, gramer naziliğim tuttu yine;

"Bir çok" yerine "Birçok"
    "McDonalds'da" yerine "McDonalds da" (cümle gidişatından yer bildiren ek gibi görünüyor)
    "sarjı" yerine "şarjı"
    "sarj" yerine "şarj"
    "bırakabileceğini" yerine "bırakabileceklerini" (özne-yüklem uyumu)

Acele giden ecele gider ha :D

Not: Haberlerin kaynak bağlantı adreslerini göremiyorum ben, direkt içerik mi oluşturuyorsun; öyleyse çok güzel iş çıkartıyorsun doğrusu, helal olsun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakesan -- 10 Ocak 2015; 15:13:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakesan

Oğuz kardeşim, benim gibi sen de stajyersin diye tahmin ediyorum, doğru mudur?

Bir ara (ki ben çok gelemiyorum ofise...) görüşelim, tanışalım.

"McDonalds'da" yerine "McDonalds da" (cümle gidişatından yer bildiren ek gibi görünüyor)
    "sarjı" yerine "şarjı"
    "sarj" yerine "şarj"

Not: Haberlerin kaynak bağlantı adreslerini göremiyorum ben, direkt içerik mi oluşturuyorsun; öyleyse çok güzel iş çıkartıyorsun doğrusu, helal olsun :)

tanışalım tabi hocam dil bilgisi konusunda senden öğrenecek çok şeyim var anlaşılan

genelde bir çok kaynaktan ortak içerik oluşturmaya çalışıyorum o yüzden tek bir kaynak vermeyi doğru bulmuyorum okuyucular dilerse kaynak belirtebilirim

• Helal olsun.

• Kablosuz şarj olayı yavaş ilerliyor, bir de üstüne ekranların büyümesi eklendi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakesan

"sarjı" yerine "şarjı"
    "sarj" yerine "şarj"

Seninle arkadaş olalım biz.

Ben de gramez nazisiyim.
    Eski yazdığım mesajlara bak istersen.

Hattâ bırak kendi yazdıklarımı, alıntı yaptığım üyelerin alıntı mesajlarını bile düzelterek alıntı yapıyorum.
    Bende de Türkçe manyaklığı var yani...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 11 Ocak 2015; 12:42:07 >

• OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    :) Neden olmasın :)

Tercümanlık okuduğum için ister istemez gramer naziliği oluyor. Ben de hata yapmıyor muyum, elbette yapıyorum ama mümkün olduğunca azaltmaya çalışıyorum :)

Şu şapkalar konusunda her kafadan başka ses çıkıyor işin kötüsü, orada takılıyorum bir gramer nazisi olarak...
  • vaoov çok kullanışlı gözüküyor

• Şarj sorunu bitiyor, prizlerin dibinde beklemiyecez artık anlaşılan

• LG G3 kullandığım için kap beni etkilemiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elsa -- 12 Ocak 2015; 6:15:26 >
  • Nokia nın 2.5 yıl önce donanımsal olarak sunduğu teknoloji , şimdi 3000 liraya telefon satan bazı firmaların ürünlerinde bile yok.

McDonalds, Birleşik Krallık'ta akıllı telefonlar için kablosuz sarj hizmeti sunacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nokiahastasi -- 13 Ocak 2015; 1:32:16 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.