Şimdi Ara

UMREYE GİDİYORUM - ORDA HAT ALIP İNTERNET PAKETİ YAPMA ACİL YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
0
Favori
14.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADAŞLAR CUMA GÜNÜ UMREYE GİDİYORUM FAKAT ORDA İNTERNET PAKETİ NASIL YAPICAM

ORDAN HAT ALIP MI YAPIYIM ? AVEA 'LIYIM

EN AZ 1 GB İSTİYORUM.

AYRICA ORDAN HAT ALIP ORDA YAPSAM NE KADARA GELİR ?

ACİL YARDIM

• Oradan hat alıp kullanmak daha avantajlı. ben gittiğim zaman telefon hattını arabistandan almıştım, kotörlü ve daha hesaplı. ama internet lazım olmadığı için araştırmadım, o da vardır her halde.

edit: bu arada Allah kabul etsin. benden Selam söyle...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi surfcasting -- 10 Ocak 2015; 0:12:46 >
  • surfcasting S kullanıcısına yanıt
    Ve aleyküm selam. Selamın gidecek istediğin yere.

Gidip bir bakalım. Havalimanında varmış sanırsam.
  • Yelllow kullanıcısına yanıt
    havaalanında freeshop tarzı mağazalar var, oralarda satış yapıyorlar. Kontör sayısına göre fiyatlar değişiyor.
  • Sakın Avea vs kullanayım deme uluslararasi kullanımdan iyi kazıklar. Oradan hat alın. Uygun olur. Zaten otelde büyük ihtimalle ücretsiz wifi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0537 -- 10 Ocak 2015; 0:34:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yelllow

ARKADAŞLAR CUMA GÜNÜ UMREYE GİDİYORUM FAKAT ORDA İNTERNET PAKETİ NASIL YAPICAM

ORDAN HAT ALIP MI YAPIYIM ? AVEA 'LIYIM

EN AZ 1 GB İSTİYORUM.

AYRICA ORDAN HAT ALIP ORDA YAPSAM NE KADARA GELİR ?

ACİL YARDIM

Hayirli yolculuklar. Ne kadara mal oluyor umre ziyareti. Bilgi verirseniz sevinirim.

• fagala kullanıcısına yanıt
    5000-5500 arası

• quote:

Orijinalden alıntı: Yelllow

5000-5500 arası

Bir kisi fiyatimi. Ben esim ve 2 cocuk 8 ve 2 yasinda gitsek en uygun kaca gidebiliriz acaba. İnsallah bizede nasip olur.

Tesekkurler

• fagala kullanıcısına yanıt
    Benim yaş 18. Dedem ve babaannemle gidiyorum.

Kisi basi 1300 euro + 550 tl pasaport ( 10 sene ) + 100 150 tl vize + cart curt 150 tl + orda 1000 tl.

Kisi başı hesap et

Senin cocuklar ve siz 4000×2 + 4000×2 = 16.000

+ 3000 tl yesen. 19-20 ye cikarsin

• Yelllow kullanıcısına yanıt
    ciddeye gidersen al-baik'ten tavuk yemeden sakın gelme, muhteşem bir lezzet.
  • Öncelikle hayırlı olsun. Sizi kıskanmıyor değilim hani... Peygamber Efendimiz (s.a.v) kabrini ziyaret ederseniz selam söyleyin ehl-i imandan...
    Orada derler ki önce lebbeyk sonra elbeyk :) El-beyk dedikleri şey bizim buradaki KFC nin çakması ama fena değil. Tadın, beğenirseniz tekrar yersiniz.

Neyse, konumuza dönelim, havaalanı çıkışında hat satan her operatörün kabinleri vardır zaten. TL bile kabul ediyorlar. Bu yönden sorun yok ancak size tavsiyem zain veya stc almayın. Zain her yerde çekmez, STC heryerde çeker ama pahalıdır. Mobily burasının aveası gibi bir operatörüdür. Kampanyası falan çok oluyor. Kontör yüklettikten sonra herhangi bir sesli aramadan sonra kampanya mesajı ekrana düşer. (Ekteki fotoya bakıp ne demek istediğimi anlarsınız.) 70-80 riyale her yöne konuşma sms ve en önemlisi internet veriyor. Daha fazlasını vermeyin.
    Hayırlı yolculuklar...
     UMREYE GİDİYORUM - ORDA HAT ALIP İNTERNET PAKETİ YAPMA ACİL YARDIM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simurg9492 -- 10 Ocak 2015; 14:05:44 >

• Eğer uzun süreliğine kalacaksanız, 21 gün hesap edin ve 21 gün sonra kalacağınız otel belli ise çinden kendinize sipariş verin. Otelinize kadar gelir. Dikkat edin cuma ve cumartesi günleri tatil günleridir oralarda. Elinizi çabuk tutarsanız 4-5 tane telefon bile sipariş verseniz elinize geçer telefonlarınız. Ancak oradan yerel satıcılardan telefon satın almayın sakın.
    Ufak bir ipucu; internetten postanızı takip edin. Bu suudiler biraz yavaş çalışırlar. Postanız bulunduğunuz şehire geldiği anda (mekke veya medine merkez saudi post büroları) merkez ofislerine gidip elden alabilirsiniz.
  • Sakin avea Umre paketi falan almayın. Orda telefon düzgün çekmediği gibi (sürekli hat kopuyor) konuşmaları nasıl ücretlendiriyorlarsa doğru dürüst konuşmadığım halde süreyi aştım diye ve kullanmadığım halde internet ücreti diye 30 liralık faturayı 250 liraya çıkarmışlar.

• Annem haca gidiyor.burada yazılanlara bakılırsa ordan hat alması daha mantıklı.

• universty3 kullanıcısına yanıt
    Orada sokakta her yerde satılıyor hat. Annene söyle ilk gördüğü yerden almasın sadece STC isimli operatörün hattını alsın diğerlerinin çekimi ve paketleri sorunlu.Bulamazsa felan İkinci tercihi Mobily olsun bide Zain var o hiç çekmiyor.
  • dragontool D kullanıcısına yanıt
    Sağolasın hocam.yukarda bir arkadaş stc pahalı demiş ama mobily tavsiye etmiş.

• universty3 kullanıcısına yanıt
    turktelekom da dakika ve İnternet paketleri var eğer telefonla konuşmak için interneti kullanamayacaksa telekom dan dakika paketi alın bence. oradan normal arama ile burayı arayamazsiniz hemen biter dakika çok pahaliya gelir. whatsapp görüntülü ve sesli aramada arabistanda engelli vpn ile çalışıyor sadece

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.